Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1

TOPIC: PRIVATE BANKING ADVISORS

PRIVATE BANKING ADVISORS 21 Dec 2010 16:34 #1

  • chris
  • chris's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 30
  • Thank you received: 3
  • Karma: 0 (-1)
Την τελευταία εβδομάδα οι Τράπεζες προκειμένου να αποτρέψουν τον κόσμο απο το να βγάζει χρήματα του στο έξωτερικό έχουν επιστρατεύσει private banking advisors οι οποίοι προσπαθούν να πείσουν τους καταθέτες άνω των 200,000 € να επενδύσουν τα χρήματα τους σε αμοιβαία κρατών , ομόλογα και άλλα προϊόντα εταιρειών που διαχειρίζονται χρήματα οργανισμών , ΔΕΚΟ, μεγαλοκαταθετών κ.α.
πχ Η Πειραιώς έχει συνεργασία με την PARIBAS
η Μαρφίν με την SCHRODERS
και νομίζω ότι ακολουθούν και άλλες τράπεζες αυτήν την τακτική.
Τί κρύβεται πίσω από αυτήν την κίνηση των Τραπεζών? Τι θέλει να πει ο¨"ΠΟΙΗΤΗΣ" ? Το προφανές εννοείτε!!
Σημειωτέων δε ότι προσπαθούν να σε πείσουν να μην μεταφέρεις τα χρήματα σου ούτε καν στις Θυγατρικές τους σε Βουλγαρία, Κύπρο κλπ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Απ: PRIVATE BANKING ADVISORS 22 Dec 2010 02:18 #2

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13113
  • Thank you received: 1249
  • Karma: -29 (-1)
Έχουν πανικοβληθεί. Πήραν φωτιά τα μπατζάκια τους!
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
The administrator has disabled public write access.

Απ: PRIVATE BANKING ADVISORS 22 Dec 2010 14:39 #3

  • γκαστ(ρ)όνε
  • γκαστ(ρ)όνε's Avatar
οι τράπεζες από την μια χάνουν καταθέσεις και από την άλλη δεν μπορούν να εισπράξουν όλο και περισσότερα δάνεια... και μιλάμε για τα μεγάλα, τα εταιρικά, όχι τα μικροκαταναλωτικά.....

Το μονο που μένει να γίνει είναι να φαλιρίσει η πρώτη τράπεζα.... ποιά θα είναι; δεν λέω αν και ξέρω!!!!!!
Μόλις πέσει η πρώτη κανονιά θα αρχίσει το πανηγύρι...... και τότε θα καεί το πελεκούδι... η ελλάδα δεν θα πέσει από χρεοκοπία...οχι.... η ελλάδα θα φύγει με προορισμό τον διάολο από τις τράπεζες.... αυτές θα σύρουν τον χορό....
The administrator has disabled public write access.

Απ: PRIVATE BANKING ADVISORS 22 Dec 2010 18:09 #4

  • Niko$ (Gold_Man)
  • Niko$ (Gold_Man)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 54
  • Thank you received: 13
  • Karma: 0 (4)
Ποια θα είναι;δεν λέω αν και ξέρω.....(γκαστ(ρ)όνε

Κάτι τύποι σαν κ εσένα μου την δίνουν στα νεύρα.....ξεράδια ξέρεις!!!!
Καλές γιορτές με υγεία!
The administrator has disabled public write access.

Απ: PRIVATE BANKING ADVISORS 22 Dec 2010 20:09 #5

  • Κώστας1 (koter)
  • Κώστας1 (koter)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Νυν και αεί
  • Posts: 205
  • Thank you received: 16
  • Karma: 0 (9)
γκαστ(ρ)όνε wrote:
οι τράπεζες από την μια χάνουν καταθέσεις και από την άλλη δεν μπορούν να εισπράξουν όλο και περισσότερα δάνεια... και μιλάμε για τα μεγάλα, τα εταιρικά, όχι τα μικροκαταναλωτικά.....
Αυτά τα δύο (εγώ θα προσέθετα και τα μικροκαταναλωτικά) όντως είναι πάρα πολύ σοβαρά θέματα που συνεχώς επιδεινώνουν όλο και περισσότερο τις θέσεις των τραπεζών, πόσο μάλλον εντός του 2011 που αναμένεται να κορυφωθεί το φαινόμενο.γκαστ(ρ)όνε wrote:
Το μονο που μένει να γίνει είναι να φαλιρίσει η πρώτη τράπεζα.... ποιά θα είναι; δεν λέω αν και ξέρω!!!!!!
Μόλις πέσει η πρώτη κανονιά θα αρχίσει το πανηγύρι...... και τότε θα καεί το πελεκούδι... η ελλάδα δεν θα πέσει από χρεοκοπία...οχι.... η ελλάδα θα φύγει με προορισμό τον διάολο από τις τράπεζες.... αυτές θα σύρουν τον χορό....
Δεν μπορώ να ξέρω αν θα φαλιρίσει εξ αιτίας αυτού κάποια τράπεζα, αν όμως όντως γίνει το απευκταίο, τότε σίγουρα θα έχουμε ντόμινο και μετά ο θεός ας βάλει το χέρι του.
The administrator has disabled public write access.

Απ: PRIVATE BANKING ADVISORS 23 Dec 2010 10:27 #6

  • tioduuae
  • tioduuae's Avatar
chris wrote:
Την τελευταία εβδομάδα οι Τράπεζες προκειμένου να αποτρέψουν τον κόσμο απο το να βγάζει χρήματα του στο έξωτερικό έχουν επιστρατεύσει private banking advisors οι οποίοι προσπαθούν να πείσουν τους καταθέτες άνω των 200,000 € να επενδύσουν τα χρήματα τους σε αμοιβαία κρατών , ομόλογα και άλλα προϊόντα εταιρειών που διαχειρίζονται χρήματα οργανισμών , ΔΕΚΟ, μεγαλοκαταθετών κ.α.
πχ Η Πειραιώς έχει συνεργασία με την PARIBAS
η Μαρφίν με την SCHRODERS
και νομίζω ότι ακολουθούν και άλλες τράπεζες αυτήν την τακτική.
Τί κρύβεται πίσω από αυτήν την κίνηση των Τραπεζών? Τι θέλει να πει ο¨"ΠΟΙΗΤΗΣ" ? Το προφανές εννοείτε!!
Σημειωτέων δε ότι προσπαθούν να σε πείσουν να μην μεταφέρεις τα χρήματα σου ούτε καν στις Θυγατρικές τους σε Βουλγαρία, Κύπρο κλπ.

Πως το γνωριζεις οτι συμβαινει.Γινε πιο συγκεκριμενος.............
The administrator has disabled public write access.

Απ: PRIVATE BANKING ADVISORS 23 Dec 2010 13:01 #7

  • chris
  • chris's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 30
  • Thank you received: 3
  • Karma: 0 (-1)
tioduuae
Δεν είναι φήμη που αναπαράγω, .Δεν θα το έκανα ποτέ αυτό. Συνέβη σε μένα όταν πήγα στις συγκεκριμένες Τράπεζες για να στείλω Χρήματα στις θυγατρικές τους στο εξωτερικό. Η πίεση που μου ασκείτε από τους private advisors για να τοποθετήσω χρήματα είναι αφόρητη. Όταν τους λέω ότι δεν εμπιστεύομαι τα αμοιβαία , αυτοί έχουν αμέσως άλλοι πρόταση για επένδυση.
Είναι όλοι απόφοιτοι του L.S.E. και αρχίζουν την συζήτηση με ανάλυση της οικονομίας στην φάση που βρισκόμαστε. Μετά προχωρούν στο ψητό.
Να φανταστείς ότι με επιχειρήματα μου είπαν ότι δεν θα αγόραζαν μετοχές της ΕΤΕ ακόμα κιαν ήταν 1,00€. Υπερβολικό αλλά τα επιχειρήματα βάσιμα. Μου έδειξαν πελάτες που βγάζουν περισσότερα φράγκα απο τα ξένα χρηματιστήρια. Δεν ασχολούνται λοιπόν με το ΧΑ.
Φίλε είναι πολύ διαβασμένοι!! και γνωρίζουν άριστα απο ψυχολογία . Σε ψήνουν στο λεπτ'ο
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.066 seconds