Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προτάσεις βελτίωσης, αναφορά προβλημάτων - σφαλμάτων ιστοσελίδας, προτάσεις προσθήκης κατηγοριών στην συζήτηση, ερωτήσεις χρήσης

TOPIC: Προταση για εισαγωγη dislike στα μυνηματα.

Προταση για εισαγωγη dislike στα μυνηματα. 27 Jul 2015 20:13 #46

  • TEV
  • TEV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1401
  • Thank you received: 330
  • Karma: 41
Η ταπεινή άποψή μου είναι να μην αλλάξει τίποτα.
Ή έστω να απαιτείται ένας μίνιμουμ αριθμός μηνυμάτων (π.χ. 50) για να μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει το "+" και "-" στο κάρμα άλλων μελών.
Αυτό που πρέπει να τα (ξανα)γκρεμίσουμε όλα, δεν το καταλαβαίνω.
Μικροβελτιώσεις χρειάζονται και όχι αλλαγές από τα θεμέλια.
The administrator has disabled public write access.

Προταση για εισαγωγη dislike στα μυνηματα. 27 Jul 2015 20:47 #47

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
Είναι σαφές ότι ο καθένας έχει την άποψή του και πρέπει να γίνεται σεβαστή. Το πρόβλημα όμως ξεκινάει όταν ο άλλος υποτιμά την νοημοσύνη σου με τον πιο ξεκάθαρο τρόπο.
Π.χ του λες, πρόσεξε έτσι όπως πας, μετά από πέντε δευτερόλεπτα θα στουκάρεις, δεν το γλιτώνεις..
Σου απαντάει πόσο λάθος έχεις, ότι υπερβάλεις, κινδυνολογείς και ότι αποκλείεται να στουκάρει....
Τελικά στουκάρει μετά από πέντε δευτερόλεπτα και γυρίζει και σου λέει....
Ναι στούκαρα, αλλά δεν έφταιγε ο τρόπος που πήγαινα, αλλά το ... ολισθηρό οδόστρωμα.....

Εκεί τι του λες;;;;

Όσο, ιδίως για το κάρμα, ποτέ δεν ασχολήθηκα, προσωπικά, γιατί δεν μου λέει κάτι, ενώ θέλει και πολύ σωφροσύνη από την πλευρά αυτών που το χρησιμοποιούν ώστε να αποδίδει κάτι πραγματικό. Η Ευχαριστία από την άλλη, επειδή είναι κάτι θετικό, πρέπει να υπάρχει.
Μέτρον άριστον
Last Edit: 27 Jul 2015 20:52 by batista.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Sadeness1990

Προταση για εισαγωγη dislike στα μυνηματα. 28 Jul 2015 01:23 #48

Καλά, πάλι παλινωδίες; Δεν είπαμε ότι μια φορά όλη και όλη θα μπορεί κάποιος να μεταβάλλει το κάρμα κάποιου; Τι νόημα είναι να είσαι εκτεθειμένος στον κάθε χασομέρη κάθε 6 ώρες; Το κάρμα έχει νόημα, τι σου βάζει ένας-ένας και από μια φορά. Αλλιώς τι νόημα έχει; Ποιός θα κάνει πολλαπλούς διπλούς λογαριασμούς;
Αφού λοιπόν θα γίνουν φόρα-παρτίδα ρεζίλι όσοι έχουν διπλούς λογαριασμούς, δηλαδή πολλοί με μεγάλο κάρμα και μετά θα ερημώσει το φόρουμ… Μηδενισμούς σε όλους, τα παλιά θα είναι σε παρένθεση για να διατηρηθούν οι παλιοί βαθμοί στο φόρουμ και να ανταμειφτεί η κουτοπονηριά, όπως πάντα γίνεται στη χώρα αυτή. Κάρμα θα μπορεί να βαζει ασφαλως μονο αυτος, που εχει πάνω από 30 δημοσιευσεις ή εστω 20.
Όμως στο μέλλον θα έχουμε καλή συμπεριφορά και τελικά το κάρμα θα είναι πραγματικό παράσημο των άξιων. Ισα-ισα αν ημουν από αυτους, θα χαιρομουν να φανει η δημοφιλια μου με αδιάβλητους τρόπους. Απεναντιας αν μεινουν ως εχουν τα καρμα, θα συνεχιστεί η εριστική και εχθρικη συμπεριφορα ορισμενων (καταπληκτικών υπερτεράστιων), σε όσους πάνε να τους επισκιάσουν . Οποτε παλι θα οδηγηθουμε στην λειψανθρωπία!
Προσωπικά ειχα ξεκοψει την πρωτη φορα και μονο διαβαζα, μια και μου χωσαν -3 (που βλεπετε στην παρενθεση) χωρις να ενοχλήσω κανεναν! Φοβηθηκε φαινεται κανενας μην του φάω καμια ακτιδα φωτος που τον φωτίζει!
Last Edit: 28 Jul 2015 03:37 by Ψαχνόμενος (ant).
The administrator has disabled public write access.

Προταση για εισαγωγη dislike στα μυνηματα. 28 Jul 2015 03:21 #49

Tsig, θέλησα να ανεβάσω το karma στον rebel κ δεν μπόρεσα.
Τελικά, τι θα ισχύει;
Μιά φορά άνοδος ή κάθοδος karma σε κάθε χρήστη κ τέλος;
Ισχύουν τα C.C απο σήμερα;
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Προταση για εισαγωγη dislike στα μυνηματα. 28 Jul 2015 11:08 #50

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Tsig, θέλησα να ανεβάσω το karma στον rebel κ δεν μπόρεσα.
Τελικά, τι θα ισχύει;
Μιά φορά άνοδος ή κάθοδος karma σε κάθε χρήστη κ τέλος;
Ισχύουν τα C.C απο σήμερα;
Τα cc στο κάρμα ισχύουν εδώ και μερικές μέρες, όπως το περιγράφεις. Έχω κρατήσει την πρότασή σου να πάει ανά μήνα, του Tev να μην υπάρχουν περιορισμοί εκτός από τον ελάχιστο αριθμό μηνυμάτων και του Χρεωμένου καταθέτη να παραμείνουν τα cc ως έχουν. Ας δούμε μερικές ακόμα απόψεις για να βγάλουμε κάποιο μέσο όρο.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.

Προταση για εισαγωγη dislike στα μυνηματα. 28 Jul 2015 14:17 #51

  • TEV
  • TEV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1401
  • Thank you received: 330
  • Karma: 41
Xρεωμένος καταθέτης! (ant) wrote:
Καλά, πάλι παλινωδίες; Δεν είπαμε ότι μια φορά όλη και όλη θα μπορεί κάποιος να μεταβάλλει το κάρμα κάποιου; Τι νόημα είναι να είσαι εκτεθειμένος στον κάθε χασομέρη κάθε 6 ώρες; Το κάρμα έχει νόημα, τι σου βάζει ένας-ένας και από μια φορά. Αλλιώς τι νόημα έχει; Ποιός θα κάνει πολλαπλούς διπλούς λογαριασμούς;
Αφού λοιπόν θα γίνουν φόρα-παρτίδα ρεζίλι όσοι έχουν διπλούς λογαριασμούς, δηλαδή πολλοί με μεγάλο κάρμα και μετά θα ερημώσει το φόρουμ… Μηδενισμούς σε όλους, τα παλιά θα είναι σε παρένθεση για να διατηρηθούν οι παλιοί βαθμοί στο φόρουμ και να ανταμειφτεί η κουτοπονηριά, όπως πάντα γίνεται στη χώρα αυτή. Κάρμα θα μπορεί να βαζει ασφαλως μονο αυτος, που εχει πάνω από 30 δημοσιευσεις ή εστω 20.
Όμως στο μέλλον θα έχουμε καλή συμπεριφορά και τελικά το κάρμα θα είναι πραγματικό παράσημο των άξιων. Ισα-ισα αν ημουν από αυτους, θα χαιρομουν να φανει η δημοφιλια μου με αδιάβλητους τρόπους. Απεναντιας αν μεινουν ως εχουν τα καρμα, θα συνεχιστεί η εριστική και εχθρικη συμπεριφορα ορισμενων (καταπληκτικών υπερτεράστιων), σε όσους πάνε να τους επισκιάσουν . Οποτε παλι θα οδηγηθουμε στην λειψανθρωπία!
Προσωπικά ειχα ξεκοψει την πρωτη φορα και μονο διαβαζα, μια και μου χωσαν -3 (που βλεπετε στην παρενθεση) χωρις να ενοχλήσω κανεναν! Φοβηθηκε φαινεται κανενας μην του φάω καμια ακτιδα φωτος που τον φωτίζει!

Γράφεις ότι θα γίνουν ρεζίλι (με τους διπλούς λογαριασμούς) κάποιοι που έχουν μεγάλο κάρμα.
Οι τρεις πρώτοι είναι ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ (91), ο Soto51 (80) κι ο El Malak (35).
Σ΄ αυτούς αναφέρεσαι;
Το κάρμα του ΣΤΑΜΑΤΗ έχει ανέβει από 29 διαφορετικά άτομα.
Του Soto 51 από 24 άτομα και του El Malak από 17 άτομα.

Το κάρμα έχει ενδιαφέρον και για όσους λατρεύουν τα στατιστικά και τους αριθμούς:

* 18 από τα 32 "+" του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ έχουν προέλθει από τη Μαρία.

* Ο μοναδικός απ' όσους έχουν διψήφιο κάρμα κι έχουν μόνο "+" (δηλαδή ούτε μια αρνητική ψήφο) είναι ο starmaker.

* Την καλύτερη αναλογία (μόλις μια δημοσίευση και +2 κάρμα) έχουν οι Γεώργιος Κελεμουρίδης (PONTIOS1978) και aneran (aneran).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: soto51

Προταση για εισαγωγη dislike στα μυνηματα. 28 Jul 2015 14:18 #52

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Ο Τσιγκούνης (T$ig) wrote:
Τα cc στο κάρμα ισχύουν εδώ και μερικές μέρες, όπως το περιγράφεις. Έχω κρατήσει την πρότασή σου να πάει ανά μήνα, του Tev να μην υπάρχουν περιορισμοί εκτός από τον ελάχιστο αριθμό μηνυμάτων και του Χρεωμένου καταθέτη να παραμείνουν τα cc ως έχουν. Ας δούμε μερικές ακόμα απόψεις για να βγάλουμε κάποιο μέσο όρο.
Η δικιά μου πρόταση (την επαναλαμβάνω νομίζω) είναι να μείνουν ως είχαν, με την προσθήκη της σύντομης αιτιολογίας.
Δεν είπες αν αυτό είναι τεχνικά εφικτό.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Προταση για εισαγωγη dislike στα μυνηματα. 28 Jul 2015 14:21 #53

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
Να καταργηθούν, δεν έχουν κανένα νόημα.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Johan (larry)

Προταση για εισαγωγη dislike στα μυνηματα. 28 Jul 2015 14:37 #54

TEV wrote:

* 18 από τα 32 "+" του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ έχουν προέλθει από τη Μαρία.

Τώρα που το βλέπω, όντως ισχύει.
Κ εγώ της έχω δώσει 6 +..
Όπως κ σε άλλους φίλους εδώ...
Είναι όλοι, παλαιότεροί μου κ φυσικά δεν τους γνωρίζω.
Γράφω, σχεδόν καθημερινά κ αρκετά.
Προφανώς, σε κάποια άτομα αρέσουν αυτά που γράφω κ τους ευχαριστώ γι ' αυτό..
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.067 seconds