Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Αν θέλουμε να πούμε την εξυπνάδα μας, ας το κάνουμε σε αυτόν τον χώρο, χωρίς κοσμητικά επίθετα και προσωπικές επιθέσεις.

TOPIC: Αντιπαραθέσεις Νο 6

Αντιπαραθέσεις Νο 6 18 Dec 2016 04:09 #505

  • TEV
  • TEV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1401
  • Thank you received: 330
  • Karma: 41
Γράφει ο (εξαιρετικός) METROPOL σήμερα στο capital για κάποιον αστείο τύπο, που βλέπει παντού φοροφυγάδες:

"Αλλα για την ιστορια θα σου πω ενα πραγμα και αν εισαι αντρας και φορας παντελονια , γραψε μου με μηνυμα το ονομα σου και ελα να μου τα πεις αυτα αυτοπροσωπως στο γραφειο μου , (αυτα που γραφεις εδω μεσα κρυβομενος σαν γυναικουλα πισω απο την ανωνυμια που σου παρεχει το καπιταλ ).
Και θα σου δειξω με ατρανταχτα στοιχεια ,ποιος ειναι το πραγματικο λαμογιο σε αυτην την Ελληνικη κοινωνια και ποιος οχι ."
The administrator has disabled public write access.

Αντιπαραθέσεις Νο 6 18 Dec 2016 04:28 #506

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
TEV wrote:
Γράφει ο (εξαιρετικός) METROPOL σήμερα στο capital για κάποιον αστείο τύπο, που βλέπει παντού φοροφυγάδες:

"Αλλα για την ιστορια θα σου πω ενα πραγμα και αν εισαι αντρας και φορας παντελονια , γραψε μου με μηνυμα το ονομα σου και ελα να μου τα πεις αυτα αυτοπροσωπως στο γραφειο μου , (αυτα που γραφεις εδω μεσα κρυβομενος σαν γυναικουλα πισω απο την ανωνυμια που σου παρεχει το καπιταλ ).
Και θα σου δειξω με ατρανταχτα στοιχεια ,ποιος ειναι το πραγματικο λαμογιο σε αυτην την Ελληνικη κοινωνια και ποιος οχι ."

Μα,
Ο αρχηγός αυτής της ιστορίας-παραμυθιού είναι ένας, και το έχει εκφράσει πολύ καλά (για πάρτη του, και για πάρτη όλων όσων τον ακολουθούνε).
Άκου τον:


File Attachment:

File Name: MegaliMeridaForodiafevgei.mp3
File Size: 217 KB
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Αντιπαραθέσεις Νο 6 18 Dec 2016 12:59 #507

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
maria (mb361) wrote:
batista wrote:
Η ... χυδαιότητα σε όλο της το ... υποκριτικό ... μεγαλείο. :sick: :sick: :sick:

Η δικη σου 'η των αλλων ? :unsure:

Καλά, εσύ δεν είσαι που θα σταματούσες να ασχολείσαι με την ... "αφεντιά" μου; Τι έγινε;;; Το ξέχασες πάλι;;;;;; Είδες που έπεσα (πάλι) μέσα;;;;

Όσο για την ερώτηση. Προφανώς αναφέρομαι σε αυτή των ... φίλων σου. Δεν διαθέτω αυτό το χαρακτηριστικό, σε αντίθεση με πολλούς από τους ... φίλους σου.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Αντιπαραθέσεις Νο 6 18 Dec 2016 13:13 #508

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
soto51 wrote:
Μα,
Ο αρχηγός αυτής της ιστορίας-παραμυθιού είναι ένας, και το έχει εκφράσει πολύ καλά (για πάρτη του, και για πάρτη όλων όσων τον ακολουθούνε).
Άκου τον:


Είναι πραγματικά κωμικό, όταν δεν καταντάει θλιβερό και εξοργιστικό, κάποιοι οι οποίοι σε κάθε ευκαιρία αποθεώνουν την διαχρονική αντικοινωνική ασύδοτη φοροδιαφυγή και όχι μόνο αυτή αλλά και την διαχρονική αισχροκέρδεια προς όφελος του ... ΑΕΠ της ... τσέπης αυτού που επιδίδεται στο ... δημοφιλές ... σπορ, να μιλάνε για ... παραμύθια φοροδιαφυγής κ.λπ. και ακόμα περισσότερο να παρουσιάζουν τον Τσίπρα (ποιον τον Τσίπρα του ... "Δεν πληρώνω") ως εκφραστή και εκπρόσωπο :woohoo: αυτών που πλήττονται βάναυσα και καταδικάζουν όλα τα προαναφερόμενα.
Το μόνο που καταφέρνουν είναι να δείχνουν πόσο μοιάζουν τελικά στον ... Αλέξη και τους φίλους του και στο "Είσαστε με εμάς η με τον Σόιμπλε;;;" που αυτοί απευθύνουν αδιάκριτα σε όλους τους υπόλοιπους.
Μέτρον άριστον
Last Edit: 18 Dec 2016 13:35 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Αντιπαραθέσεις Νο 6 18 Dec 2016 13:26 #509

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
Παρεμπιπτόντως, το ψέμα, η τζάμπα ... "μαγκιά" και άλλα ... "ευγενή" γνωρίσματα ορισμένων, συνεχίζουν να εκφράζονται, αυτή την φορά δια ... αντιπροσώπου.
Και σ' ανώτερα...."αντρικά παντελόνια".
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Αντιπαραθέσεις Νο 6 19 Dec 2016 12:33 #510

  • TEV
  • TEV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1401
  • Thank you received: 330
  • Karma: 41
soto51 wrote:
TEV wrote:
Γράφει ο (εξαιρετικός) METROPOL σήμερα στο capital για κάποιον αστείο τύπο, που βλέπει παντού φοροφυγάδες:

"Αλλα για την ιστορια θα σου πω ενα πραγμα και αν εισαι αντρας και φορας παντελονια , γραψε μου με μηνυμα το ονομα σου και ελα να μου τα πεις αυτα αυτοπροσωπως στο γραφειο μου , (αυτα που γραφεις εδω μεσα κρυβομενος σαν γυναικουλα πισω απο την ανωνυμια που σου παρεχει το καπιταλ ).
Και θα σου δειξω με ατρανταχτα στοιχεια ,ποιος ειναι το πραγματικο λαμογιο σε αυτην την Ελληνικη κοινωνια και ποιος οχι ."

Μα,
Ο αρχηγός αυτής της ιστορίας-παραμυθιού είναι ένας, και το έχει εκφράσει πολύ καλά (για πάρτη του, και για πάρτη όλων όσων τον ακολουθούνε).
Άκου τον:


File Attachment:

File Name: MegaliMeridaForodiafevgei.mp3
File Size: 217 KB


Μου κάνει εντύπωση πάντως πως αυτά τα δυο μηνύματα μεταφέρθηκαν στις αντιπαραθέσεις.
Αντιπαράθεση με ποιον, φίλε Tsig;
Είχε κάποια παράθεση μηνύματος άλλου μέλους;
Ανέφερα κάποιο όνομα;
Η άποψή μου, αν μπορώ να την εκφράζω ελεύθερα εδώ μέσα, είναι ότι κάνεις πάλι λάθος.
The administrator has disabled public write access.

Αντιπαραθέσεις Νο 6 19 Dec 2016 12:43 #511

TEV wrote:
Μου κάνει εντύπωση πάντως πως αυτά τα δυο μηνύματα μεταφέρθηκαν στις αντιπαραθέσεις.
Αντιπαράθεση με ποιον, φίλε Tsig;
Είχε κάποια παράθεση μηνύματος άλλου μέλους;
Ανέφερα κάποιο όνομα;
Η άποψή μου, αν μπορώ να την εκφράζω ελεύθερα εδώ μέσα, είναι ότι κάνεις πάλι λάθος.
Αγαπητέ TEV, δεν έγινε μεταφορά των εν λόγω μηνυμάτων στις αντιπαραθέσεις από την διαχείριση.
Είτε ήταν απάντηση σε ήδη μεταφερμένο μήνυμα στις αντιπαραθέσεις και αυτόματα εμφανίστηκε σε αυτό το νήμα, είτε έγινε κανονική ανάρτηση στις αντιπαραθέσεις από τους δημιουργούς των μηνυμάτων.


Ως απόδειξη το αντίστοιχο αυτοματοποιημένο μήνυμα του συστήματος, για το πρώτο μήνυμα:
Μια νέα δημοσίευση έχει γίνει σε μια κατηγορία για την οποία έχετε ανατεθεί ως συντονιστής στο Συζητήσεις

Θέμα Μηνύματος : Αντιπαραθέσεις Νο 6
Κατηγορία : Έτσι για πλάκα...
Δημοσιεύθηκε από : TEV

URL : www.tsig.gr/lang-el/forum/38-Έτσι-για-πλ...αραθέσεις-Νο-6/76987
Γνῶθι σαὐτόν
Last Edit: 19 Dec 2016 12:48 by Ο Τσιγκούνης (T$ig).
The administrator has disabled public write access.

Αντιπαραθέσεις Νο 6 19 Dec 2016 12:54 #512

  • TEV
  • TEV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1401
  • Thank you received: 330
  • Karma: 41
Δημιουργός του πρώτου εκ των δυο μηνυμάτων ήμουν εγώ.
Και (επιμένω ότι) δεν το είχα βάλει στις αντιπαραθέσεις...
Τεσπα...

Όλη η φάση μοιάζει με το να κάθεσαι να πίνεις καφέ με φίλους και να συζητάς.
Και ξαφνικά, πετάγεται ένας τύπος από το διπλανό τραπέζι (όπου κάθεται μόνος) κι αρχίζει να μας τα ζαλίζει, για το αν κάνουμε λάθος, για το τι πιστεύει εκείνος κλπ., κλπ.
Ρε, σου στείλαμε πρόσκληση;
Άδειασέ μας τη γωνιά.
Last Edit: 19 Dec 2016 12:56 by TEV.
The administrator has disabled public write access.

Αντιπαραθέσεις Νο 6 19 Dec 2016 14:56 #513

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
Αυτά, στο σπίτι του...
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.103 seconds