Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, φορολογία τόκων καταθέσεων εξωτερικού, επαναπατρισμός.
  • Page:
  • 1

TOPIC: επιτόκιο καταθέσεων ευρώ εκτός ευρωπαίκης ενωσης - Καμία ιδέα?

επιτόκιο καταθέσεων ευρώ εκτός ευρωπαίκης ενωσης - Καμία ιδέα? 09 Jan 2015 21:04 #1

  • laertis
  • laertis's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 1
  • Karma: 0
Καλησπερα

Αναρωτιεμαι αν εχει κανεις καποια προταση για λογαριασμο σε ευρω σε τραπεζα του εξωτερικου εκτος ευρωπαικης ενωσης και σε σχετικα σταθερη χωρα, το ποσο δεν ειναι σχετικα μεγαλο (περιπου 75.000) ως τωρα τα ειχα σε μια αρμενικη τραπεζα αλλα εχει κατεβει το επιτοκιο στο 6% για ευρω, δεν με πειραζει να ταξιδεψω για το ανοιγμα του λογαριασμου αλλα ειναι σημαντικο να μην υπαρχει περιορισμος στην εισοδο/εξοδο κεφαλαιων και να μην θελουν ενα πακο χαρτια για να δικαιολογισεις την προελευση, (Αρμενια πχ δεν σε ρωτανε ποτε τι μπενει τι βγενει και γιατι)

Αν δεν υπαρχει καποια προταση ως προς αυτο, υπαρχει καποια γνωμη για την μετατροπη σε δολαρια? μου δινουν 9% αλλα το ευρω ειναι στα χαμηλοτερα τριετιας οσο αφορα το δολαριο οποτε δεν ξερω κατα ποσο αξιζει.
The administrator has disabled public write access.

επιτόκιο καταθέσεων ευρώ εκτός ευρωπαίκης ενωσης - Καμία ιδέα? 10 Jan 2015 01:01 #2

  • Observer
  • Observer's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 304
  • Thank you received: 40
  • Karma: 1
www2.ibar.az/indiv/section.php?menuid=25&lang=en

Αν κ είναι χώρα που εξαρτάτε σε μεγάλο βαθμό από την αγορά της ενέργειας..
The administrator has disabled public write access.

επιτόκιο καταθέσεων ευρώ εκτός ευρωπαίκης ενωσης - Καμία ιδέα? 10 Jan 2015 21:52 #3

εχω κατι υπόψη μου αλλα δεν καταλαβα τι ψαχνεις....
ψαχνεις επιτόκιο σε Ευρω μεγαλύτερο απο 6% (γιατι νομιζω και το 6% ειναι αρκετα μεγαλο)
αν καταλαβα καλά, τα ειχες με ακομη μεγαλύτερο επιτόκιο και επειδη επεσε στο 6% θελεις να φύγεις?
επίσης, το 9% σε USD πολύ καλο μου ακουγετε, για τι διαστημα μιλάς?
απο ότι ξερω χωρες σαν την Αρμενια δινουν καλύτερο επιτοκιο σε USD γιατι συναλάσσονται περισσότερο σε USD και για κανεναν αλλο λόγο (πρόβλεψη ανοδου/πτωσης), σωστα?
The administrator has disabled public write access.

επιτόκιο καταθέσεων ευρώ εκτός ευρωπαίκης ενωσης - Καμία ιδέα? 15 Jan 2015 04:47 #4

  • kathrine
  • kathrine's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1270
  • Thank you received: 527
  • Karma: 77
www.accessbank.az/en/#contentLeft

Ας σημειωθεί σημειωθεί ότι είναι από τις λίγες τράπεζες που βαθμολογούνται σε επενδυτικό επίπεδο από τους οίκους αξιολόγησης όχι μόνο στο Αζερμπαιτζαν αλλά σε ολόκληρη την Ανατολική Ευρώπη και την Ευρασία...Οι δε μέτοχοί της του 80% βαθμολογούνται ως ΑΑΑ.Σε μια έρευνα της S&P βρέθηκε η πιο transparent(με μεγαλύτερη διαφάνεια) τράπεζα της χώρας...

www.accessbank.az/en/news/fitch_2014/#contentLeft
Οι καιροί ου μενετοί...
Last Edit: 15 Jan 2015 05:02 by kathrine.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.090 seconds