Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1

TOPIC: Ταμείο Παρακαταθηκών

Ταμείο Παρακαταθηκών 27 Sep 2010 15:55 #1

Βρε παιδιά τι γίνεται με κάποιον που έχει πάρει δάνειο με σταθερό επιτόκιο από το ΤΠκΔ, αν γίνουν οι αλλαγές που λένε τότε με τα δάνεια που τρέχουν τι γίνεται; Γιατί στα συμβόλαια αφήνουν ανοιχτό το ενδεχόμενο αναδιαμόρφωσης του επιτοκίου... Χαθήκαμε...
The administrator has disabled public write access.

Απ: Ταμείο Παρακαταθηκών 09 Oct 2010 00:37 #2

Σωκρατης έγραψε:
Βρε παιδιά τι γίνεται με κάποιον που έχει πάρει δάνειο με σταθερό επιτόκιο από το ΤΠκΔ, αν γίνουν οι αλλαγές που λένε τότε με τα δάνεια που τρέχουν τι γίνεται; Γιατί στα συμβόλαια αφήνουν ανοιχτό το ενδεχόμενο αναδιαμόρφωσης του επιτοκίου... Χαθήκαμε...

Αναφέρεσαι σε δάνειο που είναι με σταθερό επιτόκιο μέχρι τη ΛΗΞΗ του;
The administrator has disabled public write access.

Απ: Ταμείο Παρακαταθηκών 09 Oct 2010 01:35 #3

Ακριβώς, αλλά νομίζω ότι υπάρχει ένας περίεργος όρος που λέει ότι μπορεί να αναδιαμορφώσει το Ταμείο το επιτόκιο... ( αν δε κάνω λάθος).
The administrator has disabled public write access.

Απ: Ταμείο Παρακαταθηκών 09 Oct 2010 08:42 #4

Σωκρατης wrote:
Ακριβώς, αλλά νομίζω ότι υπάρχει ένας περίεργος όρος που λέει ότι μπορεί να αναδιαμορφώσει το Ταμείο το επιτόκιο... ( αν δε κάνω λάθος).

Μήπως ο όρος μιλάει γενικά για αναπροσαρμογή των επιτοκίων αναλόγως των συνθηκών για ΝΕΕΣ δανειακές συμβάσεις; Το να μεταβάλλει η τράπεζα το επιτόκιο αναλόγως της χρονικής περιόδου και των γενικών οικονομικών συνθηκών εννοείται ότι έχει δικαίωμα να το κάνει. Αλλά αυτό αφορά νέους πελάτες. Εσύ μιλάς για αναπροσαρμογή επιτοκίου για συμβάσεις που έχουν ήδη υπογραφεί, για συμβάσεις που έχουν ήδη "κλειδώσει" ως προς τους όρους και από τις δύο μεριές; Αυτο πρώτη φορά το ακούω. Τότε το δάνειο φίλε μου είναι ψευτο-σταθερού επιτοκίου δεν είναι σταθερού. Στην ουσία είναι κυμαινόμενου επιτοκίου εάν έχει το Ταμείο Παρακατ & Δαν αυτή τη δύναμη.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.048 seconds