Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, φορολογία τόκων καταθέσεων εξωτερικού, επαναπατρισμός.

TOPIC: ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Thailand/Bangkok

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Thailand/Bangkok 05 Nov 2012 02:12 #82

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Thailand/Bangkok 05 Nov 2012 14:37 #83

  • stathis
  • stathis's Avatar
ενα μηνα εδω στην ταυλανδη σωτο πορνη σε μαγαζι δεν εχω δει παντως!!!
ο καθενας βλεπει αυτα που θελει...
και στην ελλαδα να ερθει καποιος αμα παει μονο αθηνας και φυλης και μεταξουργιο και πατησιων θα νομιζει πως μονο πορνες εχουμε!!!
The administrator has disabled public write access.

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Thailand/Bangkok 05 Nov 2012 16:06 #84

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
stathis wrote:
ενα μηνα εδω στην ταυλανδη σωτο πορνη σε μαγαζι δεν εχω δει παντως!!!
ο καθενας βλεπει αυτα που θελει...
και στην ελλαδα να ερθει καποιος αμα παει μονο αθηνας και φυλης και μεταξουργιο και πατησιων θα νομιζει πως μονο πορνες εχουμε!!!

Εγώ δεν έχω μείνει στην Ταϋλάνδη φίλε Στάθη, άρα δεν έχω ίδια άποψη.
Ένα δημοσίευμα βρήκα, και στο έβαλα να το δεις και συ και όλοι.
Δεν μπορώ να ξέρω αν είναι αλήθειες αυτά που λέει το δημοσίευμα, αλλά ούτε και τα δικά σου.

Για τα δικά σου, οι λόγοι που με κάνουν να αμφιβάλλω (παρ' ότι έχω κάθε καλή διάθεση να πιστέψω τα καλά λόγια που λες γι' αυτή τη χώρα) είναι οι εξής:
-Η λίγη ίδια πείρα που έχω για τον καιρό της (υγρασία) δεν συμφωνεί με αυτά που γράφτηκαν εδώ, και που λένε "Άψογος καιρός, σαν τον δικό μας". Αυτό σίγουρα δεν είναι αληθές, το είδα.
-Γενικώς, υπάρχει μια υπερβολή στις παρουσιάσεις της Ταϋλάνδης από πλευράς των ανθρώπων που γράφουν γι' αυτήν εδώ (και δεν θυμάμαι τώρα αν είσαι μόνο εσύ ή και άλλοι εδώ μέσα), τόση, που ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να είναι όλα αυτά αληθινά. Αν ήταν, οι Ταϋλανδέζες δεν θα ξενιτευόντουσαν ομαδικά για να πάνε να γίνουν υπηρέτριες και νοσοκόμες σε ξένες, πλουσιότερες χώρες.
-Από ΠΟΛΛΕΣ μεριές (και άσχετες μεταξύ τους) έχω ακούσει τη φήμη περί της οργιάζουσας παιδικής πορνείας στην Ταϋλάνδη. Μέχρι και ότι οργανωμένα πρακτορεία ταξιδίων υπάρχουν στη Γερμανία που προσφέρουν "πακέτα" σε ανώμαλους παιδεραστές γερμανούς έχω ακούσει, χώρια για τα κατορθώματα "δικών μας" τουριστών που πάνε εκεί για να "ξεδώσουν". Υπάρχει (αν δεν το ξέρεις) συγκεκριμένη επαγγελματική κατηγορία (στη χώρα μας) που φημιζεται για τη δράση της στο χώρο (δεν θα την κατονομάσω) και (συμπτωματικά?) οι περισσότεροι απ' αυτούς όταν παίρνουν τον ένα μήνα άδεια από την (καλοπληρωμένη) δουλειά τους, στην Ταϋλάνδη πάνε. Τυχαίο? Σε αυτά όλα συνηγορεί το δημοσίευμα. Τα έχω ξανακούσει δηλαδή, δεν είναι το δημοσίευμα που μου άνοιξε τα μάτια προς αυτή την κατεύθυνση.
-Έχω κι εγώ ένα μέρος (στην Ελλάδα) που πάω και περνάω τις διακοπές μου. Μ' αρέσει, και δεν το αλλάζω με τίποτα (όχι για λόγους παιδεραστίας βέβαια). Πάντα προσπαθώ να πείσω φίλους και γνωστούς να έρθουν να το δουν και να μείνουν (είναι πολύ μικρό, μακρυά, και απομονωμένο μέρος), και ένας απ' τους λόγους που το διαφημίζω είναι ότι θα μου άρεσε να έχω όταν είμαι εκεί περισσότερη παρέα από όση έχω συνήθως. Είναι φυσικό αυτό, και εξηγεί (ως ένα βαθμό) την τάση του (κάθε) ανθρώπου να "διαφημίζει" το μέρος που περνάει καλά, και να θέλει κοντά του και άλλους, και ιδίως από το περιβάλλον του. Αυτό δε σημαίνει βέβαια ότι όσοι έρθουν θα ξετρελλαθούν (όπως έχω εγώ). Όταν π.χ. ήρθαν φίλοι των παιδιών μου είπαν: "Τιιιιι? Δεν έχει disco σε αυτό το κωλομέρος?" Μ' αυτό θέλω να πω ότι οι υποκειμενικοί λόγοι που κάνουν κάποιο μέρος αρέσει σε κάποιον, δεν είναι αντικειμενικοί, δηλαδή δε σημαίνει ότι το μέρος θα αρέσει σε όλους.

Έτσι λοιπόν το "ο καθενας βλεπει αυτα που θελει" που γράφεις φίλε, τι σημαίνει? Ότι ο συντάκτης του άρθρου δεν είχε μάτια για τίποτε άλλο παρά μόνο για πορνεία, ή ότι εμείς που διαβάζουμε το άρθρο πρέπει να κάνουμε σαν να μην το είδαμε?
Με άλλα λόγια τι θέλεις να πεις? ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΣ ότι η Ταϋλάνδη είναι χώρα με ΑΥΞΗΜΕΝΗ δραστηριότητα στο χώρο της πορνείας (και δη μικρών παιδιών), σε σύγκριση με άλλες χώρες?
Η Φυλής και το Μεταξουργείο υπάρχουν σε κάθε μεγάλη πόλη, και στο Amsterdam έχει πουτάνες στις βιτρίνες. Διανοήθηκε ποτέ κανείς να πει ότι στο Amsterdam γίνεται σεξοτουρισμός?
Ε, για την Ταϋλάνδη το λέει πολύς κόσμος! Αυτό λέει και το άρθρο.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Thailand/Bangkok 05 Nov 2012 16:39 #85

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
Πάλι τα ιδια για την "φρικτή" και "υποανάπτυκτη" Ταυλάνδη?
Πάλι πόρνες?
Πάλι ανήλικη πορνεία"?
Μάλλον ο "συντάκτης" ειχε "προβλήματα ορασης" (στραβωμάρα) να δεί τον πύργο ελέγχου του αεροδρομίου Syvarnabhumi -Bangkok υψους 132 m ειναι ο τρίτος σε υψος στον πλανήτη
και το "μικρών" διαστάσεων αεροδρόμιο.Γιορτάσανε 42 εκατ αφίξεις το 2011 B) :) B)
Στην Ταυλάνδη "δαγκώνονται" οσοι πάνε γιατί "κυριαρχεί" η "εντύπωση" για πορνεία και ναρκωτικά
που και εδώ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ (υπάρχει μόνο ενα ειδος χασίς που το "αφήνουν" να "περάσει" απο τα
βόρεια Chaing Mai / Chaing Rai γιατί για τα καλά του ειδους τα "προμηθεύει" η Αστυνομία για να
συλλαμβάνει τους "θεριακλήδες" που πληρώνουν βαρύτατο πρόστιμο και "προωθούνται" στις χώρες τους). :P :P :P
Ανήλικη πορνεία?
Βεβαίως αλλά θα τύχετε σε εκβιαστές οπως στην χώρα μας που θα σας ζητήσουν λύτρα για "να το ξεχάσουν".
Και φυσικά "σιδηροδέσμιοι" με "χειροπέδες" μετά απο βαρύτατο πρόστιμο θα σας οδηγήσει η INTERPOL στο
αεροπλάνο και συνοδεία στην χώρα σας για τα "επακόλουθα". :angry:
Και φυσικά red card απαγόρευση εισόδου ξανά στην Ταυλάνδη και εκεί οι Νόμοι ισχύουν δεν ειναι Ελλάδα.
Το μόνο πλήν στην Ταυλανδάρα ηταν η αναμονή στο immigration στο αεροδρόμιο Suvarnabhumi.
Αν δεν απατώμαι εχει αλλάξει και "δεν εχει διαδικασία" τώρα.
(πορνεία υπάρχει παντού δεν ειναι μόνο η Ταυλάνδη αλλά επειδή στην Κεντρική Ταυλάνδη οι γυναίκες ειναι
μετρίου υψους "νομίζει" το κορόιδο οτι ειναι και ανήλικη μην τα μπερδεύουμε) B) :) B)
Ο "ανώμαλος" που τα εγραψε αυτά στο δημοσίευμα εχει και στο χωριουδάκι του ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΥΠΕΡΣΥΓΧΡΟΝΑ MALL.
Οχι να κάνουμε "τουμπεκί" στο "ψητό" πηγαίνετε www.youtube.com και βάλτε Siam Paragaon - Terminal 21-
MBK Mall -Pantip Plaza mall και αλλα εκατοντάδες....οχι μόνο ανήλικα και πορνεία.
Να υπάρχει και η λογική δεν ειναι ολες οι Ταυλανδές πόρνες και οι Ελληνίδες και και αλλα κράτη κυρίες.
Στο δεύτερο video σας μοιάζουνε για πόρνες και ναρκωμανείς? B) :) B)
και κάτι αλλο που εσκεμμένα παραλείπετε εγκληματικότητα σχεδόν στο ΜΗΔΕΝ ειδικά σε περιπτώσεις κατά ΖΩΗΣ.
(μην κολάτε σε "στημένα" δημοσιεύματα γιατί αλλου τα κακκαρίσματα και αλλού γεννάναι οι κότες ...ας ρίξουμε
και ενα look στην Ελλάδα..... :unsure: B) :unsure: )





The administrator has disabled public write access.

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Thailand/Bangkok 05 Nov 2012 17:07 #86

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Κατάλαβες τώρα Στάθη μου?
Όταν βλέπεις post σαν αυτό εδώ του φίλου μας, τι να πάρεις στα σοβαρά για το μέρος?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Thailand/Bangkok 05 Nov 2012 23:38 #87

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να είναι όλα αυτά αληθινά. Αν ήταν, οι Ταϋλανδέζες δεν θα ξενιτευόντουσαν ομαδικά για να πάνε να γίνουν υπηρέτριες και νοσοκόμες σε ξένες, πλουσιότερες χώρες
(γιατί τα παιδιά τα δικά μας οι γυναίκες γίνονται αφεντικά?)

Ρε φίλε αφού ΕΙΣΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ και σε αλλα θέματα τι θέλεις και μπλέκεσε εκεί που δεν σε σπέρνουν.
Αυτό που εγραψες παραπάνω φαίνετε ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ παρά μόνο τα ΑΠΟΘΗΜΕΝΑ "κατάλοιπα"των "παραλήδων" που "την ακούνε" οταν επισκέπτονται την Ταυλανδάρα.
Απο το πολιτισμικό σόκ της Ασίας γενικότερα μέχρι και εγώ δεν αλλο δεν ξέρω.

Φτωχός κόσμος ασφαλώς και υπάρχει αλλα΄μια και κατά την γνώμη σου (που στο ξαναγράφω εισαστε ασχετοι και
εσύ και ο αλλος απο την "κλικα" trader) ΤΡΑΒΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ YOUTUBE ΚΑΙ ΓΡΑΨΕ THAI UNIVERSITIES ΣΤΗΝ ΜONUMENT SQUARE ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ.
Απο τιμές ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΩΝΥΜΑ που τα χρυσοπληρώνουμε στην Ελλάδα (τα αυθεντικά καθότι εχουν τα χαρακτηριστικά στα χρώματα οι κλωστές και τα κουμπιά και στα γυναικεία και στα ανδρικά).
Που να πάει ΑΣΧΕΤΕ η Ταυλανδέζα στο εξωτερικό οπως εγραψες?
ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ?
ΜΠΟΡΕΊ?
Δεν την αφήνουν αμα δεν εχει καταθέσεις στην Τράπεζα απο ενα ποσό και πάνω η μόνο με ΕΠΙΣΗΜΟ ΓΑΜΟ.
Οσες Ταυλανδέζες βλέπεις ειναι ειτε διαζευγμένες μετά απο γάμο με συμβόλαιο ειτε παντρεμένες που το Κράτος τους ΠΡΙΜΟΔΟΤΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ.
Ουτε με σφαίρες και μόνο κατόπιν επισήμου γάμου επικυρωμένου απο τις Ταυλανδικές Αρχές που το ξαναγράφω ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΙΣΧΥΟΥΝ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΑ.

Τα mall ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟΥΔΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΤΕ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΤΕ ΕΥΡΩΠΗ ΑΝ ΕΙΣΑΙ?
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ οχι τα "παιδικά" mall των 50.000 τετρ. αλλά των 300.000 τετρ και βάλε.
Αμα δεν σου αρέσουν γιατί ειναι αρκετοί που εχουν αποκτήσει το ¨κουσούρι" με τα "τρεχάματα" στα κατσικοχώρια ειναι αλλο θέμα.
B) :( B)
Πλάκα κάνεις σίγουρα.
Εδώ Σαουδάραβες και Καταριανοί "την ακούνε" στην Ταυλανδάρα -Ελβετοί -Σουηδοί -Νεοζηλανδοί που εχουν τα σπίτια τους εκεί μόνιμα.
Πάντως σε αλλο post σε ειδα να γράφεις οτι εχεις πάει μία φορά Ταυλάνδη και εδώ λές οτι δεν εχεις πάει......
ΑΜΑ ΟΥΤΕ ΕΓΩ (που δεν εχω κανένα πρόβλημα) ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ Ο ΣΤΑΘΗΣ ειμαστε σοβαροί σαν εσένα ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ....ΑΛΛΑ ΑΠΟΨΗ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙΣ ΟΜΩΣ.....
STATHIS πλάκα εχουνε ολοι οι ξερόλες ...
B) :( B) Πειστήρια έχομε πολλών ειδών. Δυο απ' αυτά, τα γνωστότερα, είναι τα αστυνομικά και τα άχραντα. B) :( B)
The administrator has disabled public write access.

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Thailand/Bangkok 06 Nov 2012 00:24 #88

  • stathis
  • stathis's Avatar
και γω βρηκα αυτο βρε σωτο...

ελληνιδες πορνες στην ιταλια

και υπαρχει και αντιστοιχο για την αυστραλια...
τι παει να πει???οτι γινανε ολες οι ελληνιδες επαγγελματιες πορνες???

αυτο που ειπα εγω ειναι οτι αμα θελεις σεξοτουρισμο πας σε 5 δρομους στην μπανγκοκ και σε αλλους 10 στην παταγια και 1-2 στο πουκετ.
αμα θελεις οτιδηποτε αλλο απλα δεν πας σε αυτους τους 20 δρομους.
υπαρχει εντονα εδω το κλιμα οτι η γυναικα ψαχνει εναν δυτικο για να φτιαξει την ζωη της.
στην ελλαδα δεν ισχυει αυτο???ποια μανα δεν ξερεις εσυ που να μην εχει πει στην κορη της να παρει γιατρο και δικηγορο...?
και ποσες ξερεις εσυ που δεν κοιταζουν τον χρημμα?
απλα αυτο που κανει εντυπωση ειναι οτι η γυναικα εδω φλερταρει και διεκδικει.το αντιθετο απο οτι στην ελλαδα.και αυτο φαινεται παραξενα σε πολλους.
επισης για ανηλικα αμα θελει καποιος δεν θα ερθει ταυλανδη αλλα θα παει στην γειτονικη καμποτζη.απο εκει ερχονται οσα ερχονται ταυλανδη.αλλα εδω ειναι αυστηρα τα πραγματα.πολυ δυσκολα καποιος να κανει κατι τετοιο.και πολυ πιθανο να σε πιασουν.παλιοτερα ηταν σαφως πιο διαδεδομενο.

για τον καιρο θα συμφωνησω.αλλα να πουμε οτι δεν κανει και κρυο εδω...εχω γνωρησει αρκετους ευρωπαιους που ερχονται μονο και μονο γι αυτο για τα κοκαλα τους.η μπανγκοκ απο πλευρας καιρου ειναι απαισια.αλλα μονο η μπανγκοκ ειναι ετσι.πουθενα αλλου δεν ειναι ετσι.

για τα υπολοια θα απαντησω αυριο.ειναι αργα εδω!!!
The administrator has disabled public write access.

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Thailand/Bangkok 07 Nov 2012 12:19 #89

  • stathis
  • stathis's Avatar
επανερχομαι...

ουτε οτι η ταυλανδη ειναι παραδεισος ειναι σωστο ουτε οτι ειναι κολαση και γεματη παιδεραστες ειναι σωστο.
αυτο ειναι υποκειμενικο για τον καθενα.εξαρταται τι ψαχνει ο καθενας.

εαν ψαχνεις δυτικες υποδομες και χλιδα και λουσα κατσε ελλαδα η πηγαινε ευρωπη.
ας πουμε καποια αρνητικα.
1)ειναι πιο βρωμικες οι πολεις.οχι οι πολιτες.οι πολιτες ειναι πεντακαθαροι.αλλα γενικα υπαρχει βρωμα στους δρομους και επειδη εχουν και ανοικτους υπονομους μυριζει σε καποια σημεια.

2)θα δεις φτωχια.ΑΛΛΑ.εκτος του οτι ειναι 60 εκ. αρα οτι βλεπεις στην ελλαδα χ6.
υπαρχει ομως και ενα αλλο θεμα εδω.μπορει καποιος εδω να ειναι εκατομυριουχος αλλα να περπαταει ξυπολυτος.ετσι ειναι η κουλτουρα τους.
εσενα μπορει να μην σου αρεσει αλλα αυτος το θεωρει απαισιο να φοραει παπουτσια.
θα τους δεις να κοιμουνται κατω στο πατωμα αλλα να εχουν αμαξι που κανει 50.000 ευρω.ετσι ειναι εδω ομως.επειδη εσενα σου αρεσει το κρεβατι δεν σημαινει οτι αυτοι δεν εχουν το δικαιωμα να τους αρεσει το πατωμα.ετσι ειναι η κουλτουρα τους.ειναι βουδιστες.θελουν να ειναι κοντα στην φυση.να ειναι γειωμενοι με το εδαφος.
εσυ μπορει να δεις εναν ποντικο και να φρικαρεις αλλα αυτοι το θεωρουν κομματι της φυσης και δεν το πειραζουν.

3)νομιζεις οτι ολες ειναι πορνες...
και αυτοι αμα ερθουν εδω θα νομιζουν οτι οι αντρες ειναι πορνες.η κοινωνια εδω ειναι γυναικοκρατουμενη.οι γυναικες κανουν κουμαντο.
κρατανε το μαγαζι,το σπιτι,την οικογενεια και μαλιστα βριζουν τους αντρες τους και τους λενε τεμπελιδες.επισης δεν εχουν εντονο το συναισθημα της μοιχειας.ειναι πιο απελευθερωμενοι,εξου και υπαρχουν πολλα ladyboys.δεν κρυβονται εδω.δουλευουν σε τραπεζες,σουπερμαρκετ,καφε...
εδω λοιπον η γυναικα κανει καμακι.οχι ο αντρας.αρα ερχεσαι εσυ και βλεπεις μια γυναικα να σου κλεινει το ματι και λες.."α την πουτ...να"...
γιατι εισαι συνιθησμενος να το κλεινει ο "μαγκας" αντρας...ετσι ομως εχεις συνιθησει εσυ στην ελλαδα,στην ευρωπη.εδω ομως ειναι ταυλανδη.αυτοι εχουν αλλες συνηθειες.

πλεονεκτηματα τωρα...
1)το βλεμα και η καθαροτητα των ανθρωπων στην ταυλανδη δεν υπαρχει πουθενα στην ευρωπη.
τους κοιταζεις και λιωνεις.ειναι ολοι σαν παιδια 8 ετων.ειναι πραγματικα μαγικο!!!λες και εισαι σε ενα παιδοτοπο γεματο παιδια.
2)δεκτικοτητα.σε δεχονται και σε αγαπανε και σε αγκαλιαζουν.ειναι καλοπροαιρετοι απεναντι σου.
3)κανεις δεν φωναζει.ολοι κουβεντιαζουν ηρεμα.ειναι μεγαλη προσβολη να φωναξεις σε καποιον.

4)τροπος ζωης.καθε βραδυ καθονται ολοι στην αυλη και κανουνε παρεα.οχι τηλεοραση αν και φυσικα εχουν.μιλανε ,γελανε..καθε βραδυ.
5)εγκληματικοτητα ειναι σχεδον μηδενικη.οπως στην ελλαδα πριν 50 χρονια.
6)καποιος μπορει να δουλευει 8ωρο ας πουμε σεκιουριτη η κατι αλλο και κουραστει πεφτει και κοιματε επι τοπου.τοσο απλα.νυσταξες???στηνεις μια αιωρα και την πεφτεις οπου γουσταρεις.μες την μεση της αγορας!!!τοσο χαλαρα.κανεις δεν θα σε απολυσει.δεν το κανεις κρυφα.


ειναι παρα πολλα.μπορω να γραφω ωρες.
προσωπικα δεν εχω μετανιωσει και ελπιζω να βρω μια πολη η ενα χωριο που να μου αρεσει πολυ και να εγκατασταθω μονιμα.
εδω που ειμαι δεν θα κατσω γιατι η θαλλασα που ειναι κοντα δεν κολυμπιεται εξαιτιας των longtails.οποτε σε 10 μερες θα ξεκινησω για αλλου.
The administrator has disabled public write access.

ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ Thailand/Bangkok 07 Nov 2012 13:02 #90

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Στάθη μου δεν καταλαβαίνω σε τι από όσα σου έγραψα εγώ απαντάς (προφανώς δεν απαντάς σε μένα), αλλά δεν καταλαβαίνω και γιατί τόση διαφήμηση για την Ταϋλάνδη. Σε προσέλαβαν στο υπουργείο τουρισμού τους?

Τώρα, υπάρχουν μερικά ΠΡΑΜΑΤΑΚΙΑ που έγραψες που με βάζουν σε σκέψεις....
Αφήνω στην παράθεση αυτά που εννοώ:
stathis wrote:
επανερχομαι...
ειναι ολοι σαν παιδια 8 ετων.
ειναι πραγματικα μαγικο!!!
λες και εισαι σε ενα παιδοτοπο γεματο παιδια.

Εν πάσει περιπτώσει, ΔΕΝ με αφορά το θέμα, καλά να περνάς.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.110 seconds