Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, φορολογία τόκων καταθέσεων εξωτερικού, επαναπατρισμός.
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Αποστολή χρημάτων στην ing για παιδί που βρίσκεται Ολλανδία για σοουδες

Αποστολή χρημάτων στην ing για παιδί που βρίσκεται Ολλανδία για σοουδες 12 Aug 2015 15:48 #10

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
Απλά είναι. Αθήνα - Σαντάνσκι εχθές έκανα 6 ώρες ακριβώς στο χαλαρό με δύο στάσεις. 10:30 ήμουν εκεί στην UBB ανοιξα 2 λογαριασμούς σε Euro - USD, πήρα το token για e-bankning και debit card (MasterCard). H διαδικασία μου πήρε ακριβώς 35 λεπτά στο κατάστημα. Parking ευκολο στα 150μ από τράπεζα. Με το Navigator της ΝΟΚΙΑ πηγα ακριβώς στη δνση της τράπεζας. Εξοδα με διόδια και ακανέδες στις Σερρες κανένα 100ρικο (για υγραέριο μιλάω). Μάλιστα αν φουλάρεις στο Σαντάνσκι έχει 46λεπτα το αέριο και 1,10 η αμόλυβδη άρα έχεις ακόμη μικρότερο κόστος. Αρα μια μέρα και 100euro έξοδα δε νομίζω να είναι απαγορευτικό για κανένα αν μένει στην ηπειρωτική ελλάδα.
The administrator has disabled public write access.

Αποστολή χρημάτων στην ing για παιδί που βρίσκεται Ολλανδία για σοουδες 14 Aug 2015 14:14 #11

  • nikopolis
  • nikopolis's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 18
  • Karma: 0
gus (gus326) wrote:
Απλά είναι. Αθήνα - Σαντάνσκι εχθές έκανα 6 ώρες ακριβώς στο χαλαρό με δύο στάσεις. 10:30 ήμουν εκεί στην UBB ανοιξα 2 λογαριασμούς σε Euro - USD, πήρα το token για e-bankning και debit card (MasterCard). H διαδικασία μου πήρε ακριβώς 35 λεπτά στο κατάστημα. Parking ευκολο στα 150μ από τράπεζα. Με το Navigator της ΝΟΚΙΑ πηγα ακριβώς στη δνση της τράπεζας. Εξοδα με διόδια και ακανέδες στις Σερρες κανένα 100ρικο (για υγραέριο μιλάω). Μάλιστα αν φουλάρεις στο Σαντάνσκι έχει 46λεπτα το αέριο και 1,10 η αμόλυβδη άρα έχεις ακόμη μικρότερο κόστος. Αρα μια μέρα και 100euro έξοδα δε νομίζω να είναι απαγορευτικό για κανένα αν μένει στην ηπειρωτική ελλάδα.
Λυσε μου 2-3 αποροιες. Κοστος μεταφορας σε χωρες SEPA, υπαρχει οριο; Η μεταφορα γινεται απο λογαριασμο σε ευρω ή σε λεβα; Την debit card την παρελαβες εκει; ή θα σου την στειλουν; Παρ ολα αυτα και αυτο ειναι ενα προβλημα γτ πρεπει να πηγαινεις συνεχεια να φορτωνεις τον λογαριασμο
Last Edit: 14 Aug 2015 14:20 by nikopolis.
The administrator has disabled public write access.

Αποστολή χρημάτων στην ing για παιδί που βρίσκεται Ολλανδία για σοουδες 14 Aug 2015 16:02 #12

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
nikopolis wrote:
gus (gus326) wrote:
Απλά είναι. Αθήνα - Σαντάνσκι εχθές έκανα 6 ώρες ακριβώς στο χαλαρό με δύο στάσεις. 10:30 ήμουν εκεί στην UBB ανοιξα 2 λογαριασμούς σε Euro - USD, πήρα το token για e-bankning και debit card (MasterCard). H διαδικασία μου πήρε ακριβώς 35 λεπτά στο κατάστημα. Parking ευκολο στα 150μ από τράπεζα. Με το Navigator της ΝΟΚΙΑ πηγα ακριβώς στη δνση της τράπεζας. Εξοδα με διόδια και ακανέδες στις Σερρες κανένα 100ρικο (για υγραέριο μιλάω). Μάλιστα αν φουλάρεις στο Σαντάνσκι έχει 46λεπτα το αέριο και 1,10 η αμόλυβδη άρα έχεις ακόμη μικρότερο κόστος. Αρα μια μέρα και 100euro έξοδα δε νομίζω να είναι απαγορευτικό για κανένα αν μένει στην ηπειρωτική ελλάδα.
Λυσε μου 2-3 αποροιες. Κοστος μεταφορας σε χωρες SEPA, υπαρχει οριο; Η μεταφορα γινεται απο λογαριασμο σε ευρω ή σε λεβα; Την debit card την παρελαβες εκει; ή θα σου την στειλουν; Παρ ολα αυτα και αυτο ειναι ενα προβλημα γτ πρεπει να πηγαινεις συνεχεια να φορτωνεις τον λογαριασμο

Το κόστος είναι 100€ από Αθήνα. Μεταφορά μόνο με φυσική παρουσία. Στα σύνορα δεν κοίταξαν τίποτε ούτε ένα λεπτό άρα μεταφέρεις χαλαρά. Debit card σε πέντε μέρες αλλα όπως ανέφερε άλλος φίλο υπάρχει τράπεζα που τη δίνει αμέσως.
The administrator has disabled public write access.

Αποστολή χρημάτων στην ing για παιδί που βρίσκεται Ολλανδία για σοουδες 17 Aug 2015 17:35 #13

Aπλή ενημέρωση για ιστορικούς και στατιστικούς λόγους, για κάθε ενδιαφερόμενο στο μέλλον ... σήμερα πήρα έγκριση για έμβασμα ποσού μεγαλυτέρου των 5000 ευρώ για πληρωμή προκαταβολής ενοικίου στο εξωτερικό (προπληρωμή 6 μηνών), η αίτηση έγινε 6/8 και σήμερα 17/8 εγκρίθηκε, από το ΥπΟικ λαμβάνονται υπόψη και τα deadlines των υποχρεώσεων, βάσει των στοιχείων που κατατίθενται...η πληρωμή θα γίνει εντός προθεσμίας ...
Last Edit: 17 Aug 2015 17:37 by ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna).
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.059 seconds