Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, φορολογία τόκων καταθέσεων εξωτερικού, επαναπατρισμός.

TOPIC: Πιθανότητα δέσμευσης χρημάτων Ελλήνων,που είναι κατατεθιμένα στο εξωτερικό.

Απ: Πιθανότητα δέσμευσης χρημάτων Ελλήνων,που είναι κατατεθιμένα στο εξωτερικό. 25 Jun 2012 04:28 #289

  • Optimus (optimus)
  • Optimus (optimus)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 588
  • Thank you received: 61
  • Karma: -3 (-86)
Nεοπτολαιμος, πληρώνεσαι τουλάχιστον για αυτά που γράφεις;
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιθανότητα δέσμευσης χρημάτων Ελλήνων,που είναι κατατεθιμένα στο εξωτερικό. 25 Jun 2012 11:42 #290

  • john45 (jlian)
  • john45 (jlian)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 464
  • Thank you received: 143
  • Karma: -18 (21)
Έχουμε γεμίσει από παπαγάλους και θα ληφθούν μέτρα. Εγώ και ένα-δυο φίλοι του φόρουμ ακόμα που είχαμε αλληλογραφία, θα δημοσιεύουμε από εδώ και πέρα πληροφορίες σχετικά με το πώς θα αντιμετωπίσουμε τις επιδρομές της Νέας Τάξης στις περιουσίες μας, εις το όνομα δήθεν της φοροδιαφυγής. Ως γνωστόν η φοροδιαφυγή επιτρέπεται μόνο για το μεγάλο κεφάλαιο. Η μαρίδα πρέπει να φορολογείται με 80%.

Για αρχή θα παραθέτω μερικούς ενδιαφέροντες συνδέσμους. Διαβάσετε να πληροφορηθείτε. Ο παραπάνω είναι συνάδελφος του κ. Τσιγκούνη στο εξωτερικό. Θα αποφύγω να επαναλαμβάνω αυτά που λέει εδώ, όπως και τις προτεινόμενες μεθόδους, γιατί έχουν εμφανιστεί διάφοροι που ρωτάνε και καλά με ξεκάρφωτο τρόπο πως να κρύψουν τα λεφτά τους, ενώ από αυτά που γράφουν φαίνεται ξεκάθαρα πως ψάχνουν πληροφορίες φοροδιαφυγής για να τις πασάρουν αλλού.
Ποτέ να μην λογομαχήσεις με έναν βλάκα. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας (αγνώστου).
Last Edit: 25 Jun 2012 15:53 by john45 (jlian).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross), LAKIS, Optimus (optimus), Midi (Midi )

Απ: Πιθανότητα δέσμευσης χρημάτων Ελλήνων,που είναι κατατεθιμένα στο εξωτερικό. 25 Jun 2012 13:32 #291

  • Midi (Midi )
  • Midi (Midi )'s Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 64
  • Thank you received: 10
  • Karma: 0 (1)
Καλο Φιλε !
Η ενημερωση ειναι ενα απο τα καλυτερα οπλα που μας εχουν απομεινει ,
απλως χρειαζεται φιλτραρισμα και αξιολογηση λογων της ασχετοσυνης η / και της υστεροβουλιας μερικων,,
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιθανότητα δέσμευσης χρημάτων Ελλήνων,που είναι κατατεθιμένα στο εξωτερικό. 25 Jun 2012 15:38 #292

  • ANΩΝΥΜΟΣ
  • ANΩΝΥΜΟΣ's Avatar
John Lianis
Πολλύ καλό το site νασαι καλά
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιθανότητα δέσμευσης χρημάτων Ελλήνων,που είναι κατατεθιμένα στο εξωτερικό. 25 Jun 2012 16:36 #293

  • ΣΚΕΨΟΥ ΛΙΓΟ...
  • ΣΚΕΨΟΥ ΛΙΓΟ...'s Avatar
ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΡΕ JOHN LIANIS ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΕΞΥΠΝΟ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ;
ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΕ ΣΕΛΙΔΑ ΑΣΦΑΛΗ; ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ ΕΔΩ ΠΟΥ ΔΙΑΦΗΜΙΖΟΝΤΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΡΑΠΕΖΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗΣ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ;
ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΕΡΦΑΡΕΙΣ ΑΝΩΝΥΜΑ; ΤΟ JOHN LIANHS ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΝΝΗΣ ΛΙΑΝΗΣ; ΕΧΕΙς ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΠΑΣ ΣΥΣΤΗΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΔΙΩΞΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΕΓΛΗΜΑΤΟΣ;
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ. ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΙ ΕΠΑΘΕ Ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΚΟΛΙΑΣ ΤΟΥ ΤΡΩΚΤΙΚΟΥ; ΕΣΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ; ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΣΟΥ ΑΦΟΒΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΚΑΡΜΑ ΣΟΥ.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιθανότητα δέσμευσης χρημάτων Ελλήνων,που είναι κατατεθιμένα στο εξωτερικό. 25 Jun 2012 16:57 #294

  • ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΗΣ
  • ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΗΣ's Avatar
ΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!!!
ΜΑΣ ΚΟΨΩΧΟΛΙΑΣΕΣ
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιθανότητα δέσμευσης χρημάτων Ελλήνων,που είναι κατατεθιμένα στο εξωτερικό. 25 Jun 2012 17:07 #295

  • ciba
  • ciba's Avatar
ΣΚΕΨΟΥ ΛΙΓΟ... wrote:
ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΡΕ JOHN LIANIS ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΕΞΥΠΝΟ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ;
ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΕ ΣΕΛΙΔΑ ΑΣΦΑΛΗ; ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ ΕΔΩ ΠΟΥ ΔΙΑΦΗΜΙΖΟΝΤΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΡΑΠΕΖΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗΣ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ;
ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΕΡΦΑΡΕΙΣ ΑΝΩΝΥΜΑ; ΤΟ JOHN LIANHS ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΝΝΗΣ ΛΙΑΝΗΣ; ΕΧΕΙς ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΠΑΣ ΣΥΣΤΗΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΔΙΩΞΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΕΓΛΗΜΑΤΟΣ;
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ. ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΙ ΕΠΑΘΕ Ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΚΟΛΙΑΣ ΤΟΥ ΤΡΩΚΤΙΚΟΥ; ΕΣΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ; ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΣΟΥ ΑΦΟΒΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΚΑΡΜΑ ΣΟΥ.

εδω ειναι ενα φορουμ και ειναι παρα πολυ χρήσιμο για το σκοπό που δημιουργήθηκε
ο καθε χρηστης λεει τη δικια του αποψη εμπειρια κτλ
αυτο εχει σαν αποτελεσμα ο ενδιαφερόμενος να σχηματίσει μια ολοκληρωμένη εικόνα
που θα τον βοηθήσει να γλιτώσει της οικονομιες του απο τα αρπακτικα που καραδοκουν .
αντιλαμβανομε οτι ενοχλουνται τυποι όπως εσενα που δεν εχουν ενα ευρο στην τσεπη,
να βλεπουν τον αλλο να εχει καταθεσεις στο εξωτερικο ομως τη να κανουμε ετσι ειναι η ζωη υπομονη ...
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιθανότητα δέσμευσης χρημάτων Ελλήνων,που είναι κατατεθιμένα στο εξωτερικό. 25 Jun 2012 17:28 #296

  • john45 (jlian)
  • john45 (jlian)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 464
  • Thank you received: 143
  • Karma: -18 (21)
Αγαπητέ φίλε, μήπως μπορείς να μου υποδείξεις σε ποιο σημείο έχω δώσει συμβουλές φοροδιαφυγής; Η σελίδα που έδωσα αφορά συμβουλές επένδυσης, κυρίως σε πολύτιμα μέταλλα. Τώρα αν αναφέρει τράπεζες και επενδύσεις σε offshore, νομίζω πως και αυτές νόμιμες είναι, άσχετα αν δεν προσφέρονται για αφαίμαξη από την εφορία της γειτονιάς σου.
Τώρα με τα υπόλοιπα που λες... μάλλον δεν τρόμαξα, είμαι σίγουρος όμως οτι αν προσπαθήσεις, μπορείς και καλύτερα.

υ.γ Όσο για το όνομα μου, είναι αυτό που γράφει και η ταυτότητα μου, στα λατινικά. Για να καταλάβεις πόσο γραμμένους τους έχω...
Ποτέ να μην λογομαχήσεις με έναν βλάκα. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας (αγνώστου).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross), makper, LAKIS, Optimus (optimus)

Απ: Πιθανότητα δέσμευσης χρημάτων Ελλήνων,που είναι κατατεθιμένα στο εξωτερικό. 25 Jun 2012 17:36 #297

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
John Lianis wrote:
Για να καταλάβεις πόσο γραμμένους τους έχω...

That makes two of us.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross), john45 (jlian)
Time to create page: 0.114 seconds