Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1

TOPIC: Alpha Bank Aegean Visa please βοήθεια!!!!!

Alpha Bank Aegean Visa please βοήθεια!!!!! 29 Jan 2012 22:13 #1

Καλησπερα!
Εβγαλα για πρωτη φορα πιστωτικη και μου ηρθε τωρα στις αρχες του Ιανουαριου η Aegean της Alpha Bank.
Οποτε αγόρασα ενα εισητηριο αεροπορικο και πληρωσα και το πετρέλαιο θερμανσης με αυτην που εκανε 1000 ευρω.
Τωρα βλέπω οτι στο χαρτι που ειχε την καρτα μεσα και το PIN γραφει οτι το "Ημερήσιο 24ωρο Online Οριο Αναλήψεων σε περιπτωση συνδεσης καρτας σας με λογαριασμο, Ευρώ 800".Εγω δεν την εχω συνδεμενη με λογαριασμο ομως.Το πετρέλαιο το πληρωσα κανονικα.
*Μια βασικη διορθωση βρηκα και ενα αλλο χατι που ειχαν στειλει και λεει: "Το κοινό όριο των καρτών σας ειναι Ευρω: 1500"
Εχω δυο βασικες ερωτήσεις και πηρα στην εξ.πελατων και δεν δουλευει την Κυριακη........
Πήγα στο ΑΤΜ και δεν λειτουργει(ειμαι απο επαρχια και εχουμε ενα ΑΤΜ alpha).
Οποτε βασιζομαι σε εσαε για να μπορεσω να κοιμηθω καλα το βραδυ.
Πρωτη απορία: Γενικα όποιες αγορες κανω μεσα σε ενα μηνα ισχύει οτι δεν τοκιζονται μεχρι να μου ερθει ο λογαρισμός στο τελος του μήνα??(Δηλαδη εγω το εισητηριο το αγορασα πριν 2 βδομαδες και περιμενω να μου ερθει ο λογαριασμος στο σπιτι και πιστευω οτι δεν θα εχει τοκιστει καθολου το πσσο και θα παω να τον πληρωσω στην ωρα του[πριν ληξει εννοειται]. Και θα πληρωσω το εισητηριο που εκανε 91+1000 το πετρέλαιο=1091 ευρω χωρις καθόλου τόκο)
Δευτερη απορία: Υπάρχει περίπτωση επειδη περασα το ημερήσιο οριο αναληψεων που αναφερω πιο πάνω να χρεωθω περισσότερο??


Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα και σας παρακαλω ας μου αποντησει οποιος ξέρει
Last Edit: 29 Jan 2012 22:26 by user21 (aekaras21).
The administrator has disabled public write access.

Απ: Alpha Bank Aegean Visa please βοήθεια!!!!! 29 Jan 2012 23:39 #2

  • insider
  • insider's Avatar
δεν εκανες καμμια αναληψη :)
το οριο της καρτας σου ειναι 1500€ και δεν το περασες....
αρα κανενα προβλημα.....
The administrator has disabled public write access.

Απ: Alpha Bank Aegean Visa please βοήθεια!!!!! 29 Jan 2012 23:52 #3

Ευχαριστω πολυ!!!!
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.069 seconds