Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΣΤΟΙΧΗΜΑ 03 Dec 2012 01:00 #91

  • stathis
  • stathis's Avatar
υπαρχουν τροποι οπως ξαναεγραψα να συνεχισουμε να παιζουμε.
ψαχτειτε λιγο στο ιντερνετ και δειτε τι κανουν αλλοι σε αλλες χωρες οπως το βελγιο.
υπαρχουν λυσεις.
The administrator has disabled public write access.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ 03 Dec 2012 11:43 #92

  • bet
  • bet's Avatar
Προφανως μιλαμε για μεγάλα ποσα ή για 100-200ευρω? Γιατί τέτοια ποσά τα βάζω βγάζω κάθε τόσο με πιστωτική σε εταιρίες στοιχημάτων, αλλά και με paypall. Το θέμα είναι οτι μακροπρόθεσμα δε κερδίζεις....και αν ειναι να παίρνοθν 1000ρικα για 100 ευρώ "κέρδος" δεν αξίζει. Απο την άλλη όμως οι διαφημίσεις και οι εταιρίες που υποστηρίζουν και Ελλάδα ξεφυτρώνουν σα μανιτάρια...και δε νομίζω να πλήρωσε κανέις πρόστιμο..
The administrator has disabled public write access.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ 03 Dec 2012 14:36 #93

  • stathis
  • stathis's Avatar
δεν μιλαω για τζογαδορους.μιλαω για παικτες που εχουν βρει τροπο και κερδιζουν απο το στοιχημα.
ειτε με τις διαφορες στις αποδοσεις ειτε σε ανταλλακτηριο.

αυτος λοιπον που τον μηνα βγαζει μερικα χιλιαρικα μπορει να συνεχισει να παιζει.
τροποι υπαρχουν.και να πληρωνεις 10-20 ευρω τον μηνα εαν αυτο ειναι η δουλεια σου και βγαζεις πολυ περισσοτερα δεν ειναι προβλημα.

οι ισπανοι εχουν προβλημα.εμεις ειμαστε σαν το βελγιο.ειναι ευνοικη σε σχεση με την ισπανια η δικια μας περιπτωση.


για ερασιτεχνες παικτες δεν ειναι ευκολο.θελει μια καποια διαδικασια και λογικα θα βαριοουνται να την κανουν και χρειαζεται και ενα μικροποσο τον μηνα.
το προβλημα με αυτο ειναι οτι θα μειωθει ο τζιρος στα ανταλλακτηρια.
The administrator has disabled public write access.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ 03 Dec 2012 21:14 #94

  • bet
  • bet's Avatar
Δε μας λες κανένα τρόπο? Κάτι εχω διαβάσει με αποδόσεις αλλά θέλει τρελό ψάξιμο και ελάχιστο κέρδος να παίζεις το αντίθετο σε άλλο site..
The administrator has disabled public write access.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ 07 Dec 2012 03:20 #95

Επειδή προηγούμενα ανέφερα ότι η sportingbet είχε πάρει άδεια, μάλλον δεν ισχύει μιας και εκείνοι σταματάνε τη διαφήμιση...
The administrator has disabled public write access.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ 07 Dec 2012 14:29 #96

  • stathis
  • stathis's Avatar
φιλε μου δεν προκειτε να το γραψω εδω χυμα γιατι δεν θελω να μαθευτει.γιατι με νεα τροπολογια θα μου τον κοψουν και αυτον τον δρομο και μετα θα πρεπει να τρεχω στο εξωτερικο να ανοιγω εκει λογαριασμο και να δειχνω οτι παιζω απο εκει σε αλλου το ονομα.

σου ειπα οτι υπαρχει τροπος που κοστιζει 10-12 ευρω τον μηνα και οτι το κανουν στο βελγιο αυτο που εχουν ακριβως την ιδια νομοθεσια.
ψαξου λιγο στο νετ και θα το βρεις.

αυτο που λες κανω και εγω.πονταρω σε διαφορετικες εταιριες και εχω κερδος οτι και να γινει.

αμα θελεις γραψου και στειλε μου μυνημα να σου το πω προσωπικα.
Last Edit: 07 Dec 2012 14:30 by stathis.
The administrator has disabled public write access.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ 16 Dec 2012 17:33 #97

  • stathis
  • stathis's Avatar
παγωσε το νομοσχεδιο...
The administrator has disabled public write access.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ 16 Dec 2012 21:30 #98

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Εγώ δεν παίζω, οπότε δεν έχω να πω κάτι.

Οικογενειακή παράδοση όμως, στο τέλος του χρόνου (θυμάμαι και τη γιαγιά μου που το έκανε - αγόραζε και μοίραζε "στα παιδιά" από ένα λαχείο.
"Συντακτών" τότε, κλήρωνε πολυκατοικία!)

Την κράτησε κι ο πατέρας μου, την κράτησα κι εγώ.
Πέρσι έδωσα 40 και πήγα 5 λαχεία (έκανε 8).
Σε ένα κέρδισα και το άρτιο (τα 2 τελευταία ψηφία ίδια με του πρώτου) και πήρα πίσω 8 ευρώ απ' τα 40.

Φέτος το φτήνηναν, το πήγαν 5 (νομίζω - αν άκουσα καλά σε μια διαφήμηση).

Δεν ξέρω μήπως φέτος πρέπει να την σπάσω την πολυετή οικογενειακή παράδοση.
Γιατί σκέφτομαι ότι τα 32 πέρσι πήγαν στο άπατο βαρέλι του δημοσίου, και δε μ' αρέσει.

Κουβέντες να περνάει η ώρα....
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ 16 Dec 2012 21:56 #99

  • stathis
  • stathis's Avatar
σωτηρη προσωπικα ουτε εγω παιζω.δουλεια ειναι.
φυσικα τωρα το εχω αφησει αλλα μολις ηρεμησω θα το ξαναρχισω.

αλλο τζογαδορος αλλο επαγγελματιας παικτης.
αλλο εγω που παω και παιζω 21 και αλλο ο ταραμας.
ο ταραμας δεν ειναι τζογαδορος.το εχει κανει επαγγελμα.
ετσι και το στοιχημα.εαν ασχοληθεις και αφιερωθεις μπορει να γινει κανονικη δουλεια.προυποθετει ομως να μην εισαι τζογαδορος.
εαν εισαι καλυτερα πηγαινε να κανεις καμια αλλη δουλεια.και ο ορος στοιχημα δεν ειναι σωστος ....
traders ειμαστε.απλα αντι για μετοχες στο χ.α δουλευουμε με αποδοσεις ομαδων.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.069 seconds