Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Διαδικασίες ανάληψης - κατάθεσης (π.χ. τραπεζικές επιταγές, valeur, "νέα κεφάλαια"), θέματα εφορίας (π.χ. πόθεν έσχες), κόστος εμβασμάτων, όροι προθεσμιακής, διευκρίνηση τραπεζικών ορών, τρόποι υπολογισμού επιτοκίων.

TOPIC: Σύσταση Παράκτιας Εταιρίας χαμηλότατης φορολόγησης

Απ: Σύσταση Εταιρίας στο Wyoming των ΗΠΑ, μηδενικής φορολόγησης! 16 Apr 2012 23:35 #10

Cross, η σύζυγος μου είναι από χώρα της Καραϊβικής η οποία δεν έχει υπογράψει (απ'οτι ξέρω) συμφωνίες με την Ελλάδα.Τι θα με συμβούλευες να κάνω ώστε, να εκμεταλευτώ καλύτερα (αποδόσεις , νόμιμη φοροαποφυγή, κλπ) ένα όχι πολύ μεγάλο κεφάλαιο;
The administrator has disabled public write access.

Απ: Σύσταση Παράκτιας Εταιρίας χαμηλότατης φορολόγησης 17 Apr 2012 15:07 #11

τι θα προτείνατε σε κάποιον επενδυτή που έχει στη κατοχή του κάποιο χαρτοφυλάκιο στο χαα και θέλει να αποφύγει τον φόρο υπεραξίας από πιθανά μελοντικά κέρδη κατά τημελοντική ρευστοποίηση?
Μπορεί αυτό να γίνει με δημιουργία εταιρείας?αν ναι σε ποιά χώρα?συγνώμη αλλά δεν γνωρίζω καλά το θέμα,κάθε βοήθεια ευσπρόδεκτη ευχαριστώ εκ των προτέρων.
The administrator has disabled public write access.

Bermuda, Bahamas, etc 19 Apr 2012 17:12 #12

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13132
  • Thank you received: 1249
  • Karma: -29 (-1)
Ανδρέας wrote:
Cross, η σύζυγος μου είναι από χώρα της Καραϊβικής η οποία δεν έχει υπογράψει (απ'οτι ξέρω) συμφωνίες με την Ελλάδα.Τι θα με συμβούλευες να κάνω ώστε, να εκμεταλευτώ καλύτερα (αποδόσεις , νόμιμη φοροαποφυγή, κλπ) ένα όχι πολύ μεγάλο κεφάλαιο;

Να πας όλα τα χρήματά σου εκεί, αφού γίνεις πολίτης της Χώρας εκείνης, λόγω του γάμου σου.

Μην τα καταθέσεις στο όνομά της!

Ούτε καν σε κοινό λογαριασμό.

Καλή λύτρωση από τα αρπαχτικά της Ελλάδας.

Τυχεράκια...
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
The administrator has disabled public write access.

Απ: Bermuda, Bahamas, etc 19 Apr 2012 18:06 #13

Cross wrote:
Ανδρέας wrote:
Cross, η σύζυγος μου είναι από χώρα της Καραϊβικής η οποία δεν έχει υπογράψει (απ'οτι ξέρω) συμφωνίες με την Ελλάδα.Τι θα με συμβούλευες να κάνω ώστε, να εκμεταλευτώ καλύτερα (αποδόσεις , νόμιμη φοροαποφυγή, κλπ) ένα όχι πολύ μεγάλο κεφάλαιο;

Να πας όλα τα χρήματά σου εκεί, αφού γίνεις πολίτης της Χώρας εκείνης, λόγω του γάμου σου.

Μην τα καταθέσεις στο όνομά της!

Ούτε καν σε κοινό λογαριασμό.

Καλή λύτρωση από τα αρπαχτικά της Ελλάδας.

Τυχεράκια...
Cross, εννοείς να κατοικώ στη χώρα της συζύγου μου;
Γνωρίζω ότι λόγω γάμου μπορώ να πάρω την υπηκοότητα της συζύγου μου, αλλά εάν κατοικώ στην Ελλάδα τότε σύμφωνα με τους νόμους, θα πρέπει να δηλώνω στην εφορία τα περιουσιακά στοιχεία που κατέχω στην χώρα της συζύγου μου καθώς και ότι εισοδήματα αποκτώ εκεί, ακόμα και εάν αυτά παραμένουν εκεί.
Στην περίπτωση που δεν τα δηλώσω πως θα μπορέσω να τα δικαιολογήσω αργότερα; ( Να θυμίσω ότι ξεκινάει ηλεκτρονική απογραφή / φακέλωμα που θα αφορά τα πάντα ). Ακόμα και με κάρτα ξένης τράπεζας θα φαίνονται οι αναλήψεις στην Ελλάδα.
Αν μπορείς να με διαφωτίσεις περισσότερο και πιο αναλυτικά παραθέτοντας και κάποια παραδείγματα, θα το εκτιμούσα πολύ.
ευχαριστώ
The administrator has disabled public write access.

Απ: Bermuda, Bahamas, etc 20 Apr 2012 16:08 #14

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13132
  • Thank you received: 1249
  • Karma: -29 (-1)
Ανδρέας wrote:
...εάν κατοικώ στην Ελλάδα τότε σύμφωνα με τους νόμους, θα πρέπει να δηλώνω στην εφορία τα περιουσιακά στοιχεία που κατέχω στην χώρα της συζύγου μου καθώς και ότι εισοδήματα αποκτώ εκεί, ακόμα και εάν αυτά παραμένουν εκεί.


Μιλώ για Εταιρίες.

Οι Εταιρίες είναι ανώνυμες.

Δεν θα φαίνεσαι πουθενά!




Στην περίπτωση που δεν τα δηλώσω πως θα μπορέσω να τα δικαιολογήσω αργότερα;


Γιατί να τα δηλώσεις;

ΠΑΣΟΚΟΣ είσαι;




...με κάρτα ξένης τράπεζας θα φαίνονται οι αναλήψεις στην Ελλάδα.

Δεν θα έχεις τα λεφτά εκεί για να κάνεις αναλήψεις κάθε μήνα, αλλά για να τα σώσεις!

Δεν θα κινείς καθόλου τον λογαριασμό της Εταιρίας σου.

Αν πρέπει να αγοράσεις σπίτι στην Ελλάδα και θέλεις να δικαιολογήσεις που βρήκες τα χρήματα, τότε να βάλεις στα έξοδα της Εταιρίας σου μισθό, ντεμέκ οτι είσαι υπάλληλος στην Ελλάδα.

Αλλιώς λούφαξε και μη σηκώνεις κεφάλι.

Απόλαυσε τους τόκους, νιώσε ασφάλεια για το κεφάλαιο, κάνε ταξίδια, κάνε αγορές online, και απέφευγε τα αρπαχτικά του ΠΑΣΟΚ.

[/color]


Καλή επιτυχία!
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
The administrator has disabled public write access.

Απ: Bermuda, Bahamas, etc 20 Apr 2012 16:18 #15

  • ciba
  • ciba's Avatar
Cross wrote:
Ανδρέας wrote:



...με κάρτα ξένης τράπεζας θα φαίνονται οι αναλήψεις στην Ελλάδα.

Δεν θα έχεις τα λεφτά εκεί για να κάνεις αναλήψεις κάθε μήνα, αλλά για να τα σώσεις!

!


cross θα ήθελα να σε ενημερώσω επειδή κάνεις τον έξυπνο οτι έχοντας μια offshore εταιρεία μπορείς να έχεις
μια ανώνυμη προπληρωμένη visa και να κάνεις αναλήψεις από όπου θες και δεν μπορεί να σε εντόπισή ούτε το FBI
The administrator has disabled public write access.

Απ: Bermuda, Bahamas, etc 20 Apr 2012 19:53 #16

ciba wrote:
Cross wrote:
Ανδρέας wrote:



...με κάρτα ξένης τράπεζας θα φαίνονται οι αναλήψεις στην Ελλάδα.

Δεν θα έχεις τα λεφτά εκεί για να κάνεις αναλήψεις κάθε μήνα, αλλά για να τα σώσεις!

!


cross θα ήθελα να σε ενημερώσω επειδή κάνεις τον έξυπνο οτι έχοντας μια offshore εταιρεία μπορείς να έχεις
μια ανώνυμη προπληρωμένη visa και να κάνεις αναλήψεις από όπου θες και δεν μπορεί να σε εντόπισή ούτε το FBI
ciba νομίζω οτι έχεις δίκιο.Έχω δει σε site στο internet εταιρία ξένη, έναντι αμοιβής να αναλαμβάνει σύσταση εταιρίας, έκδοση διαβατηρίου και έκδοση ανώνυμης κάρτας στη χώρα της συζύγου μου.
Ciba εαν γνωρίζεις πως γίνεται αυτό ή κάποια έξτρα στοιχεία που θα με διαφωτίσουν, θα το εκτιμούσα πολύ.
Πάντως σας ευχαριστώ πολύ, τον Cross και εσένα για τις απαντήσεις σας.
Last Edit: 20 Apr 2012 19:54 by Ανδρέας (mich69).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Απ: Bermuda, Bahamas, etc 20 Apr 2012 22:39 #17

  • ciba
  • ciba's Avatar
Nα ξέρεις ότι αν θες να φτιάξεις μια εικονική offshore για απόκρυψη καταθέσεων και μονο τότε αυτό το ποσο πρέπει να είναι μεγάλο 300.000 και πάνω ας πούμε και να είναι μαύρα γιατί αν τα λεφτά δικαιολογούνται στην εφορία δεν υπάρχει λόγος να μπεις σε αυτή την διαδικασία
τώρα αν τελικά σε συμφέρει κάτι τέτοιο να ξέρεις η offshore ανοίγετε εκτος τις χώρας καταγωγής σου
Aν πάρεις υπηκότητα από τι χωρα τις γυναικας σου τότε η offshore πρέπει να έχει έδρα μια άλλη χωρα το λέει και λέξη
όσον αφορά τώρα τους καλους πελάτες μπορούν να κάνουν τα πάντα όπως να σου δώσουν διαβατήριο με υπαρκτό η ανύπαρκτο πρόσωπο δίπλωμα οδήγησης και κάθε είδους έγγραφα η μεταφορά τον χρημάτων γίνετε είτε με αγορά εικονικών μετοχων τράπεζας που συνεργάζεται η offshore private banking ακόμα και να στείλουν άνθρωπο δικό τους να τους παράδοσης τα λεφτά μετρητά και ο τύπος να σου έκδοση απόδειξη κατάθεσης από το laptop που κουβαλάει !!!!
Ακόμα και οταν θες χρήματα έχεις την δυνατότητα να τους τα ζήτησης μετρητά η offshore μπορεί να είναι στην
Σιγκαπούρη ας πούμε τότε αυτοί θα δώσουν
σε δικό τους άνθρωπο τα λεφτα και θα στα φέρει
Όλες αυτές η υπηρεσίες με το αζημίωτο για να έχεις μια εικόνα το διαβατήριο το χρεώνουν κάπου στις 200.000 ευρώ
τώρα όσο για την προπληρωμένη visa αυτή δεν την χρεώνουν είναι και ανώνυμη μπαίνεις στον λογαριασμό σου
την φορτώνεις και τραβάς τα λεφτά από atm
Προσοχή όμως μόνο ανάληψης γιατί αν κάνεις καμιά μαλακία και αγοράσεις ένα αυτοκίνητο ας πούμε τότε το σδοε θα ανακάλυψη ότι έχεις offshore στην ιδιοκτησία σου και θα φορολογηθείς για απόκρυψη περιουσιακών στοιχείον 300.000 ευρώ περίπου
Το πραγματικό περιεχόμενο της offshore δεν μπορούν να το γνωρίζουν εγώ έχω μια τέτοια κάρτα και είμαι πολύ ευχαριστημένος και στο μέλλων έτσι που θα διαμορφώσουν το φορολογικό σύστημα θα μου είναι πραγματικά απαραίτητη ελπίζω να βοήθησα δεν θέλω να συνεχίσω το συγκεκριμένο θέμα καλή σου μέρα ..
The administrator has disabled public write access.

Απ: Bermuda, Bahamas, etc 21 Apr 2012 03:14 #18

ciba wrote:
Nα ξέρεις ότι αν θες να φτιάξεις μια εικονική offshore για απόκρυψη καταθέσεων και μονο τότε αυτό το ποσο πρέπει να είναι μεγάλο 300.000 και πάνω ας πούμε και να είναι μαύρα γιατί αν τα λεφτά δικαιολογούνται στην εφορία δεν υπάρχει λόγος να μπεις σε αυτή την διαδικασία
τώρα αν τελικά σε συμφέρει κάτι τέτοιο να ξέρεις η offshore ανοίγετε εκτος τις χώρας καταγωγής σου
Aν πάρεις υπηκότητα από τι χωρα τις γυναικας σου τότε η offshore πρέπει να έχει έδρα μια άλλη χωρα το λέει και λέξη
όσον αφορά τώρα τους καλους πελάτες μπορούν να κάνουν τα πάντα όπως να σου δώσουν διαβατήριο με υπαρκτό η ανύπαρκτο πρόσωπο δίπλωμα οδήγησης και κάθε είδους έγγραφα η μεταφορά τον χρημάτων γίνετε είτε με αγορά εικονικών μετοχων τράπεζας που συνεργάζεται η offshore private banking ακόμα και να στείλουν άνθρωπο δικό τους να τους παράδοσης τα λεφτά μετρητά και ο τύπος να σου έκδοση απόδειξη κατάθεσης από το laptop που κουβαλάει !!!!
Ακόμα και οταν θες χρήματα έχεις την δυνατότητα να τους τα ζήτησης μετρητά η offshore μπορεί να είναι στην
Σιγκαπούρη ας πούμε τότε αυτοί θα δώσουν
σε δικό τους άνθρωπο τα λεφτα και θα στα φέρει
Όλες αυτές η υπηρεσίες με το αζημίωτο για να έχεις μια εικόνα το διαβατήριο το χρεώνουν κάπου στις 200.000 ευρώ
τώρα όσο για την προπληρωμένη visa αυτή δεν την χρεώνουν είναι και ανώνυμη μπαίνεις στον λογαριασμό σου
την φορτώνεις και τραβάς τα λεφτά από atm
Προσοχή όμως μόνο ανάληψης γιατί αν κάνεις καμιά μαλακία και αγοράσεις ένα αυτοκίνητο ας πούμε τότε το σδοε θα ανακάλυψη ότι έχεις offshore στην ιδιοκτησία σου και θα φορολογηθείς για απόκρυψη περιουσιακών στοιχείον 300.000 ευρώ περίπου
Το πραγματικό περιεχόμενο της offshore δεν μπορούν να το γνωρίζουν εγώ έχω μια τέτοια κάρτα και είμαι πολύ ευχαριστημένος και στο μέλλων έτσι που θα διαμορφώσουν το φορολογικό σύστημα θα μου είναι πραγματικά απαραίτητη ελπίζω να βοήθησα δεν θέλω να συνεχίσω το συγκεκριμένο θέμα καλή σου μέρα ..
ok, σε ευχαριστώ ciba.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.065 seconds