Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1

TOPIC: Κύπρου ή Μαρφίν

Κύπρου ή Μαρφίν 06 Mar 2011 13:17 #1

  • GMP
  • GMP's Avatar
Καλημέρα!!

Σκέφτομαι σιγά σιγά να μεταφέρω τα χρήματά μου στην Κύπρο αλλά δεν ξέρω ποια τράπεζα να διαλέξω. Μέχρι στιγμής έχω δει στο forum ότι τόσο η Κύπρου όσο και η Μαρφίν δίνουν τη δυνατότητα ανοίγματος λογαριασμού από Ελλάδα.

Ποια από τις δύο είναι καλύτερη και πιο "σίγουρη";
The administrator has disabled public write access.

Απ: Κύπρου ή Μαρφίν 07 Mar 2011 12:35 #2

  • tioduuae
  • tioduuae's Avatar
Και οι δυο ειναι σιγουρες.Επιτοκια δεν ξερω αλλα θα πας σε οποια δινει το περισσοτερο.Αφου πρωτα κανεις ΣΚΛΗΡΟ παζαρεμα πρωτα.Δωσε προσοχη!!!Στο κατω κατω χρηματα που καθονται ειναι γιατι να μην αποδιδουν κατι περισσοτερο?

Αν και το εχω ξαναπει.Τα εξυπνα παιδια τωρα αγοραζουν μετοχουλες.Αλλα ποιος εχει το θαρρος?
The administrator has disabled public write access.

Απ: Κύπρου ή Μαρφίν 07 Mar 2011 13:01 #3

  • GMP
  • GMP's Avatar
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Θα φροντίσω να το "παζαρέψω" για να πετύχω περισσότερα...;)

Για τις μετοχούλες θα συμφωνήσω μαζί σου, όμως "όποιος έχει καεί από το χυλό...φυσάει και το γιαούρτι πια"..:P
The administrator has disabled public write access.

Απ: Κύπρου ή Μαρφίν 07 Mar 2011 14:50 #4

  • spermnator
  • spermnator's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 33
  • Karma: 0 (-1)
ποσους ειχα ακουσει να λενε με τον δεικτη στις 2500 πως τωρα ειναι τρελη ευκαιρια για να μπεις...
The administrator has disabled public write access.

Απ: Κύπρου ή Μαρφίν 07 Mar 2011 23:26 #5

  • tioduuae
  • tioduuae's Avatar
Τελικα ουτε και εγω ξερω αν πρεπει να μπω η οχι.
Παντα υπαρχει η πιθανοτητα σε 5 η 10 χρονια μετοχες οπως η ΕΤΕ να ειναι στο 0,8.
Καλα θα μου πεις σε τοσο καιρο εμεις μπορει να μην ζουμε αυριο.
Ναι αλλα η αποδοση θα ζει.Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω.
Αχ ρε αν αγορασαμε χρυσο το 2006 θα ειχαμε οχι μονο την υπεραποδοση αλλα και την ΣΙΓΟΥΡΙΑ του.Ετσι και χαλαλι το ενοικιο της θυριδας.Αλλα ποιος να το ελεγε.....
The administrator has disabled public write access.

Απ: Κύπρου ή Μαρφίν 08 Mar 2011 00:32 #6

  • IGOU
  • IGOU's Avatar
PADWS EGW FILE MOY THA SOY ELEGA NA TA PAS STHN ELLINIKI TRAPEZA EINAI POLY PIO FILIKI TRAPEZA APO TIS ALLES DIO KAI APO TI DIAVAZO KAI ME MEGALI KEFALIAKI EPARKEIA EIMAI PELATIS TA 3 TELEYTAIA XRONIA KAI POLY EYXARISTIMENOS APO OLES TIS APOPSEIS KAI SE THEMATA SIMPERIFORAS SE OPOIO KATASTIMA KAI AN PIGA.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.089 seconds