Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών

TOPIC: Τραπεζα Κυπρου e-fixed deposit (EURO)

Τραπεζα Κυπρου e-fixed deposit (EURO) 27 Dec 2015 02:50 #19

  • birdy
  • birdy's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 42
  • Thank you received: 12
  • Karma: 0
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά
Έχω λογαριασμό στην τράπεζα Κύπρου από τότε που η τράπεζα ήταν στην Ελλάδα. Έχω και τοκεν που μου είχανε δώσει. Με τους κωδικούς που είχα δεν μπορώ να μπω στο e-banking της τράπεζας. Ξέρετε πως μπορώ να ζητήσω νέους κωδικούς?Σας ευχαριστώ πολύ
The administrator has disabled public write access.

Τραπεζα Κυπρου e-fixed deposit (EURO) 27 Dec 2015 21:18 #20

birdy wrote:
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά
Έχω λογαριασμό στην τράπεζα Κύπρου από τότε που η τράπεζα ήταν στην Ελλάδα. Έχω και τοκεν που μου είχανε δώσει. Με τους κωδικούς που είχα δεν μπορώ να μπω στο e-banking της τράπεζας. Ξέρετε πως μπορώ να ζητήσω νέους κωδικούς?Σας ευχαριστώ πολύ

Θα τους πάρεις τηλέφωνο και θα λυθει το θεμα σου.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: birdy

Τραπεζα Κυπρου e-fixed deposit (EURO) 28 Dec 2015 01:08 #21

  • brand-DEU
  • brand-DEU's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 56
  • Thank you received: 26
  • Karma: 2 (3)
Αν εννοείς τη τράπεζα Κύπρου, ελληνικό υποκατάστημα, τότε πρέπει να απευθυνθείς στην τράπεζα Πειραιώς.
The administrator has disabled public write access.

Τραπεζα Κυπρου e-fixed deposit (EURO) 28 Dec 2015 02:14 #22

  • birdy
  • birdy's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 42
  • Thank you received: 12
  • Karma: 0
Μάλλον εγώ δεν το ανέφερα σωστά. Τον λογαριασμό με βοήθησε να τον ανοίξω στην Κύπρο, το Ελληνικό υποκατάστημα της τράπεζας Κύπρου. Αυτοί ήταν που μου έδωσαν και το τοκεν. Αυτή την στιγμή διαθέτω λογαριασμό στην Κύπρο αλλά δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τους κωδικούς που μου είχε δώσει το Ελληνικό υποκατάστημα για να εισέλθω στο e banking της τράπεζας Κύπρου. Μάλιστα κάθε μήνα μου στέλνουν(από την Κύπρο) και ενημέρωση με το υπόλοιπο του λογαριασμού μου .
The administrator has disabled public write access.

Τραπεζα Κυπρου e-fixed deposit (EURO) 28 Dec 2015 13:53 #23

  • opensource
  • opensource's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 254
  • Thank you received: 55
  • Karma: -11
το πρόβλημα με το συγκεκριμένο προιον είναι ότι πρέπει να είσαι ήδη πελάτης ώστε να σου δώσουν ebanking και στην συνέχεια τον e-fixed term deposit!
Last Edit: 28 Dec 2015 13:53 by opensource.
The administrator has disabled public write access.

Τραπεζα Κυπρου e-fixed deposit (EURO) 29 Dec 2015 02:46 #24

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
birdy wrote:
Μάλλον εγώ δεν το ανέφερα σωστά. Τον λογαριασμό με βοήθησε να τον ανοίξω στην Κύπρο, το Ελληνικό υποκατάστημα της τράπεζας Κύπρου. Αυτοί ήταν που μου έδωσαν και το τοκεν. Αυτή την στιγμή διαθέτω λογαριασμό στην Κύπρο αλλά δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τους κωδικούς που μου είχε δώσει το Ελληνικό υποκατάστημα για να εισέλθω στο e banking της τράπεζας Κύπρου. Μάλιστα κάθε μήνα μου στέλνουν(από την Κύπρο) και ενημέρωση με το υπόλοιπο του λογαριασμού μου .

Πάρε ενα τηλεφωνο στην τραπεζα κυπρου στην κυπρο, να σου εκδωσουν και να σου στείλουν καινουριους κωδικούς.
Πιθανόν να έχει επιπλέον κόστος για επανέκδοση, επομένως αν είναι κάτι που σε απασχολεί, ρώτα και γι αυτό.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: birdy

Τραπεζα Κυπρου e-fixed deposit (EURO) 29 Dec 2015 02:52 #25

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
kathrine wrote:
Όταν έχεις φορολογηθεί για τους τόκους σε ένα μέλος της ΕΕ δεν μπορείς να φορολογηθείς και σε άλλο για τους ίδιους τόκους παρά μόνο για τη διαφορά, αν υπάρχει και την αποδίδεις στο κράτος που έχει το μεγαλύτερο συντελεστή. Για την Κύπρο επειδή έχει μεγαλύτερο συντελεστή από την Ελλάδα δεν τίθεται τέτοιο θέμά...

H BoC δε βαθμολογείται από τη S&P, αλλά η Fitch που ακολουθεί τα ίδια σύμβολα με την S&P τη βαθμολογεί CCC...Προφανώς είναι ελαφρώς καλύτερη η B&N(Kedr)...

Ευχαριστώ για την απάντηση Kathrine και συμφωνώ. Αυτό που εννοούσα είναι πως έχω την εντύπωση πως οταν η τράπεζα δει Έλληνα φορολογούμενο (σε ρωτάει στην αίτηση ανοίγματος λογαριασμού να δηλώσεις φορολογική έδρα και ΑΦΜ της χώρας σου) με μόνιμη κατοικία στην Ελλάδα, δεν θα τον ρωτήσει που θα φορολογηθεί, ούτε θα παρακρατήσει φόρους επί των τόκων. Αλλά θα ενημερώσει τις ελληνικές φορολογικές αρχές με τα στοιχεία του λογαριασμού και τους τόκους του. Εξαίρεση ο επιπλέον φόρος υπερ αμυνας, ο οποίος παρακρατείται εκτός κι αν υπογράψεις σχετική αίτηση.

Η BoC έχει χαμηλότερη αξιολόγηση ακόμα καταρχήν διότι η αναδιάρθρωση δεν εχει ολοκληρωθει, αφετέρου εξαιτίας του πολύ υψηλού δείκτη μη εξυπηρετούμενων δανείων. Λογικά θα ανέβει αρκετές κλίμακες σύντομα, αρκεί να συνεχίσει στον ιδιο ρυθμο.
The administrator has disabled public write access.

Τραπεζα Κυπρου e-fixed deposit (EURO) 29 Dec 2015 02:57 #26

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
opensource wrote:
το πρόβλημα με το συγκεκριμένο προιον είναι ότι πρέπει να είσαι ήδη πελάτης ώστε να σου δώσουν ebanking και στην συνέχεια τον e-fixed term deposit!

Η αλήθεια είναι πως δεν εχω συναντήσει πολλές (συμβατικές) τράπεζες που σου ανοίγουν προθεσμιακο λογαριασμο χωρις να εισαι πρωτα πελατης τους..
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.065 seconds