Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Το ενδεχόμενο πτώχευσης της Ελλάδας και επιπτώσεις www.tsig.gr/lang-el/banks/536-xreokopia-xoras

TOPIC: ΠΩΣ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΩ ΤΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ

Απ: ΠΩΣ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΩ ΤΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 09 Jun 2012 20:02 #19

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 2231
  • Thank you received: 1096
  • Karma: 97 (23)
Εννοείται φίλε μου . Σε μια ανοικτή κοινωνία σαν αυτή που έχουμε και εγώ και εσύ που λένε με θάρρος και φανερά την γνώμη τους κρινόμαστε , Εσύ έχεις τον ανδρισμό και για αυτό σε σέβομαι να λες φανερά την γνώμη σου . Δεν θα σεβαστώ ποτέ όμως κουτσαβάκια . Καλό μας απόγευμα και ηρεμία. Τα πράγματα είναι δύσκολα.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: zemperis

Απ: ΠΩΣ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΩ ΤΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 09 Jun 2012 20:05 #20

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 2231
  • Thank you received: 1096
  • Karma: 97 (23)
Του Αιμίλιου Περδικάρη

Σε νέα αλλαγή πλεύσης όσον αφορά στο χειρισμό του Μνημονίου προβαίνει ο Αλ. Τσίπρας, ώστε να απαλύνει τις εντυπώσεις που έχουν δημιουργηθεί στην Ευρώπη και να μπορέσει ταυτόχρονα να προσεγγίσει στην τελική ευθεία προς τις κάλπες αναποφάσιστους ψηφοφόρους που έχουν όμως ως προτεραιότητα την ευρωπαϊκή προοπτική της χώρας.

Έτσι, στη χθεσινή συγκέντρωση του ΣΥΡΙΖΑ στη Σπάρτη, έκανε λόγο για «επιλεκτική και μερική αναδιαπραγμάτευση» της δανειακής σύμβασης, σε συνεργασία – όπως είπε – με τους εταίρους και δίχως αυτό να ερμηνεύεται ως ρήξη με την Ευρώπη, ενώ επέμεινε στην αποσύνδεση της εξαγγελίας του ΣΥΡΙΖΑ περί ακύρωσης του Μνημονίου με την παραμονή της χώρας στην Ευρωζώνη.

Το τελευταίο θα είναι ένα ακόμη επιχείρημα που θα αξιοποιήσει ο ΣΥΡΙΖΑ την τελευταία εβδομάδα πριν τις εκλογές, ενώ, όπως ήδη φαίνεται και από τα τηλεοπτικά σποτ του κόμματος, θα επιχειρήσει να αναδείξει τις αντιφάσεις στις οποίες υποπίπτουν Αντ. Σαμαράς και Ευ. Βενιζέλος όσον αφορά στο Μνημόνιο και την αναδιαπραγμάτευσή του.

Παράλληλα, ο κ. Τσίπρας προέβη σε αλλαγή πλεύσης και στον τομέα της δημόσιας ασφάλειας. Μετά τις αντιδράσεις που προκάλεσαν όσα περιλαμβάνονται στο πρόγραμμα του ΣΥΡΙΖΑ για «αφοπλισμό των ΜΑΤ» και την έκρηξη της εγκληματικότητας, πρότεινε χθες από τη Σπάρτη την επαναφορά του θεσμού του «αστυνομικού της γειτονιάς», προσθέτοντας ότι όλοι οι αστυνομικοί πρέπει να βγουν από τα γραφεία και τους διαδρόμους της Βουλής στους δρόμους.

Εγγυήθηκε δε «την αποκατάσταση της οικονομικής και επαγγελματικές αξιοπρέπειας του ανθρώπινου δυναμικού των Σωμάτων Ασφαλείας», πραγματοποιώντας έτσι ένα… ασυνήθιστο για την Αριστερά άνοιγμα στο συγκεκριμένο χώρο.

Ιδιαίτερα σκληρός υπήρξε, τέλος, ο επικεφαλής του ΣΥΡΙΖΑ με τη Χρυσή Αυγή, ύστερα από το απίστευτο περιστατικό στο τηλεοπτικό στούντιο του Antenna. Κάλεσε τους πολίτες «με την ψήφο τους στον ΣΥΡΙΖΑ να υψώσουν ασπίδα προστασίας στη Δημοκρατία και να κλείσουν την πόρτα της Βουλής σε μια ναζιστική συμμορία του κοινού Ποινικού Δικαίου».

Αυτά σε συνέχεια των όσων έχω πει και εγώ και πολλοί άλλοι . ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΑΓΑΠΙΟΜΑΣΤΕ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ . ΚΛΙΚ ΕΝΤΕΡ DELETE.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Απ: ΠΩΣ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΩ ΤΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 09 Jun 2012 20:16 #21

  • isixa
  • isixa's Avatar
ΣΤΑΜΑΤΗΣ wrote:
Εννοείται φίλε μου . Σε μια ανοικτή κοινωνία σαν αυτή που έχουμε και εγώ και εσύ που λένε με θάρρος και φανερά την γνώμη τους κρινόμαστε , Εσύ έχεις τον ανδρισμό και για αυτό σε σέβομαι να λες φανερά την γνώμη σου . Δεν θα σεβαστώ ποτέ όμως κουτσαβάκια . Καλό μας απόγευμα και ηρεμία. Τα πράγματα είναι δύσκολα.

Ο καιρός γαρ εγγύς...
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΠΩΣ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΩ ΤΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 09 Jun 2012 20:37 #22

  • john45 (jlian)
  • john45 (jlian)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 464
  • Thank you received: 143
  • Karma: -18 (21)
Εδω και ένα μήνα, αυτά που λέει ο Βενιζέλος, συγκλίνουν με αυτά του Κουβέλη και πρόσφατα προσετέθη και ο Τσίπρας. Άντε τώρα να μας πείσουν οτι δεν ήταν ένα κόλπο grosso να σπάσει το ΠΑΣΟΚ σε 3 κομμάτια για να ανασυσταθεί σε ένα συνασπισμό εξουσίας, πολύ ευρύτερο απ ότι φανταζόμασταν. Στόχος πιστεύω πως παραμένει η αναπαραγωγή του 81...
Για το δημόσιο η άποψη μου εξακολουθεί να είναι η ίδια, ότι έχουν στόχο να απολύσουν μόνο τους λίγους που κατάφεραν να μαζέψουν αξιοκρατικά μέσω ΑΣΕΠ, να παραμείνουν στις θέσεις τους μόνο οι αφισοκολλητές της δεκαετίας του 80, να πάρουν όσο μεγαλύτερες συντάξεις και εφάπαξ μπορούν φεύγοντας, χώνοντας ακόμα μεγαλύτερες εισφορές στους λίγους που θα παραμείνουν και εργάζονται πραγματικά, και μόλις αποχωρήσουν θα αντικατασταθούν από νέα γενιά αφισοκολλητών, μη μονίμων αυτή τη φορά.
Ετσι ώστε να μην παρατήσουν τη βούρτσα κατα τη διάρκεια του υπόλοιπου "εργασιακού" τους βίου.
Ποτέ να μην λογομαχήσεις με έναν βλάκα. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας (αγνώστου).
Last Edit: 09 Jun 2012 21:22 by john45 (jlian).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross), ΣΤΑΜΑΤΗΣ

Απ: ΠΩΣ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΩ ΤΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 09 Jun 2012 21:04 #23

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 2231
  • Thank you received: 1096
  • Karma: 97 (23)
Ειναι το πιο λογικό σενάριο αυτό που λέει o john αν βγει πρώτος ο Alexis , αλλά να ξέρετε ότι η κοινωνία έχει αλλάξει. Ευτυχώς δυστυχώς οι 3 εβδομάδες ήταν αρκετές και κάλυψαν και την ανεπάρκεια Σαμαρά στο να δείξει το τι ειναι πραγματικά ο Alexis . Tελοςπαντων μια εβδομάδα θέλουμε , ας ελπίσουμε να μην σκάσει η Ισπανία και ο κόσμος να ψηφίσει σωστά όπως το θέλει ο καθένας μας .
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΠΩΣ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΩ ΤΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 09 Jun 2012 21:52 #24

  • ΣΙΚ
  • ΣΙΚ's Avatar
ΕΓΩ ΠΑΛΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΝΤΟΡΑ,ΤΟΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟ ,ΤΟΝ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟ ,ΤΟΝ ΨΩΜΙΑΔΗ ΚΛΠ ΣΤΗΝ ΝΔ????ΕΧΕΤΕ ΞΕΧΑΣΗ ΤΙ ΤΗΣ ΣΕΡΝΑΝΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ?????ΑΝ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΟΝ ΦΤΥΝΟΥΝ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ,ΑΧ ΒΡΕΧΕΙ,ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΕ ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΨΩ????ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΣΩΣΗ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΗΣ ΠΟΛΑΝ Η ΤΟΥ ΚΕΠ??ΜΕ ΠΟΙΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ?ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΑΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΣΙΠΡΑ.ΕΒΑΛΕ ΤΗΝ ΝΤΟΡΑ ΣΤΗΝ ΠΙΟ ΤΙΜΙΤΙΚΗ ΘΕΣΗΤΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟ ΝΑ ΞΙΦΟΥΛΚΗ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΝΔ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΕΒΡΙΖΕ???ΜΕ ΠΟΙΑ ΕΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ.ΠΟΙΟ ΗΘΟΣ??
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΠΩΣ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΩ ΤΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 09 Jun 2012 22:04 #25

  • αστα
  • αστα's Avatar
ΣΙΚ wrote:
ΕΓΩ ΠΑΛΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΝΤΟΡΑ,ΤΟΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟ ,ΤΟΝ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟ ,ΤΟΝ ΨΩΜΙΑΔΗ ΚΛΠ ΣΤΗΝ ΝΔ????ΕΧΕΤΕ ΞΕΧΑΣΗ ΤΙ ΤΗΣ ΣΕΡΝΑΝΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ?????ΑΝ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΟΝ ΦΤΥΝΟΥΝ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ,ΑΧ ΒΡΕΧΕΙ,ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΕ ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΨΩ????ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΣΩΣΗ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΗΣ ΠΟΛΑΝ Η ΤΟΥ ΚΕΠ??ΜΕ ΠΟΙΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ?ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΑΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΣΙΠΡΑ.ΕΒΑΛΕ ΤΗΝ ΝΤΟΡΑ ΣΤΗΝ ΠΙΟ ΤΙΜΙΤΙΚΗ ΘΕΣΗΤΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟ ΝΑ ΞΙΦΟΥΛΚΗ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΝΔ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΕΒΡΙΖΕ???ΜΕ ΠΟΙΑ ΕΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ.ΠΟΙΟ ΗΘΟΣ??

βρε εχεις δικιο αλλα οχι και να δουμε τον αλεξη πρωθυπουργό έλεος
πιστεύω πως ο κόσμος ειναι σε απόγνωση μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα ....
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΠΩΣ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΩ ΤΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 09 Jun 2012 22:25 #26

  • Aννα
  • Aννα's Avatar
Γιατι ρε παιδια?Ο Τσιπρας μας καταντησε ετσι?Αυτος εκοψε τους μισθους ακομα και στα σωματα ασφαλειας μαζυ με τον Μπενη?Απο την αλλη στον ΣΥΡΙΖΑ πηγε ολο το ΠΑΣΟΚ.Οσο για Χρυση Αυγη πρεπει να ειμαι ψυχασθενης να με παραμυθιαζουν οι φιλοι του Καιαδα με τους λοστους και τα μαχαιρια μεχρι να παρουν και την βουλευτικη ασυλια .Αχ ας μας σωση ο Θεος αν δεν μας συχαθηκε και Αυτος....
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΠΩΣ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΩ ΤΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 09 Jun 2012 22:29 #27

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
soto51 wrote:
Ρε παιδιά,
Στην ΟΥΣΙΑ αυτών που γράφω (περί πλούτου) θέλω να δω μια απάντηση.

Που (δυστυχώς) δεν βλέπω.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.061 seconds