Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προτάσεις βελτίωσης, αναφορά προβλημάτων - σφαλμάτων ιστοσελίδας, προτάσεις προσθήκης κατηγοριών στην συζήτηση, ερωτήσεις χρήσης

TOPIC: Κανόνες συζητήσεων

Κανόνες συζητήσεων 16 Oct 2017 15:34 #100

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
... άσχετα ποιος κάνει την αρχή,

Με δεδομένο ότι είναι πολύ συγκεκριμένοι αυτοί οι οποίοι πάντα (μα πάντα) ... "κάνουν την αρχή" (αναφέρομαι, αποκλειστικά και μόνο σε αήθεις απαξιωτικές και εξόφθαλμα συκοφαντικές απόλυτα προσωπικές επιθέσεις και όχι σε απλή ειρωνεία που βρίθει μέσα στο φόρουμ και ποτέ δεν οδήγησε σε ... ασχήμιες) θα συμπληρώσω το εξής.
Όταν θα σταματήσετε να πιστεύετε ότι το προαναφερόμενο (το ποιος κάνει την αρχή) δεν έχει και καμία σημασία, στην προσπάθεια να σταματήσουν οι ανούσιες κοκορομαχίες (και γίνει κάτι γι αυτό), τότε αυτόματα θα εκλείψει και η ανάγκη για τέτοιες παρεμβάσεις-αναφορές.
Μέχρι τότε θα αναμασάμε τα ίδια και τα ίδια και θα κυνηγάμε την ουρά μας.
Μέτρον άριστον
Last Edit: 16 Oct 2017 15:38 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Κανόνες συζητήσεων 16 Oct 2017 17:15 #101

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
Να ψηφίσουμε αυτόν που κατά τη γνώμη μας οδηγεί κάθε συζήτηση σε αντιπαράθεση με το γνωστό αποτέλεσμα. Ο νικητής να εξοβελιστεί ιp και σωματι.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Μάριος Αντωνίου (epolala)

Κανόνες συζητήσεων 16 Oct 2017 18:35 #102

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
Κοίτα να σου πω.
Αν ο T$ig ήθελε ένα φόρουμ στο οποίο θα βασιλεύει αποκλειστικά και μόνο η αποθέωση της διαχρονικής ασύδοτης φοροδιαφυγής, του άρπαξε να φας και κλέψε για να έχεις, της ασύδοτης οπλοκατοχής, της εσχατολογίας, της αμετροέπειας, του ψεκασμού κάθε είδους και της άκρως φασιστικής άποψης ότι μπορεί να εκφράζεται οποιαδήποτε άποψη εκτός από αυτή που δεν συμφωνεί με την δική μας, θα με είχε ... εξοβελίσει ήδη και δεν θα χρειαζόταν το ... γκάλοπ σου.
Ταυτόχρονα και δυστυχώς για εσένα και τους φίλους σου, δεν έχεις το παραμικρό (προερχόμενο από τις δημοσιεύσεις) στοιχείο που να αποδεικνύει αυτό που γράφεις, καθώς ισχύει το ακριβώς αντίστροφο. Απλά σας χαλάω (σε ορισμένους) την ... πιάτσα και αυτό δεν σας αρέσει καθόλου.
Υπομονή λοιπόν....
Μέτρον άριστον
Last Edit: 16 Oct 2017 18:37 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Κανόνες συζητήσεων 16 Oct 2017 21:49 #103

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
Γεια να δουμε την αποψη του tsig για το θέμα γιατί τελικα το forum απέχει παρασάγγας απο τα πρώτα του βήματα. Τώρα αν πιστεύεις οτι γράφοντας εδω τα ασχολίαστα μας χαλάς την πιάτσα εισαι μακριά νυχτωμένος. Λες και θα αλλάξουμε σε κάτι αν μας μαλώσεις. ;)
The administrator has disabled public write access.

Κανόνες συζητήσεων 16 Oct 2017 22:06 #104

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
Συνεχίζεις να κενολογείς με ... συνθήματα, χωρίς καμία ουσία η επιχείρημα, την στιγμή μάλιστα που θα έπρεπε να ξέρεις ότι παρόμοια πρόταση (δεν θα την χαρακτηρίσω) έχει γίνει ξανά στο παρελθόν και φυσικά απορρίφθηκε από το T$ig.
Όσο για τα λοιπά (ασχολίαστα), θα συνεχίσω απλά να γράφω την άποψή μου, νυχτωμένος (αποδείχθηκε ποιός είναι) ή ... ημερωμένος και σε όποιον αρέσει. Για τους άλλους ...
Μέτρον άριστον
Last Edit: 16 Oct 2017 22:15 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Κανόνες συζητήσεων 17 Oct 2017 07:23 #105

gus (gus326) wrote:
Γεια να δουμε την αποψη του tsig για το θέμα
Αγαπητέ gus και λοιποί φίλοι. Είναι όντως πρόβλημα το ότι η πλειοψηφία των συζητήσεων εκτρέπονται σε κοκορομαχίες. Φίλε Gus δεν είναι λύση ο εξοβελισμός, που προφανώς θα γίνει με βάση προσωπικές αντιπάθειες.
Πολλές φορές αισθάνομαι ότι έχω να κάνω με παιδιά του δημοτικού που έχουν εφυία ενήλικου. Όσοι δεν έχουν την ελάχιστη εξυπνάδα και βρίζουν ανοιχτά, είναι εύκολο να αντιμετωπιστούν. Με τα ενήλικα παιδιά τι κάνουμε;
Π.χ. ο TEV κάθισε και έψαξε να βρει μια ηθοποιό με το όνομα batista και άνοιξε ολόκληρο θέμα για να την πει στον φίλο μας. Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσουμε ή να αρχίσουμε τους εξοβελισμούς.
Το πρόβλημα, κατά την γνώμη μου, είναι ότι αυτή η υπόγεια εκδικητικότητα αναβλύζει σε όλες τις συζητήσεις. Φυσικά όταν το κίνητρό μας είναι η εκδίκηση, θέλουμε να κάνουμε τον άλλο να πονέσει και καθόλου δεν μας νοιάζει αν είμαστε εκτός θέματος ή αν ρίχνουμε το επίπεδο του φόρουμ.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: γιώργης (yorgi)

Κανόνες συζητήσεων 17 Oct 2017 08:07 #106

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
Ο Τσιγκούνης (T$ig) wrote:
Π.χ. ο TEV κάθισε και έψαξε να βρει μια ηθοποιό με το όνομα batista και άνοιξε ολόκληρο θέμα για να την πει στον φίλο μας. Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσουμε ή να αρχίσουμε τους εξοβελισμούς.

Μπορείς φίλε T$ig να μου αναφέρεις έναν και μόνο λόγο για τον οποίο θα θέλαμε π.χ. να ... γελάσουμε με κάτι σαν το συγκεκριμένο (μπορείς να το .... κατατάξεις, χωρίς εγώ να το χαρακτηρίσω);
Επίσης, προκειμένου να με ... βοηθήσεις να το ... κατατάξω και εγώ, τι ακριβώς πιστεύεις ότι ήθελε να μου ... "πει" η συγκεκριμένη ... "παρέμβαση";;;;;;
Μέτρον άριστον
Last Edit: 17 Oct 2017 08:17 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Κανόνες συζητήσεων 17 Oct 2017 09:04 #107

  • TEV
  • TEV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1401
  • Thank you received: 330
  • Karma: 41
Ο Τσιγκούνης (T$ig) wrote:
Π.χ. ο TEV κάθισε και έψαξε να βρει μια ηθοποιό με το όνομα batista

Το ενδεχόμενο να μην κάθισε ο TEV να ψάξει, αλλά να την ήξερε ήδη, δεν υπάρχει,ε;

Επίσης, ο TEV ανέβασε μόνο μια φωτογραφία, λέγοντας ότι πρόκειται για ηθοποιό.
Ούτε έδωσε όνομα, ούτε είπε σε ποιες ταινίες έχει παίξει.
Ο TEV δεν έβαλε deadline για να βρει κάποιος το όνομά της, αλλιώς θα το αποκάλυπτε εκείνος.
Αν δεν το έβρισκε κανείς, θα έμενε το θέμα ως είχε, με μια (ανώνυμη) φωτογραφία.
Αλλά να που βρέθηκε και κάποιος άλλος που τη γνωρίζει.
Καλό είναι να εξετάζουμε και τα γεγονότα κι όχι μόνο ότι θέλουμε να "βλέπουμε".
Θα ήθελα να γράψω κι άλλα, αλλά δεν το κάνω από σεβασμό προς τους κανόνες του φόρουμ.
Καλημέρα.
The administrator has disabled public write access.

Κανόνες συζητήσεων 17 Oct 2017 09:48 #108

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
Ειλικρινά αναρωτιέμαι (και πάλι) τι θα έγραφαν κάποιοι αν ΔΕΝ σέβονταν τους κανόνες του φόρουμ.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.077 seconds