Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Alpha Plus

Alpha Plus 03 Jan 2014 20:03 #1

  • kostas02
  • kostas02's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 15
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0
Καλη χρονιά σε όλους
Γνωρίζει κανείς για το προϊον της Alpha που συνδυάζει 3μηνη προθεσμιακλη με 4,9% ή 4,7% και παράλληλα επενδύσει 80/20 ή 70/30 αντίστοιχα σε αμοιβαία? Είναι μία καλή επιλογή πλέον ή ενέχει ρίσκο;
Ευχαριστώ
The administrator has disabled public write access.

Alpha Plus 04 Jan 2014 05:45 #2

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1688
  • Karma: 35 (-37)
Καλιο πεντε και στο χερι, παρα δεκα και καρτερι...Εμενα αυτη ειναι η ταπεινη μου γνωμη.

Προσωπικα την ΑΛΦΑ την αντιπαθω οσο καμμια αλλη Τραπεζα.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Last Edit: 04 Jan 2014 05:53 by maria (mb361).
The administrator has disabled public write access.

Alpha Plus 04 Jan 2014 07:22 #3

kostas02 wrote:
Καλη χρονιά σε όλους
Γνωρίζει κανείς για το προϊον της Alpha που συνδυάζει 3μηνη προθεσμιακλη με 4,9% ή 4,7% και παράλληλα επενδύσει 80/20 ή 70/30 αντίστοιχα σε αμοιβαία? Είναι μία καλή επιλογή πλέον ή ενέχει ρίσκο;
Ευχαριστώ

Αμοιβαια = ρισκο.
The administrator has disabled public write access.

Alpha Plus 05 Jan 2014 22:25 #4

  • vlass
  • vlass's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 242
  • Thank you received: 60
  • Karma: 4
Καλή χρονιά χρονια πολλά σε όλους. :cheer:

Φίλε kostas02 έχουν μεγάλο ρίσκο τα αμοιβαία και κατα τη γνώμη μου 4,9 και 4,7 επιτόκιο είναι πολύ λίγο.
Π.Χ. ¨Εχεις ένα ποσό 10000 ας πούμε η τράπεζα σου λέει οτι τις 8000 θα στις τοκίσει με 4,9 και το άλλο 2000 ποσό μπορέι να πάει πάνω στο 3μηνο, αλλά υπάρχει το ενδεχώμενο όμως αν είναι τίποτα τοξικά αμοιβαία να μηδενιστεί οπότε είναι δώρο άδωρο το 4,9. :(
Είναι μεγάλο το ρίσκο σε τέτοιο πρόγραμμα.
Last Edit: 05 Jan 2014 22:27 by vlass.
The administrator has disabled public write access.

Alpha Plus 05 Jan 2014 22:58 #5

Εγω που εχω ενα μικροποσο σε Αμοιβαια παρατηρω οτι στις καθημερινες μεταβολες μπορεις να κερδισεις/χασεις 100δες ευρω.
Μακροπροθεσμα λογικα βγαινεις κερδισμενος.
Last Edit: 05 Jan 2014 22:59 by flox (Aγνωστου πατρος).
The administrator has disabled public write access.

Alpha Plus 06 Jan 2014 07:06 #6

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1688
  • Karma: 35 (-37)
flox wrote:
Εγω που εχω ενα μικροποσο σε Αμοιβαια παρατηρω οτι στις καθημερινες μεταβολες μπορεις να κερδισεις/χασεις 100δες ευρω.
Μακροπροθεσμα λογικα βγαινεις κερδισμενος.

Μπορει καποιος φιλος που ασχολειται με αυτα , να μας πει τι αποδοσεις 10 ετιας 'η εστω 5 ετιας πετυχε απο αμοιβαια ?
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
The administrator has disabled public write access.

Alpha Plus 06 Jan 2014 08:12 #7

  • costantinos
  • costantinos's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 120
  • Thank you received: 16
  • Karma: -1 (-4)
maria wrote:
Καλιο πεντε και στο χερι, παρα δεκα και καρτερι...Εμενα αυτη ειναι η ταπεινη μου γνωμη.

Προσωπικα την ΑΛΦΑ την αντιπαθω οσο καμμια αλλη Τραπεζα.
maria μου,το φιλο μας που ρωτησε για το προιον alpha plus δεν τον ενδιαφερει ποια τραπεζα συμπαθεις η αντιπαθεις :whistle: !
απλα ρωτησε αν μπορουμε να του πουμε κατι για το προιον...κατα συνεπεια αν εχεις να πεις κατι συγκεκριμενο πεστο
The administrator has disabled public write access.

Alpha Plus 06 Jan 2014 08:17 #8

  • costantinos
  • costantinos's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 120
  • Thank you received: 16
  • Karma: -1 (-4)
maria wrote:
flox wrote:
Εγω που εχω ενα μικροποσο σε Αμοιβαια παρατηρω οτι στις καθημερινες μεταβολες μπορεις να κερδισεις/χασεις 100δες ευρω.
Μακροπροθεσμα λογικα βγαινεις κερδισμενος.

Μπορει καποιος φιλος που ασχολειται με αυτα , να μας πει τι αποδοσεις 10 ετιας 'η εστω 5 ετιας πετυχε απο αμοιβαια ?
maria μου με τα κιτρινα,τα αμοιβαια κεφαλαια (κ οχι τα αισθηματα) δεν ειναι καποια γενικη εννοια.χωριζονται σε διαφορες κατηγοριες αναλογα με το καλαθι των τιτλων (μετοχες,ομολογα κ.α) που περιεχουν...κατα συνεπεια η ερωτηση σου για τις αποδοσεις 10ετιας κ 5ετιας μην περιμενεις να σου απαντηθει :whistle: !
The administrator has disabled public write access.

Alpha Plus 06 Jan 2014 08:23 #9

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1688
  • Karma: 35 (-37)
costantinos wrote:
maria wrote:
flox wrote:
Εγω που εχω ενα μικροποσο σε Αμοιβαια παρατηρω οτι στις καθημερινες μεταβολες μπορεις να κερδισεις/χασεις 100δες ευρω.
Μακροπροθεσμα λογικα βγαινεις κερδισμενος.

Μπορει καποιος φιλος που ασχολειται με αυτα , να μας πει τι αποδοσεις 10 ετιας 'η εστω 5 ετιας πετυχε απο αμοιβαια ?
maria μου με τα κιτρινα,τα αμοιβαια κεφαλαια (κ οχι τα αισθηματα) δεν ειναι καποια γενικη εννοια.χωριζονται σε διαφορες κατηγοριες αναλογα με το καλαθι των τιτλων (μετοχες,ομολογα κ.α) που περιεχουν...κατα συνεπεια η ερωτηση σου για τις αποδοσεις 10ετιας κ 5ετιας μην περιμενεις να σου απαντηθει :whistle: !

Πειραζει που ειμαι περιεργη να ακουσω τι αποδοσεις μπορει να βγουν σε ενα μικτο αμοιβαιο ? ....
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.073 seconds