Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: T-Bank & T-PostBank από Ασπίς & Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο!

T-Bank & T-PostBank από Ασπίς & Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο! 18 Dec 2010 11:10 #1

Γνωρίζουμε όλοι ότι μεγάλο ποσοστό της πρώην Ασπίς αγοράστηκε από το Ταχυδρομικό ταμιευτήριο. Έχω την εντύπωση ότι πάνε για συγχωνέψη. Αλλάξανε τα ονόματα των τραπεζών και τα κάνανε σχεδόν ίδια: T-Bank & T-PostBank. Αλλάξανε και τις πινακίδες και τις κάνανε σχεδόν ίδιες.
Το πρόβλημα είναι ότι θέλω να κάνω μισθοδοτικό δημοσίου υπαλλήλου εκεί, αφού είναι η μόνη που δίνει 7% μέχρι 5000 ευρώ και έπειτα τα παραπάνω τα βάζεις στον πρώην Zenith με 3.5%. Μην όμως ξαναματαλλάξω τράπεζα και στο τέλος σε ένα μήνα πάλι να ψάχνομαι. Αυτοί στο γραφείο προσωπικού πιθανόν να μου τα κάνουν μαντάρα στο τέλος
Γιατί αν ενοποιηθούν πάνε τα υψηλά επιτόκια θα γίνουν απλά παρελθόν!
The administrator has disabled public write access.

Απ: T-Bank & T-PostBank από Ασπίς & Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο! 18 Dec 2010 12:07 #2

  • Γιάννης
  • Γιάννης's Avatar
Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Εγώ το έχω κάνει σχεδόν ένα χρόνο τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος με τον συνδυασμό των 2 λογαριασμών.
Αν βγάλεις και την πιστωτική κάρτα που συνδέεται με τον λογαριασμό μισθοδοσίας (έχει μόνο 500 € πιστωτικό όριο, δεν την χρησιμοποιώ ποτέ σαν πιστωτική και έχω συνδέσει και τον πρώην Zenith σε αυτή) έχεις και δωρεάν αναλήψεις από όλα τα ATM όλων των τραπεζών. Η αλλαγή της μισθοδοσίας πρέπει και σε εσένα να είναι πολυ εύκολη (εγώ είμαι εκπαιδευτικός και έστειλα μόνο την πρώτη σελίδα του λογαριασμού της ASPIS με φάξ) και από τον μεθεπόμενο μήνα έγινε από το ΔΙΑΣ αυτόματα η αλλαγή. Αν τώρα χαλάσουν και αυτοί σε πιθανή συγχώνευση απλά θα επαναλάβεις την διαδικασία αν και πιστεύω ότι και πάλι θα είναι πολύ ανταγωνιστικό το επιτόκιο σε σχέση με άλλες τράπεζες (το συγκεκριμένο επιτόκιο μισθοδοσίας το έχει πάντως εδώ και πολύ καιρό οπότε πιθανώς είναι επιτυχημένο). Καλή επιτυχία
The administrator has disabled public write access.

Απ: T-Bank & T-PostBank από Ασπίς & Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο! 21 Dec 2010 19:50 #3

  • Κώστας1 (koter)
  • Κώστας1 (koter)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Νυν και αεί
  • Posts: 205
  • Thank you received: 16
  • Karma: 0 (9)
Προχώρα και μην σκέφτεσαι την πιθανή συγχώνευση, γιατί αν αυτή έρθει ποτέ, σίγουρα δεν θα γίνει τώρα, γιατί δεν είναι στα άμεσα σχέδια τους.
The administrator has disabled public write access.

Απ: T-Bank & T-PostBank από Ασπίς & Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο! 21 Dec 2010 20:20 #4

  • cartmangr
  • cartmangr's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 7
  • Karma: 0
Ψιλοάσχετο, αλλά σήμερα στην είσοδο της οικοδομη μας, βρήκα επιστολή από το ΤΤ για προσφορά στην τρίμηνη προθεσμιακή, για νέα κεφάλαια, 5%. Ξέρει κανείς κάτι σχετικό?
The administrator has disabled public write access.

Απ: T-Bank & T-PostBank από Ασπίς & Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο! 21 Dec 2010 23:57 #5

Κώστας1 wrote:
Προχώρα και μην σκέφτεσαι την πιθανή συγχώνευση, γιατί αν αυτή έρθει ποτέ, σίγουρα δεν θα γίνει τώρα, γιατί δεν είναι στα άμεσα σχέδια τους.
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!
Αφού όμως δεν σκέφτονται πιθανή συγχωνέψη, γιατί έκαναν τα ονόματά τους και τις πινακίδες τους σχεδόν πανομοιότυπα;
Φοβάμαι ότι ήγκηκεν η ώρα και θα μου μείνει μόνο η ταλαιπωρία
Last Edit: 21 Dec 2010 23:59 by Ψαχνόμενος (ant).
The administrator has disabled public write access.

Απ: T-Bank & T-PostBank από Ασπίς & Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο! 22 Dec 2010 20:17 #6

  • Κώστας1 (koter)
  • Κώστας1 (koter)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Νυν και αεί
  • Posts: 205
  • Thank you received: 16
  • Karma: 0 (9)
Xρεωμένος καταθέτης! wrote:
Αφού όμως δεν σκέφτονται πιθανή συγχωνέψη, γιατί έκαναν τα ονόματά τους και τις πινακίδες τους σχεδόν πανομοιότυπα;
Φοβάμαι ότι ήγκηκεν η ώρα και θα μου μείνει μόνο η ταλαιπωρία
Υπάρχει αυτή η λέξη που κάνει τη διαφορά όμως.
The administrator has disabled public write access.

Απ: T-Bank & T-PostBank από Ασπίς & Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο! 07 Jan 2011 00:11 #7

  • FU
  • FU's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 41
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0 (3)
Xρεωμένος καταθέτης! wrote:
Γιατί αν ενοποιηθούν πάνε τα υψηλά επιτόκια θα γίνουν απλά παρελθόν!
Από ότι μου είπαν θα ισχύσει ένας μέσος όρος δηλαδή το ΤΤ έχει 5% ενώ η Τ-Βank 7%. Άρα πάμε στο 6% που πάλι είναι καλό επιτόκιο.

Βρε παιδιά, συγγνώμη αλλά αυτό για τις χρεώσεις της Τ-Βank στα ΑΤΜs το είπαμε και το ξανάπαμε σε άλλες καταχωρήσεις ότι δεν ισχύει.
Πάντοτε να διαβάζετε το Τιμολόγιο κάθε Τράπεζας όπου αναγράφονται όλες οι χρεώσεις ή επιβαρύνσεις εργασιών και να ρωτάτε τους υπαλλήλους γιατί πολλές φορές οι ιστοσελίδες αφήνονται στην τύχη τους και δεν ανανεώνονται.

Κατεβάστε το τιμολόγιο:
www.tbank.com.gr/tbank/index.php?option=...&catid=38&Itemid=162

Να προσθέσω ότι χωρίς ποσό μέσα στο βιβλιάριο, η Τ-Bank μου έβαλε τόκο 1,5 ευρουδάκι εκεί που οι μεγάλες τράπεζες μου αφαίρεσαν κιόλας!:blink:

"Στην είσοδο της οικοδομής.." :ohmy: Φιλοχρήματη αυτή η είσοδος δεν μπορώ να πω...:lol:
Last Edit: 09 Jan 2011 16:35 by FU.
The administrator has disabled public write access.

Απ: T-Bank & T-PostBank από Ασπίς & Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο! 26 Nov 2011 16:47 #8

  • ΤΑΚΙΣ
  • ΤΑΚΙΣ's Avatar
b:sick: ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΙ,ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΤΗΣ ΣΥΝΤΑΞΗΣ ΜΟΥ ΜΕ 7 ΠΛΗΝ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑΝ ΣΤΟ 4,95 ΟΧΙ ΚΑΘΑΡΟ
The administrator has disabled public write access.

Απ: T-Bank & T-PostBank από Ασπίς & Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο! 27 Nov 2011 14:17 #9

  • theoman
  • theoman's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 1
  • Karma: 0
φιλε ο λογαριασμος ZENIT ειναι 3%.Το 3,5% υπηρχε μεχρι τον ιουνιο
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.067 seconds