Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: δέσμευση καταθέσεων

Απ: δέσμευση καταθέσεων 16 May 2012 05:32 #19

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
oeo wrote:
ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΕΒΓΑΛΕ Ο ΤΣΙΠΡΑΣ ΟΥΤΕ ΤΟ 16%...ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΑΣΟΚ ΝΔΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΦΑΓΑΝΕ ,ΦΑΓΑΝΕ ,ΦΑΓΑΝΕ...ΟΣΟ ΛΥΣΑΤΕ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΑ ΜΕ ΣΠΡΩΧΝΕΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΩ.ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΗ ΠΟΛΥ ΛΙΓΗ ....ΝΑ ΦΕΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΤΑ ΚΛΕΜΕΝΑ .ΟΛΟΙ. ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΜΟΥΡΗ ΚΑΙ ΜΙΛΑΤΕ ΑΚΟΜΑ.ΚΛΕΦΤΕΣ ...Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕ 45 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑΤΟΥ ΤΑ ΦΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΣΚΟΥΛΙΚΙΑ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑ ΕΓΩ ΘΑ ΠΕΘΑΙΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ.ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΝΑ ΤΑΠΑΡΕΤΕ ΤΑ ΚΛΕΜΕΝΑ...ΜΗ ΣΩΣΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΧΑΡΗΤΕ.ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ.

Θα ήταν καλύτερα (για όλους μας - αλλά κυρίως για σένα) αν διατύπωνες αυτά που έχεις να πεις (και αν σωστά τα υποψιάζομαι - γιατί μόνο εικασίες μπορεί να κάνει κανείς έτσι που τα γράφεις) πιο συγκεκριμένα, τεκμηριωμένα, και χωρίς εμπάθειες.

Εννοώ:
"ΦΕΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΤΑ ΚΛΕΜΕΝΑ. ΟΛΟΙ"
Τι λες ρε φίλε?
Σου πήρα ποτέ τίποτα εγώ?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Απ: δέσμευση καταθέσεων 16 May 2012 06:28 #20

  • oeo
  • oeo's Avatar
aΤΑ ΜΑΤΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΕΒΓΑΛΕ Ο ΤΣΙΠΡΑΣ ΟΥΤΕ ΤΟ 16%...ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΑΣΟΚ ΝΔΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΦΑΓΑΝΕ ,ΦΑΓΑΝΕ ,ΦΑΓΑΝΕ...ΟΣΟ ΛΥΣΑΤΕ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΑ ΜΕ ΣΠΡΩΧΝΕΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΩ.ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΗ ΠΟΛΥ ΛΙΓΗ ....ΝΑ ΦΕΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΤΑ ΚΛΕΜΕΝΑ .ΟΛΟΙ. ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΜΟΥΡΗ ΚΑΙ ΜΙΛΑΤΕ ΑΚΟΜΑ.ΚΛΕΦΤΕΣ ...Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕ 45 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑΤΟΥ ΤΑ ΦΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΣΚΟΥΛΙΚΙΑ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑ ΕΓΩ ΘΑ ΠΕΘΑΙΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ.ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΝΑ ΤΑΠΑΡΕΤΕ ΤΑ ΚΛΕΜΕΝΑ...ΜΗ ΣΩΣΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΧΑΡΗΤΕ.ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ.
The administrator has disabled public write access.

Απ: δέσμευση καταθέσεων 16 May 2012 06:36 #21

  • oeo
  • oeo's Avatar
soto51 wrote:
oeo wrote:
ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΕΒΓΑΛΕ Ο ΤΣΙΠΡΑΣ ΟΥΤΕ ΤΟ 16%...ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΑΣΟΚ ΝΔΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΦΑΓΑΝΕ ,ΦΑΓΑΝΕ ,ΦΑΓΑΝΕ...ΟΣΟ ΛΥΣΑΤΕ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΑ ΜΕ ΣΠΡΩΧΝΕΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΩ.ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΗ ΠΟΛΥ ΛΙΓΗ ....ΝΑ ΦΕΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΤΑ ΚΛΕΜΕΝΑ .ΟΛΟΙ. ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΜΟΥΡΗ ΚΑΙ ΜΙΛΑΤΕ ΑΚΟΜΑ.ΚΛΕΦΤΕΣ ...Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕ 45 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑΤΟΥ ΤΑ ΦΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΣΚΟΥΛΙΚΙΑ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑ ΕΓΩ ΘΑ ΠΕΘΑΙΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ.ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΝΑ ΤΑΠΑΡΕΤΕ ΤΑ ΚΛΕΜΕΝΑ...ΜΗ ΣΩΣΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΧΑΡΗΤΕ.ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ.

Θα ήταν καλύτερα (για όλους μας - αλλά κυρίως για σένα) αν διατύπωνες αυτά που έχεις να πεις (και αν σωστά τα υποψιάζομαι - γιατί μόνο εικασίες μπορεί να κάνει κανείς έτσι που τα γράφεις) πιο συγκεκριμένα, τεκμηριωμένα, και χωρίς εμπάθειες.

Εννοώ:
"ΦΕΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΤΑ ΚΛΕΜΕΝΑ. ΟΛΟΙ"
Τι λες ρε φίλε?
Σου πήρα ποτέ τίποτα εγώ?
Eσυ εκλεψες εκατομυρια,εδωσες πολλες συνταξεις λαθος,πηρες μιζες στα νοσοκομεια,στα υπουργεια,στην πολεοδομια,η τζαμπα επιδοτησεις σε ΜΚΟ,εβαλες κουρτινες πολλων χιλιαδων στο υπουργειο σου,η αγορασες υποβριχια που μπαταρουν παλυ για ναπαρης τιςμιζες σου,ειχες πολλους κουμπαρους,εισουνα δημαρχος που κατηγορησαι για υπεξερεση 51 εκατομυριων και πολλα αλλα που ολοι ακουσαμε και ξερουμε????Αν ναι φερτα πισω .Αν οχι γιατι μυγιαστικες???
The administrator has disabled public write access.

Απ: δέσμευση καταθέσεων 17 May 2012 04:05 #22

  • wow
  • wow's Avatar
Δειτε αυτο το video www.trelokouneli.gr/2012/05/blog-post_3510.html περιμενω αποψεις
The administrator has disabled public write access.

Απ: δέσμευση καταθέσεων 20 May 2012 08:42 #23

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Με χαρά σας ανακοινώνω (αν δεν την έχετε διαβάσει ήδη)
την εξής είδηση:

Με ανακοίνωσή της η Τράπεζα της Ελλάδος διαψεύδει δημοσιεύματα για επιβολή πλαφ'ον σε αναλήψεις τραπεζικών λογαριασμών.

Η ανακοίνωση της Τράπεζας:

«Η Τράπεζα της Ελλάδος διαψεύδει κατηγορηματικά δημοσίευμα κυριακάτικης εφημερίδας που αναφέρεται σε δήθεν σχεδιασμό για επιβολή ορίου στις αναλήψεις καταθέσεων και περιορισμών στη μεταφορά κεφαλαίων στο εξωτερικό».

Είναι από εδώ:
www.tovima.gr/finance/article/?aid=458607
(άρα αξιόπιστη πηγή)

Και έχω να ομολογήσω πως ύστερα από αυτή τη διάψευση μου έφτγε ένα βάρος, μια αμφιβολία, μια αβεβαιότητα, που είχα σε σχέση με τις καταθέσεις μας.

Όπως άλλωστε και ο πρώην Υπουργός Οικονομικών κ. Ευάγγελος Βενιζέλος έχει επανειλημμένα τονίσει (όσο ήταν υπουργός), οι Ελληνικές Τράπεζες δεν έχουν να φοβούνται τίποτα, γιατί είναι ευρωπαϊκές τράπεζες, και επί πλέον έχουν και τη στήρηξη του μηχανισμού (στήριξης).
Και όπως είναι γνωστό, ο πρώην υπουργός μας δεν έλεγε ποτέ ψέμματα.

Κοιμηθείτε ήσυχοι, καταθέτες.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Απ: δέσμευση καταθέσεων 20 May 2012 14:15 #24

  • ?
  • ?'s Avatar
Σοβαρά τα λες τώρα ή ειρωνικά???
The administrator has disabled public write access.

Απ: δέσμευση καταθέσεων 20 May 2012 16:37 #25

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
? wrote:
Σοβαρά τα λες τώρα ή ειρωνικά???

Μ' αρέσει αυτή η ερώτηση σου!
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Απ: δέσμευση καταθέσεων 20 May 2012 19:16 #26

  • evi28
  • evi28's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 621
  • Thank you received: 94
  • Karma: 1 (3)
Οχι ελικοπτερο.
Της Αργεντινης και χειροτερα θα γινει αμα τις πειραξουν.
Περιληψη ολου του φορουμ των καταθετων.
www.katathetes.blogspot.com
Συμμετεχετε ολοι στα γκαλοπ στην σελιδα www.katathetes.blogspot.com για να δουμε τελικα τι ισχυει.
The administrator has disabled public write access.

Απ: δέσμευση καταθέσεων 20 May 2012 19:24 #27

  • kalaxan
  • kalaxan's Avatar
Έχω μια προθεσμιακή των 38.000 στην FBB που διανύει το 3ο διμηνο..Ληγει στις 9/7/2012....

Η αληθεια ειναι οτ μεχρι τις εκλογες δε φοβαμαι να γινει κατι, το μετα ομως το φοβαμαι σε καποιο βαθμο...

Τι να κανω? Να τα βγαλω και να τα κρυψω κατω απο το στρωμα? Ν ψαχτω μηπως τα στειλω μεσω Masrfin στην Κυπρο? Αυτο με συμφερει?

Ή δε θα γινει τιποτα και να περιμενω να εισπαξω τα 380 ΕΥΡΩ?
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.061 seconds