Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: επιτοκια για μικρες καταθεσεις

Απ: επιτοκια για μικρες καταθεσεις 11 Oct 2011 14:55 #28

δεν ξερω αν μπορεις εσυ ο ιδιος να πεις γεια σας θελω ανοιξω ενα λογαριασμο μισθοδοσιας...ή η εργασια σου ερχεται σε συνεννοηση με την τραπεζα...ωστε να ειναι σιγουρη τραπεζα πως προκειται για μισθο εργασιας...και οχι για επινοηση
The administrator has disabled public write access.

Απ: επιτοκια για μικρες καταθεσεις 11 Oct 2011 15:20 #29

  • mr kouk
  • mr kouk's Avatar
Ξαναδιάβασε το αρχικό μου μύνημα μπέκος.....ήδη το έχω ρωτήσει είπα αυτό και μου ζήτησαν ταυτότητα και εκκαθαριστικό μόνο....
The administrator has disabled public write access.

Απ: επιτοκια για μικρες καταθεσεις 11 Oct 2011 17:42 #30

Για να το τελειώνουμε με 2 κουβέντες...
Για να ανοίξεις λογαριασμό μισθοδοσίας, πας μόνος σου, ανοίγεις λογαριασμό, βάζεις (αν θες) λεφτά στο λογαριασμό και γυρνάς στη δουλειά σου γρήγορα (για να μη στην πει το αφεντικό) και εκείς λες στο λογιστήριο τον αριθμό λογαριασμού και την τράπεζα που σε βολεύει.
Ο εργοδότης δίνει μια πάγια εντολή στην τράπεζα.
Τη στιγμή που θα μπει ο 1ος "μισθός" (και όχι μια οποιαδήποτε κατάθεση - έχει άλλο κωδικό) ξεκινάει το προνομιακό επιτόκιο.
Εάν και όταν ο εργοδότης κόψει την πάγια, αλλάζει αυτόματα και ο χαρακτηρισμός τού λογαριασμού ως "μισθοδοσίας", οπότε και το επιτόκιο...
The administrator has disabled public write access.

Απ: επιτοκια για μικρες καταθεσεις 12 Oct 2011 01:21 #31

  • mr kouk
  • mr kouk's Avatar
Μου φαίνεται πολύ λογικό όλο αυτό Μάριε...αλλά πήρα τηλ σε 2 τράπεζες και ρώτησα αν είναι αναγκαίο να μπαίνουν μέσω τραπέζης τα χρήματά μου γιατί με πληρώνουν στο χέρι και έχω σκοπό μόλις με πληρώνουν να έρχομαι μόνος μου να τα καταθέτω...και οι 2 μου απάντησαν ότι κανένα πρόβλημα...τώρα ή με δουλεύουν γιατί με θέλουν πελάτη(σιγά τα φράγκα που θα κερδίσουν απο μένα!!!) ή απλά δεν μου τα έχουν πει όλα και όταν πάω απο κοντά θα μου σκάσουν το παραμύθι...θα σας ενημερώσω για τη διαδικασία ...... :unsure:
The administrator has disabled public write access.

Απ: επιτοκια για μικρες καταθεσεις 12 Oct 2011 02:31 #32

ναι καντο και πες μας....
The administrator has disabled public write access.

Απ: επιτοκια για μικρες καταθεσεις 12 Oct 2011 19:44 #33

για 30 000 εχουμε καμια προτασουλα?
Last Edit: 12 Oct 2011 19:44 by μπέκος (thanos).
The administrator has disabled public write access.

Απ: επιτοκια για μικρες καταθεσεις 13 Oct 2011 11:03 #34

  • mr kouk
  • mr kouk's Avatar
Την καλημέρα μου!!όντως ο Μάριος είχε δίκιο!..πήγαμε σήμερα και ανοίξαμε λογαριασμό μισθοδοσίας και έγινε όπως ταπε..η Μόνη διαφορά ήταν ότι η υπαλληλος μου είπε ότι αν θέλω να βάλω και άλλα χρήματα καλύτερα να περιμένω να μπεί ο πρώτος μισθός και όχι πιο πριν ώστε να ενεργοποιηθεί το επιτόκιο πρώτα...αλλά μπορεί και να μην ήξερε και απλά να είπε κοτσάνα γιατί το βλέπω δύσκολο, αν έβαζα χρήματα πιο πριν,μετά να έβαζαν επιτοκιο μισθοδοσίας μόνο στο μισθό ασ πούμε και άλλο επιτόκιο στα υπόλοιπα..λολ!! :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Απ: επιτοκια για μικρες καταθεσεις 13 Oct 2011 11:12 #35

  • mr kouk
  • mr kouk's Avatar
α! άλλη μια διευκρίνηση!!! δεν μπορείς να ανοίξεις όπου θες μισθοδοσίας απο μόνος σου...πρέπει να συνεννοηθείς με τον εργοδότη πρώτα αν συνεργάζεται με αυτή την τράπεζα και αν έχει κάποιο λογιστικό πρόβλημα με την τράπεζα που ενδιαφέρεσαι εσύ..μόνο να προτείνεις μπορείς....
εγώ είπα του εργοδότη μου "ξερά" στην αρχή ότι ανοίγω λογαριασμό στην τάδε τράπεζα και έφαγα άκυρο! :pinch: μου είπε όχι και ίσως του χρόνου το συζητήσουμε :ohmy: ..έπειτα μου πρότεινε μια τράπεζα που συνεργάζεται η εταιρία και μετά που τσέκαρα το επιτόκιο πήγαμε σήμερα και ανοίξαμε εκεί..
είναι χαμηλότερο απο αυτήν που ήθελα :whistle: ,αλλά δεν είναι άσχημο και αυτό..του χρόνου αν είναι αλλάζουμε...
The administrator has disabled public write access.

Απ: επιτοκια για μικρες καταθεσεις 13 Oct 2011 11:50 #36

  • Pro2
  • Pro2's Avatar
Mr Kouk, τι δουλεια κανεις?
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.063 seconds