Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Δοκιμασμένα bitcoin faucets και apps που πληρώνουν

Re:Δοκιμασμένα bitcoin faucets και apps που πληρώνουν 27 Mar 2016 23:58 #28

όχι το πορτοφόλι δεν μπορώ να εγκαταστήσω.
The administrator has disabled public write access.

Re:Δοκιμασμένα bitcoin faucets και apps που πληρώνουν 28 Mar 2016 00:12 #29

  • y (t8)
  • y (t8)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 244
  • Thank you received: 78
  • Karma: 4
tasos (tasos01) wrote:
όχι το πορτοφόλι δεν μπορώ να εγκαταστήσω.

bytecoin.org -> Downloads -> Επιλέγεις στο Bytecoin wallet αυτό που ταιριάζει με το λειτουργικό σύστημα που έχεις. Πχ windows 64bit.
The administrator has disabled public write access.

Re:Δοκιμασμένα bitcoin faucets και apps που πληρώνουν 28 Mar 2016 00:23 #30

Δεν με αφηνει να το εγκαταστήσω μου λέει ότι υπάρχει,
Έχω το multibit μπορώ να χρησιμοποιήσω μια νέα διεύθυνση από αυτό;
The administrator has disabled public write access.

Re:Δοκιμασμένα bitcoin faucets και apps που πληρώνουν 28 Mar 2016 01:26 #31

  • y (t8)
  • y (t8)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 244
  • Thank you received: 78
  • Karma: 4
tasos (tasos01) wrote:
Δεν με αφηνει να το εγκαταστήσω μου λέει ότι υπάρχει,
Έχω το multibit μπορώ να χρησιμοποιήσω μια νέα διεύθυνση από αυτό;

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το multibit. Απ' ότι βλέπω όμως, είναι bitcoin wallet. Οπότε δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για το bytecoin. Είναι άλλο νόμισμα.
The administrator has disabled public write access.

Re:Δοκιμασμένα bitcoin faucets και apps που πληρώνουν 28 Mar 2016 01:41 #32

  • vag1129 (Akis Papas)
  • vag1129 (Akis Papas)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • frugallivingingreece
  • Posts: 373
  • Thank you received: 124
  • Karma: 9 (3)
παίδες εξηγήστε μου κάτι, βλέπω ότι εκτός από το xapo αλλάζει και η διευθηνση bitcoin του κινητού!
η διευθυνση bitcoin δεν ειναι σταθερή και μόνιμη όπως ας πουμε η e-mail διευθυνση; γιατί αλλάζουν δυναμικά;

αγόρασα και hardware πορτοφολι, δεν πιστευω ουτε αυτό να μην έχει σταθερή διεύθυνση
γέλα κι ο κόσμος θα γελάει μαζί σου. κλάψε και θα κλαις μόνος.
Last Edit: 28 Mar 2016 01:42 by vag1129 (Akis Papas).
The administrator has disabled public write access.

Δοκιμασμένα bitcoin faucets και apps που πληρώνουν 28 Mar 2016 02:21 #33

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
Στο xapo αλλάζει συνέχεια, απλά αν σου στέλνει κάποιος ή αν χρησιμοποιείς τη παλιά, δουλεύει. Και καλά για ασφάλεια.

Κάτι άλλο Εβαλα το minergate και βγάζει κάποια BCN τα οποία βλέπω στο unconfirmed balance. Πότε και πώς πάνε στο κανονικό balance? Επίσης πώς τα στέλνω και πού ώστε να τα μετατρέψω σε BTC? (αν και βλέπω οτι θα πάρει καιρό)
Last Edit: 28 Mar 2016 02:23 by ermakos.
The administrator has disabled public write access.

Δοκιμασμένα bitcoin faucets και apps που πληρώνουν 28 Mar 2016 11:00 #34

  • y (t8)
  • y (t8)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 244
  • Thank you received: 78
  • Karma: 4
ermakos wrote:
Κάτι άλλο Εβαλα το minergate και βγάζει κάποια BCN τα οποία βλέπω στο unconfirmed balance. Πότε και πώς πάνε στο κανονικό balance?

Αυτόματα, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι.
Επίσης πώς τα στέλνω και πού ώστε να τα μετατρέψω σε BTC? (αν και βλέπω οτι θα πάρει καιρό)

Σε κάποιο ανταλλακτήριο. Εγώ χρησιμοποιώ το HitBTC. Όταν το είχα ψάξει πριν 6 μήνες, είχε τις καλύτερες ισοτιμίες και πολύ χαμηλή προμήθεια,
The administrator has disabled public write access.

Δοκιμασμένα bitcoin faucets και apps που πληρώνουν 29 Mar 2016 14:14 #35

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
thanks! Εχω βάλει το πρόγραμμα minergate σε ενα laptop και κάνει mining. Κάποιες φορές το βλέπω οτι σταματάει, μπορει να πέφτει το internet ποιός ξέρει.. Ταυτόχρονα παίζει και σε άλλο pc με τη web εφαρμογη? Επίσης αν το PC είναι καλό καια γρήγορο, θα κερδίζω περισσότερα? Εχει ψάξει κανεις τα χαρακτηριστικά των pc?
The administrator has disabled public write access.

Δοκιμασμένα bitcoin faucets και apps που πληρώνουν 29 Mar 2016 18:29 #36

  • y (t8)
  • y (t8)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 244
  • Thank you received: 78
  • Karma: 4
ermakos wrote:
thanks! Εχω βάλει το πρόγραμμα minergate σε ενα laptop και κάνει mining. Κάποιες φορές το βλέπω οτι σταματάει, μπορει να πέφτει το internet ποιός ξέρει.. Ταυτόχρονα παίζει και σε άλλο pc με τη web εφαρμογη? Επίσης αν το PC είναι καλό καια γρήγορο, θα κερδίζω περισσότερα? Εχει ψάξει κανεις τα χαρακτηριστικά των pc?

Πρέπει να είναι online ο ΗΥ για να δουλεύει το Minergate, αφού ενημερώνει online για το αποτέλεσμα του mining που κάνεις. Όσο πιο γρήγορος είναι ο ΗΥ, τόσο το καλύτερο, δηλ. τόσα περισσότερα νομίσματα θα βγάζει για τον ίδιο χρόνο. Όταν τρέχει το Minergate σου δείχνει πόσα H/sec έχεις. Όσο περισσότερα, τόσο το καλύτερο.

Αν πας στην ιστοσελίδα τους εκεί που λέει calculator, μπορείς να συμπληρώσεις πόσα H/sec έχεις και σου δείχνει πόσα βγάζεις σε κάθε νόμισμα.

Το web mining δεν αξίζει, δίνει πολύ χαμηλά Η/sec. Μπορεί όμως με τον ίδιο λογαριασμό που έχεις φτιάξει, να τρέχει το κανονικό πρόγραμμα σε όσους ΗΥ θέλεις. Το έχω βάλει και σε 13 ταυτόχρονα! Προφανώς, ότι βγάζει ο καθένας αθροίζεται στο σύνολο του λογαριασμού σου στο Minergate. Με αυτόν τον τρόπο μπορείς να βγάζεις ταυτόχρονα διαφορετικά νομίσματα. Εγώ έχω καταλήξει σε BCN (Bytecoin) και DigitalNote (XDN). Είχα δοκιμάσει και Monero, αλλά αργεί πολύ το mining και έχει και πολύ υψηλές προμήθειες για τις μεταφορές. Επίσης δεν είχα βρει κανένα GUI wallet της προκοπής, μόνο online, που δε με ενδιαφέρουν.
Last Edit: 29 Mar 2016 18:35 by y (t8).
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.069 seconds