Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας
  • Page:
  • 1

TOPIC: απολογισμός συνεταιριστικής

απολογισμός συνεταιριστικής 22 Jul 2015 22:18 #1

www.chaniabank.gr/media/73417/2014_annualrep_web.pdf

σελίδα 7 έχει τον απολογισμό της τράπεζας. Δεν είμαι ειδικός, αλλά μου φαίνεται σε καλή κατάσταση η τράπεζα, αν δεν είναι βέβαια μαγειρεμένα τα νούμερα. Οπότε δεν κινδυνεύουν οι πελάτες της απο κούρεμα( οι μεριδιούχοι του 'αποδίδω'). Σωστά;

Το balance sheet είναι προς το τέλος, σελ. 38
Last Edit: 22 Jul 2015 22:31 by ψιθιριστής.
The administrator has disabled public write access.

απολογισμός συνεταιριστικής 23 Jul 2015 18:43 #2

ψιθιριστής wrote:
www.chaniabank.gr/media/73417/2014_annualrep_web.pdf

σελίδα 7 έχει τον απολογισμό της τράπεζας. Δεν είμαι ειδικός, αλλά μου φαίνεται σε καλή κατάσταση η τράπεζα, αν δεν είναι βέβαια μαγειρεμένα τα νούμερα. Οπότε δεν κινδυνεύουν οι πελάτες της απο κούρεμα( οι μεριδιούχοι του 'αποδίδω'). Σωστά;

Το balance sheet είναι προς το τέλος, σελ. 38

Πριν 2 μήνες περίπου, είχαν υπολογίσει οτι οι Συνεταιριστικές θα χρειάζονταν 180 εκατ για ΑΜΚ..
Τώρα, μετά τους χειρισμούς, τα κόλπα κ τις θεωρίες του Βαρουφάκη,ο λογαριασμός έχει ανέβει στα 220 εκατ..

Δύσκολο να καλυφθεί.
Εκτός άν πάρουν κανα ψίχουλο απο την ΕΚΤ, αν ανακεφαλαιωθουν απο το ΤΠΔ, ή την περίφημη Αναπτυξιακή τράπεζα, που ακόμη να την δούμε..

Η μαλακία είναι πως έχω κ εγώ λογαριασμό στη Χανίων...όχι κάτι σπουδαίο..,αλλα, δεν μπορώ να κάνω κ πολλά..
Ας ελπίσουμε οτι θα χειριστούν σωστά την υπόθεση..
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

απολογισμός συνεταιριστικής 24 Jul 2015 04:26 #3

  • jimbad
  • jimbad's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 41
  • Thank you received: 5
  • Karma: 1
Εδώ έχει μια συνέντευξη του Προέδρου της Χανίων www.zarpanews.gr/%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%B...5%CE%B8%CE%BF%CF%8D/
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.048 seconds