Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.

ΘΕΜΑ: win bank direct

win bank direct 22 Αυγ 2012 20:14 #28

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Ανώνυμος έγραψε:
Επειδή μου φαίνεται λιγο περίεργο συγκριτικά με τα άλλα προγράμματα του ανταγωνισμού θα ήθελα διευκρινίσεις..

Εστω ότι βάζεις 5000 ευρώ αρχικό κεφάλαιο στον τρεχούμενο και 1000 στον προθεσμιακό.
Βάζοντας πρωτη του μηνα τα απαιτούμενα 200 θα πάρεις τον επόμενο μήνα το 5% στο συνολικο ποσό δηλ στα 5200 ή μόνο στα 200 ή παραπάνω που θα βάζεις κάθε μήνα? :dry: ??

Αν το πάιρνεις στο συνολικό (δηλ στο 5200) ποιος ο λόγος να βάλεις λεφτα στον προθεσμιακό? :blink:

Φίλε τα πράγματα είναι απλά, γιατι το σκας τόσο; Αν κάποιος άνθρωπος μπορεί να κάνει κάθε μήνα το ελάχιστο έμβασμα των 200 ευρώ για να παίρνει το 5% κάθε μήνα, τα βάζει όλα στον τρεχούμενο (επειδή η διαφορά είναι μικρή για τον προθεσμιακό δεν αξίζει). Αν κάποιος άλλος έχει πέντε δεκάρες στην άκρη αλλά δε μπορεί να κάνει κάθε μήνα το ελάχιστο έμβασμα των 200 ευρώ, τα βάζει στον προθεσμιακό. So simple... Ελπίζω η Πειραιώς να μη κάνει καμια πατάτα όπως η millenium και κατεβάσει το επιτόκιο στον τρεχούμενο, γιατι θα φύγουμε όλοι και θα έχουν τρελές απώλειες...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

win bank direct 23 Αυγ 2012 15:48 #29

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Ανώνυμος έγραψε:
Ανώνυμος έγραψε:
Επειδή μου φαίνεται λιγο περίεργο συγκριτικά με τα άλλα προγράμματα του ανταγωνισμού θα ήθελα διευκρινίσεις..

Ελπίζω η Πειραιώς να μη κάνει καμια πατάτα όπως η millenium και κατεβάσει το επιτόκιο στον τρεχούμενο, γιατι θα φύγουμε όλοι και θα έχουν τρελές απώλειες...

Απ' το στόμα σου ...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

win bank direct 23 Αυγ 2012 17:58 #30

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Πήγα και ρώτησα για το αν τοκίζει όλο το ποσό στον τρεχούμενο αλλά δεν ήταν σίγουροι. Λογικά όμως το τοκίζει σε ολόκληρο το ποσό..
Το πρόβλημα είναι ότι η Πειραιώς έχει ελάχιστο εισερχόμενο έμβασμα 2 ευρώ και βάλε και την χρέωση του εξερχόμενου από την τράπεζα σου..οπότε στο κάθε 200αρί θα παίρνεις κανα 6άρι ευρώ..δεν ξέρω αν πολύ αξίζει…
Επίσης κάποιος που το έχει ηδη χρησιμοποιήσει, κάθε πότε μπορείς να μεταβάλει τις ημερομηνίες της προθεσμιακής?
Αν ζητήσεις τους τόκους μπροστά και μετά θες να φύγεις έχεις penalty?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

win bank direct 23 Αυγ 2012 18:12 #31

  • aaatoel
  • Το Άβαταρ του/της aaatoel
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 86
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 8
  • Κάρμα: -1 (1)
Ανώνυμος έγραψε:
Πήγα και ρώτησα για το αν τοκίζει όλο το ποσό στον τρεχούμενο αλλά δεν ήταν σίγουροι. Λογικά όμως το τοκίζει σε ολόκληρο το ποσό..
Το πρόβλημα είναι ότι η Πειραιώς έχει ελάχιστο εισερχόμενο έμβασμα 2 ευρώ και βάλε και την χρέωση του εξερχόμενου από την τράπεζα σου..οπότε στο κάθε 200αρί θα παίρνεις κανα 6άρι ευρώ..δεν ξέρω αν πολύ αξίζει…
Επίσης κάποιος που το έχει ηδη χρησιμοποιήσει, κάθε πότε μπορείς να μεταβάλει τις ημερομηνίες της προθεσμιακής?
Αν ζητήσεις τους τόκους μπροστά και μετά θες να φύγεις έχεις penalty?

Ο λογαριασμός αυτός, έχει μηδενικό κόστος εισερχόμενου εμβάσματος. Όσον αφορά την αποστολή αυτού, μπορείς να διαλέξεις την Alpha (0.30€), την Εθνική (0.50€) ή ακόμα καλύτερα την δυνατότητα που σου δίνει η Eurobank για δωρεάν διατραπεζικές συναλλαγές, με τις προϋποθέσεις που υπάρχουν φυσικά και θα βρεις στο site τους.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

win bank direct 14 Σεπ 2012 21:20 #32

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Καλησπέρα, έχω κάνει αίτηση online για άνοιγμα λογαριασμού winbank direct και αρχική χρηματοδότηση μέσω εμβάσματος, και η αίτηση βρίσκετε σε εκκρεμότητα. Η ερώτηση μου είναι η εξής, για να προχωρήσει η διαδικασία αν έχω καταλάβει σωστά πρέπει να στείλω το έμβασμα απο το λογαριασμό που δήλωσα αρχικά, σε περίπτωση όμως που για κάποιον λόγο δεν μου ανοίξουν τελικά το λογαριασμό το έμβασμα θα επιστραφει στον πρώτο λογαριασμό μου, η θα υπάρξει πρόβλημα; Ανησυχώ μήπως κολλήσει στο ότι ο λογαριασμός αποστολής έχει μόνο το ενα όνομα μου, ενω στην αίτηση για τον winbank direct έβαλα και τα δυο οπως στην ταυτότητα, ποια ειναι η εμπειρία σας;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

win bank direct 15 Σεπ 2012 06:37 #33

  • utopia
  • Το Άβαταρ του/της utopia
Ολα είναι εντάξει. Πρώτα θα πας στην Πειραιως και θα ανοίξεις το λογαριασμό σου(θα τους πεις οτι εχεις κανει αίτηση για winbank) και έπειτα θα στείλεις το έμβασμα. οσον αφορά αυτό που λές για τα ονόματα είμαι σχεδόν σίγουρος πως δεν είναι πρόβλημα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

win bank direct 15 Σεπ 2012 17:10 #34

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
utopia έγραψε:
Ολα είναι εντάξει. Πρώτα θα πας στην Πειραιως και θα ανοίξεις το λογαριασμό σου(θα τους πεις οτι εχεις κανει αίτηση για winbank) και έπειτα θα στείλεις το έμβασμα. οσον αφορά αυτό που λές για τα ονόματα είμαι σχεδόν σίγουρος πως δεν είναι πρόβλημα.

Ωραία ευχαριστώ, νόμιζα πως δεν γίνετε ενεργοποίηση του λογαριασμού αν δεν στείλω πρώτα το έμβασμα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

win bank direct 15 Σεπ 2012 20:15 #35

  • utopia
  • Το Άβαταρ του/της utopia
Επίσης δικαιούσαι δωρεάν τους κωδικούς στο ιντερνετ απο winbank (στο λέω γιατί εμένα αρχικά πήγαν να με χρεώσουν 5 ευρώ). Όλα μετά θα τα κάνεις μέσω ίντερνετ. Επίσης την αίτησή σου την έχουν στείλει μόνο στο κατάστημα πειραιώς που έχεις δηλώσει στην εγραφή σου.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

win bank direct 15 Σεπ 2012 22:31 #36

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
utopia έγραψε:
Επίσης δικαιούσαι δωρεάν τους κωδικούς στο ιντερνετ απο winbank (στο λέω γιατί εμένα αρχικά πήγαν να με χρεώσουν 5 ευρώ). Όλα μετά θα τα κάνεις μέσω ίντερνετ. Επίσης την αίτησή σου την έχουν στείλει μόνο στο κατάστημα πειραιώς που έχεις δηλώσει στην εγραφή σου.

Εμένα με χρέωσαν με 5 € και μετά τα επέστρεψαν στον λογαριασμό.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.092 δευτερόλεπτα