Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: επιστροφή φόρου 2011

επιστροφή φόρου 2011 04 May 2011 06:03 #1

  • Vlassis
  • Vlassis's Avatar
Έκανα την φορολογική μου δήλωση μέσο internet πριν από 4 βδομάδες. Έχω επιστροφή 790 euro. Έδωσα τραπεζικό λογαριασμό για να μπούν τα χρήματα εκεί. Ποσο καιρό κάνει περίπου?
The administrator has disabled public write access.

Απ: επιστροφή φόρου 2011 04 May 2011 09:06 #2

Θα πάρει λίγο χρόνο. Να υπολογίζεις 5-10 χρόνια. Ρε αδερφέ, εδώ δεν έχουν να πληρώσουνε τα φάρμακα, κι εσύ θες να σου επιστρέψουν και λεφτά ? Θα βγάλει μια διάταξη για επανέλεγχο όλων των δηλώσεων που έχουν επιστροφή, αυτή θα καθυστερήσει και θα πάει έτσι μέχρι να βρούνε με τι θα συμψηφιστεί ή να πάμε σε εκλογές οπότε ως εκ θαύματος θα βρεθούν λεφτά για όλα.
The administrator has disabled public write access.

Re: Απ: επιστροφή φόρου 2011 04 May 2011 21:26 #3

  • Vlassis
  • Vlassis's Avatar
Εάν δεν γνωρίζεις δεν χρειάζεται να απαντήσεις και να ειρωνεύεσαι. Ειδικότερα εάν δεν γνωρίζεις τις ανάγκες τον άλλων.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Re: Απ: επιστροφή φόρου 2011 04 May 2011 23:35 #4

  • ΝΤΕΜΙΝΙΟ
  • ΝΤΕΜΙΝΙΟ's Avatar
Vlassis wrote:
Εάν δεν γνωρίζεις δεν χρειάζεται να απαντήσεις και να ειρωνεύεσαι. Ειδικότερα εάν δεν γνωρίζεις τις ανάγκες τον άλλων.

Δύσκολα τα πράγματα,υπολόγισε μέσα Ιουλίου και αν.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Re: Απ: επιστροφή φόρου 2011 05 May 2011 01:19 #5

Εγώ σε αντίστοιχες ημερομηνίες πέρυσι (κατάθεση δήλωσης τέλος Μάρτη), έλαβα επιστροφή Αύγουστο.
Άλλοι γνωστοί... ακόμα και Νοέμβρη!

Για φέτος είμαι ακόμα πιο απαισιόδοξος, έτοιμος ακόμα και για τη ΜΗ επιστροφή.
Και να σκεφτείς ότι μέχρι πρόπερσι λάμβανα την επιστροφή μέσα σ'ένα μήνα...:blush:
The administrator has disabled public write access.

Re: Απ: Re: Απ: επιστροφή φόρου 2011 05 May 2011 02:09 #6

  • Vlassis
  • Vlassis's Avatar
τα τελευταία 3 χρονια την κάνω μέσο internet και τα χρήματα μπαίνουν σε 10 εργάσιμες. τώρα είμαι σχεδόν στις 20 και αναρωτιόμουν τι γίνετε.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Re: Απ: Re: Απ: επιστροφή φόρου 2011 05 May 2011 10:37 #7

  • TEV
  • TEV's Avatar
Vlassi, μακάρι να τα πάρεις και σήμερα, αλλά χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, καλό... Φθινόπωρο
The administrator has disabled public write access.

Απ: επιστροφή φόρου 2011 05 May 2011 13:11 #8

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
Eγω περυσι τα πηρα το φθινοπωρο, 800€.
Και υποψιν οτι τα ειχα στειλει τσχυδρομικως και ανευ αποδειξεων(δε μετρουσαν περυσι)
Εσυ τωρα να περιμενεις επιπλεον να σε καλεσουν απο κοντα να τους ταπας για ελεγχο... Οσοι εχουν πιστωτικο τους διπλοελεγχουν(γιαυτο και η καθυστερηση) αλλα φανταζομαι ποσο πιο ζορικα θα εινα φετος με τοσες αποδειξεις.
Πόσες δηλωσες?
The administrator has disabled public write access.

Απ: Re: Απ: επιστροφή φόρου 2011 05 May 2011 13:24 #9

Vlassis wrote:
Εάν δεν γνωρίζεις δεν χρειάζεται να απαντήσεις και να ειρωνεύεσαι. Ειδικότερα εάν δεν γνωρίζεις τις ανάγκες τον άλλων.

Φίλε Βλάση, δε σε ειρωνεύτηκα, την ωμή αλήθεια σου είπα. Μπορεί να μη σ' αρέσει, μπορεί να σε στενοχωρεί, αλλά να'μαστε γεροί και θα δούμε αν όσα σου έγραψα θα βγουν αληθινά ή όχι.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.127 seconds