Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Διαδικασίες ανάληψης - κατάθεσης (π.χ. τραπεζικές επιταγές, valeur, "νέα κεφάλαια"), θέματα εφορίας (π.χ. πόθεν έσχες), κόστος εμβασμάτων, όροι προθεσμιακής, διευκρίνηση τραπεζικών ορών, τρόποι υπολογισμού επιτοκίων.
  • Page:
  • 1

TOPIC: Πολιτική Τιμολόγησης και διαδικασία Έκδοσης αναλυτικής κίνησης λογ/μών Εθνικής.

Πολιτική Τιμολόγησης και διαδικασία Έκδοσης αναλυτικής κίνησης λογ/μών Εθνικής. 08 Apr 2013 14:08 #1

  • MG (Gab)
  • MG (Gab)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 8
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0 (1)
Γειά σας,

Έχει εδώ και κάποιο διάστημα μαζεύω αναλυτικές λογ/μων απο την Εθνική τράπεζα.

Το ιστορικό ξεκινάει απο εμβάσματα που έστελνα απο το εξωτερικό την δεκαετία του '70 και αρχές '80 στην Ελλάδα μέσω της Κτηματικής τράπεζας.

Οι λογ/μοί κλείσανε το 1998 όταν εξαγοράστηκε απο την Εθνική.Με νέους κωδικούς λογ/μών.

Ερωτήσεις:

1.Υπάρχει τρόπος να βρεθούνε οι αριθμοί λογ/μων της Κτηματικής; Δεν έχω στοιχεία δυστυχώς. Ρώτησα σε υποκατάστημα , όπως και στο 181818 και μου είπανε οτι όχι δεν γίνεται.Έχω κάποιους λογ/μους μονο απο όλους συναλλάγματος, όχι όλους.Όπως ακόμα δεν έχω τους λογ/μους δραχμών.

2.Αν βρεθούνε , λέμε τώρα... μπορούνε να δούνε τους λογ/μους που ήταν συνδεμένες οι προθεσμιακές καταθέσεις; Έχουνε ένα περίεργο τρόπο με τις προθεσμιακές που της μεταφέρανε σε άλλο λογ/μο...

3.Τι τιμολογιακή πολιτική έχουνε για την έκδοση αυτών; Ήξερα οτι είναι 15 ευρώ για κάθε λογ/μο.Αλλα σήμερα μου είπανε οτι άλλαξε η πολιτική τους και θα πηγαίνει με τα χρόνια αναζήτησης και διάφορους άλλους παραγωντες που δεν μου καθώρισαν.

4.Απο λογ/μους της Εθνικής, μετα το 1998 μπορώ να βρώ ποιος ήταν ο λογ/μος της κτηματικής; Αν υπάρχει δλδ κάποια συνέχεια ή κάποιο τρόπο να βρεθεί;

5.Η εθνική εκδίδει αναλυτικές απο το 2001 και μετα κατα βάση γιατι τότε έγινε η αλλαγή σε Ευρώ.Ξέρει κανείς αν είναι άλλο τμήμα που εκδίδει τις αναλυτικές απο το 2001 και μετά και άλλο τμήμα που εκδίδει τις αναλυτικές απο το 2001 και πρίν; Το ρωτάω γιατι για τον ίδιο λογ/μο θα πληρώσω διπλες προμήθειες....

6.Υπάρχει περίπτωση να καταφέρω να πάρω βεβαίωσεις προθεσμιακών για τα διαστήματα αυτά; Μου φένεται , οτι δεν έχουν διάθεση να το κάνουν.

Ευχαριστώ πολύ

ΜΓ
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.048 seconds