Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Μπαίνουμε στην αύξηση της ALPHA?

Μπαίνουμε στην αύξηση της ALPHA? 12 May 2013 17:44 #28

ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ Μ.Ο αγοαρας ΕΘΝΙΚΗΣ , πανω απο 6.5 ευρω, ειτε μπουν , ειτε δεν μπουν , το ιδιο ειναι...
τους εφαγαν τα λεφτα τα ΓΕΡΑΚΙΑ, οποτε ας ξεχασουν την ΑΜΚ, γιατι τα ΓΕΡΑΚΙΑ, θα τους τα ΞΑΝΑΦΑΝΕ
The administrator has disabled public write access.

Μπαίνουμε στην αύξηση της ALPHA? 12 May 2013 17:45 #29

  • POTHEN (ESXES)
  • POTHEN (ESXES)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • οποιος με προκαλεσει 1 θα το πληρωσει 10
  • Posts: 93
  • Thank you received: 20
  • Karma: 0 (-2)
tsigides μην τσιμπατε ολα ειναι τεχνικα ανεβασμενα για να μπει η μαριδα δηλαδη εμεις στις αυξησεις κεφαλαιου
και μετα πανε και τα λεφτακια ολον

αν ηταν τοσο ευκαιρια θα μαζευανε για πλακα απο θεσμικους και χοντρα πορτοφολια τα λεφτα και οχι να περιμενουν απο εμας
μπαρουφα ειναι η δουλεια

εγω προτεινω πουλημα ολα και αναμονη μιας και ερχονται νεες περικοπες σε μισθους συνταξεις και εφαπαξ+απολυσεις και νεοι φοροι παντου
αυτο συνεπαγετε και αλλοι ανεργια και αλλες επισφαλιες για της τραπεζες και αλλες χασουρες με περισσοτερα κοκκινα δανεια

και η 4 συστημικες ειναι φαληρισμενες λογο του psi+ του χοντρου και λογο επισφαλειων(δηλαδη κοκκινα δανεια που θα γινουν περισσοτερα)

φαγανε τα λεφτα των ταμειων φαγανε τα λεφτα τον ομολογιουχων και τωρα εφορια και τραπεζες ετοιμαζουν το τελευταιο παιχνιδι
να φανε τα λεφτα των καταθετων

μην τους κανετε την χαρη κρατηστε τα λεφτα σας και αν δεν σας δινουν επιτοκια να τα πατε σε αλλοι τραπεζα και στο τελος καντε αναλυψη ολα γιατι αν ειναι να κινδυνευουν μια απο τις τραπεζες μια απο το κρατος ασε καλυτερα τα τρωμε και μονη μας

οτι μπαρουφες και να γραφουν οι φυλαδες μην πιστευεται τιποτα στο κολπο ειναι ολοι ελληνες και ξενοι

αυτα για προστασια σε ολους τους tsigides
Last Edit: 12 May 2013 17:51 by POTHEN (ESXES).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna), costantinos

Μπαίνουμε στην αύξηση της ALPHA? 12 May 2013 17:51 #30

ΣΥΜΦΩΝΩ, με τον απο πανω, αρκει ομως να ξερετε τον ΜΕΣΟ ΟΡΟ αγορας.....τσεκαρετε ΠΡΩΤΑ
αν εχετε ομως ΜΟ , ας πουμε 1.5 ευρω, μπειτε στην ΑΜΚ με τα τσαρουχια,
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΓΕΡΜΑΝΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ, ΠΙΟ ΠΡΙΝ ξεφορτωθειτε τα παντα απο ΜΕΤΟΧΕΣ, κ παρτε ΧΡΥΣΟ,
Ερχετε ο ΑΡΜΑΓΕΔΩΝ στις ΑΓΟΡΕΣ
Last Edit: 12 May 2013 17:54 by waverunner (gk8719).
The administrator has disabled public write access.

Μπαίνουμε στην αύξηση της ALPHA? 12 May 2013 21:57 #31

  • Optimus (optimus)
  • Optimus (optimus)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 588
  • Thank you received: 61
  • Karma: -3 (-86)
Για εμάς που ενδιαφερόμαστε για μετοχές ΕΤΕ να γράφουμε εδώ;

Αν δεν δώσω ούτε 1 ευρώ για την ΑΜΚ ή για warrants θα χάσω ποσότητα μετοχών;(γιατί αξία θεωρώ δεδομένο οτι θα χάσω)

Έχω 1500 μετοχές ΕΤΕ δεν ξέρω τι να κάνω.
Last Edit: 12 May 2013 21:58 by Optimus (optimus).
The administrator has disabled public write access.

Μπαίνουμε στην αύξηση της ALPHA? 13 May 2013 00:09 #32

Optimus wrote:
Για εμάς που ενδιαφερόμαστε για μετοχές ΕΤΕ να γράφουμε εδώ;

Αν δεν δώσω ούτε 1 ευρώ για την ΑΜΚ ή για warrants θα χάσω ποσότητα μετοχών;(γιατί αξία θεωρώ δεδομένο οτι θα χάσω)

Έχω 1500 μετοχές ΕΤΕ δεν ξέρω τι να κάνω.

θα χασεις ρε φιλε, δεν το καταλαβαινεις?
αφου θα γινει revers splιτ kai nomizo 1:10 , ΑΡΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΕ 1500/10= 150 ΜΕΤΟΧΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΟΛΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 1 ΕΥΡΩ... 30 ΛΕΠΤΑ Η 50 ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ
The administrator has disabled public write access.

Μπαίνουμε στην αύξηση της ALPHA? 13 May 2013 23:46 #33

Σε κάθε μια παλιά μετοχή της alpha πόσες νέες μετοχές (δικαιώματα) αντιστοιχούν; 0,94 ή 1,94;
Μίλησα με 2 υπαλλήλους της χρηματιστηριακής μου. Ο πρώτος μου είπε ότι αντιστοιχούν 1,94 νέες μετοχές οπότε θα έχω 2,94 αντί για κάθε παλιά μετοχή ενώ ο δεύτερος 0,94 οπότε τελικά θα έχω 1,94 αντί για κάθε παλιά. Ποιος έχει δίκιο;
The administrator has disabled public write access.

Μπαίνουμε στην αύξηση της ALPHA? 14 May 2013 15:45 #34

  • Nick Pap
  • Nick Pap's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 133
  • Thank you received: 100

  • Karma: 14 (5)
dimopoulos wrote:
Σε κάθε μια παλιά μετοχή της alpha πόσες νέες μετοχές (δικαιώματα) αντιστοιχούν; 0,94 ή 1,94;
Μίλησα με 2 υπαλλήλους της χρηματιστηριακής μου. Ο πρώτος μου είπε ότι αντιστοιχούν 1,94 νέες μετοχές οπότε θα έχω 2,94 αντί για κάθε παλιά μετοχή ενώ ο δεύτερος 0,94 οπότε τελικά θα έχω 1,94 αντί για κάθε παλιά. Ποιος έχει δίκιο;

www.capital.gr/news.asp?id=1792414
Ο πρώτος
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.059 seconds