Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Απόδοση φόρων-Έγγραφο από Τρ. Κύπρου;

Απ: Απόδοση φόρων-Έγγραφο από Τρ. Κύπρου; 06 Aug 2011 17:34 #10

  • antonios (antonakis)
  • antonios (antonakis)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • ΙΣΧΥΣ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΕΙ
  • Posts: 199
  • Thank you received: 8
  • Karma: 0
kostasgl wrote:
antonios wrote:
κωστα στο πιστοποιητικο τοκων (1bank) βαζεις μονο τον μηνα που μπηκαν οι τοκοι ? εμενα μου εβγαλε ενα χαρτι αλλα δεν αναφερει ρητα το ποσο των τοκων που πηρα απο την προθεσμιακη.
Αντώνη, εγώ κοιτάω το Ιστορικό Κινήσεων του λογαριασμού (μέσω 1bank) και εκεί βλέπω αν έχουν πιστωθεί οι τόκοι καθώς επίσης (βλέπω) και την ημερομηνία πίστωσης. Στη συνέχεια, γνωρίζοντας αυτά τα στοιχεία, κατεβάζω το πιστοποιητικό τόκων. Πριν από λίγο που κοίταξα τις κινήσεις του λογαριαμού είδα ότι ΔΕΝ έχουν πιστωθεί τόκοι για το Α΄εξάμηνο του 2011, άρα τους βάζουν στο τέλος (31/12) κάθε έτους. Ο δικός μου, βέβαια, λογαριασμός είναι απλός (δεν έχω κάνει προθεσμιακή κατάθεση) οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω στο τι γίνεται με την κατάθεση υπό προθεσμία, είτε ολοκλήρου είτε μέρους του χρηματικού ποσού.
MB wrote:
Φίλε kostasgl δεν εννοώ χωρίς σφραγίδα..
Την παρέλαβα εντελώς ανοιχτή με δυνατότητα στους μεσολαβήσαντες να έχουν γνώση όλων των στοιχείων μου..
Δεν μου έχει τύχει αυτό που γράφεις (αν και έχω πάρει αρκετούς φακέλους από ΤΚΚ). Πιστεύω ότι οφείλεται σε ολιγωρία κατά την αποστολή (σε συνδυασμό με τον μεγάλο αριθμό αποστελλόμενων φακέλων). Θεωρώ πάντως απίθανο να ανοίχθηκε ο φάκελος ενδιάμεσα (μετά την ταχυδρόμησή του).
κωστα αν εχεις απλο λογαριασμο οι τοκοι μπαινουν στις 31/12.ρωτησα στην κυπρο
The administrator has disabled public write access.

Απ: Απόδοση φόρων-Έγγραφο από Τρ. Κύπρου; 06 Aug 2011 17:50 #11

  • kostasgl
  • kostasgl's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 611
  • Thank you received: 54
  • Karma: 2 (9)
Α, ευχαριστώ για την επιβεβαίωση.
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
(Αριστοτέλης)
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.071 seconds