Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Το ενδεχόμενο πτώχευσης της Ελλάδας και επιπτώσεις www.tsig.gr/lang-el/banks/536-xreokopia-xoras

TOPIC: Οι προφητείες ενός "γραφικού".

Οι προφητείες ενός "γραφικού". 09 Mar 2014 09:28 #10

kostasgl wrote:
φέρανε μια τούρτα, δε θυμάμαι για ποιο λόγο

Να σου πω εγώ, που τα θυμάμαι:

Τότε που έκανε καθημερινές εκπομπές από το κανάλι 67, είχε κυκλοφορήσει η φήμη ότι διάφοροι τηλεφώναγαν στα πιτσάδικα της περιοχής που ήταν το κανάλι (Ταύρος νομίζω), παράγγελναν πίτσες λέγοντας ότι είναι από το κανάλι, και οι πιτσαδόροι έφταναν στο στούντιο να παραδώσουν τις πίτσες.
Δεν ξερω αν είναι αλήθεια, πάντως είχε κυκλοφορήσει ότι γινόταν.
Οι αντιδράσεις του Λεβέντη σε αυτούς που του έκαναν πλάκα είναι γνωστές: "Εγκάθετοι πασοκτζήδες" κλπ.
Η φήμη πάντως είχε διαδοθεί, και απ' αυτή ορμώμενος ο γελοίος Παναγιωτόπουλος είχε κανονίσει να έρθει πίτσα στο δικό του στούντιο (ΑΝΤ1) για να τη φάνε (είπε) μαζί με τον Λεβέντη.
Η αντίδραση του Λεβέντη δεν ήταν κακή, ούτε αναξιοπρεπής.

Αυτό που πρέπει να σε προβληματίσει (euro, και kostasgl, και όλους μας) είναι ότι τα χρόνια πέρασαν, και υπουργός έγινε ο Παναγιωτόπουλος, και όχι ο Λεβέντης. Και γι' αυτό δε φταίει ούτε ο Λεβέντης, ούτε ο Παναγιωτόπουλος. Φταίνε οι ψηφοφόροι, δηλαδή όλοι μας.
Last Edit: 09 Mar 2014 09:29 by Βαγγέλης (Samsung).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Οι προφητείες ενός "γραφικού". 09 Mar 2014 09:33 #11

Ορίστε και όλη η εκπομπή (σχεδόν δυο ώρες) του Παναγιωτόπουλου με τον Λεβέντη:



1994, είκοσι χρόνια έχουν περάσει.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Οι προφητείες ενός "γραφικού". 09 Mar 2014 09:53 #12

euro wrote:
Πλακα κανεις φιλε μου,

Ακατασχεστη λογοδιαρροια εχουν οι απατεωνες του κατεστημενου

Φίλε μου κάνε έναν κόπο και δες (δέκα λεπτά, τόσο είναι) τι σημαίνει ακατάσχετη λογοδιάρροια:




Μετά, δεν θα σου έχει μείνει καμία απορία για το ποιος είναι ο λόγος που δεν παίρνει ψήφους.
Last Edit: 09 Mar 2014 09:54 by Βαγγέλης (Samsung).
The administrator has disabled public write access.

Οι προφητείες ενός "γραφικού". 09 Mar 2014 16:27 #13

  • Trader13
  • Trader13's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 131
  • Thank you received: 19
  • Karma: 1 (-6)


περάσαμε ωράια όμως 20 χρόνια με λεβέντη... και περνάμε ωραία που και που αλλα όχι όπως παλιά:

Last Edit: 09 Mar 2014 16:29 by Trader13.
The administrator has disabled public write access.

Οι προφητείες ενός "γραφικού". 10 Mar 2014 04:20 #14

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1688
  • Karma: 35 (-37)
Απο το site ''ΑΝΤΙΔΙΑΠΛΟΚΗ''

ΕΙΣΤΕ ΕΚΑΤΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟ ΚΥΡΙΕ ΛΕΒΕΝΤΗ

Παρασκευή βράδυ, νέοι της ΕΝΩΣΗΣ ΚΕΝΤΡΩΩΝ διένεμαν την εφημερίδα ΑΝΤΙΔΙΑΠΛΟΚΗ στη συμβολή Πανόρμου και Κηφησίας. Το σημείο επισκέφθηκε προσωπικά για να μορφώσει γνώμη ο Πρόεδρος της ΕΝΩΣΗΣ ΚΕΝΤΡΩΩΝ Βασίλης Λεβέντης. Ιδιοκτήτης γνωστού καταστήματος καλεί τον Βασίλη Λεβέντη να τον κεράσει ένα καφέ, ο κόσμος που πέρναγε από το σημείο χαιρετούσε τον Πρόεδρο μας, πολλοί τον πλησίαζαν για να ανταλλάξουν δύο λέξεις για την κρίση και για το ζοφερό μέλλον.
Κάποια στιγμή πλησίασε το Βασίλη Λεβέντη ένας περαστικός που κρατούσε στα χέρια του την εφημερίδα ΑΝΤΙΔΙΑΠΛΟΚΗ, μπορώ να κάτσω λίγο μαζί σας, ρώτησε. Ο Βασίλης Λεβέντης συναίνεσε. Τότε άρχισε ένας ενδιαφέρων διάλογος.
« Σας έχω ψηφίσει μία - δύο φορές κ. Λεβέντη στο παρελθόν. Όμως εδώ στην εφημερίδα καταφέρεσθε κατά της Χρυσής Αυγής και λέτε ότι πρέπει να τεθεί εκτός νόμου. Νομίζω ότι πρέπει να τιμωρήσουμε το ΠΑΣΟΚ, τη Νέα Δημοκρατία, το ΣΥΡΙΖΑ που έχει γίνει παράρτημα του ΠΑΣΟΚ, τη Χρυσή Αυγή γιατί να την κυνηγήσουμε »;
Ο Βασίλης Λεβέντης απάντησε, « συμφωνώ να τιμωρήσουμε ΠΑΣΟΚ, Νέα Δημοκρατία, ΣΥΡΙΖΑ και όλα τα παρακλάδια τους, όμως η Χρυσή Αυγή δηλώνει οπαδός του Χίτλερ, χρησιμοποιεί βία, σηκώνει το πουλί της χούντας, μέσα της φωλιάζει η αίρεση του δωδεκάθεου, διεθνείς οργανώσεις δυσφημούν τη χώρα μας για είσοδο στη βουλή νεοναζί και σκληρών φασιστών, νομίζω ότι είναι μέγα λάθος να πάμε από τους κλέφτες στους φασίστες ».
Ο φίλος μας όμως συνέχισε, « ο πολιτικός μας βίος κύριε Λεβέντη έχει σαπίσει. Αυτοί με τα μνημόνια μας έχουν ξεκάνει, φόροι, φόροι, μειώσεις μισθών και συντάξεων. Τη Χρυσή Αυγή την ψήφισε ο κόσμος για να τους τα κάνει λίμπα μέσα στη βουλή. Άλλη γλώσσα από τη βία οι κλέφτες δεν καταλαβαίνουν. Ο κόσμος ψήφισε Χρυσή Αυγή και όχι ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ γιατί η Χρυσή Αυγή παρουσιάζεται δυνατή, ενώ η ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ δεν αναφέρεται καν στα κανάλια ».
Ο Βασίλης Λεβέντης απάντησε, « κάνετε λάθος φίλε μου να νομίζετε ότι δυνατό είναι ένα κόμμα όταν παρουσιάζεται στα κανάλια. Τα κανάλια ανήκουν σε κλέφτες και προβάλλουν το υπηρετικό τους προσωπικό. Όταν είσαι προσωπικότητα, όταν έχεις άποψη, όταν καταγγέλλεις το τι έχουν κάνει οι καναλάρχες, τότε σε φιμώνουν και δίνουν εντολή να είσαι δια παντός κομμένος από τα ΜΜΕ που κατέχουν. Αυτό έχει συμβεί με την ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ. Οι εταιρείες δημοσκοπήσεων ανήκουν και αυτές στους καναλάρχες, τη Χρυσή Αυγή την προωθούν, ενώ την ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ δεν την αναφέρουν, ούτε καν στο ερωτηματολόγιο των μετρήσεων. Η κλίκα των νταβατζήδων σας έκανε να πιστεύετε ότι η Χρυσή Αυγή είναι δυνατή, όμως η αλήθεια είναι άλλη. Η Χρυσή Αυγή έχει την ευλογία του συστήματος, ενώ η ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ καταδιώκεται από το σύστημα. Όταν θέλεις να αναγεννήσεις ένα διεφθαρμένο καθεστώς σε νέους πυλώνες ηθικής, τιμωρείς αυτό που έφταιξε, δεν πηγαίνεις όμως σε αυτούς που θα τα κάνουν λίμπα, εκτός αν είσαι διεστραμμένος. Αναζητάς την τιμιότητα, την ηθική, τον πολιτικό λόγο που έχει σοβαρότητα και συγκρότηση. Σε αυτά τα ουσιώδη ζητήματα η ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ υπερέχει ασφυκτικά της Χρυσής Αυγής. Προδοθήκαμε από το σύστημα που μας εγκλώβισε με το δέλεαρ του ρουσφετιού, μην γίνουμε όμως και ζιμπάμπουε, μην αρχίσουμε εμφύλιο και αλληλοφάγωμα ».
Ο φίλος μας πρόσθεσε, « δεν υπάρχει αμφιβολία κύριε Πρόεδρε ότι εσείς σαν προσωπικότητα είστε εκατό χιλιάδες φορές καλύτερος από τον Μιχαλολιάκο. Επίσης η ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ είναι κεντρώο και μετριοπαθές κόμμα, ενώ η Χρυσή Αυγή χιτλερικό και φασιστικό. Όμως, χωρίς καμία βοήθεια από τα κανάλια, πως θα μπορέσετε να μπήτε στη βουλή, πως θα σας μάθει ο κόσμος; Ο κόσμος τούτη την ώρα ζητάει εκδίκηση. Η Χρυσή Αυγή ξέρουμε όλοι ότι τίποτε δεν μπορεί να προσφέρει, σε κανένα κράτος του κόσμου δεν πρόσφεραν κάτι θετικό τα νεοναζιστικά κόμματα, εκδικητικά ψηφίστηκαν από κάποιους και μόνο προσωρινά, μετά εξατμίστηκαν ».
Β. Λεβέντης, « οι λαοί σώζονται με τη λογική, η εκδίκηση οδηγεί στην καταστροφή. Οι ψηφοφόροι θέλουν να εκδικηθούν, να εκδικηθούν τι; Οι ίδιοι δεν ψήφιζαν ΠΑΣΟΚ, Νέα Δημοκρατία; Έχει όλος αυτός ο κόσμος κάνει την αυτοκριτική του; Όταν διόριζαν τα παιδιά τους στο δημόσιο, ένοιαζε κανένα αν όλα αυτά γίνονται με δανεικά; Να αφήσουν λοιπόν τις ηλιθιότητες περί εκδίκησης, να σοβαρευτούν όλοι και ναι να τιμωρήσουμε το παρελθόν, ψηφίζοντας λογικούς, σωστούς και τίμιους. Αυτό είναι το πρέπον. Με τον Μιχαλολιάκο νομίζετε ότι εκδικείστε, στην ουσία τα μάτια σας βγάζετε, ενώ με την ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ θεμελιώνετε μία νέα προοπτική ανάπτυξης και προόδου. Όσον τώρα αφορά, στο πως θα πάρει η ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ ψήφους χωρίς στήριξη από τα ΜΜΕ, εδώ είναι όλη η ουσία. Τα ΜΜΕ είναι μέσα στη βρώμα, η βρώμα περιμένεις να βοηθήσει την ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ; Ένας από τους λόγους που προδόθηκε η κοινωνία, είναι γιατί ψήφιζε τα πιόνια που σέρβιραν τα κανάλια, δεν θα σου δώσουν λοιπόν τα κανάλια τη λύση. Αυτή είναι η δυσκολία, πρέπει ο λαός να δείξει ανυπακοή στους νταβατζήδες, πρέπει να καταλάβει ότι οι δημοσκοπήσεις είναι εργαλείο σφαγιασμού της λαϊκής κυριαρχίας. Εν ολίγοις, μην εγκλωβίζεστε σε διλήμματα που φτιάχνει ύπουλα για εσάς το καθεστώς, γκρεμίστε το καθεστώς, αυτή είναι η προτροπή μου ».
Ο φίλος μας εμβρόντητος και άφωνος, ευχαρίστησε το Βασίλη Λεβέντη για το χρόνο που του διέθεσε και αποχώρησε υπό το βλέμμα πολλών που παρακολούθησαν το διάλογο.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Last Edit: 10 Mar 2014 04:23 by maria (mb361).
The administrator has disabled public write access.

Οι προφητείες ενός "γραφικού". 10 Mar 2014 07:07 #15

Βαγγέλης wrote:

Φίλε μου κάνε έναν κόπο και δες (δέκα λεπτά, τόσο είναι) τι σημαίνει ακατάσχετη λογοδιάρροια:

Μετά, δεν θα σου έχει μείνει καμία απορία για το ποιος είναι ο λόγος που δεν παίρνει ψήφους.

Φιλε μου εγω παρακολουθω το κομμα αυτο απο το τοτε που ιδρυθηκε, συνεπως τα γνωριζω ολα αυτα τα βιντεακια.

Oπως ειπα, ακατασχετη λογοδιαρροια εχουν οι απατεωνες που μας κυβερνουν χρονια τωρα, και που ακομα και σημερα ταζουν λαγους με πετραχειλια.

Το οτι δεν επαιρνε ψηφους οφειλονταν στο οτι ηταν αποκλεισμενος απο τα μεσα μαζικης ενημερωσης.
Εξαλλου τοσα χρονια που βασιλευε το ρουσφετι, η κομματικη πελατεια και το βολεμα, πως ο ελληνας θα ψηφιζε καποιον που μιλαγε για αξιοκρατια και καταργηση προνομιων?

Βαγγέλης wrote:
Αλλά όταν κάποιος σου λέει ότι ξέρει ΔΥΟ περιπτώσεις (από ίδια πείρα) που περιφερόταν και ζήταγε λεφτά, μπορείς να μην με πιστεύεις, μπορείς να μην το λαμβάνεις υπ' όψη σου, αλλά ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να μου λες (εμένα, κατάφατσα) ότι έχω πέσει θύμα προπαγάνδας. Δεν είπα για κάτι "που άκουσα", ή "μου είπαν", ή "διαβασα", ή "κυκλοφορεί", είπα για κάτι που το έχω δει με τα μάτια μου. Τι θέλεις, να σου δώσω όνομα εταιρείας, και διεύθυνση γραφείων? Ε, δεν δουλεύει έτσι το σύστημα στο internet. Αν καποτε πιούμε έναν καφέ, θα στο πω προφορικά.

Αυτα που εγραψες στο #5 αλλα και γενικα, δε δειχνουν ατομο φιλικο στην ΕΚ. Μπορει να απεχθανεσαι τους σημερινους κυβερνωντες, σιγουρα ομως ανηκεις σε καποιο απο τα κομματα του λοιπου κατεστημενου που τοσα χρονια κατηγορει ο Λεβεντης.
Γιατι δεν μπορω να σου λεω οτι εχεις πεσει θυμα προπαγανδας? Ο πρωτος εισαι ή ο τελευταιος που παραπλανειται απο τις διαδομενες φημες?
Πως το ειδες με τα ματια σου, ησουν μπροστα οταν ζητουσε τα λεφτα που λες?
Last Edit: 10 Mar 2014 13:59 by euro (kolokythas).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Οι προφητείες ενός "γραφικού". 10 Mar 2014 07:16 #16

Βαγγέλης wrote:
kostasgl wrote:
φέρανε μια τούρτα, δε θυμάμαι για ποιο λόγο

Να σου πω εγώ, που τα θυμάμαι:

Τότε που έκανε καθημερινές εκπομπές από το κανάλι 67, είχε κυκλοφορήσει η φήμη ότι διάφοροι τηλεφώναγαν στα πιτσάδικα της περιοχής που ήταν το κανάλι (Ταύρος νομίζω), παράγγελναν πίτσες λέγοντας ότι είναι από το κανάλι, και οι πιτσαδόροι έφταναν στο στούντιο να παραδώσουν τις πίτσες.
Δεν ξερω αν είναι αλήθεια, πάντως είχε κυκλοφορήσει ότι γινόταν.
Οι αντιδράσεις του Λεβέντη σε αυτούς που του έκαναν πλάκα είναι γνωστές: "Εγκάθετοι πασοκτζήδες" κλπ.
Η φήμη πάντως είχε διαδοθεί, και απ' αυτή ορμώμενος ο γελοίος Παναγιωτόπουλος είχε κανονίσει να έρθει πίτσα στο δικό του στούντιο (ΑΝΤ1) για να τη φάνε (είπε) μαζί με τον Λεβέντη.

Χαρις στον Μιτσικωστα ειχε διαδοθει και επικρατησει η φημη οτι ετρωγε συνεχως πιτσες και επινε φραπεδες :laugh:
Ο Παναγιωτοπουλος κατοπιν εχασε την εκπομπη του και κληθηκε απο το πειθαρχικο της εσηεα οπου ειπε οτι απλα μετεφερε ολα αυτα που ελεγαν ο τυπος και τα καναλια της εποχης...
Αυτοι που του εκαναν τις τηλεφωνικες πλακες φυσικα και ηταν "εγκαθετοι πασοκτζηδες κλπ", τι θα μπορουσαν να ειναι? κεντρωοι?
Πολλοι ηταν μεσα απ τον οτε, χρεωνανε το νουμερο σε καποιον ασχετο συνδρομητη κι ετσι δε γινοταν να εντοπιστουν. Αυτο που θελανε ηταν να χαλασουν την εκπομπη.
Last Edit: 10 Mar 2014 07:20 by euro (kolokythas).
The administrator has disabled public write access.

Οι προφητείες ενός "γραφικού". 10 Mar 2014 16:24 #17

Euro,

Δεν θα αντιδικήσω μαζί σου.

Οι λόγοι είναι πολλοί, και θα σου αναφέρω μερικούς:

1) Άλλα γράφω, άλλα καταλαβαίνεις.

2) Σε ενδιαφέρει να “κατατάξεις” το συνομιλητή σου (εμένα). Αν είμαι φιλικός στην ΕΚ, αν “ανήκω” σε άλλο κόμμα, τέτοια. Δεν με ενδιαφέρει όμως εμένα, φίλε, να αποδείξω τι είμαι και τι δεν είμαι. Είμαι ότι γουστάρω. Και δεν υποχρεούμαι να σου δηλώσω τι είναι αυτό. Σε αυτά που σου δήλωσα, σε αυτά απάντησε (αν θέλεις και μπορείς). Δεν θέλεις ή δεν μπορείς? Δεν πειράζει, πάμε παρακάτω.

3) Αμφισβητείς (ΜΕ αμφισβητείς) αυτά που σου αναφέρω σαν περιστατικά που τα έχω βιώσει εξ ιδίας πείρας, άμεσα, προσωπικά εγώ. Σου είπα (καθαρά), ήρθε στην εταιρεία ΜΟΥ και ζήταγε ενίσχυση. Προφανώς δεν τη ζήτησε από την κοπέλα στην είσοδο, την ζήτησε από εκεί που τον έστειλαν. Τι θέλεις τώρα, να σου πω που ακριβώς τον έστειλαν και τι συζήτηση έγινε? Έγινε. Και δεν έχει σημασία και αν πήρε και ένα πεντοχίλιαρο ή όχι, μπορεί και να πήρε (για δραχμές μιλάμε). Ούτε καν το θυμάμαι αυτό, είναι λεπτομέρεια.
Επίσης σου δήλωσα ότι πήγε και σε κολλητό μου, για τον ίδιο λόγο (και την ίδια εποχή). Τι αμφισβητείς απ’ αυτά?

4) Για τις πίτσες και τους καφέδες είπα: “ΔΕΝ ΞΕΡΩ αν είναι αλήθεια, πάντως είχε κυκλοφορήσει ότι γινόταν.” Οι φάρσες εννοώ ότι γινόντουσαν, όχι ότι ο Λεβέντης έτρωγε πίτσες την ώρα της εκπομπής.
Εσύ λες ότι η φήμη αυτή είναι προϊόν Μητσικώστα. Εν τάξει, έχει σημασία αν είναι προϊόν συγκεκριμένου καλλιτέχνη ή “δημώδες”?
Γιατί ξέρεις, το μόνο που δεν θα δεχθώ είναι ότι ο Μητσικώστας είναι “εγκάθετος του πασοκ και της νδ”.

Και τέλος (για να σε κατατάξω κι εγώ) σε βλέπω πλήρως ταυτιζόμενο με τις θέσεις του αρχηγού.
The administrator has disabled public write access.

Οι προφητείες ενός "γραφικού". 11 Mar 2014 16:10 #18

1) Aν κατι δε καταλαβα καλο ειναι να μου το διευκρινησεις. Το ιδιο θα κανω κι εγω αν κατι δε καταλαβες απ αυτα που ειπα.
2) Δε χρειαζεται να καταταξω εαν κατατασσεσαι απο μονος σου. Φυσικα και εισαι οτι γουσταρεις. Παρομοια κι εγω εχω δικαιωμα να γραψω οτι γουσταρω. Μα σε αυτα που μου δηλωσες απαντησα. Αλλα δε σου αρεσαν.
3) Φυσικα και αμφισβητω κατι που διαψευδει το κομμα. Σε ξαναρωταω, ησουν μπροστα? Οχι. Αρα απλα αναπαραγεις φημες.
Ο κολλητος σου ειναι βιομηχανος?
4) Για τις πιτσες και τους καφεδες επειδη ακριβως ειπες οτι δεν ηξερες, σε ενημερωσα.
Η φημη εξαπλωθηκε απο τις συνεχεις εκπομπες του Μητσικωστα. Γιατι αυτο σου κανει τοση εντυπωση? Ο καλυτερος τροπος να μεταδωσεις αρνητικες φημες με ευσχημο τροπο ειναι η σατυρα.
Ουτε εγω πιστευω οτι ο Μητσικωστας ειναι εγκαθετος. Ολους τους σατυριζε. Υπαρχει ομως μια σημαντικη διαφορα. Οι αλλοι βγαινανε στα καναλια mega, ant1 κλπ. Οποτε απο Λεβεντη η μονη εικονα που εμενε στο κοσμο ηταν αυτη του Μητσικωστα.

Ναι, εγω ημουν εξαρχης με τον προεδρο. Και να που τωρα ειμαι δικαιωμενος για την επιλογη μου.
Εσυ με ποια απο τις θεσεις του διαφωνεις?
Last Edit: 11 Mar 2014 16:13 by euro (kolokythas).
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.114 seconds