Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

TOPIC: Υγεία

Καρκινογόνο Wi-Fi 05 Jun 2019 12:05 #1396

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • NOW ONLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13131
  • Thank you received: 1249
  • Karma: -29 (-1)
Η ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία των δικτύων Wi-Fi εξασκεί μετρήσιμες βιολογικές επιδράσεις σε ανθρώπινους ιστούς!


www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0013935118300355
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Last Edit: 05 Jun 2019 12:25 by Καράντη Μαρία (cross).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: vortex

Θανατηφόρο καθισιό 05 Jun 2019 12:28 #1397

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • NOW ONLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13131
  • Thank you received: 1249
  • Karma: -29 (-1)
Συγκεντρωτική αναλυτική μελέτη, όλων των προηγούμενα δημοσιευμένων σχετικών κλινικών εργασιών απέδειξε πως η καθιστική ζωή αυξάνει τη θνησιμότητα από όλες τις αιτίες!


journals.plos.org/plosone/article?id=10....journal.pone.0080000
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Last Edit: 05 Jun 2019 12:31 by Καράντη Μαρία (cross).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: γιώργης (yorgi)

Αναποτελεσματική η φυτοφαγία στην υπέρταση 05 Jun 2019 12:35 #1398

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • NOW ONLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13131
  • Thank you received: 1249
  • Karma: -29 (-1)
Μεγάλη διεθνής συγκεντρωτική αναλυτική μελέτη, όλων των προηγούμενα δημοσιευμένων σχετικών τυχαιοποιημένων κλινικών εργασιών απέδειξε περίτρανα πως η αποκλειστικά φυτοφαγική διατροφή δε μειώνει την αρτηριακή υπέρταση.
Καλό είναι να επέρχεται μείωση πρόσληψης θερμίδων.



www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30851264
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Last Edit: 05 Jun 2019 12:38 by Καράντη Μαρία (cross).
The administrator has disabled public write access.

Οικονομία τρίτης ηλικίας 05 Jun 2019 21:29 #1399

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • NOW ONLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13131
  • Thank you received: 1249
  • Karma: -29 (-1)
€5.7 τρισεκατομμύρια δολάρια ετησίως ξοδεύονται στην Ευρωπαϊκή Ένωση από ηλικιωμένους ασθενείς/πολίτες.


ec.europa.eu/digital-single-market/en/ne...-millions-euros-year
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Last Edit: 05 Jun 2019 21:30 by Καράντη Μαρία (cross).
The administrator has disabled public write access.

Αναποτελεσματικά φάρμακα χημειοθεραπείας! 06 Jun 2019 11:14 #1400

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • NOW ONLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13131
  • Thank you received: 1249
  • Karma: -29 (-1)
"Υπερβολικά πολλά ακριβά φάρμακα απλά δεν δουλεύουν", τίτλος άρθρου στο αξιόπιστο Bloomberg.


www.bloomberg.com/news/articles/2019-05-...es-simply-don-t-work
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Last Edit: 06 Jun 2019 11:15 by Καράντη Μαρία (cross).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: γιώργης (yorgi)

Αχρείαστη η ριζική υστερεκτομή στον καρκίνο ενδομητρίου 06 Jun 2019 11:17 #1401

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • NOW ONLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13131
  • Thank you received: 1249
  • Karma: -29 (-1)
Συγκεντρωτική ανάλυση κλινικών εργασιών κατέδειξε πως οι γυναίκες που πάσχουν από καρκίνους ενδομητρίου σταδίου 2 δεν παρατείνουν την επιβίωση τους αν χειρουργηθούν με ριζική υστερεκτομία σε σχέση με την απλή υστερεκτομία.


link.springer.com/article/10.1245/s10434-019-07472-y
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Last Edit: 06 Jun 2019 11:22 by Καράντη Μαρία (cross).
The administrator has disabled public write access.

Αλκοόλ 06 Jun 2019 15:28 #1402

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Μούφα το Ginkgo biloba! 06 Jun 2019 19:24 #1403

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • NOW ONLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13131
  • Thank you received: 1249
  • Karma: -29 (-1)
Τα χάπια και συμπληρώματα διατροφής που περιέχουν Ginkgo biloba είναι τοξικά κι επικίνδυνα!


english.prescrire.org/en/81/168/57307/0/NewsDetails.aspx
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Last Edit: 06 Jun 2019 19:25 by Καράντη Μαρία (cross).
The administrator has disabled public write access.

Ήμαρτον 08 Jun 2019 22:27 #1404

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Ποτε εβρισα η προσβαλα την μνημη νεκρου?
Το να τασσομαι υπερ της νομιμης (που το ξεχνας) οπλοφοριας εντος ιδιωτικων χωρων ειναι......προσβολη νεκρου?
Μα τοτε εσυ θα πρεπει να κατηγορησουμε ολη την Αμερικη ,Asia,Switzerland,Italia,Germany κλπ ολον τον "υποαναπτυκτο" κοσμο που οι Κυβερνησεις εχουν δωσει το δικαιωμα στον πολιτη να αμυνετε ν.ο.μ.ι.μ.α εντος ιδιωτικων χωρων του.


Αστην οπλοφορια και ταχα και καλα σε βρισαμε και προσβαλλαμε νεκρους στην επικοινωνια ημουνα και οικιοθελως αποχωρησα το 2012 επι Σαμαρα απο αυτα τα βουρλα.

Απο που και εως που ειναι δολοφονια αμα σε σκοτωσω σπιτι μ.ο.υ και στην επιχειρηση μ.ο.υ οταν μπουκαρεις νυχτιατικα η και ημερα οπλοφορεις παρανομα γιατι εγω οπλοφορω σπιτι μ.ο.υ οχι σε δημοσιο χωρο?

Ουτε και ο ορος βλαχος που εγραψα ειναι βρισια.
Βλαχος αναφερομαι και το τονισα για τον τροπο σκεψης καποιου γιατι ξεβλαχεσαμε στην Ελλαδα και νομιζουμε οτι ολος ο κοσμος ειναι παρανομος και για αυτο ηρθαν οι Europeans να μας μαθουν.

Βλαχαντερα επιπεδου ακομα ειναι η Ελλαδα και μαλιστα καραβλαχου και θα δωσω ενα παραδειγμα εκτος της νομιμης οπλοφοριας
απο τον Χωρο της υγειας που εχετε κανει το αναλογο τμημα του forum.παιδικη χαρα.
Ετυχε και ενας γνωστος φιλαρακου (αυτος που σας εγραψα οτι τσακιστηκε με την μηχανη του) να παει για εγχειρηση στην μεση σπονδυλοδεσια με εμφυτευματα βιδες τιτανιου στον 2-3-4 σπονδυλο λογω ........στενωσης των μεσοσπονδυλιων τμηματων απο το τρακαρισμα με την μηχανη.
Ο φιλος του γνωστου μου επαιρνε αντιπηχτικα χαπια τα Sintrom τα οποια οι χειρουργοι του ειπαν αλλαξε μια εβδομαδα πριν και μια μετα το χειρουργειο και να κανει ενεσεις innohep 0,5 ml προφανως να μην αραιωσει το αιμα του στην εγχειρηση και δεν κλεινει η πληγη του.
Που θα τις κανω ρωτησε ο φιλος?
Απαντηση μονο αντε "γα" δεν ακουσε απο τους "επιστημονες" και απο τα καθηκια του ΕΚΑΒ που ολη την ημερα να μην σας πω τι κανουνε internet smartphones τηλεοραση κλπ στα ειδικα κλιματιζομενα δωματα συνηθως σε πλατειες.
Ενας γιατρος στο Αττικο κοντεψα να τον γραπωσω τον ηλιθιο γιατι αυτες οι ενεσεις ειναι πολλυ ψιλες η συριγγα και μονοι τους συνηθως τις κανουν οι ασθενεις γιατι εμενα που μου ειπε να του την κανω "αρρωστησα" και που το ακουσα και ειδα ενεση.
Ο γιατρος στο Αττικο μας ειπε.….......οχι σε εμενα αλλα στην Νοσηλευτρια και κοιταω την Νοσηλευτρια ειχε ενα καροτσι 2 μετρα ,τριπατο με συρταρια και εκανε διανομη μονη της τα φαρμακα και ενεσεις στα δωματια.
Ντραπηκαμε να την φωναξουμε να του την κανει στο ορθιο στον διαδρομο στο μπρατσο γιατι ετυχε και τον ειχα παει στα παληκαρακια τους Γιατρους sos με τις μηχανες στο Συνταγμα και με την επιδειξη συνταγογραφησης και ταυτοτητα του εκαναν την ενεση μπροστα στα Zara (ναναι καλα).

Ελληνες ειμαστε επιστρατευσα στρατηγικη να κανω καμακι σε μια γιατρινα στην καντινα να την ριξω στο bla-bla να του την κανει την ενεση innohep 0,5ml (ειναι πολλυ απλες να γινουν απλα εγω εχω "αλεργια" με τα φαρμακα και τα ιατρικα).
"Εκανα το ψυχικο" που λενε με κομπλιμεντα εκανα "μπασιμο" στην γιατρινα και τελικα την επεισα να του την κανει την innohep ενεση.
Αλλα η γκομενα ηταν ωραια μου εξηγησε οτι :
Δωσε βαση τι μπουρδελο καραβλαχοι ειμαστε σαν Κρατος.
Παρολο που υπηρχε συνταγογραφηση εν ισχυ Ιατρου για τις innohep ενεσεις και ταυτοτητα του φιλαρακου η γιατρινα μου ειπε οτι δ.ε.ν υπαρχει Νομικο καθεστως για τις συνταγογραφουμενες ενεσεις......ποιος θα τις κανει.
Εγω νομιζα οτι εν ισχυ συνταγογραφηση Ιατρου μπορει και ειναι υποχρεωμενος ο οποιοσδηποτε Ιατρος και Νοσηλευτης να τις κανει.
Ειναι και "λιγουλακι" μπετογυφτοι καραβλαχοι και οι "επιστημονες" και οι Νοσηλευτες ειτε Φαρμακοτριφτηδες γιατι "μυριστηκα" οτι αμα στο "Νομικο καθεστως" που μου ειπε η γιατρινα "χωσουμε" και €5-€10 ανα ενεση τοτε ρε παιδι μου no problem.
Τετοιο mπουρδελο ειμαστε και μετα μας φταινε οι ξενοι που ηρθαν να μας ξεβλαχεψουν..........(europeans).
Αστο τον "εκλαψα" τον φιλαρακο του φιλου μου και πρωτη φορα μετα απο πανω απο 15 χρονια που ειχα να πατησω σε κτηρια με σταυρο κοιμηθηκα μια εβδομαδα στο Νοσοκομειο απεναντι απο το κρεβατι του που ηταν χειρουργημενος γιατι μετα απο τρεις ημερες του εβγαλαν την παπια να τον πιανω απο πισω με τα μπρατσα μου να παει τουαλετα πριν απο περιπου ενα μηνα.
(εννοειτε υπνος σε διθεσιο καναπε και πολυθρονα και οχι σε κρεβατι να τον εχω απεναντι μου μην ξυπνησει και σηκωθει γιατι οσοι παιρνουν φαρμακα συνηθως ειναι "καρδαμωμενοι" θελουν να τους εχεις "στην φερμα" γιατι "θα στην φτιαξουνε").

Φοβηθηκα να βαλω αποκλειστικη και δεν ειναι θεμα χρηματων τα €50 το οκταωρο η τα €80 για 24ωρο αλλα οταν επινα καφε και πεταγα το πλαστικο στα σκουπιδια παρατηρησα οτι τα "cargio λικια" εδιναν στους ασθενεις υπνωτικα η ηρεμιστικα τα eliquel και ειπα στον φιλαρακο κατσε ρε φιλε αυτες οι malakismenes θα σου κανουν το στομαχι "μπετονιερα" η θα σε κανουν ναρκωμανη.
Τα εδιναν τα cargiolikia να τους βαζουν να κοιμουνται και αυτες να malakizontai με τα smartphones.

Δεν ειναι ολοι ιδιοι γιατι υπαρχουν και οντως οι ηρωες Ιατροι και Νοσηλευτες που η Ιατρικη κανει θαυματα σημερα γιατι τα βραδυα μου επιαναν κουβεντα αλλες ασθενεις σε αλλα δωματια που γυρναγα τους διαδρομους.
Η ψυχολογια του πονου "τα ειδα τοτε "ολα" τις αλλης τις ειχαν βαλει με μικροεγχειρηση ενα μικρο μηχανημα να καταγραφει τους πονους (κτυπαγαν στο κεφαλι και ζαλιζοταν) ειχαν βγαλει καλωδιακια λεπτα με μπαταρια εξωτερικα στο σωμα.
Δεν ηταν μεγαλη σε ηλικια ηταν 68 χρονων την ειχαν παρατησει τα "νοπανα" η κορη και ο γιος της και ανεμενε η γυναικα να τις κανουν μεγαλο χειρουργειο να τις βαλουν ενα μεγαλυτερο μηχανημα 10cmX 15 cm στην κοιλια μετα απο λιποαναφορηση και να τις "περασουν" τα καλωδιακια στο σωμα απο πισω για την μπαταρια (μεσα στο σωμα) να παιρνει τον πονο.
Μια νυκτερινη βαρδια γιατρινα μου ειχε εξηγησει οτι αυτο το μηχανημα ουσιαστικα οταν ο οργανισμος απο μια κινηση του σωματος παραγει πονο τοτε κανει επεμβαση και στελνει παλμους ρευμα στα νευρα και "απορροφιουνται" οι πονοι.

Τι να πει κανεις τα σεβη μου στους μεν και το οπλο μου για τα γαιδουρια "γραφειοκρατες" μπετογυφτους που ολο "Νομικα κωλυματα" βλεπουν μολις ειναι να βοηθησουν συνανθρωπους μας.
Αυτα τα "κωλυματα" κανουν μεγαλυτερη ζημια απο τα οπλα γιατι σε σκοτωνουν εν πληρη γνωσι τους!
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Last Edit: 09 Jun 2019 10:04 by ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos).
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.492 seconds