Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών

TOPIC: ανοιιγμα λογαριασμου στη βουλγαρια

ανοιιγμα λογαριασμου στη βουλγαρια 19 Feb 2013 22:53 #19

  • zemperis
  • zemperis's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 182
  • Thank you received: 27
  • Karma: 0 (-2)
Ευχαριστω πολυ,Σταματη.
The administrator has disabled public write access.

ανοιιγμα λογαριασμου στη βουλγαρια 19 Feb 2013 23:11 #20

Μέσα σε όλα είσαι Σταμάτη μπράβο φίλε που μας ενημερώνεις για ότι συμβαίνει στην Βουλγαρια.Περα από το ρεύμα και άλλα πολλά έχουν ακριβύνει στην γείτονα, χρόνο τον χρόνο μας πλησιάζουν στην ακρίβεια.
The administrator has disabled public write access.

ανοιιγμα λογαριασμου στη βουλγαρια 20 Feb 2013 15:28 #21

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
ΣΤΑΜΑΤΗΣ wrote:
Φαντάζομαι soto οτι ξέρεις οτι η ισοτιμία ειναι κλειδωμένη 10 + χρόνια τώρα και οτι ειναι κοινή απόφαση η κλειδωμένη ισοτιμία και δεν έχει αμφισβητηθεί από κανένα . Αρχικά ήταν κλειδωμένη με το μάρκο και έπειτα με το ευρώ . Στην πρόσφατη δε αναταραχή ηταν επίσιμη η δήλωση του κεντρικού τραπεζίτη οτι σε περιπτωση καταρευσης του ευρώ το λεβα θα κλειδώσει ισοτιμια με το ακριβότερο νομισμα της ε.ε .
Επισης σημερα ειναι προτοσελιδο οι δηλώσεις του υπουργού οτι δεν μπαινει στο ευρώ μεχρι να ηρεμησουν οι αγορές αν και μπορει να μπει βαση κριτηρίων . Η μονη περίπτωση αλλαγης ισοτιμιας ειναι οταν η χώρα θα μπει στο ευρω αν μπει . Λυπάμαι που δεν έχω πάρει κόσμο στο λαιμό μου οπως πήραν οι προφήτες της διαλυσης της Ε.Ε και οσοι έλεγαν να στειλουν τα χρήματα τους στον ασφαλή προορισμό της Κυπρου . Καλό ειναι επισης να διαβαζεις τα γραφομενα ολα οσα εχω πει , περι διασπορας κεφαλαιου περι νομισματος και πως μοιραζουμε το κεφαλαιο μας . Και τελος δεν ειναι κρατρικη δηλωση το κλειδωμα αλλα η Βουλγαρια εχει ενα κανονα που ελεγχου απο την Παγκοσμια τραπεζα που ελεγχει την κεντρικη τραπεζα της . Βγαζω τοσα λεβα οσο συναλλαγμα εισαγω και οσο αυξανεται ο πλουτος μου σε ΑΕΠ ουτε στοτινκι παρπανω . Επισης σε αντιθεση με αλλους ποτε δεν εχω προτρεψει κανενα να κλειδωσει χρηματα για πολυ καιρο για λογους που εχουμε εξηγησει . Ελπιζω να σε καλυψα σε ενα θεμα που ξερω και οχι που φανταζομαι σκεφτομαι η υποθέτω .

Μιας και το αναφέραμε κάνε μια απλή μετάφραση στην χθεσινή δήλωση του υπουργού . Μερικά πράγματα δεν τα κατεβάζουμε απο το κεφάλι μας ειναι υπαρκτά .
www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1774176
Από το 1997, ολόκληρη η νομισματική κυκλοφορία της χώρας καλύπτεται 100% από τα συναλλαγματικά αποθέματα της Κεντρικής Τράπεζας της Βουλγαρίας και η ισοτιμία με το ευρώ παραμένει σταθερή

Σταμάτη, :lol:

Η.... "σταθερότητα" που επικαλείσαι! :silly:

news.in.gr/world/article/?aid=1231235991

:woohoo:
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

ανοιιγμα λογαριασμου στη βουλγαρια 21 Feb 2013 00:16 #22

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 2231
  • Thank you received: 1096
  • Karma: 97 (23)
O.K soto για να το λες θα ξέρεις καλύτερα την κατάσταση από εμενα . Λοιπόν εγώ έχω μιλήσει για νομισματική σταθερότητα . Ειναι απο το 1997 απο τότε μέχρι τώρα έχουν αλάξει 5 κυβερνήσεις . Στο νόμισμα και στην οικονομική πολιτική δεν έχει αλλάξει κατι . Θα ήθελα επίσης να δούμε οτι έγινε πράγματι αναταραχή απο λίγα άτομα δηλαδή 1000 ανα διαδήλωση στις 4 μεγάλες πόλεις και 3000 στην Σοφια για πραγματικούς λόγους τους οποίους εξήγησα . Σημειωστε οτι οι διαδηλωτές ήταν όλοι νέα παιδια σημειώστε οτι η ανεργία σε πολεις του νοτου ειναι 3 -7% σημειώστε οτι έχει δώσει αυξήσεις 7 και 8% κα;ι οτι υπάρχουν επισης πόλεις με 15% ανεργια . Και ακούστε την ακολουθεία των πραγμάτων . Απαντώντας στις διαδηλώσεις η πρώτη κυβέρνηση που δεν ειναι συνασπισμού μετά απο πολλά χρόνια ,υπάρχει λ'όγος που το λέω γιατι σε ολες τις κυβερνήσεις ήταν εταίρος η τουρκική μειονότητα , ανακοίνωσε πως οι ιδιωτικές ετασιρίες αυστριακες και άλλες ξένες που ειχαν την διανομή του ρεύματος πρεπει να ρήξουν άμεσα 8% τις τιμές και αμεσα σταμάτησαν την συναλλαγη της μετοχής στο χρηματηστήριο και ζήτησε άμεσες συζητήσεις για μεταβίβαση των αδειών λειτουργίας τους δηλαδή τις έκλεινε . Ζητησε επισης απο τον υπουργο οικονομικών να παραιτηθει και επισης να δωσει εξηγησεις γιατι επετρεψε αυτη την πολιτική των εταιριών . Ο υπουργός του αρνήθηκε να παραιτηθεί και το ιδιο βράδύ η zandarmeria επενεβει και διελυσε τις διαληλώσεις . Λοιπόν το πρωί ο πρωθυπουργός δεν καθησε να κανει και πολλά πολλα αλλά πηγε στη βουλή μιλησε στους βουλευτες ολων των κομμάτων και ειπε τα εξής . ''Μου ζητανε να βαλω στην κυβέρνηση το σοσιαλιστικο κομμα το τουρκικο κομμα και το παλιο δεξιο κομμα και να κυβερνησω με κυβερνηση συνασπισμού γαιτι θα με ρήξουν . Δεν υπάρχει κανενας λόγος να ειμαι πρωθυπουργός σε μια χώρα που έστω και 1000 άτομα διαμαρήρονται καθε μέρα έξω απο το κοινποβούλιο και για να παω σε αυτό πρεπει να υπάερχει αστυνομια απεξω . Και να ειμαι πρωθυπουργος σε μια χωρα της οποιας η αστυνομια έχυσε έστω και μια σταγονα αίμα διαδηλωτή . Παραιτούμαι γαιτι δεν δεχομαι να με εκβιαζουν . '' Ετσι και αλλκιως 4 ιουνιου ειχε εκλογες θα προχωρησουμε με υπηρεσιακη κυβερνηση.
Θελετε να ακουσετε ποια ηταν η πρωτη αντιδραση στις δημοσκοπησεις ;;; 49% Μπορισοβ προθεση ψήφου . Αυτά . Δεν ξέρω ποιος θα βγει έχει ψωμι ακομα οι πρωην κομουνιστες οργανόνονται οπότε θα δούμε . Α ναι και κάτι άλλο για να μπειτε στο κλίμα οι διαδηλώσεις γίνονται αυτες που γ'ινονται μετα το τέλος της δουλειας . 5 6 7 το απόγευμα . Και ο κοσμος παει κανονικα στις δουλιες του κινειται με τα αυτοκινητά του . Και τα κεφάλια ανοιξαν οταν οι πιτσιρικάδες έριξαν πέτρες στους αστυνομικους που αποχώρισαν για να ηρεμήσουν και οταν έσπασαν αυτοκίνητα και 2 βιτρινες και εκλεψαν κινητά . Αυτά . Εκανα παλι το δημοσιογράφο .
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: zemperis

ανοιιγμα λογαριασμου στη βουλγαρια 21 Feb 2013 00:43 #23

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
ΣΤΑΜΑΤΗΣ wrote:
O.K soto για να το λες ..
Εγώ δεν ξέρω Σταμάτη, εσύ ξέρεις.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω όμως με σένα είναι το εξής:

Κάθεσαι και γράφεις όλα αυτά τα κατεβατά για να αποδείξεις τι?

Και γιατί το κάνεις?

Για να με (μας) πείσεις ότι είτε λέβα έχω στην άκρη, είτε ευρώ, το ίδιο είναι?
Για να με πείσεις ότι η Βουλγαρία έχει τη σταθερότητα της Ελβετίας ή του UK, ή της Δανίας?

Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω προς τι όλος αυτός ο κόπος.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

ανοιιγμα λογαριασμου στη βουλγαρια 21 Feb 2013 01:00 #24

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 2231
  • Thank you received: 1096
  • Karma: 97 (23)
soto51 wrote:
ΣΤΑΜΑΤΗΣ wrote:
O.K soto για να το λες ..
Εγώ δεν ξέρω Σταμάτη, εσύ ξέρεις.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω όμως με σένα είναι το εξής:

Κάθεσαι και γράφεις όλα αυτά τα κατεβατά για να αποδείξεις τι?

Και γιατί το κάνεις?

Για να με (μας) πείσεις ότι είτε λέβα έχω στην άκρη, είτε ευρώ, το ίδιο είναι?
Για να με πείσεις ότι η Βουλγαρία έχει τη σταθερότητα της Ελβετίας ή του UK, ή της Δανίας?

Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω προς τι όλος αυτός ο κόπος.
Μπορεί εσένα να μην σε ενδιφέρει και ειναι δεκτό , αλλά κάποιους τους ενδιαφέρει . Επισης δεν καταλαβαίνω αφούδεν σε ενδιαφέρει γιατί απαντάς με το LINK που έδωσες ;;; Επισης σου ξαναλέω οτι και βέβαια δεν εισαι υποχρεωμένος να ξέρεις τι έχω γράψει παλαιότερα για το θέμα που λες αλλά έχω πει ακριβώς οτι έχεις γράψει πιο πανω . Οτι δηλαδή μην τρελαθούμε κιόλας δεν έγινε η Βουλγαρια Ελβετία . Και κάτι τελευταίο κανενας κόπος χαρά μου να ανταλάσω απόψεις μαζί σου . Άλλωστε εσυ οπως έχεις δηλώσει έχεις κάνει τις σωστές για εσένα επιλογές . :) Α και απλά ενημερωτικά το νούμερο των ελλήνων που έχουν βάλει τα χρηματ΄λα τους εδω πάνω και ενδια΄φεροπνται ειναι πάνω απο 50000 και σε καταθεσεις και σε δουλιες . Θα μου πεις θα μπορουσαν να τα έχουν σε μπαούλο . Δεκτό και αυτό . :)
The administrator has disabled public write access.

ανοιιγμα λογαριασμου στη βουλγαρια 21 Feb 2013 01:04 #25

Σταμάτη γράφε εγώ σε καταλαβαίνω και γουστάρω την ανάλυση που κανεις.Υπαρχουν πολλοί από μας που θέλουμε να μας ενημερώνεις για την κατάσταση στην Βουλγαρία.Nazdrave priatel :P
The administrator has disabled public write access.

ανοιιγμα λογαριασμου στη βουλγαρια 21 Feb 2013 01:26 #26

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
ΣΤΑΜΑΤΗΣ wrote:
αφού δεν σε ενδιαφέρει γιατί απαντάς με το LINK που έδωσες ;;;
Απαντάω με το ίδιο κίνητρο που θα σου απαντούσα αν ήμασταν σε ένα μπαράκι, πίναμε ένα ποτό, χαζεύαμε γκόμενες, και είχαμε την κουβέντα της Βουλγαρίας.
Με τόση σοβαρότητα και φανατισμό.
Είδα την είδηση, έκανα το συνδυασμό με όσα γράφαμε νωρίτερα, και είπα να τη βάλω εδώ. Στο χαλαρό. Πάντως δεν είναι "off topic", οφείλεις να το παραδεχτείς αυτό.
ΣΤΑΜΑΤΗΣ wrote:
χαρά μου να ανταλάσω απόψεις μαζί σου.
Και μένα.
Είδα πάντως έναν "φανατισμό" από πλευράς σου σε σχέση με τη Βουλγαρία και το "τι καλή χώρα είναι", και στον εντόπισα. Στο χαλαρό πάντα.

Το ίδιο είχα κάνει και με κάποιον άλλο (δε θυμάμαι τώρα ποιός ήταν - και βαριέμαι να το ψάξω) που μας τα 'χε πρήξει με το "τι καλή χώρα που είναι η Ταϋλάνδη".
Εν τάξει ρε παιδιά, όλες οι χώρες καλές είναι, ε, και λοιπόν?

Από πλευράς μου πάντως (που έχω ταξιδέψει μάλλον πολύ - έχω κάνει και το γύρο του globe και έχω πάει σε όλες τις ηπείρους πλην Αφρικής και Ανταρκτικής), αν ΕΠΡΕΠΕ να φύγω από δω και να πάω κάπου αλλού, σε 3 μέρη έχω καταλήξει:
-Ελβετία
-Perth (Western Australia)
-California (όχι USA "γενικώς")

Για την ώρα εδώ καλά είναι.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

ανοιιγμα λογαριασμου στη βουλγαρια 21 Feb 2013 16:39 #27

Σταμάτη, σε ευχαριστώ κι εγώ θερμά για τις πληροφορίες που μας μεταφέρεις σχετικά με τις εξελίξεις στη Βουλγαρία.
Είναι για όλους μας πολύ χρήσιμες.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.076 seconds