Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Kτεο

Kτεο 21 Sep 2015 01:30 #10

  • Optimus (optimus)
  • Optimus (optimus)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 588
  • Thank you received: 61
  • Karma: -3 (-86)
Οποιος δεν πληρώνει ΚΤΕΟ δυσκολεύεται και να πουλήσει γιατι τα παραδίδει στον επόμενο μαζί με το service. Επίσης τα πρόστιμα δημιουργούν πρόβλημα όταν πάει κάποιος να περάσει ΚΤΕΟ γιατι φαίνονται ηλεκτρονικά.
Last Edit: 21 Sep 2015 01:30 by Optimus (optimus).
The administrator has disabled public write access.

Kτεο 21 Sep 2015 20:13 #11

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
Eχω πουλήσει/αγορασει πάνω από 20 αυτοκίνητα. Ποτε δεν πέρασα ΚΤΕΟ και από το 1990 δε με έχουν γράψει ποτε. Σιγά μην δώσω χρήματα στους ασχετους να μου ελέγξουν αυτοκίνητα π.χ. Cls - M Clk κλπ. Πάω βέβαια στην ώρα τους στην αντιπροσωπεία και κάνα τα πάντα με τα γνήσια ανταλλακτικά και αναλώσιμα.
The administrator has disabled public write access.

Kτεο 21 Sep 2015 20:42 #12

  • Optimus (optimus)
  • Optimus (optimus)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 588
  • Thank you received: 61
  • Karma: -3 (-86)
Aπο περιέργεια πάρε ένα τηλέφωνο σε μία απο τις ιδιωτικές εταιρείες κτεο και πες έχω τον αριθμο κυκλοφορίας ταδε και έχασα αρκετά κτεο, πόσο κάνει μαζί με τα πρόστιμα(γιατι εχασες τις ημερομηνιες) να περάσω τώρα. ή ρώτα αν γίνεται να περάσεις ΚΤΕΟ χωρίς πρόστιμα, νομίζω δεν γινεται. Μόλις σου πουνε απλα κλείσε το τηλέφωνο.
Γιατι αν χάσεις 1-2 ΚΤΕΟ μετά πέφτει πρόστιμο. Εσένα θα έχει μαζευτεί κανα ποσό.
Last Edit: 21 Sep 2015 20:47 by Optimus (optimus).
The administrator has disabled public write access.

Kτεο 22 Sep 2015 00:41 #13

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
Optimus (optimus) wrote:
Aπο περιέργεια πάρε ένα τηλέφωνο σε μία απο τις ιδιωτικές εταιρείες κτεο και πες έχω τον αριθμο κυκλοφορίας ταδε και έχασα αρκετά κτεο, πόσο κάνει μαζί με τα πρόστιμα(γιατι εχασες τις ημερομηνιες) να περάσω τώρα. ή ρώτα αν γίνεται να περάσεις ΚΤΕΟ χωρίς πρόστιμα, νομίζω δεν γινεται. Μόλις σου πουνε απλα κλείσε το τηλέφωνο.
Γιατι αν χάσεις 1-2 ΚΤΕΟ μετά πέφτει πρόστιμο. Εσένα θα έχει μαζευτεί κανα ποσό.

Έχω ήδη πάρει τηλέφωνο και μάλιστα πληρώνω μόνο το 45ρι που έτσι και αλλιώς θα πληρωνα και το πρόστιμο στο μισό. Τα παλιά ΚΤΕΟ τα κερδίζω...
The administrator has disabled public write access.

Kτεο 22 Sep 2015 01:07 #14

gus (gus326) wrote:
Eχω πουλήσει/αγορασει πάνω από 20 αυτοκίνητα. Ποτε δεν πέρασα ΚΤΕΟ και από το 1990 δε με έχουν γράψει ποτε. Σιγά μην δώσω χρήματα στους ασχετους να μου ελέγξουν αυτοκίνητα π.χ. Cls - M Clk κλπ. Πάω βέβαια στην ώρα τους στην αντιπροσωπεία και κάνα τα πάντα με τα γνήσια ανταλλακτικά και αναλώσιμα.

Διάβασε ένα παράδειγμα..

Ο πατέρας μου πάει το αμάξι στο ίδιο ΙΚΤΕΟ απο το 2008..
Κάθε φορά ελέγχω τις μετρήσεις τους..
Τα αμορτισέρ, σε κάθε μέτρηση, έχαναν λίγο απο την απόδοσή τους..
Το 2012 είχαν φτάσει στο 70%..

Όμως, στον έλεγχο του 2014, στο ίδιο ΚΤΕΟ, με τα ίδια μηχανήματα κ με τους ίδιους ελεγκτές, τα αμορτισέρ...ξανάνιωσαν κ μετρήθηκαν στο 85%!!!

Τους έστειλα mail κ τους ρωτούσα πως το κατάφεραν αυτό..
Δεν μου απάντησαν..

Βέβαια, υπάρχει κ το αμορτισερόμετρο για αυτές τις δουλειές, αλλα θα περίμενα, τουλάχιστον, να μην γράφουν ότι τους κατέβει..
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Kτεο 22 Sep 2015 03:47 #15

Οπως ειπατε, ανακοινωσαν οτι θα ψαχνουν ηλεκτρονικα, ποιοι δεν εχουν κανει ΚΤΕΟ στο οχημα τους και θα πεσουν προστιμα.
Θα κανουν όμως ελεγχο και για την Καρτα ελεγχου καυσαεριων ΚΕΚ; Γιατι αυτη ειναι καθε χρονο και επρεπε να την εχω κανει τον Απρίλιο. Πρεπει να παω να την κανω ή να περιμενω τον Απρίλιο που ερχεται οπότε θα εχω διετια και θα παω κατευθειαν για ΚΤΕΟ;
The administrator has disabled public write access.

Kτεο 22 Sep 2015 04:12 #16

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
Xρεωμένος καταθέτης! (ant) wrote:
Οπως ειπατε, ανακοινωσαν οτι θα ψαχνουν ηλεκτρονικα, ποιοι δεν εχουν κανει ΚΤΕΟ στο οχημα τους και θα πεσουν προστιμα.
Θα κανουν όμως ελεγχο και για την Καρτα ελεγχου καυσαεριων ΚΕΚ; Γιατι αυτη ειναι καθε χρονο και επρεπε να την εχω κανει τον Απρίλιο. Πρεπει να παω να την κανω ή να περιμενω τον Απρίλιο που ερχεται οπότε θα εχω διετια και θα παω κατευθειαν για ΚΤΕΟ;


που το ακουσες οτι θα γινει ηλεκτρονικο ψαξιμο για να πεσουν τα προστιμα ρε φιλε? εγω εψαξα τα παντα,ρωτησα παντου και ολοι ειπαν οχι.μονο αν σε σταματησουν στο δρομο για ελεγχο και σου ζητησουν το κτεο τοτε τρως το προστιμο..εμενα προσωπικα εχουν να με σταματησουν για ελεγχο 20 χρονια..
The administrator has disabled public write access.

Kτεο 22 Sep 2015 09:44 #17

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
Άντε ρμε το μπ...λο τους. Μου χρωστάνε από το 12 και το 13για νσ δίνουν συντάξεις 1500 σε πρώην κηφήνες. Όπου μπορώ θα στρίβω.
The administrator has disabled public write access.

Kτεο 22 Sep 2015 10:11 #18

  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 804
  • Thank you received: 297
  • Karma: 50 (6)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Το 2012 είχαν φτάσει στο 70%..

Όμως, στον έλεγχο του 2014, στο ίδιο ΚΤΕΟ, με τα ίδια μηχανήματα κ με τους ίδιους ελεγκτές, τα αμορτισέρ...ξανάνιωσαν κ μετρήθηκαν στο 85%!!!

Τους έστειλα mail κ τους ρωτούσα πως το κατάφεραν αυτό..
Δεν μου απάντησαν..

Βέβαια, υπάρχει κ το αμορτισερόμετρο για αυτές τις δουλειές, αλλα θα περίμενα, τουλάχιστον, να μην γράφουν ότι τους κατέβει..

Γιαυτό στα «σοβαρά» κτεο ζητάνε και τα χαρτία του προηγούμενου ελεγχου για να μην γραψουν καμια μαλακία μέσα :laugh:
«Ενισχύστε τις Ελβετικές καταθέσεις των Ελλήνων»
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.070 seconds