Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, φορολογία τόκων καταθέσεων εξωτερικού, επαναπατρισμός.
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Πιστοποιητικά κατάθεσης της CREDIT AGRICOLE από Εμπορική

Πιστοποιητικά κατάθεσης της CREDIT AGRICOLE από Εμπορική 13 Jun 2012 11:49 #1

  • folion2008
  • folion2008's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 231
  • Thank you received: 15
  • Karma: 0 (-2)
Καλημέρα.
Η Εμπορική έχει στην αγορά πιστοποιητικό κατάθεσης της CREDIT AGRICOLE(με επιτόκιο μικρό-αλλά αυτό δεν έχει σημασία,πάς για ασφάλεια)
Τί ξέρετε,για αυτήν την περίπτωση?
1)Το πιστοποιητικό κατάθεσης θεωρείται κατάθεση?

2) Ο φόρος των τόκων πληρώνεται από την Εμπορική(στον παρακρατούν).Δεν έχεις εσύ να κάνεις τίποτα.(Να πάς δηλαδή εφορία να καταθέσεις το 10%)
Υπάρχει περίπτωση με αυτήν την λογική να θεωρηθεί κατάθεση Ελλάδος,στην περίπτωση πού μιά κυβέρνηση αύριο,επιβάλει για λόγους έκτακτησ ανάγκης πχ. έκτακτη εισφορά υπέρ του κράτους 20% σε όλες τις καταθέσεις στην Ελλάδα?
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστοποιητικά κατάθεσης της CREDIT AGRICOLE από Εμπορική 13 Jun 2012 12:10 #2

  • xristos g
  • xristos g's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 925
  • Thank you received: 176
  • Karma: 1 (-184)
προσοχη γιατι στην εμπορικη λανσαρουν και καλα προθεσμιακη καταθεση που ειναι και καλα στο εξωτερικο αλλα δεν ειναι μου
το εχει πει τραπεζικος
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστοποιητικά κατάθεσης της CREDIT AGRICOLE από Εμπορική 13 Jun 2012 15:01 #3

  • folion2008
  • folion2008's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 231
  • Thank you received: 15
  • Karma: 0 (-2)
xristos g wrote:
προσοχη γιατι στην εμπορικη λανσαρουν και καλα προθεσμιακη καταθεση που ειναι και καλα στο εξωτερικο αλλα δεν ειναι μου
το εχει πει τραπεζικος

Eννοείς για τα πιστοποιητικά κατάθεσης που έγραψα ή κάτι άλλο?
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστοποιητικά κατάθεσης της CREDIT AGRICOLE από Εμπορική 13 Jun 2012 15:56 #4

  • xristos g
  • xristos g's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 925
  • Thank you received: 176
  • Karma: 1 (-184)
folion2008 wrote:
xristos g wrote:
προσοχη γιατι στην εμπορικη λανσαρουν και καλα προθεσμιακη καταθεση που ειναι και καλα στο εξωτερικο αλλα δεν ειναι μου
το εχει πει τραπεζικος

Eννοείς για τα πιστοποιητικά κατάθεσης που έγραψα ή κάτι άλλο?

φιλε δεν γνωρίζω αν ειναι αυτο αυτο που γνωρίζω ειναι οτι πουλά προιον και καλα εξωτερικού που δεν είναι !
μου το ειπε διευθυντής τράπεζας
φιλος μου
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστοποιητικά κατάθεσης της CREDIT AGRICOLE από Εμπορική 14 Jun 2012 11:49 #5

  • folion2008
  • folion2008's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 231
  • Thank you received: 15
  • Karma: 0 (-2)
xristos g wrote:
folion2008 wrote:
xristos g wrote:
προσοχη γιατι στην εμπορικη λανσαρουν και καλα προθεσμιακη καταθεση που ειναι και καλα στο εξωτερικο αλλα δεν ειναι μου
το εχει πει τραπεζικος

Eννοείς για τα πιστοποιητικά κατάθεσης που έγραψα ή κάτι άλλο?

φιλε δεν γνωρίζω αν ειναι αυτο αυτο που γνωρίζω ειναι οτι πουλά προιον και καλα εξωτερικού που δεν είναι !
μου το ειπε διευθυντής τράπεζας
φιλος μου

ΔΕν μπορούμε να μάθουμε ποιό είναι ,για να κρίνουμε.
Αλλιώς θα μπορούσε να το λέει,για να μην φύγουν λεφτά απο την τράπεζα του.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστοποιητικά κατάθεσης της CREDIT AGRICOLE από Εμπορική 14 Jun 2012 12:55 #6

  • xristos g
  • xristos g's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 925
  • Thank you received: 176
  • Karma: 1 (-184)
folion2008 wrote:
xristos g wrote:
folion2008 wrote:
xristos g wrote:
προσοχη γιατι στην εμπορικη λανσαρουν και καλα προθεσμιακη καταθεση που ειναι και καλα στο εξωτερικο αλλα δεν ειναι μου
το εχει πει τραπεζικος

Eννοείς για τα πιστοποιητικά κατάθεσης που έγραψα ή κάτι άλλο?

φιλε δεν γνωρίζω αν ειναι αυτο αυτο που γνωρίζω ειναι οτι πουλά προιον και καλα εξωτερικού που δεν είναι !
μου το ειπε διευθυντής τράπεζας
φιλος μου

ΔΕν μπορούμε να μάθουμε ποιό είναι ,για να κρίνουμε.
Αλλιώς θα μπορούσε να το λέει,για να μην φύγουν λεφτά απο την τράπεζα του.

φιλε και μονο αυτο που γραφεις τα λεει ολα μαλλον αυτος ειναι μ ασχολείστε :woohoo:

2) Ο φόρος των τόκων πληρώνεται από την Εμπορική(στον παρακρατούν).Δεν έχεις εσύ να κάνεις τίποτα.(Να πάς δηλαδή εφορία να καταθέσεις το 10%)
Υπάρχει περίπτωση με αυτήν την λογική να θεωρηθεί κατάθεση Ελλάδος,στην περίπτωση πού μιά κυβέρνηση αύριο,επιβάλει για λόγους έκτακτησ ανάγκης πχ. έκτακτη εισφορά υπέρ του κράτους 20% σε όλες τις καταθέσεις στην Ελλάδα?
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστοποιητικά κατάθεσης της CREDIT AGRICOLE από Εμπορική 14 Jun 2012 18:37 #7

  • LH
  • LH's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 16
  • Thank you received: 1
  • Karma: -1
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΟΣΟΙ ΕΒΓΑΛΑΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΕΣΩ ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ ΣΤΗ ΓΑΛΛΙΑ Η ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ΔΙΕΠΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΔΡΑΧΜΗ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΡΑΧΜΗ.ΠΡΩΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΗΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΗΜΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΚΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστοποιητικά κατάθεσης της CREDIT AGRICOLE από Εμπορική 19 Jun 2012 03:48 #8

  • folion2008
  • folion2008's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 231
  • Thank you received: 15
  • Karma: 0 (-2)
LH wrote:
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΟΣΟΙ ΕΒΓΑΛΑΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΕΣΩ ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ ΣΤΗ ΓΑΛΛΙΑ Η ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ΔΙΕΠΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΔΡΑΧΜΗ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΡΑΧΜΗ.ΠΡΩΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΗΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΗΜΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΚΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ.

Αυτ ό που λές είναι σοβαρό.
Μιλάς για τα "πισοποιητικά κατάθεσης " στην CREDIT AGRICOLE ή γιά κάτι άλλο?
The administrator has disabled public write access.

Απ: Πιστοποιητικά κατάθεσης της CREDIT AGRICOLE από Εμπορική 20 Jun 2012 11:20 #9

  • folion2008
  • folion2008's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 231
  • Thank you received: 15
  • Karma: 0 (-2)
folion2008 wrote:
LH wrote:
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΟΣΟΙ ΕΒΓΑΛΑΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΕΣΩ ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ ΣΤΗ ΓΑΛΛΙΑ Η ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ΔΙΕΠΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΔΡΑΧΜΗ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΡΑΧΜΗ.ΠΡΩΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΗΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΗΜΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΚΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ.

Αυτό που λές είναι σοβαρό.
Μιλάς για τα "πιστοποιητικά κατάθεσης " στην CREDIT AGRICOLE ή γιά κάτι άλλο?


.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.064 seconds