Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: asfalish.gr - Ασφάλιση Αυτοκινήτου

Απ: asfalish.gr - Ασφάλιση Αυτοκινήτου 06 Jan 2012 21:01 #28

  • Asfalizomai-Online.gr
  • Asfalizomai-Online.gr's Avatar
επιτρέψτε μου μια παρέμβαση μια και είμαστε στο χώρο ασφάλισης αυτοκινήτου εδώ και αρκετά χρόνια. η chartis έχει παραμετρικό τιμολόγιο... οι τιμές της επιρρεάζονται από πάρα πολλές παραμέτρους. η μάρκα οχήματος, η ημερομηνία πρώτης κυκλοφορίας, η ηλικία οδηγού ακόμα και ο διαφορετικός Τ.Κ (ταχυδρομικός κώδικας) μεσα στην ίδια πόλη, θα αλλάξει την τιμή αρκετά.

πάρτε για παράδειγμα την τιμή ασφάλισης της chartis για ένα όχημα μάρκας OPEL, πρώτης κυκλοφορίας την 01/01/2000, 1400 κυβικών, με οδηγό ηλικίας 32 ετών και με διεύθυνση διαμονής στη Ν.Ιωνία (Αθήνα) με τ.κ 14234. Ασφάλιση 6μήνου=270€ / Ασφάλιση 12μηνου=541€. όπως βλέπετε δεν έχει καμια σχέση με τις τιμές που αναφέρθηκαν μέχρι τώρα. έτσι και με αυτές τις προυποθέσεις δεν είναι εφικτό να γίνεται γενικευμένη σύγκριση με τιμολόγια άλλων εταιριών.

η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, γι'αυτό το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να ζητάτε προσφορές από 5-6 διαφορετικές εταιρίες πρίν αποφασίσετε σε ποια σας συμφέρει να ασφαλισετε το αυτοκίνητο σας. στο διαδύκτιο υπάρχουν αξιόλογα sites που μπορούν να σας δώσουν προσφορές, μεταξύ των οποίων θέλουμε να πιστεύουμε οτι είμαστε κι εμείς ( www.asfalizomai-online.gr ). Ζητήστε προσφορές ασφάλισης, όχι μόνο απο εμάς αλλά και απο 2-3 τουλάχιστον άλλα sites, κάντε τη σύγκριση τιμών και υπηρεσιών και αποφασίστε ανάλογα.
The administrator has disabled public write access.

Απ: asfalish.gr - Ασφάλιση Αυτοκινήτου 06 Jan 2012 23:01 #29

  • ΓΙΑΝΝΗΣ
  • ΓΙΑΝΝΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 9
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0 (-1)
Παίδες,καλή χρονιά κι από μένα και χρόνια πολλά.Παρακολουθώ τόσο καιρό τώρα το θέμα αυτό και ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω το λόγο για μια online ασφάλιση όταν το κέρδος δεν είναι μεγαλύτερο από 20 ευρώ(3,33 ευρώ ανά μήνα!!!).Καταλαβαίνω πως όλοι ψάχνουμε το φθηνότερο αυτό όμως δε σημαίνει πως το φθηνότερο είναι και το καλύτερο.Και το κυριότερο,όταν μας τύχει κάτι ποιόν θα πάρουμε?ΤΟΝ ONLINE ΑΣΦΑΛΙΣΤΗ ΜΑΣ?Τότε όλοι βλαστημούμε τα 20 ευρώ που γλιτώσαμε.Μιλάω σαν παθών που το πράγμα πήγαινε για 50-50 και δε μπορούσα να μάθω τίποτα για το θέμα μου.20 λεπτά αναμονή καθημερινά και στο τέλος τζίφος.Ουδέν νεότερον από το μέτωπο!!
ΠΑΝΤΩΣ ΤΩΡΑ Η ANYTIME ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΦΑΚΕΛΟΥ ΜΕ ΣΥΣΤΗΜΕΝΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ.Όποιος κατάλαβε,κατάλαβε.
Και για την ιστορία,επειδή κάποιοι θα με κακολογήσουν για προπαγάνδα,όντως είμαι ασφαλιστής εδώ και δύο χρόνια.Και αναρωτηθείτε αν αξίζουν οι τιμές που δίνουν τα διάφορα site για 156 ευρώ με οδική και 270 ευρώ/6μηνο για OPEL του 2000 στη Ν. Ιωνία όταν οι αντίστοιχες τιμές είναι 167 ευρώ με ο.β. (ισχύει μέχρι και 1400cc) και 200 ευρώ (με όλες τις καλύψεις και με χαλάζι και με ο.β.) και με το συμβόλαιο αυθημερόν εκτυπωμένο και παραδομένο στο σπίτι σου χωρίς καμία επιπλεόν χρέωση με courier του γραφείου.
The administrator has disabled public write access.

Απ: asfalish.gr - Ασφάλιση Αυτοκινήτου 07 Jan 2012 00:13 #30

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
οντως φαινοσουν οτι θα ειισαι ασφαλιστης που χανεις πελατεια.εγω γλιτωσα παντως 160 ευρω τον χρονο με anytime.παιδια ψαχτειτε με την anytime και γενικως με τις online ασφαλιστικες και δεν θα χασετε..και αφηστε τους ασφαλιστες να κουρευονται..ασ μειωσουν την προμηθεια τους και μετα τα ξαναλεμε...
The administrator has disabled public write access.

Απ: asfalish.gr - Ασφάλιση Αυτοκινήτου 08 Jan 2012 14:19 #31

  • ΓΙΑΝΝΗΣ
  • ΓΙΑΝΝΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 9
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0 (-1)
Φίλε μου,δε γράφτηκα στο σαιτ για να πιάσω πελάτες ανώνυμους.Κάποιοι θα πουλάγανε και τη μάνα τους για 5 ευρώ,όχι για 20 το εξάμηνο.Όσο για την πελατεία που χάνω,το τελευταίο που θέλω είναι να έχω ασφαλισμένους τσίπηδες που κάθε εξάμηνο θα πρέπει να τους κάνω τεμενάδες και να τους κόβω την τεράστια προμήθεια του 6% (4 σε κάποιες εταιρείες) επί των καθαρών ασφαλίστρων που παίρνω.Και από την εμπειρία μου μέχρι τώρα αυτοί είναι και οι χειρότεροι όταν τους συμβεί το παραμικρό...
Όσο για τα 160 ευρώ που γλίτωσες με την anytime,μάλλον τόσο καιρό ο ασφαλιστής σου έχει αφήσει αποτύπωμα στο ποπουδάκι σου...
Να εύχεσαι να μη σου τύχει κάτι γιατί τότε θα ψάχνεις το mail μου....
The administrator has disabled public write access.

Απ: asfalish.gr - Ασφάλιση Αυτοκινήτου 08 Jan 2012 15:00 #32

  • koukou
  • koukou's Avatar
ΓΙΑΝΝΗΣ wrote:
Να εύχεσαι να μη σου τύχει κάτι γιατί τότε θα ψάχνεις το mail μου....



δεν το καταλαβα αυτο τη να μην τυχη κατη ?????
εγω anytime εχω περιση και ενω πηγαινα απο αθηνα αλεξανδρουπολι παραμονη χριστουγεννων
στην κατερινη μου χαλασε το αυτοκινητο πηρα τηλ την ασφαλεια πανω στην απελπισια μου
σε 5 λεπτα ηρθαν η ζημια ηταν στο μπουτον της μιζας με το που το χτυπησε ο τυπος πηρε
μπρος το αυτοκινητο !!!!
ειναι παρα πολυ οργανωμενη εταιρια οποτε θα παραμινο πελατης ....
The administrator has disabled public write access.

Απ: asfalish.gr - Ασφάλιση Αυτοκινήτου 08 Jan 2012 22:54 #33

  • ΓΙΑΝΝΗΣ
  • ΓΙΑΝΝΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 9
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0 (-1)
Αν διάβασες πιο πάνω,γράφω για θέμα ατυχήματος,όχι για το να χρειαστείς την οδική...Τότε περιμένεις ενημέρωση και παίρνεις συστημένη επιστολή από το ταχυδρομείο...
Εσείς δηλαδή είστε οι έξυπνοι που κάνετε online στην anytime και οι άλλοι που είναι οι χαζοί ασφαλίζονται στην Ιnteramerican?Γιατί άραγε η εν λόγω εταιρεία πουλάει 300 ευρώ ένα ασφαλιστήριο αυτοκινήτου ενώ στο internet κοστολογείται πιο φθηνά?Γιατί προφανώς η εξυπηρέτηση δεν είναι η ίδια.Δεν είναι τυχαίο που το μοντέλο online ασφάλισης έχει αποτύχει παταγωδώς οπουδήποτε αλλού στην Ευρώπη.Ακόμη και o όμιλος Eureko (κατέχει την interamerican για τους αδαείς) μόνο στην Ελλάδα ακολουθεί το σύστημα αυτό.Ο λόγος?Απλούστατος.Δεν υπάρχει ασφαλιστική συνείδηση στη χώρα μας.Εδώ ο κόσμος έχει ασφαλιστή τον κουμπάρο του(που δεν είναι ασφαλιστής αλλά το κάνει σαν δεύτερη δουλειά),το φίλο του γαμπρού του και πάει λέγοντας...Η ασφάλεια θεωρείται αναγκαίο κακό.Μήπως έχω άδικο?Ας με διαψεύσει κάποιος με επιχειρήματα και να το δεχθώ.Άλλωστε τι να συζητήσουμε σε μια χώρα που όλοι οι νεόπλουτοι αγοράζουν αυτοκίνητα των 20000+ ευρώ και λυπούνται να κάνουν μια ασφάλεια?Και φυσικά να μη ξεχάσουμε τα ανασφάλιστα αυτοκίνητα.1.000.000 δηλαδή 1 στα 5.
The administrator has disabled public write access.

Απ: asfalish.gr - Ασφάλιση Αυτοκινήτου 09 Jan 2012 00:13 #34

  • TEV
  • TEV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1401
  • Thank you received: 330
  • Karma: 41
Εχει κανείς εμπειρία από ασφάλιση αυτοκινήτου σ' αυτήν την εταιρία του Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου (σε συνεργασία με την Interamerican); Πήρα μια (καλή) προσφορά, το σκέφτομαι σοβαρά...



www.ttbank.gr/default.asp?siteID=1&pageID=215&langID=1


www.ttbank.gr/userfiles/file/pdf/post_auto2.pdf
The administrator has disabled public write access.

Απ: asfalish.gr - Ασφάλιση Αυτοκινήτου 13 Mar 2012 12:23 #35

  • Ramone
  • Ramone's Avatar
Εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει αν η ασφαλεια θα μπορει να καλυψει 100% αυτον που θα χτυπησω....αυτο που με νιαζει ειναι να ειναι ασφαλησμενο το αμαξι...τωρα αν η ασφαλεια εχει 50ευρο ποσως με απασχολει αν θα καληψει το 20% απο αυτον που χτηπυσα...ασ παει να τα βρει με την ασφαληστηκη εταιρια....εγω παντως ειμαι καλημενος οτι το αμαξι μου ειναι ασφαλησμενο...γιατι να πληρωνω ασφαλεια προς τριτους???
The administrator has disabled public write access.

Απ: asfalish.gr - Ασφάλιση Αυτοκινήτου 13 Mar 2012 13:51 #36

  • antonios (antonakis)
  • antonios (antonakis)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • ΙΣΧΥΣ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΕΙ
  • Posts: 199
  • Thank you received: 8
  • Karma: 0
koukou wrote:
ΓΙΑΝΝΗΣ wrote:
Να εύχεσαι να μη σου τύχει κάτι γιατί τότε θα ψάχνεις το mail μου....



δεν το καταλαβα αυτο τη να μην τυχη κατη ?????
εγω anytime εχω περιση και ενω πηγαινα απο αθηνα αλεξανδρουπολι παραμονη χριστουγεννων
στην κατερινη μου χαλασε το αυτοκινητο πηρα τηλ την ασφαλεια πανω στην απελπισια μου
σε 5 λεπτα ηρθαν η ζημια ηταν στο μπουτον της μιζας με το που το χτυπησε ο τυπος πηρε
μπρος το αυτοκινητο !!!!
ειναι παρα πολυ οργανωμενη εταιρια οποτε θα παραμινο πελατης ....
σε τροχαιο που ειχα με υλικες η εξυπηρετηση της anytime ηταν αψογη.σε μιση ωρα ηταν κατω απο το σπιτι μου υπαλληλος της interamerican και εβγαλε φωτο το αυτονικητο και εκανα και την υπευθυνη δηλωση ατυχηματος.αυτα απο την δικια μου εμπειρια μεχρι τωρα....
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.065 seconds