Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014?

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 11 Jun 2014 05:31 #55

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
TEV wrote:
Εγώ πάλι δεν κατάλαβα ποια ήταν η επίσημη θέση της τράπεζας.
Μα η πλάκα αυτή είναι, πως ούτε κι εγώ κατάλαβα τελικά.
Και επειδή ΕΙΜΑΙ σε θέση να υποστηρίξω (έστω και τηλεφωνικά) την απαίτηση μου να ξέρω τι γίνεται με τα λεφτά ΜΟΥ, η κατάληξη ήταν αυτή που σου είπα: "Κάντε μας ένα e-mail να σας απαντήσουμε".
Της είπα πως ΔΕΝ θα κάτσω να γράψω email, και (αυτό δεν το είπα χύμα αλλά το άφησα να το καταλάβει) πως μ' αυτά που κάνουν "απωθούν" τον κόσμο από το να τους αφήνει λεφτά.
Με άλλα λόγια πως με εξωθούν να τα σηκώσω όλα.
Το "δεύτερο" τηλέφωνο της ΕΤΕ (εκτός από το 181818) που μου έδωσαν και πήρα, το βρήκα τώρα και είναι το 210-9503600. Είναι αυτό της "ασφάλειας" (που δεν ξέρει που παν τα τέσσερα από πλευράς κανονισμών).

Προφανώς πρόκειται περί αλγορίθμου, makper, και όχι περί ανθρώπου που αλλάζει το όριο.
Όταν τηλεφωνήσεις βέβαια, βλέπουν στην οθόνη τι έχει γίνει και σου τα λένε (αυτά που ξέρεις ήδη). Αλλά δεν ξέρουν ΓΙΑΤΙ γίνεται αυτό.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 11 Jun 2014 08:14 #56

Filoxrimatos wrote:
Εννοείς αλίμονο αν δεν σου δίνουν τα λεφτά σου με το πρόσχημα ότι δεν έχεις επικαιροποιήσει τα στοιχεία που κρατάνε στο αρχείο τους.
Σε κάθε περίπτωση για να αποφύγεις την ανάκριση και το χαρτομάνι μπορείς να τα παίρνεις από το ATM - αν μιλάμε για μικρά ποσά,


Mα αυτοι ειναι οι κανονες τους φιλε μου, αυτα και τα προσχηματα τους. Δε συμφωνεις με τους κανονες τους? Μη τους πηγαινεις τα λεφτα σου.
Γιατι να αποφυγεις την ανακριση, εχεις κατι να κρυψεις?
13 χιλιαρικα απο atm παντως σημαινει οτι θα κανεις 11 φορες αναληψη. Ειναι και επικινδυνο, καποιος μπορει να σε προσεξει οτι κανεις συστηματικα αυτη τη δουλεια και να σε ληστεψει.
Last Edit: 11 Jun 2014 08:15 by euro (kolokythas).
The administrator has disabled public write access.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 11 Jun 2014 08:16 #57

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
euro wrote:
καποιος μπορει να σε προσεξει οτι κανεις συστηματικα αυτη τη δουλεια και να σε ληστεψει.
Ευτυχώς που δεν ξέρεις από ποιο ΑΤΜ τα παίρνω.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 11 Jun 2014 08:21 #58

soto51 wrote:
euro wrote:
καποιος μπορει να σε προσεξει οτι κανεις συστηματικα αυτη τη δουλεια και να σε ληστεψει.
Ευτυχώς που δεν ξέρεις από ποιο ΑΤΜ τα παίρνω.

Απο μενα δε κινδυνευεις, αλλα τοσες χιλιαδες ατομα που σε διαβασαν ολο και καποιος θα το ψαξει...
The administrator has disabled public write access.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 11 Jun 2014 08:32 #59

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
euro wrote:
Απο μενα δε κινδυνευεις
Το ίδιο μου είπαν και τα εκατομμύρια (όχι χιλιάδες) άλλα άτομα που το διάβασαν.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 11 Jun 2014 10:08 #60

4,5 χιλιαδες αναγνωσεις αναφερει το θρεντ. Τα εκατομμυρια που τα ειδες?
The administrator has disabled public write access.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 11 Jun 2014 15:45 #61

Αυτο που εχω αρχισει να φοβαμαι, ειναι μη τυχον μια λυση για το χρεος, που θα δουλευτει το επομενο διαστημα,

θα περιλαμβανει και καποιας μορφης κουρεμα καταθεσεων.
The administrator has disabled public write access.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 11 Jun 2014 16:06 #62

  • Filoxrimatos
  • Filoxrimatos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 882
  • Thank you received: 294
  • Karma: 18 (-1)
euro wrote:
Εννοείς αλίμονο αν δεν σου δίνουν τα λεφτά σου με το πρόσχημα ότι δεν έχεις επικαιροποιήσει τα στοιχεία που κρατάνε στο αρχείο τους.
Σε κάθε περίπτωση για να αποφύγεις την ανάκριση και το χαρτομάνι μπορείς να τα παίρνεις από το ATM - αν μιλάμε για μικρά ποσά

Mα αυτοι ειναι οι κανονες τους φιλε μου, αυτα και τα προσχηματα τους. Δε συμφωνεις με τους κανονες τους? Μη τους πηγαινεις τα λεφτα σου.
Γιατι να αποφυγεις την ανακριση, εχεις κατι να κρυψεις?

Δεν τους τα πηγαίνω. Αλλά υπάρχουν κάποιοι που επιμένουν να μου βάζουν τα λεφτά μου σε αυτούς κι εγώ πρέπει να τα παίρνω.
Επίσης δεν γουστάρω να γνωρίζει ο κάθε τραπεζικός υπαλληλίσκος τα προσωπικά μου στοιχεία. Αν σε πετύχω εγώ στον δρόμο και σου ζητήσω αντίγραφο μισθοδοσίας σου, θα μου το δώσεις ; Και γιατί ενώ έχω καταθέσει τα χαρτιά που μου ζήτησαν στην τράπεζα Χ, υποκατάστημα Αμαρουσίου μου τα ξαναζητάνε στην τράπεζα Χ, υποκατάστημα Περιστερίου ; Αυτές είναι τριτοκοσμικές συμπεριφορές, αλλά δεν μπορείς να περιμένεις κάτι καλύτερο από χρεωκοπημένα κουφάρια τραπεζών.
Last Edit: 11 Jun 2014 16:06 by Filoxrimatos.
The administrator has disabled public write access.

Από τι κινδυνεύουν τα λεφτά μας που είναι κατατεθειμένα στις Ελληνικές τράπεζες εν έτει 2014? 11 Jun 2014 21:14 #63

  • makper
  • makper's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 1747
  • Thank you received: 202
  • Karma: -8 (-195)
Τα λεφτά μας αγαπητέ κινδυνεύουν καθημερινώς από την φορολόγηση-δήμευση που εφαρμόζει το Ελληνικό κράτος. Είτε αυτός λέγεται ΕΝΦΙΑ, είτε έκτακτη εισφορά, είτε κανονική φορολογία. Αυτό που πρέπει να καταλάβουμε όλοι είναι πως δεν πρόκειται να μας αφήσουν ήσυχους, αν δεν εισπράξουν και την τελευταία δεκάρα που μας λένε ότι χρωστάμε από τις αποταμιεύσεις μας. Οπότε ή θα μας τα τρώνε λίγα-λίγα, είτε θα βγει κανένας άλλος καρνάβαλος και θα βγάλει κανένα φιρμάνι που θα λέει το Χ% της κινητής σου περιουσίας στο κράτος ή το πιθανότερο, ενός συνδυασμού και των δύο. Οπότε πρέπει να αναζητάμε πολιτικούς που θα ορθώσουν ανάστημα στην εγκάθετη κυβέρνηση των δανειστών. Για να μην παρεξηγηθώ, δεν βλέπω ότι ο κάθε Σύριζα προτίθεται να προστατεύσει για κανένα λόγο τις περιουσίες μας, αντιθέτως μας θεωρεί το τελευταίο απόθεμα για να τροφοδοτήσει τους παραδοσιακούς ψηφοφόρους του, τους μπατίρηδες δηλαδή και τους κόκκινους δανειολήπτες. Ομοίως κάτι καρνάβαλους σαν τον Μάνου & τον Τζήμερο που στέλνουν επιστολές τύπου Χατζηαβάτη στην Μέρκελ τους θεωρώ εξίσου επικίνδυνους. Ζητείται ελπίς λοιπόν, δυστυχώς δεν έχουμε παιδιά σαν τον Nigel Farage να τους διαολοστείλουμε.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Last Edit: 11 Jun 2014 21:16 by makper.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.087 seconds