Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία
  • Page:
  • 1

TOPIC: Πως βγαίνω απο το Ασφαλιστικό Ταμείο Πρόνοιας Δημοσίων Υπαλλήλων και Μετοχικό Ταμείο Στρατού

Πως βγαίνω απο το Ασφαλιστικό Ταμείο Πρόνοιας Δημοσίων Υπαλλήλων και Μετοχικό Ταμείο Στρατού 20 Aug 2011 22:57 #1

γεια σας,

ανήκω στα σώματα ασφαλείας, είχα κάνει αίτηση όταν ήμουν στη σχολή δόκιμος πως ήθελα να μπω στο Ταμείο Πρόνοιας Δημοσίων Υπαλλήλων. Φυσικά μου είπαν πως θα μου έκαναν κρατήσεις αλλα θα έπαιρνα το εφάπαξ στο τελος της καριέρας μου.

αυτό που δεν μου είπαν ήταν πως τα χρήματα δεν διασφαλίζονται κ δεν τοκίζονται ! κ έρχομαι στο σήμερα όπου ζητούν 10-15% (αν δεν κανω λάθος) υπέρ πατρίδος ! Δικά μου χρήματα που αν δεν είχα κανει αίτηση , θα τα πληρωνόμουν κανονικά όπως άλλοι συνάδελφοι. Δηλ θα μπορούσα να ζητήσω απο μία τράπεζα να μεταφέρει το αντίστοιχο ποσό απο τη μισθοδοσία μου σε αλλο τραπεζικό λογαριασμο που θα τοκίζονταν κιόλας ....

Το ερώτημα είναι πως βγαίνω απο τα ασφαλιστικά ταμεία ? Για το Ταμείο Πρόνοιας Δημοσίων Υπαλλήλων έκανα αίτηση ως δόκιμος κ έγραφε πως δεν μπορώ να διαγραφώ αν εγγραφώ...

απο το Μετοχικό Ταμείο Στρατού τοποθετήθηκα εξ' αρχής χωρίς να με ρωτήσουν ....

ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΑΛΛΑΞΑΝ !

λογικά πρεπει να κανω μια αίτηση στα ασφαλιστικά ταμεία , όμως τι θα πρεπει να επικαλεστώ ? τουλαχιστον για το ΤΠΔΥ όπου εκανα αίτηση για να μπω.... κ επίσης όχι μόνο θέλω να σταματήσουν οι κρατήσεις που μου κάνουν , αλλα θέλω και να μου επιστραφούν όλα τα χρήματα που έχουν πάει στην εισφορά (1000ευρώ περιπου) , τώρα ή με τη συνταξιοδότηση μου!

και στην τελική ποιος ο λόγος υπαρξής του εφάπαξ ? Αφού είναι δικά μας χρήματα ! Έμμεσα μου λένε ''είσαι ανόητος, δεν μπορεις να τα διαχειριστείς! τα παίρνουμε εμείς και θα στα δώσουμε ως δώρο όταν συνταξιοδοτηθείς ! ''

τι προτείνετε ?
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πως βγαίνω απο το Ασφαλιστικό Ταμείο Πρόνοιας Δημοσίων Υπαλλήλων και Μετοχικό Ταμείο Στρατού 21 Aug 2011 00:42 #2

  • aaDaa (alexaral)
  • aaDaa (alexaral)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 54
  • Thank you received: 3
  • Karma: 0 (4)
δεν υπαρχει περιπτωση να βγαλεις ακρη
θα σπασεις τα νευρα σου ,αθα χασεις και τον χρονο σου

οποτε προτεινω,να μην ασχοληθείς αλλο με το θέμα
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.053 seconds