Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προτάσεις βελτίωσης, αναφορά προβλημάτων - σφαλμάτων ιστοσελίδας, προτάσεις προσθήκης κατηγοριών στην συζήτηση, ερωτήσεις χρήσης

Poll: Να επιτρέπονται μόνο τα μέλη να γράφουν στις συζητήσεις;

Ναι 35 68.6%
Όχι 16 31.4%
Total number of voters: 51 See more
Only registered users can participate to this poll

TOPIC: Να επιτρέπονται μόνο τα μέλη να γράφουν στις συζητήσεις;

Απ: Να επιτρέπονται μόνο τα μέλη να γράφουν στις συζητήσεις; 16 Mar 2012 22:17 #10

  • Δεν την παλεύω...!
  • Δεν την παλεύω...!'s Avatar
Apotamieutis wrote:
Αντιγράφω από το: www.tsig.gr/lang-el/forum/rules

Κανόνες

Όλοι είναι ευπρόσδεκτοι στις δημόσιες συζητήσεις με σκοπό την ενημέρωση, την επίλυση αποριών και την εμβάθυνση στα θέματα που μας απασχολούν.
1.Προϋπόθεση είναι ο σεβασμός του συνομιλητή.
2.Παράκληση για την αποφυγή υβριστικών ή επιθετικών χαρακτηρισμών και προσωπικών αντιπαραθέσεων.
3.Είναι προσδοκώμενο οι απόψεις να προάγουν την εξέλιξη της συζήτησης.
4.Ο χώρος των συζητήσεων δεν είναι χώρος διαφήμισης
5.Η επανάληψη της ίδιας άποψης σε διάφορες κατηγορίες δεν είναι θεμιτή.


Κείμενο που παραβιάζει τους παραπάνω όρους δύναται να επεξεργάζεται και να διαγράφεται τμηματικά ή εξ ολοκλήρου.

Φίλε Τσιγγούνη λόγω του ότι αρκετοί δεν σέβονται τους παραπάνω κανόνες μια λύση είναι στο forum τουλάχιστον (αν όχι και στα σχόλια) να έχουν δικαίωμα να γράφουν μόνο τα μέλη.

Φιλικά
Apotamieutis

Κιαν εσύ γράφεις αηδίες πως θα στην πει κάποιος χωρίς να φανεί η ταυτότητα του? (δεν θέλουν όλοι να μπλέκουν με ανώμαλους...)
Φίλε TSIG μην λογοκρίνεις τα μηνύματα του κόσμου. Ελευθερία λόγου είναι αυτό που προσφέρει το διαδίκτυο και δεν πρέπει ποτέ να αφαιρεθεί. Λογοκρισία μόνο στα άσεμνα μηνύματα…
The administrator has disabled public write access.

Απ: Να επιτρέπονται μόνο τα μέλη να γράφουν στις συζητήσεις; 16 Mar 2012 22:31 #11

E, καλά τώρα. Όποιος θέλει γράφει ό,τι θέλει χωρίς εγγραφή και ονομάζεται με το όνομα α. Αμέσως μετά ξαναγράφει για να υποστηρίξει την άποψή του με το όνομα β. αμέσως μετά για να δείξει ότι έχει ρεύμα γράφει με το όνομα γ και δ και ε και ζ….
Ένας λοιπόν περίεργος να κάνει τον κόσμο άνω-κάτω. Να λέει στον υπερχρεωμένο τρέλες, άστα να πάνε. Τι έχουν δει τα ματάκια μας, με τελευταίο παράδειγμα να επιτίθονται στους απελπισμένους και δυστυχείς που πήραν δάνειο με Ελβετικό φράγκο! Καλά δεν καταλαβαίνω, το ψωμί τους έφαγαν;
Τι κλειστό φόρουμ λέμε. Όποιος θέλει γράφεται, να έχει συνέχεια ένα όνομα και να βλέπουμε τις δημοσιεύσεις και ποιος είναι. Άμα θέλει να δείξει ότι έχει ρεύμα να ταλαιπωρηθεί λιγάκι να ανοίξει ξανά και ξανά νέα μαιλ για να αποκτήσει και άλλα μόνιμα πρόσωπα, όπότε η ταλαιπωρία θα τον αναστείλει. Βλέποντας επίσης το όνομά του θα ξέρουμε ότι είναι αναξιόπιστος από τις προηγούμενες δημοσιεύσεις που θα έχει κάνει.
Και όχι να έχει επαμφοτερίζοντα ονόματα και χρώματα όπως ο χαμαιλέων. Μπαίνουν μέσα μικρά παιδιά στην εφηβεία, μόνο και μόνο για να εκτονώσουν τα νεύρα τους. Και αυτό είναι το πιο καλό σενάριο. Ελπίζω να μην είναι τίποτε νοσηρά μυαλά. Μάλιστα πρέπει να είναι ένας ή δύο και γράφουν με ονόματα όποιο τους κατέβει, χωρίς σύνδεση.
Κανένας δεν το κάνει κλειστό κλαμπ, μόνο να γράφουν οι εγγεγραμμένοι. Μα είναι τόσο απλό: ένα φιιιιίστ (ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε), συνδέσου βάλε το μαιλ σου και μίλησε, όμως με ένα σταθερό όνομα.
Α, και ποια ταυτότητα ρε παιδια φαίνεται; Γιατί ξέρει κανείς ποιος είμαι εγώ; Ξέρει κανείς ποιος είναι ο τσιγγούνης; Πλήρης ανωνυμία και ασφάλεια. Ούτε το μαιλ μας δεν ξέρει κανείς. Άρα η ανωνυμία διατηρείται παντού και πάντα. Απλώς να έχουν ένα σταθερό ονοματάκι να ξέρουμε τι να περιμένουμε και να μην παρουσιάζονται ότι είναι 20, ο ένας και μόνος περίεργος.
Last Edit: 16 Mar 2012 23:04 by Ψαχνόμενος (ant).
The administrator has disabled public write access.

Απ: Να επιτρέπονται μόνο τα μέλη να γράφουν στις συζητήσεις; 17 Mar 2012 02:33 #12

  • doc
  • doc's Avatar
για να καταλάβω τα 14 άτομα που ψήφισαν στη δημοσκόπηση θα "συντηρούν" το σάιτ??
Πολύ κακή κίνηση,εάν την κάνετε...
The administrator has disabled public write access.

Απ: Να επιτρέπονται μόνο τα μέλη να γράφουν στις συζητήσεις; 17 Mar 2012 10:33 #13

Όχι, θα το συντηρεί ο ένας που γράφει για 14!
Σε όλα τα φόρουμ έτσι είναι, αγαπητέ ανώνυμε (με πολλαπλά ονόματα). Αν θες δεν γράφεσαι και παρακολουθείς όλες μα όλες τις συζητήσεις. Θες να γράψεις; Μα είναι τόσο απλό:Ένα απλό φιιιιίστ με overlay! Με το μαιλ σου γράφεσαι, έχεις όνομα και ξέρει κανείς τι να περιμένει από σένα και πόσο αξιόπιστος είσαι (αριθμός και είδος δημοσιεύσεων).
Υ.Γ. Επαναλαμβάνομαι το ξέρω, αλλά η επανάληψη είναι η μητέρα της μαθήσεως…


Τουλάχιστο να ελέγχονται διαρκώς και πριν να δημοσιευτούν τα μηνύματα του ανώνυμου με τα πολλαπλά ονόματα. Σε ένα μόνο φόρουμ το είχα δει αυτό. Έγραφες χωρίς εγγραφή αλλά εμφανίζονταν η δημοσίευσή σου μετά μια ημέρα αφού είχε ελεγχθεί καλά. Άρα λοιπόν υπέβαλες κάθε φορά προς έγκριση στον mod την δημοσίευσή σου. Δεν δημοσίευες δηλαδή απευθείας. Αν έμπαινες σε αντιπαράθεση, δε πα να είχες δίκαιο, η δημοσίευση σου δεν εμφανίζονταν ποτέ! Κουτσούρευαν και τα μηνύματα, οπότε προκειμένου να αποφύγεις την ταλαιπωρία της αναμονής και τη συνεχή λογοκρισία, γραφόσουν και έγραφες με το μόνιμο όνομά σου, άμεσα και χωρίς να σε ενοχλεί κανένας
Last Edit: 17 Mar 2012 13:53 by Ψαχνόμενος (ant).
The administrator has disabled public write access.

Απ: Να επιτρέπονται μόνο τα μέλη να γράφουν στις συζητήσεις; 25 Mar 2012 22:55 #14

Ευχαριστώ όλους τους φίλους που τοποθετήθηκαν στο θέμα.

Μου έκανε αίσθηση η απλή λύση που προτείνει ο φίλος Γουλι.

Σε αναλογία, κάποιος σοφός έλεγε ότι τα λόγια του υβριστή έχουν τόση αξία όση εμείς τους δίνουμε.

Το να περιορίσουμε την ελευθερία λόγου, μάλλον θα σήμαινε ότι δίνουμε αξία σε όσους βρίζουν άγαρμπα ή σε αυτούς που προσπαθούν εντέχνως να μας προκαλέσουν.

Χωρίς να θέλω να υποτιμήσω την αξία της συνεισφοράς των μελών στις συζητήσεις, υπάρχουν και αρκετοί απλοί επισκέπτες που πλουτίζουν το forum με τις απόψεις τους. Σέβομαι την επιλογή τους να μην θέλουν να γράφουν σαν μέλη και δεν νομίζω ότι πρέπει να τους την στερήσουμε λόγω κάποιων "καλλικαντζάρων".
Γνῶθι σαὐτόν
Last Edit: 25 Mar 2012 22:58 by Ο Τσιγκούνης (T$ig).
The administrator has disabled public write access.

Απ: Να επιτρέπονται μόνο τα μέλη να γράφουν στις συζητήσεις; 26 Mar 2012 14:02 #15

  • Eπισκεπτης
  • Eπισκεπτης's Avatar
O περιορισμος της δημοσιευσης αποκλειστικα στα εγγεγραμμενα μελη μόνο κακο μπορει να κανει. Γιατι μπορει καποιος να εχει μια πολυτιμη πληροφορια που δεν θα γραψει γιατι θα βαριεται να εγγραφει.

Εξαλλου, τι σημασια εχει αν εισαι εγγεγραμμεμνος ή μη?
The administrator has disabled public write access.

Απ: Να επιτρέπονται μόνο τα μέλη να γράφουν στις συζητήσεις; 30 Mar 2012 12:01 #16

  • Anonymous
  • Anonymous's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 4
  • Karma: 0 (-1)
rebel wrote:
και εγω συμφωνώ οτι μονο τα μέλη να μπορουν να κανουν σχόλια τωρα βλεπουμε καποιο ανώνυμο
να λεει οτι του κατεβη κάτι το οποιο θεωρώ αθλιο για ενα σοβαρό site
το οτι εχω κανει εγγραφη στο site σημαινει οτι ειμαι και επωνυμος?
το οτι εχω κανει εγγραφη στο site σημαινει οτι δεν μπορω να διατηρω και αλλους 10 λογαριασμους με αλλο user name?
το οτι εχω κανει εγγραφη στο site σημαινει οτι ενα site ειναι σοβαρο η οτι ως χρηστης ειμαι ντε και καλα σοβαρος?
υποστηριζω την ελευθερη προσβαση σε οποιοονδηποτε,ο καθενας χαρακτηριζεται απο τα γραφομενα του αλλωστε.
δεν παιζει κανενα ρολο εαν ο χρηστης ειναι εγγεγραμμενος η οχι.
T$ig ειναι προς τιμην σου η ελευθερια προσβασης και ειναι και ο καταλυτης της επιτυχιας του site.
Last Edit: 30 Mar 2012 18:09 by Anonymous.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Να επιτρέπονται μόνο τα μέλη να γράφουν στις συζητήσεις; 01 Dec 2012 20:50 #17

  • IRENE (K_)
  • IRENE (K_)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 207
  • Thank you received: 15
  • Karma: 0
Θα επαναφέρω το θέμα γιατί θεωρώ ότι πλέον είναι επιτακτική ανάγκη να το ξανασκεφτεί ο διαχειριστής!
Σχόλια μόνο για τα μέλη,οι επισκέπτες μπορούν απλά να βλέπουν και να ενημερώνονται!
Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Να επιτρέπονται μόνο τα μέλη να γράφουν στις συζητήσεις; 01 Dec 2012 22:02 #18

  • ANΩΝΥΜΟΣ
  • ANΩΝΥΜΟΣ's Avatar
Το να εκφέρει την αποψή του κάποιος δεν απαγορεύετε.
Επομένως ειτε κάνει sign in ειτε sign out δεν εχει σημασία γιατί το ψευδώνυμο
δεν λέει τίποτα.

Πρός τους πραγματικά κυρίους /κυρίες του site Tsig :
Απο εμένα η οποιαδήποτε αποψη των διαχειριστών ΣΕΒΑΣΤΗ.
Αλλά -αλλά αμα θέλετε να "ακούτε" και οσα σκοπίμως κρύβονται
αφήστε το ελεύθερο.
Τα τελευταία post που εγραψα για να "ενόχλησαν" ΣΗΜΑΙΝΕΙ "κάτι".
Ξανασκεφτείτε το ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΚΡΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ " ΒΟΛΕΥΟΥΝ ".

Ευχαριστώ και πάλι για την φιλοξενία και καλές επιτυχίες.
Ο Ανώνυμος που "ενοχλεί " (ξανασκεφτείτε το ψευδώνυμο και το sign in = τίποτα)
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.084 seconds