Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών

TOPIC: Τραπεζα Ηπειρου/Συνεταιριστικες

Τραπεζα Ηπειρου/Συνεταιριστικες 26 Sep 2013 21:38 #10

Έχω την εντύπωση ότι με τις συζητήσεις μας διαμορφώνουμε τα επιτόκια.... :P
The administrator has disabled public write access.

Τραπεζα Ηπειρου/Συνεταιριστικες 26 Sep 2013 22:54 #11

  • El_Malak
  • El_Malak's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 910
  • Thank you received: 373
  • Karma: 33 (2)
Το εν λόγω περιστατικό μπορεί ενδεχομένως να εκληφθεί και ως έμμεση υπόδειξη κατεύθυνσης με την έννοια του "ακόμα ασχολείστε με τις τράπεζες του Ελλαδιστάν";
The administrator has disabled public write access.

Τραπεζα Ηπειρου/Συνεταιριστικες 27 Sep 2013 20:10 #12

  • Observer
  • Observer's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 304
  • Thank you received: 40
  • Karma: 1
maria wrote:
Ο Τσιγκούνης wrote:
Ένα καλό επιτόκιο είχαμε αλλά δεν άντεξε ούτε μια μέρα. Σήμερα δεν έχουμε δικαίωμα πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα epirusbank.com/idiotes/katatheseis/prothesmias/product/94

Kαλησπερα,

Υπαρχει εξηγηση σε αυτο ? Την μια μερα δινουν 5.25 % και την αλλη εξαφανιζουν το προιον !

Κάτι αντίστοιχο με το μαύρο στην ΕΡΤ.
The administrator has disabled public write access.

Τραπεζα Ηπειρου/Συνεταιριστικες 27 Sep 2013 22:16 #13

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1688
  • Karma: 35 (-37)
Observer wrote:
maria wrote:
Ο Τσιγκούνης wrote:
Ένα καλό επιτόκιο είχαμε αλλά δεν άντεξε ούτε μια μέρα. Σήμερα δεν έχουμε δικαίωμα πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα epirusbank.com/idiotes/katatheseis/prothesmias/product/94

Kαλησπερα,

Υπαρχει εξηγηση σε αυτο ? Την μια μερα δινουν 5.25 % και την αλλη εξαφανιζουν το προιον !

Κάτι αντίστοιχο με το μαύρο στην ΕΡΤ.

Οποιος θελει σχολιαζει τα παρακατω τα οποια μετα τις μειωσεις επιτοκιων ΚΕDR & HΠΕΙΡΟΥ,αγγιζουν τα ορια της ιλαροτραγωδιας :

www.tovima.gr/finance/article/?aid=531716
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Last Edit: 27 Sep 2013 22:16 by maria (mb361).
The administrator has disabled public write access.

Τραπεζα Ηπειρου/Συνεταιριστικες 12 Oct 2013 14:21 #14

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1688
  • Karma: 35 (-37)
Τελευταια νεα σχετικα με τις Συνεταιριστικες.Υποθετω οτι αφορουν και την Ηπειρου... Το ζητουμενο ειναι ποια θα ειναι η συμπεριφορα τους σχετικα με τις προθεσμιακες...

www.tovima.gr/finance/article/?aid=534423
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Last Edit: 12 Oct 2013 14:23 by maria (mb361).
The administrator has disabled public write access.

Τραπεζα Ηπειρου/Συνεταιριστικες 12 Oct 2013 18:00 #15

  • El_Malak
  • El_Malak's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 910
  • Thank you received: 373
  • Karma: 33 (2)
Για όποιον δεν είναι πολύ νεαρής ηλικίας, είναι γενικά γνωστό το τι ακριβώς σημαίνουν οι έννοιες "συνεταιριστικό ..........", "συνεταιρισμός ..........." και τα παρόμοια, στην Ελλάδα της (κλεψο)μεταπολίτευσης.


Προσωπικά, οτιδήποτε έχει να κάνει με τα παραπάνω, και χρησιμοποιώντας πολύ επιεική διατύπωση, το έχω εντάξει στην κατηγορία "μην περνάς ούτε απέξω".
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: maria (mb361)

Τραπεζα Ηπειρου/Συνεταιριστικες 13 Feb 2015 00:03 #16

Καλησπέρα στο forum ...ανασύρω αυτο το θέμα γιατί διατηρώ μια προθεσμιακή κατάθεση στην τράπεζα ηπείρου και τις τελευταίες ημέρες η συγκεκριμένη (μαζί με την KEDR) είναι οι μόνες που προέβησαν σε αυξήσεις επιτοκίων.

Καταλαβαίνω οτι η τωρινή κατάσταση στη χώρα μας είναι ρευστή , παρολαυτα η προσωπική μου εκτίμηση ειναι οτι θα παραμείνουμε στο ευρώ και δεν θα κινδυνέψουν οι καταθέσεις.

Με δεδομένα τα παραπάνω , υπάρχει κάποια πληροφόρηση εαν η Ηπείρου είναι έτοιμη για "κανονί" ?

Γιατι θεωρώ πως εαν συμβεί κάτι τέτοιο αυτή τη στιγμή θα υπάρξει μεγάλη ταλαιπωρία για την μεταφορά των καταθέσεων σε άλλη τράπεζα , ειδικά για κάποιον που χρειάζεται τα χρήματα άμμεσα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
The administrator has disabled public write access.

Τραπεζα Ηπειρου/Συνεταιριστικες 13 Feb 2015 02:37 #17

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Ευαγγελος (ivyvenom) wrote:
τράπεζα ηπείρου και τις τελευταίες ημέρες η συγκεκριμένη (μαζί με την KEDR) είναι οι μόνες που προέβησαν σε αυξήσεις επιτοκίων.
Δεν την ξέρω την τράπεζα. Ούτε την kedr.
Αλλά και μονο το γεγονός ότι εκλιπαρεί να μην πάρει ο κόσμος τα λεφτά του (αυξάνοντας τα επιτόκια - όταν η ΕΚΤ τα μειώνει) δε σε βάζει σε σκέψεις?
(Δε φαντάζομαι να πιστεύεις πως το κάνει για να ΑΥΞΗΣΕΙ τις καταθέσεις της!)
Όχι ότι οι "άλλες", οι "4", οι "μεγάλες", οι "συστημικές" είναι σε καλύτερη μοίρα δηλαδή, αλλά κάτι να λέμε τώρα...
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Last Edit: 13 Feb 2015 02:42 by soto51.
The administrator has disabled public write access.

Τραπεζα Ηπειρου/Συνεταιριστικες 16 Feb 2015 11:32 #18

  • alex (The_Emperor)
  • alex (The_Emperor)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 752
  • Thank you received: 239
  • Karma: 12
Κι εγώ στην Ηπείρου έχω εδώ και σχεδόν 2 χρόνια τις καταθέσεις, εφόσον δίνει τα καλύτερα επιτόκια
Με την προηγούμενη κυβέρνηση νομίζω ότι νομοτελειακά θα συγχωνευόταν κάποια στιγμή με κάποια από τις μεγάλες σύμφωνα και με τις έξωθεν επιταγές...Με τη νέα κυβέρνηση δεν έχω ιδέα! Αλλά και με τις άλλες συνεταιριστικές που έγινε αυτό δεν υπήρξε θέμα με απώλειες καταθέσεων. Εάν όμως θέλεις τα χρήματα άμεσα προσβάσιμα τότε ίσως να θελήσεις να καταφύγεις σε κάποια από τις συστημικές, αν και από όσα διάβασα δεν υπήρξαν καθυστερήσεις και στις άλλες περιπτώσεις στο παρελθόν.Εγώ πάντως θεωρώ κοροϊδία τα επιτόκια των συστημικών.
Ακόμη θυμάμαι το "διάλογο" με υπάλληλο της Εθνικής πριν μερικούς μήνες όταν σήκωσα όλα τα λεφτά από λογαριασμό Εθνικής για να τα πάω στην Ηπείρου :
Υπάλληλος : Αν επιτρέπεται, γιατί παίρνετε τα χρήματά σας από τη δική μας Τράπεζα;
Υποφαινόμενος : Γιατί έχετε απαράδεκτα επιτόκια! Ανεβάστε τα σε αξιοπρεπή επίπεδα και ΙΣΩΣ σκεφτώ να τα επαναφέρω...
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: maria (mb361)
Time to create page: 0.070 seconds