Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Διαδικασίες ανάληψης - κατάθεσης (π.χ. τραπεζικές επιταγές, valeur, "νέα κεφάλαια"), θέματα εφορίας (π.χ. πόθεν έσχες), κόστος εμβασμάτων, όροι προθεσμιακής, διευκρίνηση τραπεζικών ορών, τρόποι υπολογισμού επιτοκίων.
  • Page:
  • 1

TOPIC: ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑΔΑ

ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑΔΑ 02 Jan 2011 17:33 #1

  • ΚΟS
  • ΚΟS's Avatar
:( Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΔΑΝΕΙΟ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.
ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ.
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΚΜΗΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΦΟΡΟ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΙ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ?
ΕΧΩ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΑΛΑΓΜΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ,ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ
ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΤΟ ΕΜΒΑΣΜΑ??? Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΤΕΚΜΗΡΙΑ
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.....
The administrator has disabled public write access.

ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑΔΑ 02 Jan 2011 17:48 #2

  • Δημητρα
  • Δημητρα's Avatar
Θα σου συνιστουσα να πας στο Καναδα να ζησεις...Εχει γεννηθει εκει ο μπαμπας μου αλλα δυστυχως μεγαλωσα στην Ελλαδα..Το σκεφτομαι εξαιρετικα σοβαρα....Γνωριζει κανεις κατι για τον Καναδα?Ποια μερη αξιζουν για δουλεια και μιας και ειμαστε στη σελιδα του tsig να μετατρεψουμε τα χρηματα μας σε καναδικο νομισμα?Το ευρω απ οτι φαινεται κατηφοριζει ολοταχως!
Γεια σε ολους
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑΔΑ 03 Jan 2011 02:20 #3

  • sofoklis
  • sofoklis's Avatar
ΚΟS wrote:
:( Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΔΑΝΕΙΟ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.
ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ.
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΚΜΗΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΦΟΡΟ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΙ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ?
ΕΧΩ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΑΛΑΓΜΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ,ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ
ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΤΟ ΕΜΒΑΣΜΑ??? Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΤΕΚΜΗΡΙΑ
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.....
Φιλε μου δεν ειναι ιδιαιτερα κατανοητα αυτα που λες γιατι μπερδευει το μηνυμα σου με τα τεκμηρια και το ποθεν εσχες.
Παρ όλα αυτα τα χρηματα αυτα ειναι γονικη παροχη - δωρεα. Ως εκ τουτου με τα νομιμα παραστατικά δεν εχεις προφανω΄ς κανενα προβλημα να δικαιολογησεις ποθεν εσχες ειτε χρηματων ειτε οποιασδηποτε αγοράς εφ οσον απαιτειται γι αυτην ποθεν εσχες.
Τωρα εαν πρεπει να δικαιολογησεις τεκμαρτο εισόδημα (που απ οτι φαινεται δεν εχεις, πχ μια cayene) και πρεπει με τη δωρεά να το καλυψεις για να μη φορολογηθεις τοτε ολα παλι καλα. Στον αντιστοιχο πινακα των τεκμηριων με τη βοηθεια ενος λογιστη καθαρισες. Τωρα το τι φόρο θα πληρωσεις αυτο θα στο πει επισης ενας καλος λογιστης (ενδεχομενως και τιποτε αναλογα του ποσου)
Το καλυτερο θα ηταν να βρεις τον βελτιστο τροπο να μη φορολογηθεις για τη δωρεα αυτη, αλλα και παλι θεωρητικά μιλώ.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑΔΑ 03 Jan 2011 10:50 #4

  • επισκεπτης
  • επισκεπτης's Avatar
αυτα τα χρηματα για τι σκοπο θα χρησιμοποιηθούν;
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.045 seconds