Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1

TOPIC: Οι 20 πιο εκτεθειμένες τράπεζες στην παγκόσμια κρίση του χρέους

Οι 20 πιο εκτεθειμένες τράπεζες στην παγκόσμια κρίση του χρέους 02 Dec 2010 19:57 #1

  • FU
  • FU's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 41
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0 (3)
www.businessinsider.com/these-are-the-20...debt-crisis-2010-11#

Δεν ξέρω πόσο έγκυρο είναι το άρθρο αλλά αναφέρονται εντός η Εθνική, Alpha, Eurobank, HSBC, Societe Generale, Barclays κλπ.
Last Edit: 02 Dec 2010 19:59 by FU.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Οι 20 πιο εκτεθειμένες τράπεζες στην παγκόσμια κρίση του χρέους 03 Dec 2010 14:04 #2

  • πετρος
  • πετρος's Avatar
:woohoo: NTOKOYMENTO!!!!!! ΟΛΟΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΝΑΛΗΨΗ
The administrator has disabled public write access.

Απ: Οι 20 πιο εκτεθειμένες τράπεζες στην παγκόσμια κρίση του χρέους 03 Dec 2010 23:30 #3

Και το ερώτημα είναι

Αν πάθουν ζημιά οι Ελληνικές τράπεζες οι οποίες είναι τόσο πολύ εκτεθειμένες από τα Ελληνικά ομόλογα και το το Ελληνικό κράτος παρά την Ευρωπαϊκή βοήθεια για την μείωση του ελλείμματος χτυπήσει κανόνι τότε τι θα συμβεί με τις καταθέσεις που βρίσκονται στις Ελληνικές θυγατρικές τράπεζες της Βουλγαρίας.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Οι 20 πιο εκτεθειμένες τράπεζες στην παγκόσμια κρίση του χρέους 04 Dec 2010 01:33 #4

  • Thanos
  • Thanos's Avatar
Καλα η Εθνικη πώς βρεθηκε εκει? Άλλα ελεγαν... οτι εχει τεραστιο κεφαλαιο.
Τελικα οτι θελει γραφει και λεει ο καθενας!
Κι εγω αν ειχα στοιχιματισει υπερ του Ολυμπιακου στο ντερμι της Κυριακης θα ελεγα οτι ο Παναθηναικος περναει κριση και θα χασει + οτι ο διαιτητης ειναι και αυτος πληρωμενος υπερ του Ολυμπιακου. ο νοων νοειτο!
The administrator has disabled public write access.

Απ: Οι 20 πιο εκτεθειμένες τράπεζες στην παγκόσμια κρίση του χρέους 04 Dec 2010 20:16 #5

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13115
  • Thank you received: 1249
  • Karma: -29 (-1)
Θέλουν να συγχωνεύσουν την Εθνική με το Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο, την προβληματική Αγροτική και το Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων!

Άρα, κάποιο πρόβλημα θα έχει κι αυτή...

Αλλιώς γιατί να ανακατεύεται με αυτά η Διοίκησή της;

Πολλοί συμπατριώτες μας έχουν ακόμη τα χρήματά τους στην Εθνική Τράπεζα, δυστυχώς, παρόλα τα εξευτελιστικά επιτόκια που δίνει...

Τώρα διαβάζουμε από ξένα δημοσιεύματα οτι είναι και υπερβολικά εκτεθειμένη σε τοξικά ομόλογα και υποψήφια για χρεοκοπία!

Ας ελπίσουμε οι Έλληνες συνταξιούχοι και μισθωτοί να ξυπνήσουν επιτέλους και να μεταφέρουν τους λογαριασμούς τους αλλού!

Για την Alpha Bank δε γνωρίζω κάτι συγκεκριμένο. Η έκθεση την τοποθετεί στην ίδια ζοφερή μοίρα...

Θυμάμαι μόνο πως, στο παρελθόν, γράφονταν συχνά οικονομικά σκάνδαλα κι ανεπάρκειες αυτής της Τράπεζας στις εφημερίδες.

Ως δια μαγείας, μετά από κυβερνητικές παρεμβάσεις Σημίτη, το θέμα κουκουλώνονταν. Κάτι ύποπτο πρέπει να υπάρχει σε όλο αυτό...

Αν κάποιος έχει περισσότερες πληροφορίες, παρακαλώ να τις μοιραστεί σε αυτόν τον ιστότοπο.

Πάντως, εγώ έχω από καιρό απομακρύνει τις καταθέσεις μου από όλα αυτά τα Τραπεζικά Ιδρύματα. Δε θέλω να ρισκάρω καθόλου...


:unsure:
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
The administrator has disabled public write access.

Απ: Οι 20 πιο εκτεθειμένες τράπεζες στην παγκόσμια κρίση του χρέους 04 Dec 2010 21:33 #6

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
Για δειτε και αυτο www.sofokleous10.gr/portal2/toprotothema/toprotothema/a---a
2010120331242/
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.061 seconds