Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Winbank Direct - Νέα επιτόκια και επιπλέον διαστήματα από 29/10/2010

Winbank Direct - Νέα επιτόκια και επιπλέον διαστήματα από 29/10/2010 29 Oct 2010 17:39 #1

Διαπίστωσα ότι αναβαθμίστηκε το winbank direct της Τράπεζας Πειραιώς με περισσότερες επιλογές για το διάστημα (εβδομάδα, και ανά μήνα από 1 μήνα μέχρι και ένα χρόνο) αλλά και το επιτόκιο ανάλογα και με το ποσό της προθεσμιακής:

www.winbankdirect.gr/Views/Account/account2.aspx

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί στους 5 μήνες κάνει βουτιά το επιτόκιο ενώ στους 7 δίνουν το μέγιστο (από τον 8 μήνα μέχρι το χρόνο είναι επίσης πιο χαμηλό).

Γενικά μου φαίνεται καλή εξέλιξη με αρκετές επιλογές και όλα τα καλά του online λογαριασμού (τα κάνεις όλα από τον υπολογιστή σου).

Επίσης φαίνεται ότι το winbank direct δεν είναι φούσκα όπως το live της Eurobank (εκτός και αν μετά από μερικούς μήνες καταποντήσουν τα επιτόκιά τους και αυτοί - ίδωμεν).
The administrator has disabled public write access.

Απ: Winbank Direct - Νέα επιτόκια και επιπλέον διαστήματα από 29/10/2010 01 Nov 2010 18:21 #2

Apotamieutis wrote:

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί στους 5 μήνες κάνει βουτιά το επιτόκιο ενώ στους 7 δίνουν το μέγιστο (από τον 8 μήνα μέχρι το χρόνο είναι επίσης πιο χαμηλό).

Καλη παρατήρηση. Ρε παιδιά τι θα συμβεί σε 7 μήνες από τώρα (τέλη Μαϊου 2011 αν το υπολογίζω καλά); Μήπως τότε θα πρέπει να πληρωθουν δόσεις δανείων του ελληνικού κράτους. Δεν καταλαβαίνω γιατί κάνει αυτή τη βουτιά (γιατί κάνει τόσο ΑΠΟΤΟΜΗ βουτιά για να είμαι ακριβής). Ξέρουν κάτι που δεν ξέρουμε;
The administrator has disabled public write access.

Απ: Winbank Direct - Νέα επιτόκια και επιπλέον διαστήματα από 29/10/2010 02 Nov 2010 12:38 #3

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
Η απάντηση μάλλον βρίσκεται σε αυτό το άρθρο: fimotro.blogspot.com/2010/11/blog-post_4598.html
The administrator has disabled public write access.

Απ: Winbank Direct - Νέα επιτόκια και επιπλέον διαστήματα από 29/10/2010 02 Nov 2010 15:30 #4

  • karnezis
  • karnezis's Avatar
Πηγα στη τραπεζα Πειραιως σημερα για να ρωτησω προθεσμιακο για ποσό ανω των 20.000 ευρω για 4 μηνες κ μου ειπανε 3.50% μεικτο!

Επισης τους ρωτησα αν θελησω να βγαλω πριν την προθεσμια τα λεφτα μου μου ειπανε οτι εχει ποινη 100 ευρω!
The administrator has disabled public write access.

Απ: Winbank Direct - Νέα επιτόκια και επιπλέον διαστήματα από 29/10/2010 02 Nov 2010 16:00 #5

Ανώνυμος wrote:
Η απάντηση μάλλον βρίσκεται σε αυτό το άρθρο: fimotro.blogspot.com/2010/11/blog-post_4598.html

Για τις αντικειμενικές αξίες εννοείς;
The administrator has disabled public write access.

Απ: Winbank Direct - Νέα επιτόκια και επιπλέον διαστήματα από 29/10/2010 02 Nov 2010 21:26 #6

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
Κωνσταντίνος wrote:
Ανώνυμος wrote:
Η απάντηση μάλλον βρίσκεται σε αυτό το άρθρο: fimotro.blogspot.com/2010/11/blog-post_4598.html

Για τις αντικειμενικές αξίες εννοείς;

το συγκεκριμένο άρθρο μιλά για τη δόση των 15 δισ που αναμένουμε να πάρουμε το Φεβρουάριο του 2011.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Winbank Direct - Νέα επιτόκια και επιπλέον διαστήματα από 29/10/2010 03 Nov 2010 12:29 #7

Ναι έχεις δίκιο. Ίσως να είναι αυτή η εξήγηση...
The administrator has disabled public write access.

Απ: Winbank Direct - Νέα επιτόκια και επιπλέον διαστήματα από 29/10/2010 03 Nov 2010 12:47 #8

  • KARNE (karnezis)
  • KARNE (karnezis)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 21
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0 (2)
Kατι πήρε το αυτι μου οτι συντομα πάει για αύξηση μετοχικου κεφαλαίου η Πειραιως οπότε αυτά τα επιτόκια ίσως να μην ισχύουν για πολύ καιρό ακόμα................οσοι σκέφτεστε να κάνετε κίνηση κάντε την γρήγορα!
-MONEY NEVER SLEEPS-
The administrator has disabled public write access.

Απ: Winbank Direct - Νέα επιτόκια και επιπλέον διαστήματα από 29/10/2010 03 Nov 2010 14:15 #9

KARNE wrote:
Kατι πήρε το αυτι μου οτι συντομα πάει για αύξηση μετοχικου κεφαλαίου η Πειραιως οπότε αυτά τα επιτόκια ίσως να μην ισχύουν για πολύ καιρό ακόμα................οσοι σκέφτεστε να κάνετε κίνηση κάντε την γρήγορα!

Απλά να υπενθυμίσω στο forum ότι όλοι γράφουμε ανώνυμα εδώ μέσα, οπότε υπάρχει πάντα η περίπτωση κάποιο τραπεζικό στέλεχος να μας ωθεί να κάνουμε κάτι για τους δικούς του προφανείς λόγους. Δεν αναφέρομαι υποχρεωτικά σε εσένα φίλε. Αυτό που λες για την αύξηση μετοχικού κεφαλαίου της Πειραιώς πράγματι ισχύει και έχει βάση. Απλά με αφορμή το σχόλιό σου κάνω ένα γενικότερο σχόλιο για το site για να έχουμε όλοι υπόψιν μας όλους τους παράγοντες και να παίρνουμε αποφάσεις με βάση τα δικά μας κριτήρια και όχι με βάση τα λεγόμενα των άλλων. Επαναλαμβάνω ότι δεν αναφέρομαι υποχρεωτικά στο δικό σου σχόλιο, για να μην παρεξηγηθώ. Μια γενική διαπίστωση κάνω με βάση το σχόλιό σου. Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση πάντως. Φιλικά.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.068 seconds