Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Το ενδεχόμενο πτώχευσης της Ελλάδας και επιπτώσεις www.tsig.gr/lang-el/banks/536-xreokopia-xoras

TOPIC: ποσο θα αντεξει αυτη η κυβερνηση???

ποσο θα αντεξει αυτη η κυβερνηση??? 10 Mar 2013 11:50 #109

Σήμερα στις 18 οο θα γίνει συγκέντρωση αγανακτισμένων στην πλατεία συνταγματος.Καλα είναι να γράφουμε και να αντιδρούμε από το ίντερνετ για τα χάλια που μας έφεραν οι πολιτικοί μαζί με τρόικα μα δεν βγαίνει σε τίποτα.Ολοι πρέπει να πάμε εκεί, μόνο με την μεγάλη παρουσία του κόσμου θα φοβηθούν οι τρόικες εσωτερικού και εξωτερικου.Πρεπει να δουν ότι ήμαστε πολλοι,οτι είναι μετρημένες οι ημέρες τους στην κατεχόμενη Ελλάδα!
The administrator has disabled public write access.

ποσο θα αντεξει αυτη η κυβερνηση??? 10 Mar 2013 13:52 #110

  • manolis002
  • manolis002's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 354
  • Thank you received: 55
  • Karma: 2
kostas bg wrote:
Καλα είναι να γράφουμε και να αντιδρούμε από το ίντερνετ για τα χάλια που μας έφεραν οι πολιτικοί μαζί με τρόικα μα δεν βγαίνει σε τίποτα.Ολοι πρέπει να πάμε εκεί

Αυτή η συνέντευξη θα αγανακτήσει και θα ξεσηκώσει ακόμα περισσότερους νομίζω..
Αξίζει να την ακούσετε.
The administrator has disabled public write access.

ποσο θα αντεξει αυτη η κυβερνηση??? 11 Mar 2013 16:39 #111

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Δεν ξέρω την αξιοπιστία αυτής της πηγής, αλλά αν αληθεύουν αυτά που λέει, τότε δεν πρόκειται να μείνει ΤΙΠΟΤΑ δικό μας σ' αυτόν τον τόπο.

transmissionsmedia.com/greece-agrees-to-...tain-latest-bailout/
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

ποσο θα αντεξει αυτη η κυβερνηση??? 11 Mar 2013 20:07 #112

  • makper
  • makper's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 1747
  • Thank you received: 202
  • Karma: -8 (-195)
Σωτήρη @ριες πρέπει να είναι αυτά, σε γενικές γραμμές θα ήθελαν να μπορούσαν να τον αρπάξουν, αλλά ακόμα και με το Αγγλικό δίκαιο δεν είναι τόσο εύκολο. Αλήθεια, όλος ο χρυσός της Ελλάδας είναι σε Ελληνικό έδαφος ή υπάρχει και απόθεμα αλλού;
Η πηγή αυτού πρέπει να είναι η παρακάτω:

www.mineweb.com/mineweb/content/en/minew...823&sn=Detail&pid=34

Μου φαίνονται bankingnews να σου πω την αλήθεια. Όλα τα υπόλοιπα περί αποικίας φυσικά και ισχύουν, δεν περίμενα πάντως μια τέτοια είδηση για να το μάθω...
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: soto51

ποσο θα αντεξει αυτη η κυβερνηση??? 11 Mar 2013 21:09 #113

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 2231
  • Thank you received: 1096
  • Karma: 97 (23)
stathi λυπάμαι που δεν ξέρω την ιστορία με τα μεταλία καλά για να έχω άποψη για την συγκεκριμένη επένδυση με χαρά να ακούσω την δική σου θέση . Μετά εγώ δεν υπεραμύνομαι άκριτα υπερ όλων , π.χ οπως βλέπω μερικούς να υπεραμύνονται υπέρ όλων των καλών αριστερών αναρχικών ανένταχτων και λοιπών αριστερών με δεξια τσέπη . Τέλος απο όσα ελάχιστα θυμάμαι επιτρέπεται και η κλήση και η σύλληψη η κράτηση ανηλίκων απο όσο θυμάμαι βέβαια με παρουσια κηδεμονα ή γονέα οπως και οτι δεν επιτρεπεται καμια πραξη εαν δεν υπάρχει ενήλικος δηλαδή σύλληψη ή απαγγελία κατηγορίας παρα μόνο παρουσία ειδικού ανακριτή ανηλίκων αλλά θα σε γελάσω . Αλήθεια στο χαρτί που δείχνει η μικρή δεν αναφέρει τίποτα από όλα αυτά;;; Γιατί στην αρχή είπε οτι την κάλεσαν απο το τηλέφωνο και δεν ειχε νομιμη κλήση για μαρτυρια και μετά καταχειροκροτούμενη έδειξε την κλήση για μαρτυρία που αναφέρει τον 213 παραγραφο 2 του κπδ , ανοιξα παλι λοιπον τα βιβλια μου και ειδα οτι αφορα την προφορικη κλητευση μάρτυρα σε ειδικες περιπτώσεις . Ειδικές περιπτώσεις λοιπόν ειναι και η προανάκρηση για αποπειρα ανθρωποκτονίας οπως στην περιπτωση της Χαλκιδικής . Εγώ θα έλεγα καλύτερα λοιπόν θα ήταν και οι μεγάλοι σαν τον μπαμπά της απο πίσω και σαν το παλίκαρο με τα άσπρα μαλλιά και μούσια που έκανε τις δηλώσεις στην Θράκη για τα παιδια και τους ατρόμητους αστυνομικούς να αφήσουν τα παιδιά κατα μέρους και αν έχουν διαφορές να τις λύσουν με τον τρόπο που τις λύνουν όλες οι Ευρωπαικές χώρες . Και να πάλι δεν θέλουν μπορούν να ακολουθήσουν οτι έκανε ο Τσαβες με τα μεταλία ας πούμε ξέρεις εκει στην επανασταση της μπολιβιας που πουλούσαν τα πετρελαια στις καπιταλιστικες ΗΠΑ και έπερναν απο τα μεταλία 1% μεταλευτικά δικαιώματα . Φιλικά πάντα.
Last Edit: 11 Mar 2013 21:49 by ΣΤΑΜΑΤΗΣ.
The administrator has disabled public write access.

ποσο θα αντεξει αυτη η κυβερνηση??? 12 Mar 2013 23:53 #114

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 2231
  • Thank you received: 1096
  • Karma: 97 (23)
stathi απο όσα κατάλαβα και ειδα και οι δυο πλευρες πρεπει να λενε μούφες τρελές στην ιστορια η καθε μια πλευρα τα δικά της . Απο οτι μου ειπε ενας φιλος εδω απο την Θεσσαλονίκη η όλη ιστορια βρίσκεται στο οτι το ενα χωριο το Στρτατωνι εχει μεταλορυχους που θελουν να δουλεψουν και το αλλο χωριο λιμανακι και ενοικιαζομενα που δεν θελει τα μεταλια για την σκονη και θελει να δουλεψει με τον τουρισμο . Τωρα σε αυτο που λες εαν υπαρχει ανακοινωση της αστυνομιας η του Δενδια οτι δεν καλεσε ανηλικους και η αποστρατια καλο κανει απο αστυνομικους εχουμε πολλους δεν θελουμε αλλους.
Last Edit: 12 Mar 2013 23:57 by ΣΤΑΜΑΤΗΣ.
The administrator has disabled public write access.

ποσο θα αντεξει αυτη η κυβερνηση??? 14 Mar 2013 21:21 #115

www.lifo.gr/mag/columns/5515
ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΕΛΙΟ ΚΟΥΛΟΓΛΟΥ Πηγή: www.lifo.gr


Η φουρτούνα συνεχίζεται.
Last Edit: 14 Mar 2013 21:22 by Ιωάννης (mousatos).
The administrator has disabled public write access.

ποσο θα αντεξει αυτη η κυβερνηση??? 14 Mar 2013 22:09 #116

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 2231
  • Thank you received: 1096
  • Karma: 97 (23)
stathi να κάνουν δημοψήφισμα στην χαλκιδική ποιοι;; 1περίπτωση οι κάτοικοι απο το Στρατώνι μιας και στην δική τους περιοχή ειναι το μεταλίο 80% αποτέλεσμα . 2περίπτωση οι κάτοικοι απο την Ιερισό 90% αποτέλεσμα κατά μιας και αυτοί θα τρώνε τον χειμώνα την σκόνη . 3περιπτωση και οι δύο μαζί και βγάζουν κάποιο αποτέλεσμα λέω εγώ 51% 49% . Αντε και περνάει η τριτη περιπτωση υπερ του ενος ή του άλλου αποτελέσματος . Αντε και βγαίνει το να μην γίνουν τα μεαταλεια . Τους κατοίκους του Στρατωνιου που δουλευαν 2 χροναι για να κλεισουν τα οριγματα που αφησε η tvx ποιος θα τους ποζημειώσει οι της Ιερισού;;; Χλωμό εγώ και εσύ . Το ανεργιας ;;; οι της Ιερισού;; Χλωμο εγω και εσύ . Το φπα που δεν θα εισπρατεται στο Στρατωνι γιατι θα ειανι ολοι ανεργοι ποιοι θα το συμπληρώσουν;; Οι της Ιερισου ;;; Χλωμο εγώ και εσύ . Θελω να σου πω με λιγα λογια οτι λογικες αυτου του ειδους με τοπικα δημοψηφισματα για τετοιες επενδυσεις και στρατιγικους σχεδιασμους μιας χωρας δεν υπάρχουν . Μου θυμιζει τους κατοικους της Κερατεας εμεις θελουμε μονο τα δικα μας σκουπιδια να μας δηλητηριαζουν δεν θελουμε του γειτονα . Ή ειμαστε κρατος ή παραμενουμε παρατκηδες για τον εαυτουλι μας .
Μετά για τον μπατσο που ειπε αυτά δεν το άκουσα αλλα σε πιστευω να παει σπιτι του σου ειπα εχουμε πολλους δεν θελουμε αλλους. Για τα δακρυγονα στα σχολια το ακουσα με τα αυτια μου σε βιντεο στο yoθtube επεσαν πρωτα τα δακρυγονα χτυπησαν οι καμπανες τα παιδια βγηκαν εξω και τα ανεπνευσαν ολα οντως . Να τα λεμε οπως γινανε . Ξαναλεω να αφησουν τα παιδια αυτες οι κοτες μακρυα απο τετοια πραγματα το να δηλητηριαζεις την καρδια ενος παιδιου δεν υπαρχει χειροτερο . Αν ημουν εκει και ειχα στα χερια μου αυτον τον ρομπα τον πατερα που καθοταν πισω απο την κορη του δεν ξερω και εγω πως θα συμπεριφερομουν . Ειναι θεμα βεβαια ιδιοσυγκρασιας και ιδεολογιας.
Last Edit: 14 Mar 2013 22:12 by ΣΤΑΜΑΤΗΣ.
The administrator has disabled public write access.

ποσο θα αντεξει αυτη η κυβερνηση??? 15 Mar 2013 13:46 #117

stathis wrote:
και κατι ασχετο...
το ΤΤ εχει το 24% της αττικα και και ειχε δανεισει και την πειραιως και τον σαλα ενα δις και με αυτα ηθελε ο σαλας να την αγορασει...
πραγματικα πως γινετε αυτο???

Eδω ο Σαλας πηρε ολοκληρη Αγροτικη με ολα τα ακινητα της και ολη τη πελατεια της και το 70% της ελληνικης γης υποθηκες, ολα για 95 εκατομυρια... στη τιμη δηλαδη ενος μονο ακινητου...... :laugh: :laugh:
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.066 seconds