Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: μείωση τον καταθέσεων

Απ: Τράπεζες 30 Mar 2012 16:02 #10

  • G-Man
  • G-Man's Avatar
Αγαπητέ Cross,

Γραψε σε παρακαλώ το link για το φοβερό μηχάνημα που ανιχνεύει χρυσό και ασήμι "από την πλατεία της γειτονιάς", αλλοιώς ελπίζω ότι αστειέυεσαι και προσπαθείς να δώσεις έμφαση μέσω της υπερβολής. Λίγη εγκράτεια θα ήταν καλοδεχούμενη στη δεύτερη περίπτωση.

Αν τυχόν εννοείς αυτό που λές, τότε σε πληροφορώ ότι πραγματικά είσαι παραπληροφορημένος στο μέγιστο βαθμό, ή έχεις καλπάζουσα φαντασία και ροπή πρός την μυθοπλασία. Καλόπιστα δέξου το, από κάποιον που ασχολείται επαγγελματικά με τα πολύτιμα μέταλλα και με εμπειρία και επαφές στο χώρο των ειδικών της ανίχνευσης και έρευνας είτε μεταλλευμάτων είτε χρυσών τεχνουργημάτων και άλλων ευρημάτων.

Μακάρι να υπήρχε τέτοιο εργαλείο, θα έκανε πολλούς ανθρώπους ευτυχισμένους, και όχι τόσο διαρρήκτες όσο ερευνητές και "κυνηγούς θησαυρών". Δυστυχώς στην θλιβερή πραγματικότητα, σε ένα συνηθισμένο σπίτι που κατοικείται, ακόμη και κορυφαίος ανιχνευτικός εξοπλισμός είναι εν πολλοίς άχρηστος λόγω της εκτεταμένης χρήσης μετάλλων στην κατασκευή και επίπλωση όσο και των παρεμβολών από διάφορες πηγές.
Το θέμα του χρόνου, του κόστους, της προσβασιμότητας αλλά και της τεχνογνωσίας που απαιτείται για την χρήση του από διαρήκτες το αφήνω στην άκρη. Κάποιος που θα μπορούσε να ανιχνεύσει χρυσό σε οίκημα στο κέντρο της πόλης από μακριά δεν θα είχε αναγκη να διαρρήξει σπίτι, θα έβγαζε εκατομμύρια από την αγορά.

Προς ενημέρωση.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Τράπεζες 30 Mar 2012 18:13 #11

  • εεεεεεεεεεεεεεεε
  • εεεεεεεεεεεεεεεε's Avatar
min akoyte papagalous den erxete kamia ptoxeysi ekmetaleytite ta megala epitokia
The administrator has disabled public write access.

Απ: Τράπεζες 31 Mar 2012 06:51 #12

  • Σονια
  • Σονια's Avatar
Και εγω δεν πιστευω στην μιρλα της πτωχευσης-τουλαχιστον στο εγγυς μελλον για να ειμαι σαφης.
Σ'αυτο ομως που 100% πιστευω ειναι οτι εχουμε να κανουμε μ'ενα κρατος που καταληστευει τους πολιτες του,τους στηνει συνεχεια παγιδες (αποσυρση-παρτε αυτοκινητα-φορολογω τα αυτοκινητα,αυθαιρετα-δηλωσετε για να σωσετε,πληρωστε α,πλακα σας καναμε ξαναπληρωστε,ομολογα-παρτε ειναι εγγυημενα α συγνωμη τα κουρευουμε και πολλα αλλα παραδειγματα).Το ξαναλεω εχει καταργηθει καθε εννοια συνταγματικοτητας και το επιστεγασμα σ'ολα ειναι η μαφια των πολιτικων και των παρατρεχαμενων καθως και των μεγαλοεπιχειρηματιων οι οποιοι ζουν σε καθεστως ανομιας και ατιμωρησιας και τρωνε με χρυσα κουταλια και παιζουνε με δις ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΑ.

Ναι πιστευω οτι ενας κυριαρχος στοχος μεταξυ πολλων αλλων θα ειναι οι καταθεσεις του κοσμακη.

Αυτο με φερνει σε πολυ δυσκολη θεση καθως εντος μιας εβδομαδας μενω χωρις εισοδημα (κλεισιμο μαγαζιου) και πραγματικα μια καταθεση μ'ενα καλο επιτοκιο θα με βοηθουσε να ζησω αλλα ειμαι σε πολυ μεγαλο διλημμα ως προς το τι να κανω.
Σιγουρα θα αισθανομουν πιο ασφαλης με καταθεση στο εξωτερικο,Κυπρο η Βουλγαρια σκεφτομαι.
Εχω διαβασει τα περισσοτερα απο οσα γραφετε αλλα μου λειπει ενα τελικο σκουντημα θα το εκτιμουσα πολυ να ακουσω μερικες προτασεις αναφορικα με το διλημμα Κυπρο η Βουλγαρια.

Κλεινοντας θα πω οτι αν δεν ειχα το προβλημα της επιβιωσης ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΤΑ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.
Καλυτερα ο κλεφτης παρα οι επιορκοι ληστες,οι βασιλιαδες της ρεμουλας που μεταχειριζονται τον λαο χωρις σεβασμο,ουτε καν οικτο ,οι απατρηδες που δεν δινουν μια για τη χωρα που καταστρεφεται και εχουν για μονο στοχο την εξουσια και τον ευκολο πλουτισμο.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Τράπεζες 31 Mar 2012 11:42 #13

  • TI?
  • TI?'s Avatar
Σονια wrote:
Και εγω δεν πιστευω στην μιρλα της πτωχευσης-τουλαχιστον στο εγγυς μελλον για να ειμαι σαφης.
Σ'αυτο ομως που 100% πιστευω ειναι οτι εχουμε να κανουμε μ'ενα κρατος που καταληστευει τους πολιτες του,τους στηνει συνεχεια παγιδες (αποσυρση-παρτε αυτοκινητα-φορολογω τα αυτοκινητα,αυθαιρετα-δηλωσετε για να σωσετε,πληρωστε α,πλακα σας καναμε ξαναπληρωστε,ομολογα-παρτε ειναι εγγυημενα α συγνωμη τα κουρευουμε και πολλα αλλα παραδειγματα).Το ξαναλεω εχει καταργηθει καθε εννοια συνταγματικοτητας και το επιστεγασμα σ'ολα ειναι η μαφια των πολιτικων και των παρατρεχαμενων καθως και των μεγαλοεπιχειρηματιων οι οποιοι ζουν σε καθεστως ανομιας και ατιμωρησιας και τρωνε με χρυσα κουταλια και παιζουνε με δις ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΑ.

Ναι πιστευω οτι ενας κυριαρχος στοχος μεταξυ πολλων αλλων θα ειναι οι καταθεσεις του κοσμακη.

Αυτο με φερνει σε πολυ δυσκολη θεση καθως εντος μιας εβδομαδας μενω χωρις εισοδημα (κλεισιμο μαγαζιου) και πραγματικα μια καταθεση μ'ενα καλο επιτοκιο θα με βοηθουσε να ζησω αλλα ειμαι σε πολυ μεγαλο διλημμα ως προς το τι να κανω.
Σιγουρα θα αισθανομουν πιο ασφαλης με καταθεση στο εξωτερικο,Κυπρο η Βουλγαρια σκεφτομαι.
Εχω διαβασει τα περισσοτερα απο οσα γραφετε αλλα μου λειπει ενα τελικο σκουντημα θα το εκτιμουσα πολυ να ακουσω μερικες προτασεις αναφορικα με το διλημμα Κυπρο η Βουλγαρια.

Κλεινοντας θα πω οτι αν δεν ειχα το προβλημα της επιβιωσης ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΤΑ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.
Καλυτερα ο κλεφτης παρα οι επιορκοι ληστες,οι βασιλιαδες της ρεμουλας που μεταχειριζονται τον λαο χωρις σεβασμο,ουτε καν οικτο ,οι απατρηδες που δεν δινουν μια για τη χωρα που καταστρεφεται και εχουν για μονο στοχο την εξουσια και τον ευκολο πλουτισμο.
SONIA EGO TA PIGA STIN BULGARIA STIN FIBANK. ANIGIS LOGARIASMO ME 10EURO KAI EPITA STELNIS TA XRIMATASOY ME TO INTERNET MESO PIREOS ME KOSTOS 0,50 EURO OS 12000 EURO TIN HMERA.EXOYN BOYLGARIKO TEKE TIS 100000EURO.TO MONO KAKO EINE OTI PREPI NA PAS EKEI NA ANIXIS LOGARIASMO .KATHE HMERA EXEI LEOFORIA ME 80 EYRO PIGENE ELA ATHINA SOFIA MONO TIN TAFTOTITA SOY XRIAZETE H TRAPEZA GIA NA SOY ANIXI LOGARIASMO.KAI EGO LOGO POY ME KOYREPSAN TA ESTILA BULGARIA.EIXA 20000 OMOLOGA KAI META TO KOYREMA AN TA POYLISO SIMERA THA PARO 4000.TO AXIOPISTO KRATOS ME EKLEPSE EN PSIXRO!MIN AKOYTE KANENAN VLEPETE MONOISAS OTI TIPOTA SE AFTIN TIN XORA DEN LITOYRGI FISIOLOGIKA.TO KRATOS KLEVEI STEGNA SINTAXIOYXOYS, MISTHOTOYS, IDIOKTITES AKINITON, MIKROOMOLOGIOYXOYS, TI ALLO PREPI NA MAS KANI GIA NA KATALAVOYME OTI MAS KLEVOYN TIN IDIOTIKI PERIOYSIA GIA NA SINTIRITE TO DIEFTHARMENO KRATOS.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Τράπεζες 31 Mar 2012 16:13 #14

Φίλε Ti? σε παρακαλώ θέλω μερικές λεπτομέρειες εαν έχεις την καλοσύνη.
Από που φεύγουν τα λεωφορεία για Σόφια και που βγάζεις τα εισητήρια;
Στην Πειραιώς μέσω e-banking με 0,50 εως 12000 ευρώ από τι λογαριασμό τα στέλνεις;TI? wrote:
Σονια wrote:
Και εγω δεν πιστευω στην μιρλα της πτωχευσης-τουλαχιστον στο εγγυς μελλον για να ειμαι σαφης.
Σ'αυτο ομως που 100% πιστευω ειναι οτι εχουμε να κανουμε μ'ενα κρατος που καταληστευει τους πολιτες του,τους στηνει συνεχεια παγιδες (αποσυρση-παρτε αυτοκινητα-φορολογω τα αυτοκινητα,αυθαιρετα-δηλωσετε για να σωσετε,πληρωστε α,πλακα σας καναμε ξαναπληρωστε,ομολογα-παρτε ειναι εγγυημενα α συγνωμη τα κουρευουμε και πολλα αλλα παραδειγματα).Το ξαναλεω εχει καταργηθει καθε εννοια συνταγματικοτητας και το επιστεγασμα σ'ολα ειναι η μαφια των πολιτικων και των παρατρεχαμενων καθως και των μεγαλοεπιχειρηματιων οι οποιοι ζουν σε καθεστως ανομιας και ατιμωρησιας και τρωνε με χρυσα κουταλια και παιζουνε με δις ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΑ.

Ναι πιστευω οτι ενας κυριαρχος στοχος μεταξυ πολλων αλλων θα ειναι οι καταθεσεις του κοσμακη.

Αυτο με φερνει σε πολυ δυσκολη θεση καθως εντος μιας εβδομαδας μενω χωρις εισοδημα (κλεισιμο μαγαζιου) και πραγματικα μια καταθεση μ'ενα καλο επιτοκιο θα με βοηθουσε να ζησω αλλα ειμαι σε πολυ μεγαλο διλημμα ως προς το τι να κανω.
Σιγουρα θα αισθανομουν πιο ασφαλης με καταθεση στο εξωτερικο,Κυπρο η Βουλγαρια σκεφτομαι.
Εχω διαβασει τα περισσοτερα απο οσα γραφετε αλλα μου λειπει ενα τελικο σκουντημα θα το εκτιμουσα πολυ να ακουσω μερικες προτασεις αναφορικα με το διλημμα Κυπρο η Βουλγαρια.

Κλεινοντας θα πω οτι αν δεν ειχα το προβλημα της επιβιωσης ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΤΑ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.
Καλυτερα ο κλεφτης παρα οι επιορκοι ληστες,οι βασιλιαδες της ρεμουλας που μεταχειριζονται τον λαο χωρις σεβασμο,ουτε καν οικτο ,οι απατρηδες που δεν δινουν μια για τη χωρα που καταστρεφεται και εχουν για μονο στοχο την εξουσια και τον ευκολο πλουτισμο.
SONIA EGO TA PIGA STIN BULGARIA STIN FIBANK. ANIGIS LOGARIASMO ME 10EURO KAI EPITA STELNIS TA XRIMATASOY ME TO INTERNET MESO PIREOS ME KOSTOS 0,50 EURO OS 12000 EURO TIN HMERA.EXOYN BOYLGARIKO TEKE TIS 100000EURO.TO MONO KAKO EINE OTI PREPI NA PAS EKEI NA ANIXIS LOGARIASMO .KATHE HMERA EXEI LEOFORIA ME 80 EYRO PIGENE ELA ATHINA SOFIA MONO TIN TAFTOTITA SOY XRIAZETE H TRAPEZA GIA NA SOY ANIXI LOGARIASMO.KAI EGO LOGO POY ME KOYREPSAN TA ESTILA BULGARIA.EIXA 20000 OMOLOGA KAI META TO KOYREMA AN TA POYLISO SIMERA THA PARO 4000.TO AXIOPISTO KRATOS ME EKLEPSE EN PSIXRO!MIN AKOYTE KANENAN VLEPETE MONOISAS OTI TIPOTA SE AFTIN TIN XORA DEN LITOYRGI FISIOLOGIKA.TO KRATOS KLEVEI STEGNA SINTAXIOYXOYS, MISTHOTOYS, IDIOKTITES AKINITON, MIKROOMOLOGIOYXOYS, TI ALLO PREPI NA MAS KANI GIA NA KATALAVOYME OTI MAS KLEVOYN TIN IDIOTIKI PERIOYSIA GIA NA SINTIRITE TO DIEFTHARMENO KRATOS.
The administrator has disabled public write access.

Απ: μείωση τον καταθέσεων 31 Mar 2012 17:23 #15

  • makper
  • makper's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 1747
  • Thank you received: 202
  • Karma: -8 (-195)
@G-Man

Για το θέμα αυτό κουβέντιαζα πρόσφατα με φίλο μου μηχανικό ορυκτών πόρων. Θεωρεί ότι οι απλοί (αλλά επαγγελματικοί) ανιχνευτές μετάλλων αρκούν για τον διαρρήκτη που κάνει βόλτα ακριβώς έξω από τη μονοκατοικία σου ή το διαμέρισμα σου. Σου μιλάω για φορητούς ανιχνευτές και η βόλτα φυσικά γίνεται μετά τα μεσάνυχτα. Αν βρεθεί υποψία πολύτιμου μετάλλου, δηλαδή κάποιος που έχει κάνει τους παράδες του λίρες και τις έχει κρύψει μέσα στο σπίτι, θα τους δώσει ένδειξη. Στη συνέχεια μια επίσκεψη σε ώρα κατάλληλη αρκεί. Μη ξεχνάς ότι πρόκειται για επαγγελματίες διαρρήκτες και όχι πρεζάκηδες και κλεφτρόνια αμαξιών. Δεν ρισκάρουν την φυλακή χωρίς λόγο.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Last Edit: 31 Mar 2012 17:26 by makper.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Απ: μείωση τον καταθέσεων 31 Mar 2012 19:07 #16

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
makper wrote:
@G-Man

Για το θέμα αυτό κουβέντιαζα πρόσφατα με φίλο μου μηχανικό ορυκτών πόρων. Θεωρεί ότι οι απλοί (αλλά επαγγελματικοί) ανιχνευτές μετάλλων αρκούν για τον διαρρήκτη που κάνει βόλτα ακριβώς έξω από τη μονοκατοικία σου ή το διαμέρισμα σου. Σου μιλάω για φορητούς ανιχνευτές και η βόλτα φυσικά γίνεται μετά τα μεσάνυχτα. Αν βρεθεί υποψία πολύτιμου μετάλλου, δηλαδή κάποιος που έχει κάνει τους παράδες του λίρες και τις έχει κρύψει μέσα στο σπίτι, θα τους δώσει ένδειξη. Στη συνέχεια μια επίσκεψη σε ώρα κατάλληλη αρκεί. Μη ξεχνάς ότι πρόκειται για επαγγελματίες διαρρήκτες και όχι πρεζάκηδες και κλεφτρόνια αμαξιών. Δεν ρισκάρουν την φυλακή χωρίς λόγο.

Παπάρια.
Οι διαρήκτες δεν είναι επιστήμονες.
Οι ελάχιστοι που είναι (τους βλέπουμε μόνο σε έργα σινεμα) ασχολούνται με πολύ high καταστάσεις (και αξίες).
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Τράπεζες 31 Mar 2012 21:17 #17

  • Σονια
  • Σονια's Avatar
TI? wrote:
SONIA EGO TA PIGA STIN BULGARIA STIN FIBANK. ANIGIS LOGARIASMO ME 10EURO KAI EPITA STELNIS TA XRIMATASOY ME TO INTERNET MESO PIREOS ME KOSTOS 0,50 EURO OS 12000 EURO TIN HMERA.EXOYN BOYLGARIKO TEKE TIS 100000EURO.TO MONO KAKO EINE OTI PREPI NA PAS EKEI NA ANIXIS LOGARIASMO .KATHE HMERA EXEI LEOFORIA ME 80 EYRO PIGENE ELA ATHINA SOFIA MONO TIN TAFTOTITA SOY XRIAZETE H TRAPEZA GIA NA SOY ANIXI LOGARIASMO.KAI EGO LOGO POY ME KOYREPSAN TA ESTILA BULGARIA.EIXA 20000 OMOLOGA KAI META TO KOYREMA AN TA POYLISO SIMERA THA PARO 4000.TO AXIOPISTO KRATOS ME EKLEPSE EN PSIXRO!MIN AKOYTE KANENAN VLEPETE MONOISAS OTI TIPOTA SE AFTIN TIN XORA DEN LITOYRGI FISIOLOGIKA.TO KRATOS KLEVEI STEGNA SINTAXIOYXOYS, MISTHOTOYS, IDIOKTITES AKINITON, MIKROOMOLOGIOYXOYS, TI ALLO PREPI NA MAS KANI GIA NA KATALAVOYME OTI MAS KLEVOYN TIN IDIOTIKI PERIOYSIA GIA NA SINTIRITE TO DIEFTHARMENO KRATOS.

Φιλε/η μου ΤΙ?,σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου,με συγκινησες-τα παντα εχουν γινει τοσο εχθρικα πια που μια καλη κουβεντα μου φερνει δακρυα στα ματια.
Θα λαβω τι συμβουλη σου πολυ σοβαρα υπ'οψη μου. :)
The administrator has disabled public write access.

Απ: μείωση τον καταθέσεων 31 Mar 2012 21:52 #18

  • noway
  • noway's Avatar
makper wrote:
@G-Man

Για το θέμα αυτό κουβέντιαζα πρόσφατα με φίλο μου μηχανικό ορυκτών πόρων. Θεωρεί ότι οι απλοί (αλλά επαγγελματικοί) ανιχνευτές μετάλλων αρκούν για τον διαρρήκτη που κάνει βόλτα ακριβώς έξω από τη μονοκατοικία σου ή το διαμέρισμα σου. Σου μιλάω για φορητούς ανιχνευτές και η βόλτα φυσικά γίνεται μετά τα μεσάνυχτα. Αν βρεθεί υποψία πολύτιμου μετάλλου, δηλαδή κάποιος που έχει κάνει τους παράδες του λίρες και τις έχει κρύψει μέσα στο σπίτι, θα τους δώσει ένδειξη. Στη συνέχεια μια επίσκεψη σε ώρα κατάλληλη αρκεί. Μη ξεχνάς ότι πρόκειται για επαγγελματίες διαρρήκτες και όχι πρεζάκηδες και κλεφτρόνια αμαξιών. Δεν ρισκάρουν την φυλακή χωρίς λόγο.



makper θα πρότεινα σε εσένα και στο φίλο σου να κόψετε το σινεμά !!!!
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.091 seconds