Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1

TOPIC: αμοιβαία και πτώχευση

αμοιβαία και πτώχευση 30 Dec 2010 14:25 #1

  • ανώνυμος
  • ανώνυμος's Avatar
1. υπάρχει ΞΕΝΗ τράπεζα με κατάστημα στην ελλάδα, η οποία α) να παρέχει αμοιβαία κεφάλαια ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ σε μικρά ποσά (5.000 - 15.000), β) να επιτρέπει άνοιγμα λογαριασμού σε κατάστημά της στο εξωτερικό χωρίς μόνιμη διεύθυνση εκεί, γ) να επιτρέπει την επιλογή λογαριασμού στον οποίο θα τοποθετηθεί το ποσό εξαγοράς ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΕΞΑΓΟΡΑΣ, ώστε αναλόγως των συνθηκών να μπορεί κανείς (ξεκινώντας από την Ελλάδα για να μην τίθεται θέμα εξαγωγής συναλλάγματος κλπ) όταν αποφασίσει να βγει από το Α/Κ να επιλέξει που θα το κατευθύνει?

2. τί κόστος έχει όλο αυτό το κατασκεύασμα (αν είναι δυνατόν να στηθεί) σε προμήθειες, δαπάνες διατήρισης λογαριασμών κλπ.

προσωπικά, για να εξειδικεύσω, έχω στο μυαλό μου τις τράπεζες Κύπρου και HSBC... έχει επιχειρήσει κάποιος να κάνει κάτι ανάλογο σε αυτές ή σε κάποια άλλη που θα ήθελε να μοιραστεί την εμπειρία του....
The administrator has disabled public write access.

Απ: αμοιβαία και πτώχευση 30 Dec 2010 23:30 #2

  • chris
  • chris's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 30
  • Thank you received: 3
  • Karma: 0 (-1)
Όλες οι τράπεζες πουλάνε Α/Κ . Η κύπρου πουλάει A/K της UPS η Πειραιώς της PARIBAS η Μαρφιν της templeton , schroders jp Morgan κλπ.
Η διαδικασία είναι πανεύκολη το εφαπαξ που θα πληρώσεις είναι απο 0,5% - 1% του ποσού που επενδύεις.
Εγώ αγόρασα σημερα και ο θεός βοηθός
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.041 seconds