Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας

TOPIC: Eρωτηση πως θα προστατεψω τα χρηματα μου απο το ενδεχόμενο επιστροφής στην δραχμή και απο τις συνεχής υποτιμήσεις

Eρωτηση πως θα προστατεψω τα χρηματα μου απο το ενδεχόμενο επιστροφής στην δραχμή και απο τις συνεχής υποτιμήσεις 21 Jun 2014 18:11 #28

  • kostasgl
  • kostasgl's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 611
  • Thank you received: 54
  • Karma: 2 (9)
Αφροδίτη wrote:
kostasgl wrote:
Άμα γυρίσουμε δραχμή

Τι πιθανότητες δίνεις στο να συμβεί αυτό, ας πούμε μέχρι το τέλος του 2015?

Αφροδίτη, δεν μπορώ να απαντήσω. Μπορεί να συμβεί το οτιδήποτε και ξαφνικά, ενώ θα μας διαβεβαιώνουν για το αντίθετο τις προηγούμενες μέρες. Μπορεί να μη συμβεί και τίποτα.
Περισσότερο φοβάμαι κάποιο ατύχημα. Δική μας κυβέρνηση να αποφασίσει να πάει δραχμή, από μόνη της χωρίς εξωτερική βοήθεια, το βρίσκω απίθανο. Δεν είναι απλό πράγμα. Είμαστε παντελώς απροετοίμαστοι και η κατάσταση αυτή είναι πρωτόγνωρη. Δεν είναι όπως η Αργεντινή που απλώς ξεκλείδωσε το νόμισμά της από το δολάριο και άρχισε να το υποτιμά.
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
(Αριστοτέλης)
Last Edit: 21 Jun 2014 18:22 by kostasgl.
The administrator has disabled public write access.

Eρωτηση πως θα προστατεψω τα χρηματα μου απο το ενδεχόμενο επιστροφής στην δραχμή και απο τις συνεχής υποτιμήσεις 21 Jun 2014 18:36 #29

soto51 wrote:
euro wrote:
ο χρυσος εχει κατρακυλησει.

Ανοησίες.

Όπως φαίνεται στα διαγράμματα


σε ορίζοντα δεκαετίας ο χρυσός έχει ανέβει από τα 320 ευρω περίπου στα 950 περίπου σήμερα, και σε ορίζοντα έτους είναι περίπου αμετάβλητος, στα 950€/oz.

Διακυμάνεις προφανώς και βεβαίως έχει, αλλά και ποιο χρηματιστηριακό είδος δεν έχει?


Δηλαδη λες οτι δεν εγινε και τιποτα, ας τα αφησουν περιμενοντας να ανεβει παλι η τιμη του.
Ωραια, εφοσον μπορεις να περιμενεις. Εφοσον πρεπει να εξαργυρωσεις ομως, τι γινεται?
Καποιο μελος απο δω ηδη εγραψε οτι εχασε λεφτα. Γραψτου λοιπον κι αυτου οτι ειναι "ανοησιες" να δουμε τι θα σου απαντησει :whistle:


soto51 wrote:
Και αυτοί που τα γράφουν μεν, έχουν αιτιολογία: Εξυπηρετούν σκοπιμότητες.

Παλι ευστοχη η παρατηρηση σου! Σαφως και εξυπηρετω σκοπιμοτητες. Προσπαθησα να κρυφτω αλλα με ανακαλυψες, σα γνησιο λαγωνικο που εισαι. Τιποτα δε σου ξεφευγει, φιλε με το ταιριαστο αβαταρ...
Last Edit: 21 Jun 2014 18:38 by euro (kolokythas).
The administrator has disabled public write access.

Eρωτηση πως θα προστατεψω τα χρηματα μου απο το ενδεχόμενο επιστροφής στην δραχμή και απο τις συνεχής υποτιμήσεις 21 Jun 2014 20:50 #30

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
euro wrote:
Παλι ευστοχη η παρατηρηση σου! Σαφως και εξυπηρετω σκοπιμοτητες. Προσπαθησα να κρυφτω αλλα με ανακαλυψες, σα γνησιο λαγωνικο που εισαι. Τιποτα δε σου ξεφευγει, φιλε με το ταιριαστο αβαταρ...
Είσαι ΕΝΤΕΛΩΣ κόπανος, πράγμα που το έχουν εντοπίσει και άλλοι.
Δεν καταλαβαίνεις ούτε τι διαβάζεις. Τόσο κόπανος.

Βρε απίστευτε, ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ τι έγραψα.
Εσύ ΔΕΝ είσαι μέσα σε αυτούς που παπαγαλίζουν γράφοντας. Αυτοί είναι ο Προβόπουλος, ο Θεοδωρόπουλος, και άλλοι που λένε τα ίδια. Που για να βγάλουν τα συμπεράσματα που καλούνται να βγάλουν, εξετάζουν (π.χ.) την τιμή του χρυσού σε USD. Και κάνουν και διάφορους άλλους συνειρμούς, που μερικοί τους τρώνε.

Εσύ είσαι απ' αυτούς που όταν έβρεχε μυαλά, κράταγαν ομπρέλλα.
Αν έχεις προσέξει, αποφεύγω να σου απευθύνω το λόγο και να σου απαντάω σε αυτά που γράφεις. Δεν βρίσκω να έχει νόημα κάτι τέτοιο. Αλλά όταν αναμασάς ανοησίες, απαντάω στις ανοησίες, όχι σε σένα.
Να δούμε αυτό, πότε θα το καταλάβεις.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Eρωτηση πως θα προστατεψω τα χρηματα μου απο το ενδεχόμενο επιστροφής στην δραχμή και απο τις συνεχής υποτιμήσεις 21 Jun 2014 23:45 #31

  • makper
  • makper's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 1747
  • Thank you received: 202
  • Karma: -8 (-195)
Και ο XAU/EUR έχει κι άλλο κάτω, δεν θα την γλυτώσουν κι αυτοί. Κάτσε να δούμε αν θα περάσει το 1000ρικο με την πρόσφατη άνοδο και θα τα ξαναπούμε. Τα διαγράμματα λένε άλλα πάντως.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Last Edit: 21 Jun 2014 23:55 by makper.
The administrator has disabled public write access.

Eρωτηση πως θα προστατεψω τα χρηματα μου απο το ενδεχόμενο επιστροφής στην δραχμή και απο τις συνεχής υποτιμήσεις 22 Jun 2014 08:00 #32

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
makper wrote:
ο XAU/EUR έχει κι άλλο κάτω
Είσθε προφήτης κύριε?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Eρωτηση πως θα προστατεψω τα χρηματα μου απο το ενδεχόμενο επιστροφής στην δραχμή και απο τις συνεχής υποτιμήσεις 22 Jun 2014 08:48 #33

  • makper
  • makper's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 1747
  • Thank you received: 202
  • Karma: -8 (-195)
Καθόλου κύριε. Η τεχνική εικόνα που δείχνουν τα διαγράματα, πλειοδοτούν την πτώση παρά την άνοδο. Όποιος λοιπόν ποντάρει στην άνοδο τώρα, έχει μεγαλύτερες πιθανότητες να χάσει τα λεφτά του.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Last Edit: 22 Jun 2014 08:49 by makper.
The administrator has disabled public write access.

Eρωτηση πως θα προστατεψω τα χρηματα μου απο το ενδεχόμενο επιστροφής στην δραχμή και απο τις συνεχής υποτιμήσεις 22 Jun 2014 08:50 #34

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
makper wrote:
Καθόλου κύριε. Η τεχνική εικόνα που δείχνουν τα διαγράματα, πλειοδοτούν την πτώση παρά την άνοδο. Όποιος λοιπόν ποντάρει στην άνοδο τώρα, έχει μεγαλύτερες πιθανότητες να χάσει τα λεφτά του.

Ομολογώ πως δεν τα καταλαβαίνω τα διαγράμματα σας, κύριε. Ούτε τον χρονικό ορίζοντα στον οποίο αναφέρονται δεν κατάφερα να εντοπίσω. Που τον αναφέρουν?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Eρωτηση πως θα προστατεψω τα χρηματα μου απο το ενδεχόμενο επιστροφής στην δραχμή και απο τις συνεχής υποτιμήσεις 22 Jun 2014 11:04 #35

soto51 wrote:
Είσαι ΕΝΤΕΛΩΣ κόπανος, πράγμα που το έχουν εντοπίσει και άλλοι.
Δεν καταλαβαίνεις ούτε τι διαβάζεις. Τόσο κόπανος.

Koπανος εντελως φιλε με το ταιριαστο αβαταρ εισαι εσυ, το εχεις αποδειξει πολλες φορες, καποιες απο αυτες βριζοντας. Και μην επικαλεισαι τους αλλους, δε σε βοηθαει αυτο, κοιτα τη καμπουρα σου πρωτα και τι εχουν πει για σενα.
Αυτα που διαβαζω ειναι αυτα που γραφεις(οτι λεω ανοησιες κλπ), συνεπως προσεχε πριν το γραψεις, εαν παλι εννοουσες κατι αλλο φροντισε να εισαι πιο σαφης.

soto51 wrote:
Εσύ είσαι απ' αυτούς που όταν έβρεχε μυαλά, κράταγαν ομπρέλλα.
Αν έχεις προσέξει, αποφεύγω να σου απευθύνω το λόγο και να σου απαντάω σε αυτά που γράφεις. Δεν βρίσκω να έχει νόημα κάτι τέτοιο. Αλλά όταν αναμασάς ανοησίες, απαντάω στις ανοησίες, όχι σε σένα.
Να δούμε αυτό, πότε θα το καταλάβεις.

Ειπαμε, αυτα να τα πεις στο φιλο εδω που εγραψε οτι εβαλε τα λεφτα του σε χρυσο και εχασε ενα μεγαλο μερος.
Εγω τι εκανα που "όταν έβρεχε μυαλά, κράταγα ομπρέλλα"?
Ανοησιες τα δεδομενα της πτωσης του χρυσου?! ανοησιες τα λεφτα των επενδυτων που χαθηκαν?!
Τελοσπαντων, απο ιδρυμα ποσταρεις?
Last Edit: 23 Jun 2014 13:54 by euro (kolokythas).
The administrator has disabled public write access.

Bitcoin, η απόλυτη προστασία κατά της δραχμής! 22 Jun 2014 22:20 #36

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • NOW ONLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13151
  • Thank you received: 1249
  • Karma: -29 (-1)
Bitcoin, η απόλυτη προστασία κατά της δραχμής!

Μετατρέποντας τα χρήματα σας σε bitcoin, τα έχετε αφορολόγητα, απόλυτα ασφαλή, απρόσβλητα από δραχμολάγνους πολιτικούς, και σε συνεχή άνοδο, λόγω της συνεχούς αύξησης της αξίας του bitcoin!

Δωρεάνασφαλή ψηφιακά πορτοφόλια, δωρεάν μετατροπές, έχω αναρτήσει αλλού, στο tsig.gr
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.070 seconds