Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, φορολογία τόκων καταθέσεων εξωτερικού, επαναπατρισμός.

TOPIC: ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ, ΧΡΗΖΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗΣ!

Re:ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ, ΧΡΗΖΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗΣ! 15 Feb 2016 17:55 #82

kostello wrote:
Παντως κανενα νέο από την τραπεζα ακομα. ειπαν θα εξετασουν την υποθεση και θα με καλεσουν.
εστειλα και email οπου ζηταω γραπτως βεβαιωση ότι δεν εχω καμια σχεση με το δευτερο ατομο και δεν μου ανηκει κανενας λογαριασμος από αυτους και να γραψουν ότι προκειτε για λαθος της τραπεζας.

αυτοι μου μπλοκαραν το web banking Και λογικα μου μπλοκαραν και την καρτα.
Παιζει να ανακαλυψαν λαθος δικο τους και το κανουν γαργαρα για να μην μπουνε σε μπελαδες, αλλα δε κάθε περιπτωση πρεπει να προστατεψουν τον πελατη τους (εμενα και τον αλλον).
αν κθελησουν να περασουν το λαθος τους στο ντούκου τοτε σιγουρα δεν θα ειδοποιησουν ουτε τον αλλον δικαιουχο.
Δεν μας λες και για τι ποσό μιλάμε? Τώρα πλέον δεν έχει σημασία..
The administrator has disabled public write access.

Re:ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ, ΧΡΗΖΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗΣ! 15 Feb 2016 23:36 #83

  • Nozomi
  • Nozomi's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 281
  • Thank you received: 112
  • Karma: 13
Το ύψος του ποσού καθορίζει κι την απόδοση στο κλάσμα όφελους/ρίσκου που αναλαμβάνεται, άρα καθιστά ελκυστικές ή όχι τις διαθέσιμες επιλογες.

Δεν είναι θέμα απλής περιέργειας.
The administrator has disabled public write access.

Re:Re:ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ, ΧΡΗΖΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗΣ! 15 Feb 2016 23:38 #84

Nozomi wrote:
Το ύψος του ποσού καθορίζει κι την απόδοση στο κλάσμα όφελους/ρίσκου που αναλαμβάνεται, άρα καθιστά ελκυστικές ή όχι τις διαθέσιμες επιλογες.

Δεν είναι θέμα απλής περιέργειας.
Ακριβώς..
The administrator has disabled public write access.

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ, ΧΡΗΖΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗΣ! 16 Feb 2016 00:30 #85

  • kostello
  • kostello's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 32
  • Thank you received: 15
  • Karma: 0
Ολα μαζι καμια 200αρια
The administrator has disabled public write access.

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ, ΧΡΗΖΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗΣ! 16 Feb 2016 02:11 #86

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
φιλε huge mistake!

επαιξες και εχασες ακουγοντας τον καθε ζηλοφθονο εδω μεσα που θελει να σου ψοφησει η κατσικα.

βεβαια και σενα δεν σε ειδα τοσο τολμηρο και αποφασιστικο για να λεμε και την μαυρη αληθεια..
The administrator has disabled public write access.

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ, ΧΡΗΖΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗΣ! 16 Feb 2016 14:07 #87

  • kostello
  • kostello's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 32
  • Thank you received: 15
  • Karma: 0
sonik wrote:
φιλε huge mistake!

επαιξες και εχασες ακουγοντας τον καθε ζηλοφθονο εδω μεσα που θελει να σου ψοφησει η κατσικα.

βεβαια και σενα δεν σε ειδα τοσο τολμηρο και αποφασιστικο για να λεμε και την μαυρη αληθεια..

Φιλε πιστεψε με πισω από το πληκτρολογιο όλα ευκολα είναι ακομα και για εμενα. δεν κατακρινω κανεναν και ημουν ετοιμος να δεχτω ολες τις αποψεις και απαντησεις. αλλα όταν βρισκεσε αντιμέτωπος με κατι τετοιο δεν είναι τοσο απλο να τα παρεις και να κανεις τον κινεζο.

το μονο που θα μπορουσα να κανω είναι να παρω 50.000-100.000 και να τα κρατησω για καποια χρονια μεχρι να γινει κατι.
και όχι εχεις δικαιο δεν ημουν αποφασιστικος γιατι δεν ειχα και δεν βρηκα πραγματικη βοηθεια από κανεναν.
και δεν μιλαω για εδώ μεσα φυσικα....
The administrator has disabled public write access.

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ, ΧΡΗΖΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗΣ! 12 Apr 2016 03:28 #88

  • kostello
  • kostello's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 32
  • Thank you received: 15
  • Karma: 0
Και αφου ολο αυτο τον καιρο με ειχαν μπλοκαρει και δεν μπορουσα να μπω στο ebanking τελικα μπηκα παλι...
ο ενας λογαριασμος ακουνητος οπως τον ειχα αφησει.
(τοσα χρονια καθημερινες κινησεις και απο την μια μερα στην αλλη ξαφνικα παγωνουν ολα)
ο λογαριασμος που ειχε τα κλειστα λεφτα ηταν 0. ειχαν παρει το deposit bond οπως αναφεροταν.
και ο αλλος λογαριασμος ειχε προσφατη κινηση με μεγαλο ποσο που ηταν καταθεση και επειτα μεταφορα σε καποιον με το ονομα μου!

Μεσα στο control panel ειχα 1 μυνημα το οποιο ελεγε οτι καπου τον Ιανουαριο το συστηα ειχε προβλημα και απολογουνταν για τυχον δυσκολιες προσβασης και οτι τα λεφτα παρεμειναν ασφαλες και κατι τετοια.
Ή για αυτο δεν μπορουσα να μπω ή με μπλόκαραν μολις τους είπα τι συνεβει.


Λέτε να μην μπορουσε να μπει επισης ο αλλος και εκανε αιτημα και ξεκλειδωσαν το account και ετσι μπαινω παλι και εγω?
The administrator has disabled public write access.

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ, ΧΡΗΖΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗΣ! 12 Apr 2016 03:43 #89

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
kostello wrote:
Και αφου ολο αυτο τον καιρο με ειχαν μπλοκαρει και δεν μπορουσα να μπω στο ebanking τελικα μπηκα παλι...
ο ενας λογαριασμος ακουνητος οπως τον ειχα αφησει.
(τοσα χρονια καθημερινες κινησεις και απο την μια μερα στην αλλη ξαφνικα παγωνουν ολα)
ο λογαριασμος που ειχε τα κλειστα λεφτα ηταν 0. ειχαν παρει το deposit bond οπως αναφεροταν.
και ο αλλος λογαριασμος ειχε προσφατη κινηση με μεγαλο ποσο που ηταν καταθεση και επειτα μεταφορα σε καποιον με το ονομα μου!

Μεσα στο control panel ειχα 1 μυνημα το οποιο ελεγε οτι καπου τον Ιανουαριο το συστηα ειχε προβλημα και απολογουνταν για τυχον δυσκολιες προσβασης και οτι τα λεφτα παρεμειναν ασφαλες και κατι τετοια.
Ή για αυτο δεν μπορουσα να μπω ή με μπλόκαραν μολις τους είπα τι συνεβει.


Λέτε να μην μπορουσε να μπει επισης ο αλλος και εκανε αιτημα και ξεκλειδωσαν το account και ετσι μπαινω παλι και εγω?

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να κάνουμε υποθέσεις για το τι μπορεί να συνέβη κάθε φορά.
Εξυπηρέτηση πελατών έχει αυτή η τράπεζα; Την ενημέρωσες και αν ναι ποια ήταν η απάντηση για όλες αυτές τις κινήσεις;
Αν δεν πήρες απάντηση, γιατί ακόμα το συζητάμε;
Καταγγελία και κλείσιμο κάθε λογαριασμού που έχεις στο όνομα σου.
Οι άνθρωποι είναι απροκάλυπτα επικίνδυνοι και όταν μπλέξεις παραπάνω (δεν στο εύχομαι) δεν θα μπορείς να ισχυριστείς άγνοια.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: γιώργης (yorgi)

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ, ΧΡΗΖΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗΣ! 12 Apr 2016 03:46 #90

  • kostello
  • kostello's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 32
  • Thank you received: 15
  • Karma: 0
George (geo821) wrote:
kostello wrote:
Και αφου ολο αυτο τον καιρο με ειχαν μπλοκαρει και δεν μπορουσα να μπω στο ebanking τελικα μπηκα παλι...
ο ενας λογαριασμος ακουνητος οπως τον ειχα αφησει.
(τοσα χρονια καθημερινες κινησεις και απο την μια μερα στην αλλη ξαφνικα παγωνουν ολα)
ο λογαριασμος που ειχε τα κλειστα λεφτα ηταν 0. ειχαν παρει το deposit bond οπως αναφεροταν.
και ο αλλος λογαριασμος ειχε προσφατη κινηση με μεγαλο ποσο που ηταν καταθεση και επειτα μεταφορα σε καποιον με το ονομα μου!

Μεσα στο control panel ειχα 1 μυνημα το οποιο ελεγε οτι καπου τον Ιανουαριο το συστηα ειχε προβλημα και απολογουνταν για τυχον δυσκολιες προσβασης και οτι τα λεφτα παρεμειναν ασφαλες και κατι τετοια.
Ή για αυτο δεν μπορουσα να μπω ή με μπλόκαραν μολις τους είπα τι συνεβει.


Λέτε να μην μπορουσε να μπει επισης ο αλλος και εκανε αιτημα και ξεκλειδωσαν το account και ετσι μπαινω παλι και εγω?

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να κάνουμε υποθέσεις για το τι μπορεί να συνέβη κάθε φορά.
Εξυπηρέτηση πελατών έχει αυτή η τράπεζα; Την ενημέρωσες και αν ναι ποια ήταν η απάντηση για όλες αυτές τις κινήσεις;
Αν δεν πήρες απάντηση, γιατί ακόμα το συζητάμε;
Καταγγελία και κλείσιμο κάθε λογαριασμού που έχεις στο όνομα σου.
Οι άνθρωποι είναι απροκάλυπτα επικίνδυνοι και όταν μπλέξεις παραπάνω (δεν στο εύχομαι) δεν θα μπορείς να ισχυριστείς άγνοια.

τα εχω πει στην τραπεζα. ειπαν θα διερευνησουν το θεμα και θα με ενημερωσουν.
οσο τους ακουσες εσυ αλλο τοσο τους ξαναακουσα εγω.

Εγω απλα κραταω το θεμα updated μιας και υπαρχουν καποια "νεα".
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.072 seconds