Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, φορολογία τόκων καταθέσεων εξωτερικού, επαναπατρισμός.

TOPIC: Ανοιγμα τραπεζικου λογαριασμου στο Βελγιο - Βρυξελλες και Λουξεμβουργο.

Ανοιγμα τραπεζικου λογαριασμου στο Βελγιο - Βρυξελλες και Λουξεμβουργο. 17 Jul 2015 00:45 #1

Καλησπερα μιλησα με την Keytrade Bank που εδρευει Βελγιο και ανοιγει εξ αποστασεως λογαριασμο. Σου στελνει πισω εντυπα και της τα στελνεις πισω μαζι με ταυτοτητα και σου ανοιγουν λογαριασμο στην τραπεζα τους.

Τρεις ερωτησεις.

1 ) Ξερουμε που μπορουμε να δουμε αυτη η τραπεζα σε αξιολογησεις αν ειναι ενταξει;
2 ) Οποιος εχει εκει λογαριασμο ειναι οντως καλο τραπεζικο ιδρυμα η καλυτερα να βρουμε καποιο αλλο;
3 ) Απο αποψη χωρας ειναι ασφαλες το Βελγιο και Βρυξελλες Θεωρειται σωστά;

Στο εξωτερικο εχω λογαριασμους μονο στην Βουλγαρια στην Πειραιως αλλα εχουν υπερβολικικες χρεωσεις.

Εχω και στο Λουξεμβουργο στην Leupay Bank αλλα δεν εχει φυσικα καταστηματα αλλα μονο κεντρικο γραφειο.
Θελω review και για αυτη προτου αποστειλω μεγαλυτερα ποσα.
The administrator has disabled public write access.

Ανοιγμα τραπεζικου λογαριασμου στο Βελγιο - Βρυξελλες και Λουξεμβουργο. 17 Jul 2015 01:44 #2

  • tsarkalakos
  • tsarkalakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 700
  • Thank you received: 52
  • Karma: 12
Με ποιον τροπο γινεται η μεταφορα των χρηματων και τι εγγυηση παρεχει η συγκεκριμενη τραπεζα? ανηκει στο τεκε ?
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του...
The administrator has disabled public write access.

Ανοιγμα τραπεζικου λογαριασμου στο Βελγιο - Βρυξελλες και Λουξεμβουργο. 17 Jul 2015 02:36 #3

tsarkalakos wrote:
Με ποιον τροπο γινεται η μεταφορα των χρηματων και τι εγγυηση παρεχει η συγκεκριμενη τραπεζα? ανηκει στο τεκε ?

Ακου οσο αφορα την Leupay εχω εκει και εταιρικο λογαριασμο για διαφορες κινησεις.

Εχει και μηχανηματα mypos και λοιπα.

οσο αφορα ΤΕΚΕ και λοιπα δεν τα εχω ψαξει γιατι δεν τα γνωριζω δυστυχως.

Αλλα εχει πολλους πελατες και κυριως εταιρικους λογω των λυσεων που παρεχουν οσο αφορα χρεωστικες / πιστωτικες καρτες.

Το καλο ειναι οτι τα ανοιγεις ολα online και τα στελνεις ολα
online χωρις να χρειαζεται να στελνεις χαρτια με ταχυδρομειο κλπ.

Οσο αφορα καταθετεις τα λεφτα ειτε με χρεωστικη/πιστωτικη καρτα ειτε με καταθεση σε ειδικο λογαριασμο.

Το καλο ειναι οτι μπορεις να ανοιξεις ως 8-10 νομισματα διαφορετικα και διαφορετικα iban κλπ
The administrator has disabled public write access.

Ανοιγμα τραπεζικου λογαριασμου στο Βελγιο - Βρυξελλες και Λουξεμβουργο. 17 Jul 2015 13:06 #4

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
Απο προμήθεις τί παίζει? Επίσης κάρτα σε πόσο καιρό στη στέλνουνε?
The administrator has disabled public write access.

Ανοιγμα τραπεζικου λογαριασμου στο Βελγιο - Βρυξελλες και Λουξεμβουργο. 17 Jul 2015 16:36 #5

  • bankas (bankass)
  • bankas (bankass)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 31
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0
Spyros (spyrosgr) wrote:
Καλησπερα μιλησα με την Keytrade Bank που εδρευει Βελγιο και ανοιγει εξ αποστασεως λογαριασμο. Σου στελνει πισω εντυπα και της τα στελνεις πισω μαζι με ταυτοτητα και σου ανοιγουν λογαριασμο στην τραπεζα τους.

Τρεις ερωτησεις.

1 ) Ξερουμε που μπορουμε να δουμε αυτη η τραπεζα σε αξιολογησεις αν ειναι ενταξει;
2 ) Οποιος εχει εκει λογαριασμο ειναι οντως καλο τραπεζικο ιδρυμα η καλυτερα να βρουμε καποιο αλλο;
3 ) Απο αποψη χωρας ειναι ασφαλες το Βελγιο και Βρυξελλες Θεωρειται σωστά;

Στο εξωτερικο εχω λογαριασμους μονο στην Βουλγαρια στην Πειραιως αλλα εχουν υπερβολικικες χρεωσεις.

Εχω και στο Λουξεμβουργο στην Leupay Bank αλλα δεν εχει φυσικα καταστηματα αλλα μονο κεντρικο γραφειο.
Θελω review και για αυτη προτου αποστειλω μεγαλυτερα ποσα.

καλησπερα . για τις χρεωσεις σου απαντησα στο θρεντ για την βουλγαρια
συγχωμη που ξαναρωταω αλλα επειδη το θεμα με ενδιαφερει μπορω μονο με ταυτοτητα να ανοιξω λογαριασμο σε οποιοδηποτε καταστημα της πειραιως?
The administrator has disabled public write access.

Ανοιγμα τραπεζικου λογαριασμου στο Βελγιο - Βρυξελλες και Λουξεμβουργο. 17 Jul 2015 16:43 #6

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13142
  • Thank you received: 1249
  • Karma: -29 (-1)
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Last Edit: 17 Jul 2015 16:48 by Καράντη Μαρία (cross).
The administrator has disabled public write access.

Ανοιγμα τραπεζικου λογαριασμου στο Βελγιο - Βρυξελλες και Λουξεμβουργο. 17 Jul 2015 17:34 #7

  • John (jms)
  • John (jms)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 35
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0
Η leypay είναι τράπεζα (άρα αντίστοιχο τεκε λουξεμβρούργου) ή κάτι σαν το paypal/skrill/viabuy?
The administrator has disabled public write access.

Ανοιγμα τραπεζικου λογαριασμου στο Βελγιο - Βρυξελλες και Λουξεμβουργο. 17 Jul 2015 21:04 #8

  • tsarkalakos
  • tsarkalakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 700
  • Thank you received: 52
  • Karma: 12
Spyros (spyrosgr) wrote:
tsarkalakos wrote:
Με ποιον τροπο γινεται η μεταφορα των χρηματων και τι εγγυηση παρεχει η συγκεκριμενη τραπεζα? ανηκει στο τεκε ?

Ακου οσο αφορα την Leupay εχω εκει και εταιρικο λογαριασμο για διαφορες κινησεις.

Εχει και μηχανηματα mypos και λοιπα.

οσο αφορα ΤΕΚΕ και λοιπα δεν τα εχω ψαξει γιατι δεν τα γνωριζω δυστυχως.

Αλλα εχει πολλους πελατες και κυριως εταιρικους λογω των λυσεων που παρεχουν οσο αφορα χρεωστικες / πιστωτικες καρτες.

Το καλο ειναι οτι τα ανοιγεις ολα online και τα στελνεις ολα
online χωρις να χρειαζεται να στελνεις χαρτια με ταχυδρομειο κλπ.

Οσο αφορα καταθετεις τα λεφτα ειτε με χρεωστικη/πιστωτικη καρτα ειτε με καταθεση σε ειδικο λογαριασμο.

Το καλο ειναι οτι μπορεις να ανοιξεις ως 8-10 νομισματα διαφορετικα και διαφορετικα iban κλπ
τα λεφτα πως τα μεταφερεις εκει? ο ειδικος λογαριασμος που απο ποια τραπεζα πρεπει να τα στειλεις και σε ποιον ανηκει?
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του...
The administrator has disabled public write access.

Ανοιγμα τραπεζικου λογαριασμου στο Βελγιο - Βρυξελλες και Λουξεμβουργο. 20 Jul 2015 00:58 #9

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
www.fortunegreece.com/photo-gallery/afte...pezes-tou-kosmou/#17

Ριξτε μια ματιά όσοι δεν θεωρείτε το στρώμα "ασφαλή" τράπεζα.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)
Time to create page: 0.086 seconds