Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Oρφεας Ερνεστο Τσιπρας !

Oρφεας Ερνεστο Τσιπρας ! 12 Jan 2014 18:42 #10

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1688
  • Karma: 35 (-37)
flox wrote:
Yπαρχουν κι χειροτερα. Συριζαιοι συνδικαλιστες με αποζημιωσεις μαμουθ ή καταθεσεις σε οικονομικους κολοσσους που κατα τα αλλα καταδικαζουν.
Παντως κι εγω αν διεθετα τα φραγκα θα εξασφαλιζα τη πιο ακριβη γεννα για τη γυναικα μου, εννοειται.
14 χιλιαρικα ειναι το απολυτο τιποτα μπροστα στα εκατομμυρια των εκατομμυριων που δηλωσαν σχεδον ολοι οι βουλευτες στα Ποθεν Αισχος τους.

Ειδες τι ευκολο που ειναι να καταγγελουμε? Το κανω κι εγω και καλυτερα απο σενα, που εχεις μονομερη μόνο καταγγελτικο λογο.

Το... δεξιο δοξαρι το ειδαμε δεκαετιες τωρα και βουλιαξε την Ελλαδα. Στις επομενες εκλογες λογικα οι απατεωνες αυτοι(που στηριζεις με μανια κιολας) θα λαβουν μονοψηφιο ποσοστο απο τον ελληνικο λαο που ρημαξανε.

Στο εχω ξαναπει, οτι δεν υποστηριζω κανεναν ''συστημικο απατεωνα '' Πολιτικο, Ευροβο(υ)λευτη 'η Δημαρχο και συναμα καμμια ''συστημικη απατεωνισα '' Τραπεζα...

Παραμερισε, την εμφυτη κακοηθεια που σε διακρινει σε καθε συζητηση και χωνεψε το !
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Last Edit: 13 Jan 2014 05:36 by maria (mb361).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Oρφεας Ερνεστο Τσιπρας ! 14 Jan 2014 00:24 #11

maria wrote:
Στο εχω ξαναπει, οτι δεν υποστηριζω κανεναν ''συστημικο απατεωνα '' Πολιτικο, Ευροβο(υ)λευτη 'η Δημαρχο και συναμα καμμια ''συστημικη απατεωνισα '' Τραπεζα...

Παραμερισε, την εμφυτη κακοηθεια που σε διακρινει σε καθε συζητηση και χωνεψε το !

Mεχρι τωρα μου εχεις επιτεθει 2-3 φορες με χυδαιοτητα και χωρις λογο, συνεπως η κακοηθεια σου ανηκει.
Εχω συνηθισει απο ατομα της κατηγοριας σου(απαιδευτα και με χαμηλο επιπεδο), ειστε αρκετοι :side:

Τι πραγμα να χωνεψω?
"Ευροβουλευτη" συμφωνοι, δεν υποστηριζεις. Ευρωβουλευτη ομως?
Last Edit: 14 Jan 2014 00:25 by flox (Aγνωστου πατρος).
The administrator has disabled public write access.

Oρφεας Ερνεστο Τσιπρας ! 14 Jan 2014 03:26 #12

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1688
  • Karma: 35 (-37)
flox wrote:
maria wrote:
Στο εχω ξαναπει, οτι δεν υποστηριζω κανεναν ''συστημικο απατεωνα '' Πολιτικο, Ευροβο(υ)λευτη 'η Δημαρχο και συναμα καμμια ''συστημικη απατεωνισα '' Τραπεζα...

Παραμερισε, την εμφυτη κακοηθεια που σε διακρινει σε καθε συζητηση και χωνεψε το !

Mεχρι τωρα μου εχεις επιτεθει 2-3 φορες με χυδαιοτητα και χωρις λογο, συνεπως η κακοηθεια σου ανηκει.
Εχω συνηθισει απο ατομα της κατηγοριας σου(απαιδευτα και με χαμηλο επιπεδο), ειστε αρκετοι :side:

Τι πραγμα να χωνεψω?
"Ευροβουλευτη" συμφωνοι, δεν υποστηριζεις. Ευρωβουλευτη ομως?

Oποιος εχει στοιχειωδη δεικτη νοημοσυνης καταλαβαινει ποιος ''επιτιθεται'',ποιος σκεφτεται,ποιος χυδαιολογει με φωτογραφιες (σε αλλο θεμα με την συμφορουμιτισα αφροδιτη) και ποιος τρολλαρει...Βλεπεις την ''καρφιτσα'' που ειναι σφηνωμενη στο ματι των αλλων, αλλα αγνοεις το δοκαρι που ειναι σφηνωμενο στο δικο σου ματι...

ΑΜΜΕΣΗ Παρακληση προς τον Τ$ig: Σε παρακαλω, συστησε στον flox να μιλαει με την πρεπουσα συμπεριφορα.Στο σπιτι του ας λεει και ας κανει οτι θελει, αλλα, οχι εδω μεσα.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Last Edit: 14 Jan 2014 04:24 by maria (mb361).
The administrator has disabled public write access.

Oρφεας Ερνεστο Τσιπρας ! 14 Jan 2014 04:35 #13

maria wrote:
ΑΜΜΕΣΗ Παρακληση προς τον Τ$ig: Σε παρακαλω, συστησε στον flox να μιλαει με την πρεπουσα συμπεριφορα.Στο σπιτι του ας λεει και ας κανει οτι θελει, αλλα, οχι εδω μεσα.
Προσκαλώ και παρακαλώ όλους τους συμμετέχοντες στις συζητήσεις να μην ασχολούμαστε ο ένας με τον άλλον. Αντί ο λόγος μας να είναι γεμάτος κοσμητικά και επιθετικούς χαρακτηρισμούς, ας τον εμπλουτίζουμε με επιχειρήματα, ιδέες και ίσως λύσεις στους προβληματισμούς μας.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross), maria (mb361)

Oρφεας Ερνεστο Τσιπρας ! 14 Jan 2014 06:10 #14

maria wrote:
Oποιος εχει στοιχειωδη δεικτη νοημοσυνης καταλαβαινει ποιος ''επιτιθεται'',ποιος σκεφτεται,ποιος χυδαιολογει με φωτογραφιες (σε αλλο θεμα με την συμφορουμιτισα αφροδιτη) και ποιος τρολλαρει...Βλεπεις την ''καρφιτσα'' που ειναι σφηνωμενη στο ματι των αλλων, αλλα αγνοεις το δοκαρι που ειναι σφηνωμενο στο δικο σου ματι...

ΑΜΜΕΣΗ Παρακληση προς τον Τ$ig: Σε παρακαλω, συστησε στον flox να μιλαει με την πρεπουσα συμπεριφορα.Στο σπιτι του ας λεει και ας κανει οτι θελει, αλλα, οχι εδω μεσα.

H συμφορουμιτισσα Αφροδιτη εχει τα ιδια μυαλα με σενα, πρωτα με αποκαλεσε "καραγκιοζη" επειδη δεν της αρεσαν αυτα που εγραψα.
Χυδαιολογια ειναι ενα αστειο image?
Ο Τ$ig ασφαλως γνωριζει οτι ποτε δεν εχω δειξει απρεπη συμπεριφορα εαν προηγουμενως δεν την εδειξε ο αλλος απεναντι μου.
Κοιταξε το δικο σου σπιτι και μη κανεις τη ξυπνια γιατι δεν εισαι. Να σεβεσαι το συνομιλητη σου και να κανεις διαλογο με επιπεδο, οχι καφριλα.
Last Edit: 14 Jan 2014 06:15 by flox (Aγνωστου πατρος).
The administrator has disabled public write access.

Oρφεας Ερνεστο Τσιπρας ! 14 Jan 2014 12:54 #15

  • Αφροδίτη
  • Αφροδίτη's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 82
  • Thank you received: 41
  • Karma: 6 (6)
flox wrote:
μου εχεις επιτεθει χωρις λογο

Χα - χα!

Φαίνεται δεν ξέρεις την ιστορία μ' εκείνον που χτύπαγε τη γυναίκα του.
Ισχύει εδώ για σένα (αντίστροφα ως προς τα φύλα).

- "Κάθε πρωϊ ρίχνω ένα χέρι ξύλο στη γυναίκα μου".
- "Μα, αν δεν έχει κάνει τίποτα, γιατί τη βαράς? Δεν έχεις λόγο να το κάνεις!".
- "Δεν χρειάζεται να ξέρω το λόγο. Τον ξέρει αυτή".
Πρώτη φορά ποιος?
The administrator has disabled public write access.

Oρφεας Ερνεστο Τσιπρας ! 14 Jan 2014 14:30 #16

O μονος λογος ειναι παρομοιος με τον δικο σου: Δεν αρεσαν αυτα που εγραψα. Και επειδη δεν υπαρχουν επιχειρηματα και επιπεδο καταφευγετε στο βρισιδι.
Πρεπει να συνηθισετε την αντιθετη αποψη αλλιως δε θα επιβιωσετε σε φορουμς διαλογου.
Ειτε ανωριμοτητα ειτε βλακεια, προσωπικα πιστευω οτι και τα δυο συνυπαρχουν.

Συνηθιζεις και εκτος ιντερνετ να λες "ασε ρε καραγκιοζη" αν ακουσεις κατι που δε γουσταρεις, ή μηπως εκει γινεσαι κοτα?
The administrator has disabled public write access.

Oρφεας Ερνεστο Τσιπρας ! 18 Jan 2014 06:40 #17

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13160
  • Thank you received: 1249
  • Karma: -29 (-1)
Ο νεαρός επαναστάτης Αλέξης, διάλεξε επίτηδες αυτά τα ονόματα για το γιο του.

Ορφέας, ο επαναστάτης Αργοναύτης ταξιδιώτης, προφήτης και ριζοσπάστης μουσικός.

en.wikipedia.org/wiki/Orfeus

Ερνέστο, από το ίνδαλμα του Κομμουνιστή αγωνιστή Τσε Γκεβάρα.

en.wikipedia.org/wiki/Che_Guevara

Κανένα Χριστιανικό όνομα, για να δηλώνει την αποστροφή του προς τη θρησκεία και τα κατεστημένα.
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: maria (mb361)

Oρφεας Ερνεστο Τσιπρας ! 18 Jan 2014 06:48 #18

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Cross wrote:
αποστροφή του προς τη θρησκεία και τα κατεστημένα.

Ναι.

Κι εμείς το δέσαμε κόμπο.


tsipras_atheos.jpg
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.084 seconds