Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Επιτόκια Εθνικής ;;

Επιτόκια Εθνικής ;; 25 Jul 2012 15:21 #10

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Μπαίνει ένας τύπος μέσα στην Τράπεζα, και πάει στο ταμείο.
Υπάρχουν 5-6 άνθρωποι στην ουρά, που περιμένουν τη σειρά τους με τα χαρτιά τους στο χέρι.
Προσπερνάει ο δικός μας και πάει στο γκισέ δίπλα σ’ αυτόν που εξυπηρετείται.
-«Κοπελιά, εσύ θα μου ανοίξεις ένα λογαριασμό?» λέει στην ταμία.
-«Μάλιστα κύριε, αλλά περιμένετε στη σειρά σας παρακαλώ».
-«Καλά ντε, δε σε είπαμε και καμπούρα» λέει ο τύπος.
-«Σας παρακαλώ, βλέπετε ότι εξυπηρετώ τον κύριο. Περιμένετε τη σειρά σας».
-«Δε θα μου κάνεις εσύ κουμάντο τι θα κάνω! Και να μιλάς καλύτερα!»
-«Α, ΔΕ ΣΑΣ ΕΠΙΤΡΕΠΩ! ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ΣΑΣ!»
-«Μη μου φωνάζεις εμένα μωρή χαμούρα! Ποια νομίζεις πως είσαι? Άντε τελείωνε να κάνουμε τη δουλειά μας.»
Σηκώνεται επάνω έξαλλη η ταμίας (της είχαν κάνει και μείωση μισθού) και βάζει τις φωνές:
-«ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΙΣ ΠΡΟΣΒΟΛΕΣ ΣΑΣ! δεν πρόκειται να ασχοληθώ μαζί σου! Αγενέστατο γαϊδούρι!»
Ακούει από το βάθος τη φασαρία ένας προϊστάμενος/διευθυντής, και έρχεται κι αυτός στο ταμείο:
-«Τι συμβαίνει Νικολέτα? Τι θέλει ο κύριος?»
-«Κύριε διευθυντά ο κύριος ήρθε εδώ, δεν ήθελε να περιμένει τη σειρά του, και στη συνέχεια άρχισε να με βρίζει και να με προσβάλλει!»
-«Γιατί προσβάλλετε την υπάλληλό μας, κύριε? Γιατί δεν περιμένετε τη σειρά σας να εξυπηρετηθείτε όπως οι άλλοι?»
-«Ρε δε πα να κουρευτείς και συ ρε μπαγκλαμά! Πως την έχεις δει ότι είσαι, κανένας σερίφης? Τι νομίζετε εδώ, έχουμε καιρό να χάνουμε στις ουρές σας? Μια ερώτηση έκανα. Να βάλεις κι άλλον άνθρωπο στο ταμείο, αφού η δικιά σου δεν προλαβαίνει, δεν το βλέπεις?»
-«Σας παρακαλώ κύριε, μην εκνευρίζεσθε. Και αφήστε την τράπεζα να κάνει διαχείρηση του προσωπικού της όπως νομίζει καλύτερα. Εν πάσει περιπτώσει τι θα θέλατε από το κατάστημα μας και γιατί προσβάλατε την υπάλληλο, είναι εξαιρετική στη δουλειά της».
-«Ένα πράμα τη ρώτησα και μου έβαλε τις φωνές. Εν πάσει περιπτώσει. Για μια κατάθεση ήρθα. Θέλω να ανοίξω ένα λογαριασμό».
-«Μάλιστα. Και πόσα χρήματα θέλετε να καταθέσετε, κύριε?»
-«Κοίτα φίλε, κέρδισα στο λόττο, και θα κάνω μια κατάθεση πεντέμισι εκατομμύρια».
-«ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΠΟΥΤΑΝΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕ Ε?»
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Επιτόκια Εθνικής ;; 26 Jul 2012 13:40 #11

  • dire
  • dire's Avatar
Cross wrote:
Τζάμπα πήγαν τα λεφτά των διαφημίσεων...

Σιγά το επιτόκιο.

Μέχρι και στη Lloyds, την offshore του Γιβραλτάρ, δίνουν μεγαλύτερα επιτόκια...

Θα ήθελα να παρακαλέσω οσοι γράφετε σχόλια να μην γράφετε ότι σας κατέβει. Εδώ πέρα δεν είναι παιδική χαρά αλλά σημείο ανταλλαγής απόψεων με στόχο τη καλύτερη ενημέρωσή μας για τα καταθετικά προιόντα. Αναφέρομαι στον ηλίθιο που εγραψε παραπάνω ότι η εθνική δίνει 7,5 επιτόκιο.Δηλαδή έλεος!!!!
The administrator has disabled public write access.

Επιτόκια Εθνικής ;; 26 Jul 2012 13:53 #12

  • Anonymous
  • Anonymous's Avatar
Ακριβώς κι εμένα μου έκανε εντύπωση η διαφήμιση...Ακόμη και τράπεζες διαμετρήματος πλέον δίνουν κοντά στο 5% και βγαίνει και κάνει διαφήμιση με τέτοιο επιτόκιο...Ουσιαστικά βασίζεται μόνο στην "ασφάλεια" που προσφέρει...
The administrator has disabled public write access.

Επιτόκια Εθνικής ;; 26 Jul 2012 14:54 #13

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
Χτες ρώτησα και εγώ. Το γνωστό 3,40% με αυξομειώσεις είναι.
Στο κάτω κάτω της γραφής γραμμένους μας έχει η Εθνική. Και αυτό πολύ είναι που δίνει.
Με το 95% των Ελλήνων να έχει λογαριασμό εκεί και με τις αμέτρητες συντάξεις και μισθοδοσίες δεν έχει καμία ανάγκη.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.049 seconds