Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Υπάρχει τρόπος να γλιτώνουμε φόρους;

Υπάρχει τρόπος να γλιτώνουμε φόρους; 07 Sep 2015 12:26 #55

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
batista wrote:
soto51 wrote:
batista wrote:
Δεν μπορείς να αποφασίζεις ποιον κανόνα ή ποιον φόρο γουστάρεις ή δεν γουστάρεις.
Μπορώ. Όχι επειδή όπως λες “δε με βάζει κάποιος στη θέση μου”, αλλά επειδή ελεύθερος άνθρωπος είμαι, να αποφασίζω ΕΓΩ τι γουστάρω και τι δε γουστάρω, σε κάθε περίπτωση, για κάθε πράμα, και όπου έχω τη δυνατότητα επιλογής.

Μπερδεύεις, βολικότατα, την ελευθερία με την ασυδοσία και το "ότι φάμε, ότι πιούμε, και ότι αρπάξει ο κώλος μας". Αυτό το είδος της "ελευθερίας" και του άκρατου ατομικισμού είναι το μότο των Αμερικανών (κυρίως των Ρεπουμπλικάνων). Γι αυτό δεν δέχονται π.χ. να μπει περιορισμός στην χρήση όπλων (υπάρχουν και άλλα βέβαια στα πιο πάνω κλιμάκια) και σκοτώνονται κάθε μέρα σαν τα κουνέλια και μετά κλαίνε κάθε φορά πάνω από τα πτώματα.
soto51 wrote:
batista wrote:
Κάνοντάς το, εκτός από το γεγονός ότι η πράξη σου παραπέμπει σε ζούγκλα, φορτώνεις ένα απεχθέστατο επιπλέον βάρος και μάλιστα έναντι των ασθενέστερων κοινωνικών ομάδων όπως είναι οι χαμηλόμισθοι και οι χαμηλοσυνταξιούχοι.
Τα περί ζούγκλας είναι δικιά σου εκτίμηση. Άλλος θα το έλεγε κόλαση. Άλλος παράδεισο. Άλλος κρουαζιερόπλοιο. Άλλος λαχανόκηπο. Άλλος μπουρδέλο. Ότι θέλει ο καθένας. Μέσα σ’ όλους κι εσύ, οπότε ΟΚ. Αλλά μην περιμένεις να σε πάρω και στα σοβαρά.
Όσο για τους... χαμηλόμισθους και τους χαμηλοσυνταξιούχους, μήπως ακούγεσαι όπως όλοι οι πολιτικοί? Αυτοί τους επικαλούνται (κάθε φορά που χρειάζονται την ψήφο όλων μας) για να μας δείξουν ότι τους νοιάζονται, ότι θα τους φροντίσουν, ότι αυτούς έχουν στο μυαλό τους. Το αποτέλεσμα το ξέρεις βέβαια. Αυτά λοιπόν που λες εσύ (επικαλούμενος τους ίδιους) κατά τι σε κάνει διαφορετικό απ’ αυτούς? Εννοώ: Γιατί αυτά που λες πρέπει να τα πιστέψει κάποιος περισσότερο από αυτά που λέει ο τσίπρας? Τα ίδια λέτε.

Η ζούγκλα είναι ζούγκλα όπως και να την δει κανείς. Τώρα αν εσύ αισθάνεσαι μια χαρά γιατί είσαι το ... "θηρίο" μέσα σε αυτή, αυτό είναι δικό σου θέμα.
Το ότι αυτό που λέω για την επιβάρυνση των ασθενών ομάδων το λένε και οι πολιτικοί δεν έχει καμιά σημασία. Το θέμα είναι ότι είναι η πραγματικότητα και το ξέρεις πολύ καλά, αλλά .....

soto51 wrote:
batista wrote:
Σε καμία περίπτωση δεν αποτελείς μέρος της λύσης οποιουδήποτε από τα προβλήματα που επικαλείσαι.
Ποτέ δεν ισχυρίστηκα ότι είμαι λύση για κάποιο πρόβλημα. Για μερικά από τα προβλήματα που ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ότι υπάρχουν, λέω ότι ξέρω (ίσως) κάποια λύση. (Όχι για όλα φυσικά). Αλλά λύση εγώ? Πως θα μπορούσα να είμαι?
Προσπαθώ (όπως και όλοι) να επιλύσω το πρόβλημα που παρουσιάζεται σε μένα, ατομικά. Πως θα μπορούσα να λύσω το δικό σου? Ή του καθενός? Να έρθω να σου πληρώνω τους φόρους σου?

Ακριβώς, προσπαθείς να λύσεις, πατώντας πάνω στους άλλους, μόνο το προσωπικό σου πρόβλημα. Εύγε.... Όχι δεν θέλω να πληρώνεις τους φόρους μου, θέλω να πληρώνεις τους δικούς σου.

soto51 wrote:
batista wrote:
Είσαι απλά μέρος του προβλήματος.
Να μιλάμε συγκεκριμένα: Ποιανού προβλήματος είμαι μέρος? Γιατί αν υπονοείς το πρόβλημα ότι εσύ πληρώνεις υπερβολικά πολλούς φόρους (το οποίο είναι κατανοητό, και δεν είναι μόνο δικό σου), τότε θα σε στενοχωρήσω, αλλά δεν είμαι μέρος του. Για τον απλό λόγο ότι ΠΟΤΕ δεν έχω πάρει λεφτά από αυτά που πληρώνεις εσύ (και εγώ, κι ο καθένας) στον κοινό κορβανά. Αν βέβαια τώρα θέλεις να μου πεις ότι τα παίρνω εμμέσως, γιατί χρησιμοποιώ κι εγώ την εθνική οδό που φτιάχτηκε με τα λεφτά όλων μας, ε, χέσε μας, ναι, τη χρησιμοποιώ. Αλλά δε θα πηγαίνω κι απ' τα χωράφια για να σου δώσω τη χαρά να “με βγάλεις απ’ το πρόβλημα”.


Αναγκαστικά θα σε χέσω (όπως μου ζητάς) στην συγκεκριμένη περίπτωση γιατί δεν νομίζω ότι αξίζεις άλλη απάντηση σε αυτό το θέμα. Αυτοαναιρείσαι (πάντα με την περήφανη ελληνική "μαγκιά" βέβαια) σε κάθε δεύτερη πρότασή σου.

soto51 wrote:
batista wrote:
Αν δεν γουστάρεις τους εκάστοτε κυβερνώντες να πας στις εκλογές και να τους μαυρίσεις.
Λες τα αυτονόητα. Προφανώς το κάνω κι αυτό. Γιατί, εσύ δεν το κάνεις?


Ποιός σου είπε ότι δεν τους μαυρίζω;;;; Παρεμπιπτόντως, στην συγκεκριμένη πολιτική σκηνή, όπως έχω γράψει πολλές φορές, ο σοβαρός ψηφοφόρος επιλέγει αναγκαστικά το μη χείρον και η περίπτωση του ΤΣΥΡΙΖΑ απέδειξε περίτρανα περι τίνος ομιλώ.

soto51 wrote:
batista wrote:
Εκεί τελειώνει το προσωπικό σου δικαίωμα χωρίς να τσαλαπατάς βάναυσα πάνω στο δικαίωμα του άλλου.
Ώπα! Πάλι τα μπερδεύεις. Το που σταματάει το δικαίωμα ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ δεν το ορίζεις εσύ. Το ορίζει πρώτα ο ίδιος ο καθένας (με τη συνείδηση του) και μετά οι κοινοί κανόνες.


Συμπέρασμα η "αλάνθαστη" συνείδησή σου είναι πάνω από τους κοινούς κανόνες. Τελικά μάλλον "συνείδηση" (στην περίπτωσή σου) = τσέπη, προσωπικό συμφέρον

soto51 wrote:
batista wrote:
Οπότε γενικώς μην παίρνεις φόρα, γιατί πέρα απ’ αυτό που σου είπα (σε πονάει το ότι πληρώνεις πολλούς φόρους), και το οποίο είναι κατανοητό, άλλα επιχειρήματα για να με βγάλεις μαλάκα δεν έχεις.
Άκου (διάβαζε), διαφώνα, αλλά το να λες σε κάποιον “πιάσ’τον απ’ το λαιμό και κάν’τον σαν το λαγό του” δε νομίζω ότι συμβαδίζει με τα πλαίσια της εδώ συζήτησης.
Μπορείς πάντα βέβαια να δοκιμάσεις να το κάνεις εσύ ο ίδιος.
Σε περιμένω.

Γιασάν του μάγκα. Μου θυμίζεις κάτι αμερικανάκια σε ταινίες που κραδαίνουν το όπλο πάνω στ' άλογο και φωνάζουν "Ihhhaaaaa", "Come and get it" και άλλα φαιδρά.
Παρεμπιπτόντως, μην χάνεις την ψυχραιμία σου και την αίσθηση του χιούμορ (αν την είχεις ποτέ).

Εσύ χάνεις την ψυχραιμία σου, μέχρι του σημείου να χάνεις τις παραθέσεις.
Την αφήνω όλη για να φαίνεται αυτό, εννοώ αφού κάνεις τη διόρθωση.

Περιττό να σου πω ότι δεν θα σου απαντήσω σε όλο αυτό το ντελίριο.
Μόνο σε ένα, αυτό με τα μεγάλα γράμματα, το πρώτο:

Ναι, και καλά κάνουν (οι ρεπουμπλικάνοι) σε αυτό το θέμα.

Btw είμαι υπέρ, και συμμετέχω και στις διάφορες καμπάνιες τους.
Το ότι σκοτώνονται σαν τα κουνέλια είναι μύθος. Ο οποίος καλλιεργείται έντεχνα από τους "αντίθετους" της οπλοκατοχής, για να δημιουργούνται εντυπώσεις, οι οποίες όπως και στην περίπτωση σου είναι πρόδηλες και "πιασάρικες". Και είναι μύθος, γιατί αν δεις τα στατιστικά, στις ΗΠΑ υπάρχουν πολύ λιγότερα εγκλήματα (και θάνατοι, και τραυματισμοί) από τη χρήση όπλων από ότι σε άλλα μέρη του κόσμου (όπως και εδώ) που η χρήση τους και η κατοχή τους... απαγορεύεται.

Αλλά εσένα σ' αρέσει το εδώ καθεστώς, όπου "απαγορεύεται" μεν η κατοχή και χρήση όπλων, αλλά κάθε δεύτερο ή τρίτο σπίτι έχει και ένα κρυμμένο στη ντουλάπα.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Υπάρχει τρόπος να γλιτώνουμε φόρους; 07 Sep 2015 12:39 #56

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
soto51 wrote:
Ναι, και καλά κάνουν (οι ρεπουμπλικάνοι) σε αυτό το θέμα.

Btw είμαι υπέρ, και συμμετέχω και στις διάφορες καμπάνιες τους.
Το ότι σκοτώνονται σαν τα κουνέλια είναι μύθος. Ο οποίος καλλιεργείται έντεχνα από τους "αντίθετους" της οπλοκατοχής, για να δημιουργούνται εντυπώσεις, οι οποίες όπως και στην περίπτωση σου είναι πρόδηλες και "πιασάρικες". Και είναι μύθος, γιατί αν δεις τα στατιστικά, στις ΗΠΑ υπάρχουν πολύ λιγότερα εγκλήματα (και θάνατοι, και τραυματισμοί) από τη χρήση όπλων από ότι σε άλλα μέρη του κόσμου (όπως και εδώ) που η χρήση τους και η κατοχή τους... απαγορεύεται.

Αλλά εσένα σ' αρέσει το εδώ καθεστώς, όπου "απαγορεύεται" μεν η κατοχή και χρήση όπλων, αλλά κάθε δεύτερο ή τρίτο σπίτι έχει και ένα κρυμμένο στη ντουλάπα.

Μετά και απ' αυτά που γράφεις για τους Ρεπουμπλικάνους, ειλικρινά ... I rest my case


Γιατί δεν μου τα έγραφες αυτά από την αρχή για να γλιτώσουμε την ταλαιπωρία;;;;;;;


Πολύ απλά υποστηρίζεις ότι πιο σκοταδιστικό, φαύλο, υποκριτικό, φοβικό, υπάρχει στον πλανήτη και ξέρεις κάτι;;; Ειλικρινά με την ... λατρεία στον απόλυτο ασύδοτο ατομικισμό που προσπαθείς να περάσεις τόσο καιρό εδώ μέσα, δεν μου έκανε καμία μα καμία εντύπωση.

Κυριολεκτικά κύλησε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι.

Κι άσε με εμένα να ... παραληρώ....
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Υπάρχει τρόπος να γλιτώνουμε φόρους; 07 Sep 2015 14:33 #57

  • sstiv
  • sstiv's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 37
  • Thank you received: 6
  • Karma: 2
Συγνώμη αν παρεμβαίνω στην ωραία σας συζήτησή σας, αλλά πρέπει να υπενθυμίσω σε ποιους φόρους μπορεί να αναφέρονται όταν λένε πως πιθανόν να χρειαστεί να αποφύγουμε προσεχώς:

ΕΝΦΙΑ και φόρος καθαρής περιουσίας

Έρχεται η «Νύχτα των Κρυστάλλων» για τις περιουσίες των Ελλήνων
Last Edit: 07 Sep 2015 16:24 by sstiv.
The administrator has disabled public write access.

Υπάρχει τρόπος να γλιτώνουμε φόρους; 07 Sep 2015 21:09 #58

sstiv wrote:
Συγνώμη αν παρεμβαίνω στην ωραία σας συζήτησή σας, αλλά πρέπει να υπενθυμίσω σε ποιους φόρους μπορεί να αναφέρονται όταν λένε πως πιθανόν να χρειαστεί να αποφύγουμε προσεχώς:

ΕΝΦΙΑ και φόρος καθαρής περιουσίας

Έρχεται η «Νύχτα των Κρυστάλλων» για τις περιουσίες των Ελλήνων

Εδώ είναι το θεμα...
Πως το αποφεύγεις;
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Last Edit: 07 Sep 2015 21:10 by ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos).
The administrator has disabled public write access.

Υπάρχει τρόπος να γλιτώνουμε φόρους; 07 Sep 2015 22:53 #59

  • sstiv
  • sstiv's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 37
  • Thank you received: 6
  • Karma: 2
Κοίτα να δεις, επειδή δεν είμαι οπαδός θεωριών συνομωσίας, ότι δηλαδή οδηγηθήκαμε εδώ που βρισκόμαστε, σκοπίμως για να μας φάνε την ιδιωτική μαζί με την δημόσια περιουσία, προσπαθώ να ερμηνεύσω τις πληροφορίες που λαμβάνω με βάση τα πιο απλά και ασφαλή συμπεράσματα. Ότι δηλαδή αφήνει το ξυράφι του Όκαμ. Ας πούμε λοιπόν, ότι δηλαδή κάποια μερίδα ξένων θα καλοέβλεπαν την φορολόγηση του κεφαλαίου του Έλληνα, έναντι μιας ελάφρυνσης του χρέους μας, και επίσης μια μερίδα Ελλήνων πολιτικών θα το ήθελαν για να μετακυλήσουν το κόστος από τους ψηφοφόρους-πελάτες τους, στις πλάτες των υπόλοιπων.

Αν οι δεύτεροι καταφέρουν να συνεννοηθούν με τους πρώτους, τότε μιλάμε για την απόλυτη καταστροφή. Ύστερα λοιπόν από αυτή την κατολίσθηση που παρακολουθήσαμε επί 7 μήνες, αν υπάρξει μετεκλογικά η πολιτική συγκυρία για κάτι τέτοιο, και καταφέρει να περάσει αυτό σε συνεργασία με κάποιους απ' έξω (προσοχή δεν είναι όλοι οι ξένοι τέτοιοι), τότε μας έφαγαν την περιουσία και δεν θα πούμε κιχ.

Τώρα αν αυτό το παραλήρημα που αφήνει ο Αλεξιάδης και μερικοί ακόμα μπαγλαμάδες (που σημείωση, αρκετοί από αυτούς δεν είναι αγράμματοι αφισοκολλητές), γίνεται για προσέλκυση άφραγκων, άσχετων και απελπισμένων ή για να πετάξουν από πάνω τους την πρωτιά (βλ. αριστερή παρένθεση), αυτό δεν μπορούμε να το διακινδυνεύσουμε. Επειδή θα βαδίσουμε σε παγκόσμια πρωτοτυπία, φόρος περιουσίας μιας χώρας χωρίς να έχει υποστεί πολεμική σύρραξη ή κάτι παρόμοιο, ας κοιτάξουμε πρώτα να διασφαλίσουμε το μη χείρον στο πολιτικό και ταυτόχρονα να αναζητήσουμε διεθνή νομικά ερείσματα ώστε να προλάβουμε μελλοντικές καταστάσεις.
The administrator has disabled public write access.

Υπάρχει τρόπος να γλιτώνουμε φόρους; 08 Sep 2015 02:27 #60

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
λετε,λετε,λετε...μιλατε μιλατε μιλατε..επι της ουσιας μηδεν..τρυπα στο νερο..το θεμα μας εδω ειναι πως να γλυτωσει φορους και οχι αν ειναι ηθικο,νομιμο,παραμονο..αν αρχισει ο καθενας την αμπελοφιλοσοφια τοτε να αλλαξουμε το θεμα σε ακαδημια φιλοσοφιας..
επι της ουσιας εχει να πει κατι καποιος...? να πει πχ στο εντυπο της εφοριας Ε1 κανουμε αυτο..στο Ε2 αυτο..κοκ..η κατι αναλογο...
η πλειοψηφια ειναι τελειως εκτος θεματος...και δεν γνωριζουν κ το θεμα μαλλον..οποτε αρεσκονται στο κουτσομπολιο...στην πραξη εχετε κατι να πειτε? και αφηστε τα ξεκατινιασματα..τα πραγματα εχουν αγριεψει..δεν μας παιρνει για τετοια..αυτα οταν και οποτε ηρεμησει η κατασταση..
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: γιώργης (yorgi), ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)

Υπάρχει τρόπος να γλιτώνουμε φόρους; 08 Sep 2015 10:24 #61

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
Εγώ μετά από 25ετη εμειρια κατέληξα στα εξής.
1. Όπου μπορείς χωρίς να κινδυνεύεις δεν κόβεις απόδειξη.
2. Έξοδα έξοδα έξοδα. Πάρε σαράβαλα επαγγελματικά και βάλε έξοδα από όλο το σοι και τους φίλους. Πλήρωσε ΦΠΑ και έστω λίγο φόρο για ΠΥ και βάλε τα πάντα.
3. Καλό λογιστή ώστε να καλύπτεις τα νώτα σου και όχι προκλήσεις πάντα να είσαι στο μέσο όρο.
4. Ε και όταν υπάρχουν χρονιες κακες ας πληρώσουμε και κάτι παραπάνω για την πατρίδα ρε γαμωτω.
The administrator has disabled public write access.

Υπάρχει τρόπος να γλιτώνουμε φόρους; 08 Sep 2015 12:11 #62

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
sonik wrote:
λετε,λετε,λετε...μιλατε μιλατε μιλατε..επι της ουσιας μηδεν..τρυπα στο νερο..το θεμα μας εδω ειναι πως να γλυτωσει φορους και οχι αν ειναι ηθικο,νομιμο,παραμονο..αν αρχισει ο καθενας την αμπελοφιλοσοφια τοτε να αλλαξουμε το θεμα σε ακαδημια φιλοσοφιας..
επι της ουσιας εχει να πει κατι καποιος...? να πει πχ στο εντυπο της εφοριας Ε1 κανουμε αυτο..στο Ε2 αυτο..κοκ..η κατι αναλογο...
η πλειοψηφια ειναι τελειως εκτος θεματος...και δεν γνωριζουν κ το θεμα μαλλον..οποτε αρεσκονται στο κουτσομπολιο...στην πραξη εχετε κατι να πειτε? και αφηστε τα ξεκατινιασματα..τα πραγματα εχουν αγριεψει..δεν μας παιρνει για τετοια..αυτα οταν και οποτε ηρεμησει η κατασταση..

Έχεις δίκιο ότι πολλές φορές η συζήτηση ξεφεύγει σε θεωρητικό ή ακόμα και ... υπαρξιακό επίπεδο και ακόμα περισσότερο αποκλίνει από το θέμα του νήματος. Η συγκεκριμένη όμως συζήτηση, όσο ... θεωρητική και αν φαίνεται στην δική σου σκέψη, δεν ανήκει σε αυτή την κατηγορία.

Είναι 100% ουσία (ασχέτως αν καταλήγει ή όχι σε κάποιο απτό αποτέλεσμα) γι αυτόν που δεν θεωρεί, παρά τις σοβαρότατες ατέλειες της δημοκρατίας μας, ότι ζει παρέα με τους "κλέφτες και αρματωλούς", δηλαδή στην ... τουρκοκρατία με τον ... Σουλτάνο δυνάστη πάνω από το κεφάλι του.
Είναι 100% ουσία γι τον συνεπή-κορόιδο φορολογούμενο που βλέπει τα φορολογικά βάρη να γίνονται κάθε φορά μεγαλύτερα για την πλάτη του και ένας από τους πολύ σοβαρούς λόγους που γίνεται αυτό είναι ότι κάποιοι το παίζουν ... τρελίτσα και "επαναστάτες" από ... ιδεολογία και διαχρονικά και όχι τώρα που όπως λες αγρίεψαν τα πράγματα και ταυτόχρονα το παίζουν και τιμητές των ... "ύψιστων αξιών του ανθρώπινου γένους".

Άρα η ... ουσία εξαρτάται από ποια θέση βρίσκεται ο καθένας. Ο συνεπής (αναγκαστικά ή μη) φορολογούμενος βλέπει την ουσία, δηλαδή την ελάφρυνση των φορολογικών του βαρών (δίκαιων ή άδικων), όχι μόνο μέσω της διόρθωσης όλων των άλλων παθογενειών του κράτους (όταν και αν αυτή γίνει), αλλά ταυτόχρονα και μέσα από την δίκαιη ισοκατανομή τους.
Για τους λοιπούς δεν χρειάζεται να αναφέρω που βρίσκεται η ουσία, διαχρονικά.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Υπάρχει τρόπος να γλιτώνουμε φόρους; 08 Sep 2015 15:57 #63

  • sstiv
  • sstiv's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 37
  • Thank you received: 6
  • Karma: 2
sonik wrote:
λετε,λετε,λετε...μιλατε μιλατε μιλατε..επι της ουσιας μηδεν..τρυπα στο νερο..το θεμα μας εδω ειναι πως να γλυτωσει φορους και οχι αν ειναι ηθικο,νομιμο,παραμονο..αν αρχισει ο καθενας την αμπελοφιλοσοφια τοτε να αλλαξουμε το θεμα σε ακαδημια φιλοσοφιας..
επι της ουσιας εχει να πει κατι καποιος...? να πει πχ στο εντυπο της εφοριας Ε1 κανουμε αυτο..στο Ε2 αυτο..κοκ..η κατι αναλογο...
η πλειοψηφια ειναι τελειως εκτος θεματος...και δεν γνωριζουν κ το θεμα μαλλον..οποτε αρεσκονται στο κουτσομπολιο...στην πραξη εχετε κατι να πειτε? και αφηστε τα ξεκατινιασματα..τα πραγματα εχουν αγριεψει..δεν μας παιρνει για τετοια..αυτα οταν και οποτε ηρεμησει η κατασταση..

Το βρίσκεις καλή ιδέα να τα γράφει κάποιος αυτά δημόσια; Μήπως να αναζητούσες κάποιο αξιόπιστο φοροτεχνικό να σε βοηθήσει και να στηριζόσουν λιγότερο σε πληροφορίες από φόρουμ (για αυτά τα θέματα);
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: maria (mb361)
Time to create page: 0.109 seconds