Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Πιστωτική κάρτα με επιστροφή και εφόρου ζωής χωρίς συνδρομή

Πιστωτική κάρτα με επιστροφή και εφόρου ζωής χωρίς συνδρομή 06 May 2013 13:13 #10

  • evi28
  • evi28's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 621
  • Thank you received: 94
  • Karma: 1 (3)
Tην ωρα που οι ιδιοι παιρνουν 10000 ευρω το μηνα.
Περιληψη ολου του φορουμ των καταθετων.
www.katathetes.blogspot.com
Συμμετεχετε ολοι στα γκαλοπ στην σελιδα www.katathetes.blogspot.com για να δουμε τελικα τι ισχυει.
The administrator has disabled public write access.

Πιστωτική κάρτα με επιστροφή και εφόρου ζωής χωρίς συνδρομή 06 May 2013 13:22 #11

Alexkk wrote:
Νέα κάρτα Citibank Platinum World MasterCard. 1% επιστροφή αν το καταλαβαίνω σωστά από παντού (και εφορία) και εφαργύρωση σε ταξιδιωτικές υπηρεσίες.. χωρίς να σου θέτει όρια με ποια εταιρία θα τα εξαργωρώσεις. Και μερικα ακομα προνόμια www.citi.com/greece/consumer/cards/citibank/platinum.htm


Αρκετά καλή περίπτωση
Το ποσοστό επιστροφής φτάνει μέχρι 2%, αν κάνεις εξαργύρωση μετά από 25000 ευρώ αγορών. Αν όμως αφαιρέσουμε την συνδρομή των 100 ευρώ το χρόνο, στο τέλος μάλλον θα έχουμε μεγαλύτερο κέρδος με άλλες κάρτες.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.

Πιστωτική κάρτα με επιστροφή και εφόρου ζωής χωρίς συνδρομή 06 May 2013 14:09 #12

  • Alexkk
  • Alexkk's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 59
  • Thank you received: 3
  • Karma: 0 (-1)
Ο Τσιγκούνης wrote:
Alexkk wrote:
Νέα κάρτα Citibank Platinum World MasterCard. 1% επιστροφή αν το καταλαβαίνω σωστά από παντού (και εφορία) και εφαργύρωση σε ταξιδιωτικές υπηρεσίες.. χωρίς να σου θέτει όρια με ποια εταιρία θα τα εξαργωρώσεις. Και μερικα ακομα προνόμια www.citi.com/greece/consumer/cards/citibank/platinum.htm


Αρκετά καλή περίπτωση
Το ποσοστό επιστροφής φτάνει μέχρι 2%, αν κάνεις εξαργύρωση μετά από 25000 ευρώ αγορών. Αν όμως αφαιρέσουμε την συνδρομή των 100 ευρώ το χρόνο, στο τέλος μάλλον θα έχουμε μεγαλύτερο κέρδος με άλλες κάρτες.

Κλασική citibank.. . Γράφει και καλά για συνδρομή σε όλες τις κάρτες www.citibank.com/greece/consumer/pdf/cards.pdf
και όποιον πιάσει... Μη μου πεις ότι κι εσύ πληρώνεις συνδρομή? Και αν σου βάλουν άνετα στη βγάζουν αμέσως.

Όλες οι κάρτες εύκολα της αποκτάς δωρεάν χωρίς συνδρομή με εξαίρεση τις Κάρτες Flex που είναι και λογικό γιατί μειώνεται αρκετά το επιτόκιο
Last Edit: 06 May 2013 14:10 by Alexkk.
The administrator has disabled public write access.

Πιστωτική κάρτα με επιστροφή και εφόρου ζωής χωρίς συνδρομή 06 May 2013 14:23 #13

Εννοείται ότι δεν πληρώνουμε συνδρομή. Συνήθως μας δίνουν την κάρτα χωρίς συνδρομή το πρώτο χρόνο και μετά ζητάμε χωρίς συνδρομή, αλλιώς την κόβουμε. Από την αρχή να απαιτήσω χωρίς συνδρομή, αυτό δεν το έχω προσπαθήσει.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.

Πιστωτική κάρτα με επιστροφή και εφόρου ζωής χωρίς συνδρομή 06 May 2013 15:01 #14

  • Alexkk
  • Alexkk's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 59
  • Thank you received: 3
  • Karma: 0 (-1)
Ο Τσιγκούνης wrote:
Εννοείται ότι δεν πληρώνουμε συνδρομή. Συνήθως μας δίνουν την κάρτα χωρίς συνδρομή το πρώτο χρόνο και μετά ζητάμε χωρίς συνδρομή, αλλιώς την κόβουμε. Από την αρχή να απαιτήσω χωρίς συνδρομή, αυτό δεν το έχω προσπαθήσει.

Εγώ το έχω προσπαθήσει και μου την έδωσαν για πάντα με δωρεάν συνδρομή.. Τώρα που ζήτησα μετατροπή δεν ξέρω τι θα γίνει βέβαια αλλά θα το προσπαθήσω
The administrator has disabled public write access.

Πιστωτική κάρτα με επιστροφή και εφόρου ζωής χωρίς συνδρομή 17 Jun 2013 14:50 #15

  • OMORFOPAIDO
  • OMORFOPAIDO's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 30
  • Thank you received: 4
  • Karma: 0
Το πιο μεγάλο ανέκδοτο το άκουσα πρόσφατα στην Eurobank: όταν ρώτησα τι δικαιολογητικά χρειάζονται για να μου εκδώσουν μία πιστωτική, ο υπάλληλος αφού μου αρίθμησε τα δικαιολογητικά μου είπε πως καλό θα ήταν να καταθέσω και κάποιο ποσό στην Τράπεζα ('όσο πιο πολλά, τόσο πιο πολλές πιθανότητες θα έχει η αίτησή σας'), μου είπε πως αν δεν καταθέσω δεν έχει νόημα να σταλεί καν η αίτησή μου για επεξεργασία και, το καλύτερο το κράτησε για το τέλος, 'Και για να μη νομίζετε ότι σας κλέβουμε, τα χρήματα θα μπουν σε έναν ειδικό λογαριασμό που δίνει επιτόκιο 2%'!!!
Δηλ. σου ζητάνε να καταθέσεις π.χ. 20.000 για να έχεις πιθανότητες να σου εκδώσουν μια πιστωτική με όριο 1000 ευρώ (αν είσαι τυχερός) και ταυτόχρονα να χάνεις 3-4% επιτόκιο στις 20.000 αφού θα σου δίνουν μόνο 2%.
Για να μη μιλήσω για το πώς σου έδιναν πιστωτική πριν 3 χρόνια, μου έχουν εκδώσει ακόμα και μέσα σε σούπερμαρκετ, χωρίς εκκαθαριστικό, λογαριασμούς ΔΕΗ κτλ, μόνο σκανάροντας την ταυτότητά μου...
The administrator has disabled public write access.

Πιστωτική κάρτα με επιστροφή και εφόρου ζωής χωρίς συνδρομή 22 Jun 2013 10:51 #16

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
OMORFOPAIDO wrote:
πριν 3 χρόνια, μου έχουν εκδώσει ακόμα και μέσα σε σούπερμαρκετ, χωρίς εκκαθαριστικό, λογαριασμούς ΔΕΗ κτλ, μόνο σκανάροντας την ταυτότητά μου...
Τώρα τι είναι αυτό που είπες, ρε ομορφόπαιδο?

Δεν έχεις καταλάβει ότι μερικά πράματα έχουν αλλάξει μέσα σ' αυτά τα 3 χρόνια?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.065 seconds