Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Πιστωτική χωρίς συνδομη?

Απ: Πιστωτική χωρίς συνδομη? 27 Apr 2012 19:04 #19

  • Σονια
  • Σονια's Avatar
Θα κανω οπως λες. :cheer:
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστωτική χωρίς συνδομη? 30 Apr 2012 22:49 #20

  • a
  • a's Avatar
Ανώνυμος wrote:
Έχω μια πιστωτική της Εθνικής Τράπεζας η οποία για να μη με χρεώσει συνδρομή θέλει κάπου 1000€ συναλλαγές το χρόνο. Επειδή χρησιμοποιώ άλλες κάρτες που μου δίνουν πολύ καλύτερα προνόμια έχω κάνει περίπου 400 ευρώ και χλωμό να θελήσω να κάνω άλλα 600 σύντομα.

Έχει κανείς επιτυχημένα δοκιμάσει να ζητήσει να μην πληρώσει συνδρομή στην Εθνική και να του τη σβήσουν ή τζάμπα κόπος; Ρωτάω επειδή πήγα σε ένα κατάστημα και η εξυπηρέτηση στο θέμα ήταν επιπέδου δημοσίου (δηλ. επιπέδου Εθνικής...) και άκρη προφανώς δεν έβγαλα.

Επαναφέρω το παραπάνω και ρωτάω αγαπητοί να μας πει αν έχει καταφέρει κανείς σας (και πώς) να ζητήσει και να του διαγραφεί η συνδρομή σε πιστωτική της Εθνικής; Από τη μία δε θέλουμε συνδρομές αλλά και από την άλλη δεν ρισκάρουμε να διακόψουμε μια κάρτα γιατί πλέον οι τράπεζες εγκρίνουν νέες πιστωτικές με το σταγονόμετρο.
The administrator has disabled public write access.

Re: Απ: Πιστωτική χωρίς συνδομη? 06 Jul 2012 14:14 #21

  • tsamp-ogias
  • tsamp-ogias's Avatar
Διαφωνώ στο ότι είναι "μη φυσιολογικό" το να προσφέρουν οι τράπεζες δωρεάν έκδοση και συνδρομή
στις κάρτες. Οι Ελβετοί ως λαός έχουν μεγάλο μέρος της περιουσίας τους σε μετρητά, επομένως οι κάρτες
είναι εκεί πολυτέλεια, γι' αυτό και καλώς τους ζητούν να τις πληρώνουν, λέει η ταπεινή μου γνώμη.
Αντίθετα οι Έλληνες εμείς χρειαζόμαστε πολλή πίστωση (και σε λίγο θα ισχύει αυτό όλο και περισσότερο).
Από την άλλη ως λαός δεν έχουμε "εξοικειωθεί" στη χρήση του πλαστικού χρήματος...
:( ΚΑΙΓΕΤΑΙ η καρδιά μου (η tsig-ούνικη) όταν βλέπω στο σουπερμάρκετ να πληρώνουν στο ταμείο μονοκοπανιά
100 και 200 ευρώ μετρητά ενώ θα μπορούσαν να πάρουν επιστροφή μέχρι και 10 ευρώ χρησιμοποιώντας
κάποια από τις κυκλοφορούσες κάρτες που έχουν προσφορά 5% αυτό τον καιρό...
Λοιπόν οι τράπεζες ξέρουν ότι υπάρχει ακόμα πολύ ψάρι και γι αυτό ρίχνουν το δόλωμα.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστωτική χωρίς συνδομη? 20 Jul 2012 23:25 #22

  • Gil Grissom
  • Gil Grissom's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 27
  • Karma: 0 (-6)
Σονια wrote:
Εγω ειχα μια της Εμπορικης την πληρωσα μεχρι τελευταιο ευρω εστειλα αιτηση παραπονων στα κεντρικα και μου την εκοψε η υπαλληλος της Τραπεζας με το ψαλλιδι.Εκ των υστερων αυτοι μου χρεωσαν την ετησια συνδρομη -30 ευρω-και εδω και τρια χρονια ακομα μου στελνουν λογαριασμους για τα 30 ευρω ΕΠΙ ΚΟΜΜΕΝΗΣ ΚΑΡΤΑΣ. :laugh:


Μη γελάς σα χάχας, προφανώς η συνδρομή είχε πέσει ΠΡΙΝ την ακυρώσεις. Ο΄ποτε βάσει σύμβασης πρέπει να την πληρώσεις. ΑΝ θέλουν σου σβήνουν το 30άρι... Συνήθως το σβήνουν αλλά δν είναι απόλυτο.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.061 seconds